Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 ώρες πριν, Grim Ripper είπε

Έχω ακούσει ότι τα σχέδια στα νέα pokemon είναι χάλια, ισχύει; 😛

Χειρότερα και από gen 5 δηλαδή.

Α εμένα μου αρέσουν όλα, σαν μωρό κάνω 😄 gotta catch them all! Τα περισσότερα στην αρχή που είμαι είναι πολύ ωραία σχεδιασμένα. Ο κόσμος είναι πραγματικά τεράστιος επίσης, και μπορείς να πας όπου θες 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

10 ώρες πριν, Grim Ripper είπε

Έχω ακούσει ότι τα σχέδια στα νέα pokemon είναι χάλια, ισχύει; 😛

Χειρότερα και από gen 5 δηλαδή.

Μπα δεν νομίζω, εμένα καλά μου φάνηκαν

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Grim Ripper είπε

Έχει κανείς screenshot από το Κωτσόβολο με το preorder bonus που έδινε στη violet; Το pin badge δηλαδή.

Αυτό έχω βρει δεν ξέρω εάν έχει κάποιος κάτι καλύτερο 

kotsovolos-960x400-presell-grk-data.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, christos_75 είπε

Αυτό έχω βρει δεν ξέρω εάν έχει κάποιος κάτι καλύτερο 

kotsovolos-960x400-presell-grk-data.jpg

Δυστυχώς αυτό το έχω βρει και εγώ.

Τεσπα ότι έγινε έγινε, δεν πρόκειται να πάρω άλλο game από το Κωτσόβολο όταν δεν ξέρουν τι τους γίνεται, παίζει να είναι οι χειρότεροι σε τέτοια θέματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω παιξει κανα 3ωρο, και μπορω να πω πως ειναι αρκετα ενδιαφερουσα αυτη η ελευθερια που εχει. Τα πρωτα ποκεμον που ειχε ουτε εμενα με τρελαναν εμφανισιακα ειναι η αληθεια. 

Αλλα πρεπει να πω οτι το παιχνιδι εχει τερμα bugs, η εμπειρια δεν ειναι καθολου ομαλη και μολις μπαινεις ειδικα σε πολη τα fps κανουν βουτια. Ελπιζω πως ισως στρωσει με καποιο update γιατι εχω αρχίσει και ζαλιζομαι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, xristakos95 είπε

Εχω παιξει κανα 3ωρο, και μπορω να πω πως ειναι αρκετα ενδιαφερουσα αυτη η ελευθερια που εχει. Τα πρωτα ποκεμον που ειχε ουτε εμενα με τρελαναν εμφανισιακα ειναι η αληθεια. 

Αλλα πρεπει να πω οτι το παιχνιδι εχει τερμα bugs, η εμπειρια δεν ειναι καθολου ομαλη και μολις μπαινεις ειδικα σε πολη τα fps κανουν βουτια. Ελπιζω πως ισως στρωσει με καποιο update γιατι εχω αρχίσει και ζαλιζομαι. 

Ας ελπίσουμε να βγει γρήγορα το update γιατί και εγώ με αυτά που έχω δει σε βίντεο δεν μπορώ να πω ότι είμαι ενθουσιασμένος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειδα σημερα ενα video απο το destructoid . μιλαμε για φουλ bugs και glitches , αν αυτο το παιχνιδι εβγαινε σε pc θα ειχε φαει τρελο θαψιμο. Μου κάνει εντύπωση που του δωσαν 7 και 8 , το θεωρώ απαραδεκτο. Θυμιζει cyberpunk η κατασταση , βγαλαν ενα δυο καλα trailer για να γλυκαθει ο κοσμος και να προπαραγγηλει και βγηκαν και κομπαζαν μετα. A-Π-Α-Ρ-Α-Δ-Ε-Κ-Τ-Ο, απο τη νιντεντο ειδικα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
3 hours ago, Choronzon said:

ειδα σημερα ενα video απο το destructoid . μιλαμε για φουλ bugs και glitches , αν αυτο το παιχνιδι εβγαινε σε pc θα ειχε φαει τρελο θαψιμο. Μου κάνει εντύπωση που του δωσαν 7 και 8 , το θεωρώ απαραδεκτο. Θυμιζει cyberpunk η κατασταση , βγαλαν ενα δυο καλα trailer για να γλυκαθει ο κοσμος και να προπαραγγηλει και βγηκαν και κομπαζαν μετα. A-Π-Α-Ρ-Α-Δ-Ε-Κ-Τ-Ο, απο τη νιντεντο ειδικα 

Έχεις δίκιο, είμαι σίγουρος ότι ούτε 30m δεν θα πουλήσει. :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Fulgore είπε

3 pokemon κυκλοφορίες σε 1χρόνο. Αναμενόμενα πράγματα και εννοείται οτι την Nintendo την αφήνουν αδιάφορα αυτά(αρκεί να πουλήσουν).

Πρακτικά 2 games είναι, τα remake ήταν από την ILCA.

