Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
7 hours ago, mansa2k said:

Βασικά μέσα σε αυτά μην ξεχνάμε και το προτεινόμενο παιχνίδι της χρονιάς Elden Ring που παρόλο τα τεχνικά θέματα του κατάφερε αρκετά καλά νούμερα πωλήσεων και συνεχίζει.

Δεν θυμάμαι να συνάντησα κάποιο πρόβλημα στο Εlden Ring. Αλλά και έτσι να είναι, τα Soulsborne είναι ότι και τα Pokemon πάνω κάτω: μια κατηγορία μόνα τους. Οπότε και τεχνικά θέματα να είχε, το κοινό του θα το αγόραζε.

6 hours ago, Choronzon said:

 τι σχεση εχουν οι πωλησεις ? Στη τελικη αν σου αρεσει να παιζεις σε slideshow παρτο τι να πω 

Νot my cup of tea, δεν αγγίζω Pokemon games.

Το point που ήθελα να κάνω είναι ότι προφανώς το κοινό των Pokemon δεν ενδιαφέρεται για bugs και glitches, ενδιαφέρεται για άλλα πράγματα. Και 0% να έπαιρνε στο metacritic, πάλι 15-20-25 εκατομμύρια πωλήσεις θα έκανε, γιατί θα τους έδινε αυτό που θέλουν.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Αν δεν ειχα ασχοληθει με τα παλια, προσωπικα δεν θα το επαιρνα αυτο. Αλλα ειπα "for the good old times sake". Εχω να παιξω απο diamond/pearl, και χτυπησε λιγο η νοσταλγια

Δεν ξερω αν υπαρχει τροπος για emulator, ή να βρεις κανα 3ds/xl να παιξεις τα παλια

Γνωρίζω από emulators αλλά στο PC. Επειδή έρχεται χειμώνας όμως είναι καλύτερος ο καναπές με κουβερτούλα χαχα 😂 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, sp3cial είπε

Τα τελευταία Pokemon που βγήκαν τώρα, αξίζουν για κάποιον που δεν έχει ασχοληθεί ποτε; 

ετσι κ ετσι, αν αρχιζα τωρα θα πηγαινα στο let's go pikachu, αν και οχι το παραδοσιακο gameplay με τα catching mechanics ειναι πολυ καλο για ιντρο στη σειρα. Το arceus ειναι πολυ διαφορετικο και καινουργιο και δεν ειναι mainline game, αλλα ειναι το αγαπημενο μου στο switch 100%

μετα θα κοιτουσα τα sw/sh k ισως τα brilliant remasters αν και λιγο δυσκολοτερα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγόρασα για  δώρο το switch μαζί με ένα παιχνίδι και αναζητώντας μεταχειρισμένους τίτλους στις αγγελίες παρατήρησα ότι η διαφορά τιμής με καινούργιο είναι από ελάχιστη. 55 καινούργιο 52 μεταχειρισμένο. Κάνω κάπου λάθος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 hours ago, sp3cial said:

Τα τελευταία Pokemon που βγήκαν τώρα, αξίζουν για κάποιον που δεν έχει ασχοληθεί ποτε; 

Δεν μπορώ να σκεφτώ κάποιο λόγο να πρέπει να έχεις ασχοληθεί με τα παλιά για να παίξεις τα καινούρια. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mιας που αναφερατε στα νεα παιχνιδια Pokemon ,το παρακατω ειναι αρκετα ενδιαφερον.

https://www.gamesindustry.biz/pokemon-scarlet-and-violet-is-the-second-biggest-pokemon-launch-of-all-time-uk-boxed-charts

Κανω quote το παρακατω απο το αρθρο :

It is the biggest boxed game launch of the year, with opening week sales up 4% compared with FIFA 23 (the previous biggest)

Στην αγορα της Αγγλιας,οπου ειναι το πιο αδυναμο market της nintendo,τα νεα pokemon καταφεραν να ξεπερασουν σε πωλησεις το fifa 23!!Μην ξεχασουμε κιολας οτι δεν δινει η nintendo της ψηφιακες πωλησεις.

Οποτε δυστηχως οσο προβληματα και να εχουν τα νεα παιχνιδια δεν βλεπω να πτοειται η GF και ουτε να αλλαζει κατι.Εκτος και αν οπως αναφερει ο mansa2k τωρα που στεγαζεται στο ιδιο χωρο με την nintendo,μηπως στα επομενα παιχνιδια δειτε καποια αλλαγη.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, dekulinkgr είπε

Οποτε δυστηχως οσο προβληματα και να εχουν τα νεα παιχνιδια δεν βλεπω να πτοειται η GF και ουτε να αλλαζει κατι.Εκτος και αν οπως αναφερει ο mansa2k τωρα που στεγαζεται στο ιδιο χωρο με την nintendo,μηπως στα επομενα παιχνιδια δειτε καποια αλλαγη.

 

Δεν θα δούμε. 😒

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To βρηκα στο resetera και νομιζω ειναι οτι πιο ευστοχο εχω δει τελευταια.Αναφερουν ολοι τεχνικα θεματα κτλπ αλλα ολοι λενε οτι ειναι  απολαυση το game.Το εχω ξαναγραψει και σε αλλο topic,εχουμε χασει καπως την ουσια στα videogames.Κοιταμε αρχικα πλεον στα παιχνιδια μονο τα νουμερα(resolution-fps κτλπ) και οχι αν περνας ωραια παιζοντας ενα παιχνιδι.Προσοχη δεν αναφερω τεχνικα ζητηματα που κανουν το παιχνιδι τελειως unplayable.Το bayonetta 3 για παραδειγμα μου φαινοταν σε καποια σημεια κακο απο αποψη γραφικων αλλα δεν ηταν τοσο ενοχλητικο μιας και το core gameplay ηταν απολαυση.

Βεβαια οπως εγω δεν καταλαβαινω γιατι κοσμος ξενερωνει με τα fps drops ,ετσι και αυτοι δεν καταλαβαινουν οτι πολυς κομος(πλεοψηφια μην πω) δεν τον ενδιαφερει αν το παιχνιδι τρεχει χαλια,εφοσον διασκεδαζουν.

Ασχετο αλλα αν εκανε τετοιες πωλησεις στην Αγγλια εχω απορια να δω τι εκανε στην Ιαπωνια.Μετα απο 2 μηνες στην κορυφη,λογικα θα τελειωσει το σερι για το δικο μου goty ,splatoon 3.

image.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, dekulinkgr είπε

To βρηκα στο resetera και νομιζω ειναι οτι πιο ευστοχο εχω δει τελευταια.Αναφερουν ολοι τεχνικα θεματα κτλπ αλλα ολοι λενε οτι ειναι  απολαυση το game.Το εχω ξαναγραψει και σε αλλο topic,εχουμε χασει καπως την ουσια στα videogames.Κοιταμε αρχικα πλεον στα παιχνιδια μονο τα νουμερα(resolution-fps κτλπ) και οχι αν περνας ωραια παιζοντας ενα παιχνιδι.Προσοχη δεν αναφερω τεχνικα ζητηματα που κανουν το παιχνιδι τελειως unplayable.Το bayonetta 3 για παραδειγμα μου φαινοταν σε καποια σημεια κακο απο αποψη γραφικων αλλα δεν ηταν τοσο ενοχλητικο μιας και το core gameplay ηταν απολαυση.

Βεβαια οπως εγω δεν καταλαβαινω γιατι κοσμος ξενερωνει με τα fps drops ,ετσι και αυτοι δεν καταλαβαινουν οτι πολυς κομος(πλεοψηφια μην πω) δεν τον ενδιαφερει αν το παιχνιδι τρεχει χαλια,εφοσον διασκεδαζουν.

Ασχετο αλλα αν εκανε τετοιες πωλησεις στην Αγγλια εχω απορια να δω τι εκανε στην Ιαπωνια.Μετα απο 2 μηνες στην κορυφη,λογικα θα τελειωσει το σερι για το δικο μου goty ,splatoon 3.

image.png

Εγώ θεωρώ ότι πλέον τα κοιτάμε όλα, σίγουρα οι περισσότεροι θα το διασκεδάσουμε αλλά από την άλλη τα χάλια φαίνονται και θα παίξουν και αυτά τα ρόλο τους στην όλη εμπειρία.

