Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, Grim Ripper είπε

Νομίζω προσβάλεις τα παιχνίδια του ps2. 😛

Θέμα hardware πάντως δεν είναι εφόσον υπάρχουν παιχνίδια όπως το BoTW και το Xenoblade και κάμποσα άλλα.

Το Arceus πάντως δεν θυμάμαι να είχε τόσα πολλά προβλήματα ή κάνω λάθος;

είχε και το αρκεους αλλά ήταν υποφερτό , να σου πω την αλήθεια στο αρκεους λέω οκ έχει θεματακια αλλά οκ ίσως και να υπερβαλλουν  λίγο οι YouTubers .

22 λεπτά πριν, mansa2k είπε

Ούτε είναι κατανοητό που υπάρχει ακόμα κόσμος που ασχολείται με τις βαθμολογίες από διάφορα μέσα και πρόσωπα... Οι βαθμολογίες ήταν ανέκαθεν ανέκδοτο, δεν έγιναν τώρα με τα Pokemon.

είναι σημαντικές γιατί δείχνουν πόσο πουλημενα είναι τα μέσα ενημέρωσης ,αποτελούν μια επιβεβαίωση τελος πάντων για κάτι που ξέρεις ότι ισχύει αλλά δε μπορείς να αποδείξεις .κατά τα άλλα όντως δεν έχουν σημασία 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, Choronzon είπε

είχε και το αρκεους αλλά ήταν υποφερτό , να σου πω την αλήθεια στο αρκεους λέω οκ έχει θεματακια αλλά οκ ίσως και να υπερβαλλουν  λίγο οι YouTubers .

Εγώ πάντως το ευχαριστήθηκα πολύ, καιρό είχα να περάσω τόσο καλά με κάποιο pokemon game.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Grim Ripper είπε

Εγώ πάντως το ευχαριστήθηκα πολύ, καιρό είχα να περάσω τόσο καλά με κάποιο pokemon game.

 

και εμένα μου άρεσε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Grim Ripper είπε

Πρακτικά 2 games είναι, τα remake ήταν από την ILCA.

Ακούγεται πάντως ότι οι SV ξεκίνησαν μετά τις Sword/Shield οπότε δεν βγήκαν απλά σε 1 χρόνο και πάλι βέβαια είναι τραγικό να βγαίνουν παιχνίδια σε τέτοια κατάσταση.

Οντως το remake ήταν από άλλη εταιρεία, και αυτό δεν διεκδικούσε δάφνες στο τεχνικό κομμάτι/απόδοσης, αν και σίγουρα σε καλύτερη μοίρα απο αυτή του πιο πρόσφατου Pokemon.

Βέβαια το γεγονός ότι φτάνουμε σε σημειο να βγαινουν σε 1 χρονιά 3 pokemon τίτλοι, δείχνει πόσο πολύ βιάζονται να βγουν τα παιχνιδια στην αγορά(όποιος και να παίρνει τις αποφάσεις για αυτό). 

Και φυσικά δεν ειναι όπως σε άλλα παιχνιδια/πλατφόρμες, που υπάρχει το γνωστό Wait for sale. 

Περίοδος Black Friday/γιορτών και όλα τα Pokemon full price,ούτε καν τα Lets Go του 2018 :D 

image.png.5fd191c033c2a08f541876bc7a645a9c.png

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, Fulgore είπε

 

Περίοδος Black Friday/γιορτών και όλα τα Pokemon full price,ούτε καν τα Lets Go του 2018 :D 

image.png.5fd191c033c2a08f541876bc7a645a9c.png

 

amazon σχεδον ολα σε εκπτωση

To arceus, που ειχε θεματα? Εγω δεν ειχα κανενα θεμα 300 ωρες εχω στο save. 

Επεξ/σία από najinblue3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

amazon σχεδον ολα σε εκπτωση

To arceus, που ειχε θεματα? Εγω δεν ειχα κανενα θεμα 300 ωρες εχω στο save. 

Καλά και εγώ από amazon περιμένω να μου έρθει η Violet επειδή το βρήκα με κάτι προσφορές και κουπόνια στα 35ευρώ.

Για το Arceus τα θέματα αφορούν το πόσο φτωχό δείχνει οπτικά σε σχέση και με άλλα παιχνιδια του Switch(ειδικά τα περιβάλλοντα), και μιας και μιλάμε για open world για το λεγόμενο pop in. Δηλαδή να βλέπεις μια θολούρα και όσο προχωράς προς ένα μέρος να βλέπεις να φορτώνει η περιοχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Καλά και εγώ από amazon περιμένω να μου έρθει η Violet επειδή το βρήκα με κάτι προσφορές και κουπόνια στα 35ευρώ.

