Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

https://www.enternity.gr/Article/Games/News/Games/News/i-nintendo-iaponias-arneitai-tin-episkeui-proionton-se-pelates-me-anarmosti-symperifora/77613.html

H Νιντεντο Ιαπωνίας αρνείται την επισκευή σε πελάτες με ανάρμοστη συμπεριφορά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

38 λεπτά πριν, vorlon68 είπε

https://www.enternity.gr/Article/Games/News/Games/News/i-nintendo-iaponias-arneitai-tin-episkeui-proionton-se-pelates-me-anarmosti-symperifora/77613.html

H Νιντεντο Ιαπωνίας αρνείται την επισκευή σε πελάτες με ανάρμοστη συμπεριφορά

Mess around and find out φάση...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, mansa2k είπε

Μπορούμε να παραγγείλουμε και για Ελλάδα από το Nintendo Store?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Charismo είπε

Μπορούμε να παραγγείλουμε και για Ελλάδα από το Nintendo Store?

Δεν έχω παραγγείλει ποτέ αλλά υπάρχει επιλογή για Ελλάδα. Τα δωρεάν μεταφορικά για αγορές πάνω από 25 δείχνουν να ισχύουν κανονικά. Βάλε και κανένα mechandise που δίνει με τα platinum coins (αν έχεις) στην υποκατηγορία My Nintendo Store Exclusives. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, mansa2k είπε

Δεν έχω παραγγείλει ποτέ αλλά υπάρχει επιλογή για Ελλάδα. Τα δωρεάν μεταφορικά για αγορές πάνω από 25 δείχνουν να ισχύουν κανονικά. Βάλε και κανένα mechandise που δίνει με τα platinum coins (αν έχεις) στην υποκατηγορία My Nintendo Store Exclusives. 

επειδη κι εγω το ψηνω, βλεπω οτι λογικα το δεμα φευγει απο uk. 
υπαρχει περιπτωση για τελωνειο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Panos118 είπε

επειδη κι εγω το ψηνω, βλεπω οτι λογικα το δεμα φευγει απο uk. 
υπαρχει περιπτωση για τελωνειο;

Αν φεύγει από UK πέφτει τελωνείο εκτός αν είσαι τυχερός. Επιπλέον ρίχνοντας μια γενικότερη ματιά η Ιρλανδία έχει Εύρω αλλά είναι και εκτός Schengen που δεν γνωρίζω αν σημαίνει επίσης τελωνείο. 

Πάντως μπορείς να παραγγείλεις από οποιοδήποτε ιστότοπο άλλων χωρών αν δεν σε χαλάνε τα Γαλλικά για παράδειγμα στο κουτί.

Επειδή με ενδιαφέρει μελλοντικά που το είδες ότι φεύγει από UK;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνώμη που μπαίνω σφήνα στη συζήτηση απλώς να αναφέρω ότι δύο φορές που παρήγγειλα από Amazon UK δεν έφαγα τελωνείο. Μία μάλιστα ήταν και για games του Switch (Pokémon Sword & Shield). Επίσης έχω κάνει παραγγελία ήδη από τον Ιούνιο τα νέα Pokémon από Amazon UK και περιμένω από την επόμενη εβδομάδα να τα παραλάβω. Θα επανέλθω να ενημερώσω αν όντως φάω τελωνείο ή όχι.

Τώρα για το official store της Nintendo δεν γνωρίζω αν όντως φεύγουν από Αγγλία ή όχι.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, maniacos93 είπε

Συγγνώμη που μπαίνω σφήνα στη συζήτηση απλώς να αναφέρω ότι δύο φορές που παρήγγειλα από Amazon UK δεν έφαγα τελωνείο. Μία μάλιστα ήταν και για games του Switch (Pokémon Sword & Shield). Επίσης έχω κάνει παραγγελία ήδη από τον Ιούνιο τα νέα Pokémon από Amazon UK και περιμένω από την επόμενη εβδομάδα να τα παραλάβω. Θα επανέλθω να ενημερώσω αν όντως φάω τελωνείο ή όχι.

Τώρα για το official store της Nintendo δεν γνωρίζω αν όντως φεύγουν από Αγγλία ή όχι.

Καμία σφήνα. Συμβαίνει γενικά και το τελωνείο είναι θέμα τύχης. Μπορεί βέβαια να μην δίνουν και πολύ σημασία σε μικρά δέματα. Έκανα σχετική ερώτηση στο discord του nintendonext,  αν λάβω απάντηση θα ενημερώσω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια και στους δυο, κι εγω σφηνα μπηκα πρακτικα!

