Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ρε παιδια, λιγο βοηθεια

δεν εχω switch κι ελεγα να χτυπησω το oled για casual gaming τα βραδυα μετα τη δουλεια ή το ΣΚ. 

αξιζει λετε; ή θα ανακοινωθει η επομενης γενιας κονσολα συντομα; αλλα ακομα κι αν ανακοινωθει, δεν ειχα σκοπο να την χτυπησω τοσο νωρις με τετοιον καταλογο που εχει το switch... νομιζω πως το timing ειναι λιγο που με σταματα.

Επεξ/σία από Panos118
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Panos118 είπε

ρε παιδια, λιγο βοηθεια

δεν εχω switch κι ελεγα να χτυπησω το oled για casual gaming τα βραδυα μετα τη δουλεια ή το ΣΚ. 

αξιζει λετε; ή θα ανακοινωθει η επομενης γενιας κονσολα συντομα; αλλα ακομα κι αν ανακοινωθει, δεν ειχα σκοπο να την χτυπησω τοσο νωρις με τετοιον καταλογο που εχει το switch... νομιζω πως το timing ειναι λιγο που με σταματα.

Εξαρτάται απο το πως εσύ το βλέπεις/σκέφτεσαι. Αν εγώ δεν είχα switch θα είχα πάρει ήδη αυτή του pokemon. Οπότε θα έλεγα κοίτα στα μαγαζιά την bf και κυρίως αμαζον. Αμα το δεις σε καλή τιμή, πάρτο. 

ποτέ δεν είναι η κατάλληλη στιγμή για κονσολα. δεν ξέρεις τι θα γίνει. μπορεί να βγει, μπορεί και όχι. μπορεί να βγει και να μην παίζει τα παιχνίδια του switch(που αμφιβάλω αλλά ποτέ δεν ξέρεις). σχεδόν απο την κυκλοφορία του λένε ότι θα βγάλουν νέα κονσόλα και για αυτό πολλοί διστάζουν. Και εγώ το ίδιο έκανα. Τον γενάρη του 20, όταν το public έβαλε την 2019 στα 290, την πήρα την κονσόλα και είπα το εξής. και να βγει σε 5 μήνες καινούρια, δεν θα στεναχωρηθώ(τόσο) γιατί το switch έχει πολλά παιχνίδια για να με κρατήσουν. Και όταν έρθει η ώρα πάω στην επόμενη. Απο τότε μόνο το oled βγήκε. Θα έχανα δηλαδή 2+ χρόνια gaming στο switch για να πάρω μεγαλύτερη οθόνη που δεν με ενδιαφέρει κιόλας γιατί το έχω στη τηλεόραση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, christos_75 είπε

Τελος και τα dual pack στο Πλαισιο και απο οτι βλεπω τελειωσαν και τα Violet -steelbook-

Μονο Scarlet οποιος προλαβει

 

image.png.188e7b8d8cb2ad7bf26883b9b938812f.png

Διαθεσιμα στο επίσημο σάιτ της Nintendo. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, marius.t είπε

Εξαρτάται απο το πως εσύ το βλέπεις/σκέφτεσαι. Αν εγώ δεν είχα switch θα είχα πάρει ήδη αυτή του pokemon. Οπότε θα έλεγα κοίτα στα μαγαζιά την bf και κυρίως αμαζον. Αμα το δεις σε καλή τιμή, πάρτο. 