Για το Arceus τα θέματα αφορούν το πόσο φτωχό δείχνει οπτικά σε σχέση και με άλλα παιχνιδια του Switch(ειδικά τα περιβάλλοντα), και μιας και μιλάμε για open world για το λεγόμενο pop in. Δηλαδή να βλέπεις μια θολούρα και όσο προχωράς προς ένα μέρος να βλέπεις να φορτώνει η περιοχή.

a ok, απλα ειναι και το πρωτο open world pokemon. Εγω το περιμενα πολυ χειροτερο, αλλα ειναι παρα πολυ καλο για 1η προσεγγιση 

και εχει και πολυ ωραια πραματακια οπως τα alphas, τρομερο star system και side quests που αξιζουν να τα κανεις ολα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

και εχει και πολυ ωραια πραματακια οπως τα alphas, τρομερο star system και side quests που αξιζουν να τα κανεις ολα

Ήρεμα με τα spoilers. 😛

 

Α ναι, είδα και αυτό εδώ...

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Grim Ripper είπε

Ήρεμα με τα spoilers. 😛

 

Α ναι, είδα και αυτό εδώ...

 

για το arceus μιλησα :P 

8 ωρες πλεον στο violet, το λατρευω ηδη. Καλα κανει ο κοσμος που ειναι φουλ αρνητικος μπας και φτιαξουνε τα θεματα αλλα το παιχνιδι σκοτωνει πραγματικα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

για το arceus μιλησα :P 

8 ωρες πλεον στο violet, το λατρευω ηδη. Καλα κανει ο κοσμος που ειναι φουλ αρνητικος μπας και φτιαξουνε τα θεματα αλλα το παιχνιδι σκοτωνει πραγματικα. 

Α οκ, σορρυ λάθος κατάλαβα. 😛

 

Χμμ ο Γερμανός έβαλε το v2 switch στα 269€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες, μην βλέπετε τις βαθμολογίες από τα site. Δεν θα βγάλετε άκρη. Όπως έγραψε και ένας συμφορουμίτης πιο πίσω οι βαθμολογίες δείχνουν το πόσο ξεπουλημένα είναι πλέον τα μέσα. Ειδικά όταν αφορά εταιρίες όπως Sony ή Nintendo όπου πάντα υπάρχει μια παραπάνω ''αγάπη'' 🤑 προς αυτές. 

Το καλύτερο που έχετε να κάνετε είναι να παίξετε οι ίδιοι το game, όπως και κάθε game που κυκλοφορεί εκεί έξω. Εγώ τα περιμένω από εβδομάδα τα games (dual pack) αλλά μάλλον θα τα ακουμπήσω σε κανένα δίμηνο αφού διορθωθεί, και αν πάντα, το απαράδεκτο performance. Δυστυχώς η GameFreak δεν το έχει με τα 3D Pokémon games και φάνηκε ακόμη μια φορά. Φταίει η ομάδα ανάπτυξης που δεν έχεις ικανούς devs; Φταίει που η Nintendo την βάζει και δημιουργεί τόσα παιχνίδια σε τόσο μικρό χρονικό διάστημα; Δεν ξέρω αλλά πλέον νομίζω θα φτάσει να γίνει το franchise σαν τα Call of Duty games. 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, sp3cial είπε

Τα τελευταία Pokemon που βγήκαν τώρα, αξίζουν για κάποιον που δεν έχει ασχοληθεί ποτε; 

Αν δεν ειχα ασχοληθει με τα παλια, προσωπικα δεν θα το επαιρνα αυτο. Αλλα ειπα "for the good old times sake". Εχω να παιξω απο diamond/pearl, και χτυπησε λιγο η νοσταλγια

Δεν ξερω αν υπαρχει τροπος για emulator, ή να βρεις κανα 3ds/xl να παιξεις τα παλια

Επεξ/σία από SabotazNic
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Αν δεν ειχα ασχοληθει με τα παλια, προσωπικα δεν θα το επαιρνα αυτο. Αλλα ειπα "for the good old times sake". Εχω να παιξω απο diamond/pearl, και χτυπησε λιγο η νοσταλγια

Δεν ξερω αν υπαρχει τροπος για emulator, ή να βρεις κανα 3ds/xl να παιξεις τα παλια

Δεν έπαιρνες καλύτερα κάποιο από τα προηγούμενα; 😛

Και ναι υπάρχουν emulators αλλά πρέπει να ψάξει ο καθένας να τους βρει αλλού και να βάλει τα σωστά settings, κτλ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Grim Ripper είπε

Δεν έπαιρνες καλύτερα κάποιο από τα προηγούμενα; 😛

Ποιο λες να τσιμπησω? Δεν εχω θεμα να το αφησω αυτο λιγο στην ακρη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...