Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις παρέλαβα μια παραγγελία από το My Nintendo Store (το Ιρλανδικό), εκτός του ότι βρήκα μετά από τόσους μήνες την TRIANGLE STRATEGY Tactician’s Limited Edition που κλασικά στην Ελλάδα οι γνωστοί άγνωστοι την αγόρασαν με σκοπό να την μεταπωλήσουν με κέρδος, τα περισσότερα παιχνίδια δίνονται με bonus item, steelbooks, pins, posters, key chains μέχρι και gym bags.

Για προ-αγορές και αγορές νέων παιχνιδιών είναι μονόδρομος πλέον από μένα. Δωρεάν μεταφορικά για αγορές άνω των 24,99 ευρώ.

Mega Bonus πως συνεργάζονται με DHL, πάρτε και μία ιδέα τον λόγο για τον οποίο το γράφω.

Spoiler

Αγορά στις 6/12

Capture.JPG.eff56299c7ece0961f3900f09fd69e9c.JPG

  • Like 7
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, mansa2k είπε

Ανέβασε και καμία σχετική φωτογραφία από bonus και συσκευασία.

Είχα σκοπό να ανεβάσω πριν παραλάβω όταν είχα δει και την σχετική ανάρτηση από την αγορά της Pokemon Violet από το My Nintendo Store αλλά λόγω του ότι έκανα μία σχετικά "μεγάλη" παραγγελία τα προϊόντα ήταν σε κλασική κούτα δίχως κάποια συσκευασία σαν και αυτή που μας έδειξε ο φίλος, με τον Mario. 

Από bonus η TRIANGLE STRATEGY Tactician’s Limited Edition είχε έναν λευκό φάκελο, σφραγισμένο, με κάρτ ποστάλ. Δεν τον έχω ανοίξει ακόμη. Τα άλλα προϊόντα δεν ήταν παιχνίδια αλλά accessories οπότε no bonus.

Ανέφερα τα bonus διότι ήμουν μετέωρος με το εάν αγόραζα ή όχι κάποια παιχνίδια, σε αυτή την φάση όταν είχα προσθέσει πχ το Splatoon 3 έδινε και δίνει ακόμη ένα pin και μία gym bag. 

Στα παιχνίδια με bonus γράφει BONUS ITEM WITH PURCHASE. Οπότε όσα είχαν τα πρόσθεσα στο καλάθι για να δω καθαρά από περιέργεια τι δίνουν και σε ορισμένα ομολογώ πως έμεινα έκπληκτος.

Λ.χ στο Bayonetta 3 δίνουν ακόμη το steelbook, στα νέα Pokemon έδιναν, μιας και εξαντλήθηκαν, Aluminium Water Bottle + Notebook μαζί με το steelbook και στο Mario + Rabbids Sparks of Hope δίνουν steelbook που σε κανένα ελληνικό κατάστημα δεν έδιναν.

Όπως καταλαβαίνεις εάν ανέβαζα φωτογραφία θα ήταν φουλ "αντι-τηλεοπτική".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 minutes ago, Brazhlias said:

Παιδια, οι εκδοσεις παιχνιδιων που ειναι αλλων χωρων, παιζουν κανονικα στο switch ετσι;

Δεν υπαρχει καποιος περιορισμος;

Από παντού. 

Απλά αν είναι από άλλο region δεν μπορείς να πάρεις gold points. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και από μένα.Νέος κάτοχος switch lite.Το αγόρασα καινούριο από Γερμανό σε κιτρινο χρωμα!Πηρα και μεταχειρισμένα τα Mario odyssey και Luigi mansion 3.Είμαι γκειμερ από παιδί!Ειχα Super Nintendo και έπαιρνα από ένα φίλο το ν64 και ακόμα θυμάμαι ποσό είχα τρελαθεί με το Mario 64!Εδινα το PlayStation για να μου δώσει το ν64 να παίζω Μάριο!Και τώρα μη με βρίσετε,αλλά το έχω ακόμα σφραγισμενο το switch.Είμαι 37 ετών και έχω και ένα κοριτσάκι 3μιση χρόνων.Δλδ δεν είμαι κάνα μωρό,αλλά δεν το έχω ανοίξει γιατί σκέφτομαι να το πουλήσω όπως είναι λόγω φόβου.Όταν λέω φόβου εννοω ότι δε θα μου κάνουν τα παιχνίδια του.Έχω και ps5 και παίζω ξέρετε τα ΑΑΑ παιχνίδια του όπως red dead,horizon κτλ να μη σας κουράζω!Δλδ το πλειστεισον το πήρα χωρίς ενδοιασμούς γιατί ήξερα τι θα αντιμετωπίσω και ήξερα πως τα παιχνίδια του μου κάνουν.Στο switch σας διαβάζω και είδα κάτι bayoneta,splatoon και διαφορά rpg που δε ξέρω αν μου κάνουν!Θα ήθελα όμως πολύ να παίξω τα Μάριο και κάνα δυο ζελντα!Η αρχική μου σκέψη που το αγόρασα ήταν ξεκάθαρα για τα exclusive.Αξιζει να το κρατήσω και να το ρισκάρω η να το σπρώξω πριν το ξεσφραγισω;Να αναφέρω ότι πχ δοκίμασα final fantasy στο PlayStation που έδινε δώρο,έπαιξα 11 ώρες και δε το αντεξα το έσβησα.Δεν έχω σβήσει ποτε παιχνίδι!Σορυ για το σεντόνι.Το ότι έχω παιδί το ανέφερα μήπως και πείτε να το κρατήσω να παίζει η μικρή αύριο μεθαύριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, jim1912 είπε