ποτέ δεν είναι η κατάλληλη στιγμή για κονσολα. δεν ξέρεις τι θα γίνει. μπορεί να βγει, μπορεί και όχι. μπορεί να βγει και να μην παίζει τα παιχνίδια του switch(που αμφιβάλω αλλά ποτέ δεν ξέρεις). σχεδόν απο την κυκλοφορία του λένε ότι θα βγάλουν νέα κονσόλα και για αυτό πολλοί διστάζουν. Και εγώ το ίδιο έκανα. Τον γενάρη του 20, όταν το public έβαλε την 2019 στα 290, την πήρα την κονσόλα και είπα το εξής. και να βγει σε 5 μήνες καινούρια, δεν θα στεναχωρηθώ(τόσο) γιατί το switch έχει πολλά παιχνίδια για να με κρατήσουν. Και όταν έρθει η ώρα πάω στην επόμενη. Απο τότε μόνο το oled βγήκε. Θα έχανα δηλαδή 2+ χρόνια gaming στο switch για να πάρω μεγαλύτερη οθόνη που δεν με ενδιαφέρει κιόλας γιατί το έχω στη τηλεόραση. 

bf τι ειναι;; 😛 
γενικα με τα rumors δεν ξερω τι ακριβως γινεται. αλλα εσυ το πηρες πολυ κοντα στην κυκλοφορια του, ενω εγω κολλαω λιγο επειδη ειναι προς τη ληξη του. και του χρονου να βγει νεα κονσολα, εχει πολυ πραμα το switch, χωρια του οτι main τιτλος pokemon θα κανει 3 χρονια να ξαναβγει φανταζομαι, οποτε μιας και ειναι το αγαπημενο μ παιχνιδι, δε θα εχω κινητρο για την καινουργια κονσολα με το που βγει. δε με νοιαζει το ενδεχομενο ενος ενισχυμενου switch (το λεγομενο pro). πιο πολυ φοβομουν νεα γενια γενικως. αλλα οπως και να 'χεο, σ ευχαριστω πολυ για την απαντηση :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Panos118 είπε

bf τι ειναι;; 😛 
γενικα με τα rumors δεν ξερω τι ακριβως γινεται. αλλα εσυ το πηρες πολυ κοντα στην κυκλοφορια του, ενω εγω κολλαω λιγο επειδη ειναι προς τη ληξη του. και του χρονου να βγει νεα κονσολα, εχει πολυ πραμα το switch, χωρια του οτι main τιτλος pokemon θα κανει 3 χρονια να ξαναβγει φανταζομαι, οποτε μιας και ειναι το αγαπημενο μ παιχνιδι, δε θα εχω κινητρο για την καινουργια κονσολα με το που βγει. δε με νοιαζει το ενδεχομενο ενος ενισχυμενου switch (το λεγομενο pro). πιο πολυ φοβομουν νεα γενια γενικως. αλλα οπως και να 'χεο, σ ευχαριστω πολυ για την απαντηση :) 

black friday

στη μέση ήταν αλλά και τότε οι ίδιες φήμες υπήρχαν. τώρα φυσικά ίσως έχουν μεγαλύτερη βάση, αλλά είναι παρόμοια κατάσταση καθώς και εγώ νόμιζα ότι σε λίγους μηνες θα βγει προ εκδοση. έχεις αρκετά παιχνίδια ήδη, και λες ότι ο βασικός τίτλος που σε ενδιαφέρει μπορεί να κάνει 3 χρόνια. άρα ή παίρνεις και παίζεις τώρα ή περιμένεις 2-3 χρόνια όταν θα βγει το επόμενο βασικό pokemon

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παίδες, λιγο βοηθεια αν μπορειτε, καθως ασχετος :) 

επειδη με βλεπω να το παραγγελνω το oled pokemon edition απο το nintendostore, ποια χωρα λετε να επιλεξω; τη στιγμη που φευγουν απο πολωνια (ολα τα δεματια υποθετω??), μαλλον δεν εχει σημασια το store που θα επιλεξω. 

αλλα αγγλικα εχει μονο η επιλογη της ιρλανδιας εδω https://store.nintendo.ie/en
λογω του οτι η βορεια ιρλανδια ανοικει στο uk, φοβαμαι μην υπαρξει δασμος. απο την αλλη ολα φευγουν απο πολωνια.

λετε να το παραγγειλω απο διαφορετικο store? 