Ακούγεται πάντως ότι οι SV ξεκίνησαν μετά τις Sword/Shield οπότε δεν βγήκαν απλά σε 1 χρόνο και πάλι βέβαια είναι τραγικό να βγαίνουν παιχνίδια σε τέτοια κατάσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, najinblue3 είπε

Ο κόσμος είναι πραγματικά τεράστιος επίσης, και μπορείς να πας όπου θες 

ακριβως αυτο ειχα πει στα 90's οταν ειχα δει πρωτη φορα το mario 64. με γυρισες πισω μπαγασα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Fulgore είπε

3 pokemon κυκλοφορίες σε 1χρόνο. Αναμενόμενα πράγματα και εννοείται οτι την Nintendo την αφήνουν αδιάφορα αυτά(αρκεί να πουλήσουν).

Η GameFreak αναπτύσσει τα παιχνίδια Pokemon. H Nintendo συγκέντρωσε στο ίδιο κτήριο διάφορα στούντιο στο Τόκιο συμπεριλαμβανομένης και της GF για να υπάρχει ο απαραίτητος διαμοιρασμός τεχνογνωσίας. Η GF απέχει αλλά αυτά είναι τα αποτελέσματα από μια εταιρία που είχε συνηθίσει αποκλειστικά σε επίπεδα φορητών. Ειδικά όταν πρόκειται για open world game.

2 ώρες πριν, Malthador είπε

Έχεις δίκιο, είμαι σίγουρος ότι ούτε 30m δεν θα πουλήσει. :(

Βασικά μέσα σε αυτά μην ξεχνάμε και το προτεινόμενο παιχνίδι της χρονιάς Elden Ring που παρόλο τα τεχνικά θέματα του κατάφερε αρκετά καλά νούμερα πωλήσεων και συνεχίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Malthador είπε

Έχεις δίκιο, είμαι σίγουρος ότι ούτε 30m δεν θα πουλήσει. :(

 τι σχεση εχουν οι πωλησεις ? Στη τελικη αν σου αρεσει να παιζεις σε slideshow παρτο τι να πω 

1 ώρα πριν, mansa2k είπε

Η GameFreak αναπτύσσει τα παιχνίδια Pokemon. H Nintendo συγκέντρωσε στο ίδιο κτήριο διάφορα στούντιο στο Τόκιο συμπεριλαμβανομένης και της GF για να υπάρχει ο απαραίτητος διαμοιρασμός τεχνογνωσίας. Η GF απέχει αλλά αυτά είναι τα αποτελέσματα από μια εταιρία που είχε συνηθίσει αποκλειστικά σε επίπεδα φορητών. Ειδικά όταν πρόκειται για open world game.

Βασικά μέσα σε αυτά μην ξεχνάμε και το προτεινόμενο παιχνίδι της χρονιάς Elden Ring που παρόλο τα τεχνικά θέματα του κατάφερε αρκετά καλά νούμερα πωλήσεων και συνεχίζει.

το elden ring έτρεχε μια χαρα . To elden ring το επαιξα σε laptop με μια 5300 m που δεν ηταν καν στη λιστα με τις προτεινομενες καρτες και επαιζε αξιοπρεπεστατα . Τo  elden ring δεν είχε θεμα σε ps5 xbox sx κανένα . Τα όποια bug αφορουσαν το pc και τα έλειναν γρήγορα. επίσης είναι current gen παιχνιδι στο τεχνικό τομέα σε αντίθεση με το πόκεμον που θυμίζει game εποχής ps2 χωρίς καμία υπερβολη .

Προσπαθώ να καταλάβω γιατί το sonic frontiers κατακρήθηκε τόσο πολύ για τα γραφικά και τα glitches του και πήρε τεσσάρια και το ποκεμον τη γλύτωσε με 7 και 8 . Οκ την απάντηση τη ξέρω ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Choronzon είπε

Προσπαθώ να καταλάβω γιατί το sonic frontiers κατακρήθηκε τόσο πολύ για τα γραφικά και τα glitches του και πήρε τεσσάρια και το ποκεμον τη γλύτωσε με 7 και 8 . Οκ την απάντηση τη ξέρω ....

Ούτε είναι κατανοητό που υπάρχει ακόμα κόσμος που ασχολείται με τις βαθμολογίες από διάφορα μέσα και πρόσωπα... Οι βαθμολογίες ήταν ανέκαθεν ανέκδοτο, δεν έγιναν τώρα με τα Pokemon.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, Choronzon είπε

 ... σε αντίθεση με το πόκεμον που θυμίζει game εποχής ps2 χωρίς καμία υπερβολη.

Νομίζω προσβάλεις τα παιχνίδια του ps2. 😛

Θέμα hardware πάντως δεν είναι εφόσον υπάρχουν παιχνίδια όπως το BoTW και το Xenoblade και κάμποσα άλλα.

Το Arceus πάντως δεν θυμάμαι να είχε τόσα πολλά προβλήματα ή κάνω λάθος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...