Καλησπέρα και από μένα.Νέος κάτοχος switch lite.Το αγόρασα καινούριο από Γερμανό σε κιτρινο χρωμα!Πηρα και μεταχειρισμένα τα Mario odyssey και Luigi mansion 3.Είμαι γκειμερ από παιδί!Ειχα Super Nintendo και έπαιρνα από ένα φίλο το ν64 και ακόμα θυμάμαι ποσό είχα τρελαθεί με το Mario 64!Εδινα το PlayStation για να μου δώσει το ν64 να παίζω Μάριο!Και τώρα μη με βρίσετε,αλλά το έχω ακόμα σφραγισμενο το switch.Είμαι 37 ετών και έχω και ένα κοριτσάκι 3μιση χρόνων.Δλδ δεν είμαι κάνα μωρό,αλλά δεν το έχω ανοίξει γιατί σκέφτομαι να το πουλήσω όπως είναι λόγω φόβου.Όταν λέω φόβου εννοω ότι δε θα μου κάνουν τα παιχνίδια του.Έχω και ps5 και παίζω ξέρετε τα ΑΑΑ παιχνίδια του όπως red dead,horizon κτλ να μη σας κουράζω!Δλδ το πλειστεισον το πήρα χωρίς ενδοιασμούς γιατί ήξερα τι θα αντιμετωπίσω και ήξερα πως τα παιχνίδια του μου κάνουν.Στο switch σας διαβάζω και είδα κάτι bayoneta,splatoon και διαφορά rpg που δε ξέρω αν μου κάνουν!Θα ήθελα όμως πολύ να παίξω τα Μάριο και κάνα δυο ζελντα!Η αρχική μου σκέψη που το αγόρασα ήταν ξεκάθαρα για τα exclusive.Αξιζει να το κρατήσω και να το ρισκάρω η να το σπρώξω πριν το ξεσφραγισω;Να αναφέρω ότι πχ δοκίμασα final fantasy στο PlayStation που έδινε δώρο,έπαιξα 11 ώρες και δε το αντεξα το έσβησα.Δεν έχω σβήσει ποτε παιχνίδι!Σορυ για το σεντόνι.Το ότι έχω παιδί το ανέφερα μήπως και πείτε να το κρατήσω να παίζει η μικρή αύριο μεθαύριο.

μόνο τα mario να βάλεις έχεις 5-6 παιχνίδια. άλλα 4(κοντά στα 10 δηλαδή)σίγουρα θα βρεις που θα σου αρέσουν και θα μπορείς να πεις ότι τα έβγαλε τα λεφτά της. κάποια που μου ήρθαν στο μυαλό, πέρα απο τα 2 που έχεις 1)smash bros ultimate, 2)breath of the wild, 3)Super Mario Bros. U Deluxe, 4)Super Mario 3D World + Bowser’s Fury, 5)fire emblem three houses, 6)bayonetta 1,2,3, 7)metroid dread, 8)splatoon, 9)mario kart. και τα pokemon φυσικά. και αν αμφιβάλεις για κάποιο παιχνίδι, δες walkthrough στο youtube και αν σου φανεί καλό το παίρνεις. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, jim1912 είπε