Edit: Μου ήρθε και εμένα το παιχνίδι πριν λίγο, προφανώς χωρίς το pin badge από Κωτσόβολο... Το βράδυ θα παίξω.

Επεξ/σία από Grim Ripper
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνίδι έχει ομολογουμένως αρκετά τεχνικά προβλήματα, αλλά το διασκεδάζω για κάποιο λόγο όσο τίποτα. 

Δεν μπορώ να καταλάβω πώς έχει τα συγκεκριμένα issues τα οποία δεν υπήρχαν σε αυτό το βαθμό στα προηγούμενα. Κάπου they dropped the ball hard. Και δεν πιστεύω πως μπορούν σε αυτό το σημείο να το στρώσουν έτσι όπως βγήκε.

Πάντως το έβαλα να το δοκιμάσω ανάμεσα στα GoW Ragnarok sessions και έχω φτάσει να περιμένω περισσότερο να παίξω Pokémon. 

Περίεργα πράγματα. 😄

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Charismo είπε

Πάντως το έβαλα να το δοκιμάσω ανάμεσα στα GoW Ragnarok sessions και έχω φτάσει να περιμένω περισσότερο να παίξω Pokémon. 

Περίεργα πράγματα. 😄

Το έπαθα με το Horizon και το Arceus. 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Grim Ripper είπε

Εγώ θεωρώ ότι πλέον τα κοιτάμε όλα, σίγουρα οι περισσότεροι θα το διασκεδάσουμε αλλά από την άλλη τα χάλια φαίνονται και θα παίξουν και αυτά τα ρόλο τους στην όλη εμπειρία.

Edit: Μου ήρθε και εμένα το παιχνίδι πριν λίγο, προφανώς χωρίς το pin badge από Κωτσόβολο... Το βράδυ θα παίξω.

Ειμαστε φιλοι ε? Κανε με αν οχι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

5 ώρες πριν, dekulinkgr είπε

To βρηκα στο resetera και νομιζω ειναι οτι πιο ευστοχο εχω δει τελευταια.

Αναφερουν ολοι τεχνικα θεματα κτλπ αλλα ολοι λενε οτι ειναι  απολαυση το game.Το εχω ξαναγραψει και σε αλλο topic,εχουμε χασει καπως την ουσια στα videogames.Κοιταμε αρχικα πλεον στα παιχνιδια μονο τα νουμερα(resolution-fps κτλπ) και οχι αν περνας ωραια παιζοντας ενα παιχνιδι.

Το μόνο μέτρο που έχει χαθεί είναι στο να κυκλοφορούν παιχνίδια όπως όπως σε σημείο να μην έχουμε σαν δεδομένο ούτε το bare minimum των 30fps. To Legends Arceus πχ μπορεί οπτικά να μην ήταν το πιο όμορφο παιχνιδι αλλά έτρεχε καλύτερα απο τα Scarlet/Violet, αν αυτό λέει κάτι...

Το ότι ένα παιχνίδι μπορεί να είναι διασκεδαστικό, δεν σημαίνει ότι πρέπει να παραβλέπουμε σε τι κατάσταση κυκλοφορει, ειδικά αν είναι τόσο έντονα τα θέματα αυτά.

Με το Splatoon 3 πχ για ποιο λόγο νομίζεις δεν αναφέρεται τίποτα από αυτά?Μάντεψε, γιατι το παιχνίδι τρέχει τέλεια(αναλογικά με τα pokemon), και αρα εκει απλά ασχολείσαι με το ίδιο το παιχνίδι.

59 λεπτά πριν, garrett156 είπε

αυτη η εκδοση που ειναι στα 269 ποια ειναι?

https://www.plaisio.gr/gaming-zone/konsoles/nintendo-switch-had-red-blue-joy-con_3300293

τι ειναι το HAD που λεει?V2 ειναι?

Η κύρια έκδοση του Switch μέχρι και πέρυσι πριν βγει το Oled μοντέλο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...