Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

δεν αντεξα και πηρα το switch bundle μαζί με mario kart 8 deluxe + μια φουλ θήκη της dlp 2 σε 1 (θήκη για μεταφορά κονσόλα και θήκη για μεταφορά dock κλπ)

όλα μαζί στα 269 μαζί με μεταφορικά από αμαζον γαλλίας (310 βγήκαν με το φπα αλλα εγω εκοψα τιμολογιο) 269 το switch +32 euro η θήκη + 10 τα μεταφορικά.

το μαριο καρτ αξιζει χωρις παρεα η ειναι μονοτονο και μονο για coop?

για πείτε κανα must play game για handheld καταστάσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, haris013 είπε

το μαριο καρτ αξιζει χωρις παρεα η ειναι μονοτονο και μονο για coop?

Είναι μονότονο, το παιχνίδι έχει δημιουργηθεί με βάση το ανταγωνιστικό κομμάτι. To single player υφίσταται περισσότερο σαν εκπαίδευση για να μάθεις τις πίστες και τα μυστικά τους. 

Για αυτό έχω αναφέρει αρκετές φορές πως η Νintendo πρέπει να επαναφέρει το Diddy Kong Racing (το οποίο μόλις έκλεισε τα 25 χρόνια κυκλοφορίας) ώστε και μέσω διαφορετικής σειράς. Βρήκα την ευκαιρία και το έγραψα για άλλη μια φορά!

Το σιχαμερό GameXplain έχει ένα σχετικό αφιέρωμα:

Και για όσους δεν το γνωρίζουν αναπτυσσόταν Donkey Kong Racing για το Nintendo GameCube αλλά δεν κυκλοφόρησε ποτέ αφού η RareWare πουλήθηκε στην Microsoft:

Περισσότερα εδώ.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και απο μερα σε μερα ερχεται το switch μου, εχετε να μου προτεινετε τι accessories πρεπει να παρω;

καποια θηκη δοκιμασμενη που σας αρεσε; ή να παρω ό,τι βρω στο σκρουτζ? τζαμακι; (γυαλινο, πλαστικο)

φανταζομαι ειναι απαραιτητο κι ενα sd. χρησιμοποιουμε ο,τι βρουμε ή πρεπει να ειναι συμβατο με switch?

Κατι αλλο για αρχη που να μου ξεφευγει; Δεν ψηνομαι να παρω controller απο τωρα. Αλλα αν το αποφασισω, το pro controller ειναι μονοδρομος ή υπαρχουν και 3rd party αξιολογα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Panos118 είπε

Μιας και απο μερα σε μερα ερχεται το switch μου, εχετε να μου προτεινετε τι accessories πρεπει να παρω;

καποια θηκη δοκιμασμενη που σας αρεσε; ή να παρω ό,τι βρω στο σκρουτζ? τζαμακι; (γυαλινο, πλαστικο)

φανταζομαι ειναι απαραιτητο κι ενα sd. χρησιμοποιουμε ο,τι βρουμε ή πρεπει να ειναι συμβατο με switch?

Κατι αλλο για αρχη που να μου ξεφευγει; Δεν ψηνομαι να παρω controller απο τωρα. Αλλα αν το αποφασισω, το pro controller ειναι μονοδρομος ή υπαρχουν και 3rd party αξιολογα;

θήκη παρε μια να είναι σκληρή .

sd θα σου χρειαστει ναι. Αν σκοπευεις να αγοραζεις κουτατα 128  ειναι καλα ,αλλιώς χτύπα μια 512 στα 50 ευρώ. Προσπαθησε να βρεις μια καρτα με read > 100 mb/sec γνωστής εταιριας ( samsung , sandisk, kingston κλπ)

Τζαμακι 5 χρονια ποτέ δεν εβαλα , δε τα μπορω και δεν έχω ούτε μια γρατζουνια , αν και αυτο ειναι θεμα του καθενος νομίζω

Έξτρα κοντρολερ , ναι το pro ειναι το καλυτερο ,με καλες εναλακτικες τα προιοντα της 8bitdo και ίσως της hori ( τσεκαρε το split pad pro) . προσεχε πολυ αν παρεις pro controller απο αμαζον γιατί κυκλοφορούν αρκετα που ειναι πολυ πιστες απομιμήσεις και στα πoυλάνε ως original.

Ίσως επίσης χρειαστείς και κάποιο grip οπως αυτα της skull &co η της satisfye

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά,

Κάτοχος Switch OLED από το καλοκαίρι, το πήρα για να παίζουμε με το μικρό (8,5) και μπορώ να πω πάρα πολύ καλή αγορά σε γενικές γραμμές. Έχει καταευχαριστηθεί το portability (διακοπές εκδρομές κτλ) και αρκετά (όχι όλα) τα παιχνιδάκια που έχουμε πάρει.

Πριν ζητήσω βοήθεια να πω για όποιον του φανεί χρήσιμο:

Θήκη πήρα αυτή απλή και φτηνή, μέχρι τώρα μια χαρά.

Τζαμάκι προστασίας αυτό, πάρα πολύ καλό και αδιανόητα έυκολη τοποθέτηση.

Κάρτα μνήμης αυτή, άψογη και μεγάλη να έχουμε άπλα.

Controller πήρα μετά και το Pro, απίστευτη αναβάθμιση από τα απλά Joycon, αλλά δεν είναι απαραίτητο να τα πάρετε από την αρχή.