Καλησπέρα και από μένα.Νέος κάτοχος switch lite.Το αγόρασα καινούριο από Γερμανό σε κιτρινο χρωμα!Πηρα και μεταχειρισμένα τα Mario odyssey και Luigi mansion 3.Είμαι γκειμερ από παιδί!Ειχα Super Nintendo και έπαιρνα από ένα φίλο το ν64 και ακόμα θυμάμαι ποσό είχα τρελαθεί με το Mario 64!Εδινα το PlayStation για να μου δώσει το ν64 να παίζω Μάριο!Και τώρα μη με βρίσετε,αλλά το έχω ακόμα σφραγισμενο το switch.Είμαι 37 ετών και έχω και ένα κοριτσάκι 3μιση χρόνων.Δλδ δεν είμαι κάνα μωρό,αλλά δεν το έχω ανοίξει γιατί σκέφτομαι να το πουλήσω όπως είναι λόγω φόβου.Όταν λέω φόβου εννοω ότι δε θα μου κάνουν τα παιχνίδια του.Έχω και ps5 και παίζω ξέρετε τα ΑΑΑ παιχνίδια του όπως red dead,horizon κτλ να μη σας κουράζω!Δλδ το πλειστεισον το πήρα χωρίς ενδοιασμούς γιατί ήξερα τι θα αντιμετωπίσω και ήξερα πως τα παιχνίδια του μου κάνουν.Στο switch σας διαβάζω και είδα κάτι bayoneta,splatoon και διαφορά rpg που δε ξέρω αν μου κάνουν!Θα ήθελα όμως πολύ να παίξω τα Μάριο και κάνα δυο ζελντα!Η αρχική μου σκέψη που το αγόρασα ήταν ξεκάθαρα για τα exclusive.Αξιζει να το κρατήσω και να το ρισκάρω η να το σπρώξω πριν το ξεσφραγισω;Να αναφέρω ότι πχ δοκίμασα final fantasy στο PlayStation που έδινε δώρο,έπαιξα 11 ώρες και δε το αντεξα το έσβησα.Δεν έχω σβήσει ποτε παιχνίδι!Σορυ για το σεντόνι.Το ότι έχω παιδί το ανέφερα μήπως και πείτε να το κρατήσω να παίζει η μικρή αύριο μεθαύριο.

Κρίμα που δεν πήρες την docked έκδοση να παίζεις Mario kart με την κόρη σου σε κάνα χρόνο θα πω εγώ!!

Been there doing it every time we can θα προσθέσω!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, marius.t είπε

μόνο τα mario να βάλεις έχεις 5-6 παιχνίδια. άλλα 4(κοντά στα 10 δηλαδή)σίγουρα θα βρεις που θα σου αρέσουν και θα μπορείς να πεις ότι τα έβγαλε τα λεφτά της. κάποια που μου ήρθαν στο μυαλό, πέρα απο τα 2 που έχεις 1)smash bros ultimate, 2)breath of the wild, 3)Super Mario Bros. U Deluxe, 4)Super Mario 3D World + Bowser’s Fury, 5)fire emblem three houses, 6)bayonetta 1,2,3, 7)metroid dread, 8)splatoon, 9)mario kart. και τα pokemon φυσικά. και αν αμφιβάλεις για κάποιο παιχνίδι, δες walkthrough στο youtube και αν σου φανεί καλό το παίρνεις. 

Έτσι σκέφτομαι και γώ και κλίνω να το κρατήσω και να το πάω σιγά σιγά (λόγω ακριβών παιχνιδιών) καθώς λιώνω τα πρωινά που πάει η μικρή σχολείο στο ps5 που είναι πάμφθηνα και έχω φουλ στοκ!Επισης θέλω να δοκιμάσω το zbow που λένε πως είναι το καλύτερο παιχνίδι όλων των εποχών (τώρα παίζω red dead 2) .

30 λεπτά πριν, panosvlass είπε

Κρίμα που δεν πήρες την docked έκδοση να παίζεις Mario kart με την κόρη σου σε κάνα χρόνο θα πω εγώ!!

Been there doing it every time we can θα προσθέσω!

Πήρα το lite σαν δεύτερη κοσνολα συμπληρωματική και μόνο για τα exclusive.Επίσης την πήρα κάτω από 200€ και με δελέασε η τιμή!Ειναι και άγνωστα τα νερά αυτά για να επενδύσω.Μπορεί να βάλω να παίξω και να μη μου αρέσουν λόγω των παιχνιδιών που παίζω στο ps5 (γραφικά κτλ).Όπως είπα δεν ήταν το θέμα χρηματικό.Για το ps5 έδωσα 750€.Αλλά ήξερα τι παίρνω.Εδώ ακόμα και τώρα που το πήρα το switch κάθομαι και το κοιτάζω και δε του έχω κάνει unboxing φοβούμενος ότι δεν είναι για όλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...