Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

15 ώρες πριν, Choronzon είπε

να πω την αλήθεια εμένα ούτε το πρώτο μου άρεσε πολύ αν και ήταν μια σεβαστή προσπάθεια από ένα άτομο αν δε κάνω λάθος. Ίσως έπειδη είχα παίξει το super metroid  και το symphony of the night οταν ειχαν βγει , απο τοτε ολα τα metroidvania μοαυ φαινονται περιπου τα ιδια και καπως βαρετα . Ειδικα το Super Metroid οταν ειχε βγει ηταν σε εντελως αλλο επιπεδο σαν παιχνιδι.

Καλα το super metroid απλα επος.Γεννησε κυριολεκτικα το genre.Και μιας και λεμε για metroid οριστε και νεο trailer.Λογικα θα ειναι απο το intro του παιχνιδιου.

Eπισης κυκλοφορησε demo στο eshop για το wario ware.Bεβαια θεωρω οτι δεν το χρειαζεται το παιχνιδι καθως για παρεα ειναι οτι πρεπει.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ως τώρα στις διακοπές με δύο games ασχολήθηκα κατά βάση.

Το ένα είναι το πρώτο Borderlands, το έκανα ένα revisit στο NSw, για pure κάψιμο εγκεφαλικών κυττάρων. Στα 30 καρέ είναι ψιλοϋποφερτό (παλιότερα είχα πει ότι είναι unplayable, ok ήμουν λίγο αυστηρός, τελικά παίζεται, χάλια μεν, αλλά παίζεται). Νομίζω ότι είναι από τα FPS που δεν θα γεράσουν ποτέ, τόσο σε μηχανισμούς, όσο και σε ατμόσφαιρα, χιούμορ κλπ.

Το δεύτερο είναι το Great Ace Attorney Chronicles, το οποίο για εμένα βρίσκεται άνετα στο top 10 των καλύτερων NSw games και σίγουρα είναι το καλύτερο της σειράς. Απορώ που δεν το είχαν βγάλει νωρίτερα στην Δύση, μιλάμε ο Phoenix δεν πιάνει μία μπροστά στον Ryunοsuke και ο Phoenix είναι από τους χαρακτήρες που αγαπάω πολύ. Όσοι θέλετε δικηγοριλίκι σε Βικτωριανό setting δέστε το οπωσδήποτε.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, Malthador είπε

Το ένα είναι το πρώτο Borderlands, το έκανα ένα revisit στο NSw, για pure κάψιμο εγκεφαλικών κυττάρων. Στα 30 καρέ είναι ψιλοϋποφερτό (παλιότερα είχα πει ότι είναι unplayable, ok ήμουν λίγο αυστηρός, τελικά παίζεται, χάλια μεν, αλλά παίζεται). Νομίζω ότι είναι από τα FPS που δεν θα γεράσουν ποτέ, τόσο σε μηχανισμούς, όσο και σε ατμόσφαιρα, χιούμορ κλπ.

Συμφωνώ απόλυτα!!Αν και το 1 το’χα παίξει στο pc , πηρα σε κάποιες προηγούμενες εκπτώσεις το 2 GOTW και το prequel ultimate edition(The handsome collection)….

Αν και πίστευα ότι θα ήταν ενοχλητικά σε handheld , εχω να πω ότι και παίζει πολυ καλα,και ειναι άκρως εθιστικό-προς το παρόν λιώνω με το 2!!!!!

Πηρα και το quake , ετσι για να θυμηθούμε τα παλιά 😜,

και μιας που-αν και το ειχα λιώσει-το ειχα παιξει μονο σε pc φίλου,χαίρομαι πολυ που το πηρα 👍🏻

Επεξ/σία από mAs_81
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζω τώρα το cotton reboot.Εχουν κάνει φοβερή δουλειά .έχει μέσα το ορίτζιναλ παιχνίδι από τον x68000 κάι το remake το οποίο είναι πολύ καλό. Ότι πρέπει για διακοπές .

Το great ace attorney το έχω στη λίστα αλλά δυστυχώς physical στην Ευρώπη δεν θα βγει επειδη έτσι τους ήρθε το όραμα στο μαντείο της καπκομ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα απο break μιας βδομαδας αφου τερματισα το the last of us 2 στο ps5, αυριο ερχεται η σειρα του switch με το baldo που το περιμενω πως και πως... Βγαινει και στην καλυτερη μερα, παρασκευη! 

Εκτος και αν μπει σφηνα καποιο απο τα pokemon αλλα δεν εχω αποφασισει πιο απ'ολα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, dekulinkgr είπε

Aυριο θα εχουμε νεο trailer για το metroid dread.Λετε να δουμε και καμια συλλεκτικη της oled εκδοσης με το metroid??

Παίζει να δούμε, το έκαναν με το 3ds οπότε δεν βλέπω λόγο να μην κάνουν το ίδιο και εδώ. Η αλήθεια είναι ότι δεν θέλω να δω άλλο trailer, το παιχνίδι είναι κοντά και θέλω να το χαρώ πλήρως όπως πρέπει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@dekulinkgrδυστηχως φαίνεται μετριαντζα το γκειμ αν και θα περιμένω το βίντεο από switchup για να δω αν αξίζει. Κανείς δεν είδα να μιλάει για το monster train που βγήκε τις προάλλες, απλά καταπληκτικό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Basilisc είπε

Πρέπει να έχει πάρει την τρέλα σε άλλο επίπεδο. 

Εμένα φυσιολογικά μου φαίνονται όλα!

@ikaruga24 μην το δεις αυτό καλύτερα, οι υπόλοιποι απλά απολαύστε αλλά έχει πολύ spoiler:

Βγήκε και το pokemon tv στην Ευρώπη επίσημα και είναι ήδη διαθέσιμο.

Επεξ/σία από mansa2k
  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, najinblue3 είπε

@dekulinkgrδυστηχως φαίνεται μετριαντζα το γκειμ αν και θα περιμένω το βίντεο από switchup για να δω αν αξίζει. Κανείς δεν είδα να μιλάει για το monster train που βγήκε τις προάλλες, απλά καταπληκτικό 

Kοιτα κυμαινεται στα ιδια επιπεδα με τα προηγουμενα τις σειρας.Οποτε αν εισαι φαν των προηγουμενων δεν θα εχεις θεμα.Τωρα εγω στα reviews εμπιστευομαι κυριως τους easy allies οπου του εβαλαν 9.Θα τιμηθει σε μελλοντικο price drop το παιχνιδι σιγουρα.Τα λεφτα θα πανε στο switch oled και το metroid dread.

Kαι μιας και μιλαω για το metroid @mansa2k το trailer οντως εχει παρα πολλα spoilers αλλα ηταν επος.....

Το παιχνιδι φαινεται απιστευτο.

 

Επεξ/σία από dekulinkgr
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...