δε θυμαμαι που το ειδα, δεν το βρισκω τωρα, στο site ειχα δει .co.uk. μπορει να κανω λαθος οποτε βλεπουμε. κρατα μας ενημερους : ))

διαβασα λιγο σχετικα με το τελωνειο και το uk και μετα brexit υπαρχει μεγαλη περιπτωση να περασει τελωνειο και το ποσο να ειναι μεγαλο. ρωτησα την nintendo με mail just for the lolz

το προβλημα με το τελωνειο απο ο,τι εχω καταλαβει ειναι το γεγονος οτι δεν ειναι προβλεψιμο και οτι ουσιαστικα το πληρωνεις στη μεταφορικη. ας με διορθωσει καποιος αν κανω λαθος.

 

φανταζομαι παντως πως με θεματα εγγυησης στη cdmedia δεν υπαρχει θεμα γιατι ειναι ευρωπη, σωστα;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναμένουμε αν είναι να δούμε τι θα απαντήσει η Nintendo. Να 'σαι καλά @mansa2k.

@Panos118 Το θέμα εγγύησης νομίζω είχε ξανασυζητηθεί. Νομίζω η CDMedia καλύπτει εφόσον είναι ευρωπαϊκής αντιπροσωπείας. Εγώ π.χ. που έχω αγορασμένο το Switch OLED από Amazon Γαλλίας πρέπει να το πάω στην γαλλική αντιπροσωπεία της Nintendo; Λίγο κουλό μου φαίνεται αλλά και πάλι δεν είμαι σίγουρος. Αν γνωρίζει κάποιος ας απαντήσει γιατί με ενδιαφέρει και 'μένα αν, χτύπα ξύλο, πάθει κάτι η κονσόλα ή τα joycons.

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, maniacos93 είπε

Αναμένουμε αν είναι να δούμε τι θα απαντήσει η Nintendo. Να 'σαι καλά @mansa2k.

@Panos118 Το θέμα εγγύησης νομίζω είχε ξανασυζητηθεί. Νομίζω η CDMedia καλύπτει εφόσον είναι ευρωπαϊκής αντιπροσωπείας. Εγώ π.χ. που έχω αγορασμένο το Switch OLED από Amazon Γαλλίας πρέπει να το πάω στην γαλλική αντιπροσωπεία της Nintendo; Λίγο κουλό μου φαίνεται αλλά και πάλι δεν είμαι σίγουρος. Αν γνωρίζει κάποιος ας απαντήσει γιατί με ενδιαφέρει και 'μένα αν, χτύπα ξύλο, πάθει κάτι η κονσόλα ή τα joycons.

 

εστειλα μειλ και στη cdmedia σχετικα μ αυτο το θεμα χθες, δεν εχω παρει απαντηση (ακομα)

στο σαιτ της cdmedia ειχα βρει αυτο

"Subject to the terms and exclusions below, CD Media S.E., no 32, Kifisias Avenue, 15125 Marousi, Athens, Greece (“CD Media”) warrants to the original consumer purchasing the Product in any country of the European Economic Area or Switzerland (“you”) that, for a period of 24 months from the date of the purchase of the Product by you, the Product will be free from defects in materials and workmanship."

οποτε νομιζω οτι ισχυει το προφανες, ο,τι σε καλυπτει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτά είναι όλα τα επίσημα nintendo stores ανά χώρα. 

18 λεπτά πριν, Panos118 είπε

ρωτησα την nintendo με mail just for the lolz

Βασικά η επίσημη απάντηση θα είναι και η καλύτερη αφού δεν θα υπάρχουν περιθώρια αμφιβολιών.

18 λεπτά πριν, Panos118 είπε

το προβλημα με το τελωνειο απο ο,τι εχω καταλαβει ειναι το γεγονος οτι δεν ειναι προβλεψιμο και οτι ουσιαστικα το πληρωνεις στη μεταφορικη.

Υπάρχουν σχετικές πληροφορίες στο διαδίκτυο. 

18 λεπτά πριν, Panos118 είπε

φανταζομαι παντως πως με θεματα εγγυησης στη cdmedia δεν υπαρχει θεμα γιατι ειναι ευρωπη, σωστα;

 

7 λεπτά πριν, maniacos93 είπε

Το θέμα εγγύησης νομίζω είχε ξανασυζητηθεί. Νομίζω η CDMedia καλύπτει εφόσον είναι ευρωπαