Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

33 λεπτά πριν, stormrain είπε

Παιδες εχω παθει πλακα με το Kirby! Σχεδον το τελειωσα και μπορω να πω πως αυτο και το Zelda ειναι απο τα παιχνιδια που εχω απολαύσει περισσότερο στο Switch. O ορισμος του fun!

Σκέφτομαι να το ξεκινήσω και εγώ. Σπάει μπάλες ή είναι βατό ; 😜

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators
9 hours ago, Lotof said:

Σκέφτομαι να το ξεκινήσω και εγώ. Σπάει μπάλες ή είναι βατό ; 😜

Τα Kirby από πάντα ήταν στην εύκολη πλευρά των platformers και δεν άλλαξε κάτι με την στροφή στο pseudo-3D. Είναι σαν τα Yoshi.

Καμία σχέση με Mario και DK, το Kirby ξεκίνα το κατευθείαν στο δύσκολο mode. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
9 ώρες πριν, Lotof είπε

Σκέφτομαι να το ξεκινήσω και εγώ. Σπάει μπάλες ή είναι βατό ; 😜

Οχι μην το σκέφτεσαι, ξεκινα το αμεσα. Και οπως λέει και ο  Malthador, πηγαινε στο δυσκολο απευθείας, καμια σχεση με το DK που θέλεις να σπάσεις την κονσόλα πολλες φορες, εδω μιλαμε για pure fun, μονο κατι boss προς το τελος ειναι λιγο δυσκολακια, αλλα και εκει μολις βρεις το pattern εισαι οκ. 

Μόλις τώρα, Malthador είπε

Τα Kirby από πάντα ήταν στην εύκολη πλευρά των platformers και δεν άλλαξε κάτι με την στροφή στο pseudo-3D. Είναι σαν τα Yoshi.

Καμία σχέση με Mario και DK, το Kirby ξεκίνα το κατευθείαν στο δύσκολο mode. 

Agreed!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου ειχε ληξει η συνδρομη του online και δεν το πηρα χαμαπρι. εβαλα εκ νεου θα εχω καποια επιπτωση? παντως επελεξα να γυρισω στην φθηνη συνδρομη η αλλη δεν δικαιολογει τα λεφτα που ζηταει για μενα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/12/2022 στις 3:32 ΠΜ, Panos118 είπε

παιδια ξερετε αν υπαρχει demo splatoon; δεν εχω γνωστο με switch, ποσο μαλλον με splatoon, και με ιντριγκαρει το παιχνιδι.

Το παιχνιδι εχει single player αλλα το ζουμι ειναι το Online. Αν ομως εχεις μαθει να παιζεις ονλινε με κοσμο και να μιλας κλπ, αυτο θα σε ζορισει. Κατα τα αλλα ειναι ενα πολυ fun και competitive παιχνιδι το οποιο θελει καψιμο ωρες.Εχει και οδηγους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλιστα.Oπως σωστα αναφερουν ολοι ή θα προκειται για cloud version,κατι που εχουμε δει ηδη στο switch ή οντως ο διαδοχος του switch ειναι κοντα.Δεν ξερω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, dekulinkgr είπε
Μαλιστα.Oπως σωστα αναφερουν ολοι ή θα προκειται για cloud version,κατι που εχουμε δει ηδη στο switch ή οντως ο διαδοχος του switch ειναι κοντα.Δεν ξερω.

Μια χαρά κίνηση είναι γιατί επιτέλους θα κυκλοφορεί CoD σε σύστημα της Ν (έστω στην οποιαδήποτε μορφή) σε σχέση με το τίποτα που ισχύει σήμερα. Πάντως τελευταία δείχνει να αρχίζει ξανά η φημολογία για νέο hardware το 2023.

Σε άλλα νέα μια έρευνα σχετικά με παλιότερα παιχνίδια πάνω στο Metroid που δεν κυκλοφόρησαν ποτέ:

Ξενέρωσα με το Metroid Tactics, φαινόταν καλή ιδέα. Κάπως αστείο όταν κατέληξε η Ν στο Mario + Rabbits κάποια χρόνια αργότερα το οποίο δεν διαμαρτύρομαι είναι καλό παιχνίδι αλλά Metroid Tactics δεν είναι.

Επεξ/σία από mansa2k
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά το Oled αξίζει τα παραπάνω λεφτά ή να πάρω τη βασική έκδοση στα 320 ε για τη κόρη μου που το θέλει για Χριστούγεννα ; Γενικά αν υπάρχει καμια value προσφορά με παιχνίδι που αξίζει για κορίτσι 10 ετών ; 
Επισης  η online συνδρομή δίνει κ δωρεάν παιχνίδια όπως το ps+ ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
51 λεπτά πριν, totalius είπε

Παιδιά το Oled αξίζει τα παραπάνω λεφτά ή να πάρω τη βασική έκδοση στα 320 ε για τη κόρη μου που το θέλει για Χριστούγεννα ; Γενικά αν υπάρχει καμια value προσφορά με παιχνίδι που αξίζει για κορίτσι 10 ετών ; 
Επισης  η online συνδρομή δίνει κ δωρεάν παιχνίδια όπως το ps+ ;

Το oled αξίζει αν θα παίζει φορητά λόγω οθόνης(λίγο μεγαλύτερη, καλύτερη εικόνα). Δεν νομίζω να έχει κάποιο άλλο πλεονέκτημα απο το απλό. Επίσης κοίτα στα αμαζον. Στο γαλλικό, το απλό, με γρήγορα μεταφορικά νομίζω βγαίνει κοντά στα 290(και το oled στα 340)

Επεξ/σία από marius.t
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, totalius είπε

Παιδιά το Oled αξίζει τα παραπάνω λεφτά ή να πάρω τη βασική έκδοση στα 320 ε για τη κόρη μου που το θέλει για Χριστούγεννα ; Γενικά αν υπάρχει καμια value προσφορά με παιχνίδι που αξίζει για κορίτσι 10 ετών ; 
Επισης  η online συνδρομή δίνει κ δωρεάν παιχνίδια όπως το ps+ ;

Πάρα πολύ καλύτερη η οθόνη, είχε τεράστια διαφορά για εμένα που ξεκίνησα με Lite, και παίζω σχεδόν μονίμως handheld. Αξίζει σίγουρα η διαφορά τιμής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις παιδιά . Μάλλον θα της πάρω το Basic γιατί θα παίζει κυρίως στη tv όπου δεν υπάρχει καμια διαφορά από ότι καταλαβαίνω . Κ κάτι τελευταίο να ρωτήσω . 
Η online συνδρομή προσφέρει κάτι σε παιχνίδια πχ εκπτώσεις ή δωρεάν παιχνίδια ή είναι μόνο για να μπορείς να παίζεις online με άλλους παίχτες ; Κ υποστηρίζει crossplay με PlayStation ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...