πχ γαλλια που καταλαβαινω και τι λεει το site https://store.nintendo.fr/fr/nintendo-switch-modele-oled-edition-pokemon-ecarlate-and-violet-000000000010009862

ή γερμανια με google translate ξερω γω https://store.nintendo.de/de/nintendo-switch-oled-modell-pokemon-karmesin-and-purpur-edition-000000000010009862

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο ακόλουθο site, https://store.nintendo.co.uk/en/terms-and-conditions στην κατηγορία "5", βρήκα το εξής:

" In the case of delivery to a non-EU country, or a delivery to an EU country which is fulfilled from outside the EU (for example, in the event of a delivery from our UK warehouse) your order will not be subject to additional import taxes or duties."

το οποίο έχει να κάνει με αυτό που λέγαμε παραπάνω, νομίζω. συμφωνείτε; πρακτικά, αν δεν μεταφράζω λάθος, λέει ότι ακόμα κι αν το προϊόν σταλεί από βρετανική αποθήκη, δεν υπάρχουν import taxes = φόροι εισαγωγής = έξοδα εκτελωνισμού? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Panos118 είπε

Στο ακόλουθο site, https://store.nintendo.co.uk/en/terms-and-conditions στην κατηγορία "5", βρήκα το εξής:

" In the case of delivery to a non-EU country, or a delivery to an EU country which is fulfilled from outside the EU (for example, in the event of a delivery from our UK warehouse) your order will not be subject to additional import taxes or duties."

το οποίο έχει να κάνει με αυτό που λέγαμε παραπάνω, νομίζω. συμφωνείτε; πρακτικά, αν δεν μεταφράζω λάθος, λέει ότι ακόμα κι αν το προϊόν σταλεί από βρετανική αποθήκη, δεν υπάρχουν import taxes = φόροι εισαγωγής = έξοδα εκτελωνισμού? 

Delivery is made to the address for delivery given by you when placing your order. With regard to orders via www.store.nintendo.ie, we do not deliver to any addresses outside the following countries or to any overseas territories: Austria, Belgium, Bulgaria, Croatia, Republic of Cyprus, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Greece, Hungary, Ireland, Italy, Latvia, Lithuania, Luxembourg, Malta, Netherlands, Poland, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia, Spain, Sweden. With regard to orders via www.store.nintendo.co.uk, we do not deliver to any addresses outside the United Kingdom or to any overseas territories. For products shipped to France, our unique identifier for packaging at the “Agence de la transition écologique” is FR007502_01AYEJ.

Αυτο που αναφερεις ειναι για την περιπτωση που γινει αποστολη στην Ευρωπη (ηπειρος δηλαδη), αλλα οχι στην Ευρωπαικη ενωση (=European Union, EU). Πως πετυχαινουν να μην εχουν εκτελωνισμο σε αυτες τις χωρες, 🤷‍♂️

Τεσπα, πηρα την violet απο Ιρλανδια. Οταν παραλαβω, θα μαθουμε

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει κανείς ενημέρωση παραγγελιας απο πλαισιο για pokemon sv? Και μια αλλη ερωτηση επειδη εγω ειμαι απο Λάρισα παλιοτερα δεν τα εφερναν με δικο τους βαν και ειχαν τοπικη μεταφορικη. Σε περιπτωση που δεν εισαι σπιτι τι γινεται το πανε στο πλαισιο της πολης  η πρεπει να τους ψαξεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, nikpap2000 είπε

Έχει κανείς ενημέρωση παραγγελιας απο πλαισιο για pokemon sv? Και μια αλλη ερωτηση επειδη εγω ειμαι απο Λάρισα παλιοτερα δεν τα εφερναν με δικο τους βαν και ειχαν τοπικη μεταφορικη. Σε περιπτωση που δεν εισαι σπιτι τι γινεται το πανε στο πλαισιο της πολης  η πρεπει να τους ψαξεις?

Η δική μου είναι σε επεξεργασία, εγω είμαι απο επαρχία άρα δεν αποκλείω να την έχω απο βδομάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...