Τώρα θέλω τη βοήθειά σας, όσοι παίζεται μαζί με παιδιά περίπου αυτής της ηλικίας. Θέλω προτάσεις για παιχνίδια!

Τι έχουμε παίξει μέχρι τώρα:

Yoshi's Crafted World. Τρελλή επιτυχία, το παιχνιδάκι είναι αριστούργημα και από γραφικά και από gameplay. Του άρεσε τόσο πολύ που μετά το Mellow Mode τα πέρασε και στο Normal. Τα άξιζε τα λεφτά του μέχρι δεκάρας.

Paw Patrol. Μεγάλη επιτυχία και τα τρία, ειδικά το Save Adventure Bay. Απλά και εύκολα αλλά του αρέσει και η σειρά.

Kirby and The Forgotten Land & Super Mario 3D World. Τα βάζω στην ίδια κατηγορία, γιατί ενώ είναι πάρα πολύ ωραία παιχνίδια (ομολογουμένως το Kirby είναι υπέροχο και καλύτερο θα έλεγα) το έφτασε μέχρι ένα σημείο αλλά μετά δυσκολευόταν με το 3D gameplay και τα παράτησε. Όπως το είδα και εγώ, το 3D gameplay του Mario είναι πιό ζόρικο από το Kirby.

Super Mario Cart 8 Deluxe. Για ομαδικό ωραίο, παίξαμε αρκετά αλλά μετά το βαριέσαι.

Super Mario Strikers (ποδοσφαιράκι). Πολύ πολύπλοκο στο χειρισμό, πολλοί συνδυασμοί πλήκτρων, δεν τράβηξε.

Toad's Treasure Tracker. Πονοκέφαλος, εκνευριστικός χειρισμός γύρω γύρω περιστροφή της πίστας, δεν τράβηξε.

Όπως τον καταλαβαίνω, περισσότερο τον τραβάνε 2D platforms όπως το Yoshi αλλά με ωραία γραφικά και gameplay ή για παράδειγμα τύπου 3d lane παιχνίδια (δηλαδή σαν 3D που κινείσαι προς τα εμπρός αλλάζοντας "λωρίδες" αριστερά δεξιά κάπως). Δεν ξέρω εαν υπάρχει κάτι παρόμοιο σε Sonic, Donkey Kong.

Κάθε πρόταση ευπρόσδεκτη, ευχαριστώ!

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
9 ώρες πριν, haris013 είπε

το μαριο καρτ αξιζει χωρις παρεα η ειναι μονοτονο και μονο για coop?

για πείτε κανα must play game για handheld καταστάσει

Χωρις παρεα ή online ειναι καπως βαρετό. Δεν θα σου πω οτι θα το βαρεθεις με τη μια, αλλα μόλις καταφέρεις να το μαθεις (σχετικά ευκολα), δεν θα εχει νοημα πια.

Παρε το Odyssey ειναι πολυ καλο, οπως και το Donkey Kong (αν και σε σημεια ειναι απελπιστικά δυσκολο). Και το Kirby που ξεκίνησα τωρα ειναι πολυ διασκεδαστικό επισης και παραδοξως αν και δεν έπαιζα σχεδον ποτε handheld, αυτο μου καθεται πολυ καλα ετσι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις!

Το splatoon μου κεντρίζει το ενδιαφέρον, αν και δεν έχω φίλους με switch. Ξέρετε αν υπάρχει διαθέσιμο demo ώστε να δω αν μου αρέσει; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SabotazNic είπε

Παρέλαβα από ιρλανδικό eshop μέσω Πολωνίας χωρίς τελωνειο προφανώς 

Τελικά βγάλαμε άκρη σχετικά με το my nintendo store αν και χρειάστηκε ολόκληρη έρευνα από διαφορετικά μέλη. Και μόνο λόγο της συσκευασίας θα τιμηθεί σίγουρα μελλοντικά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, stormrain είπε

Χωρις παρεα ή online ειναι καπως βαρετό. Δεν θα σου πω οτι θα το βαρεθεις με τη μια, αλλα μόλις καταφέρεις να το μαθεις (σχετικά ευκολα), δεν θα εχει νοημα πια.

Παρε το Odyssey ειναι πολυ καλο, οπως και το Donkey Kong (αν και σε σημεια ειναι απελπιστικά δυσκολο). Και το Kirby που ξεκίνησα τωρα ειναι πολυ διασκεδαστικό επισης και παραδοξως αν και δεν έπαιζα σχεδον ποτε handheld, αυτο μου καθεται πολυ καλα ετσι.

πολυ ωραία! ευχαριστώ!

 

μπορώ τώρα που έχει sales να προ-αγοράσω παιχνίδια απο την Nintendo και οταν έρθει το switch από γαλλία να τα εγκαταστήσω; που πρέπει να ανοίξω λογαριασμό στην Nintendo για να αγοράσω παιχνίδια; έχω μπερδευτεί λίγο με τα regions.

επίσης παιχνίδια που δεν είναι exclusive στο switch, αξίζουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, Fulgore είπε

image.jpeg.20b51f136a2de5a937ec9772c730c467.jpeg

Expected, τεράστιο value for money To pla και δοκίμασαν τόσα πολλά νέα πράματα. Αν δεν υπήρχε sunbreak θα ήταν το goty για μένα 

Επεξ/σία από najinblue3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...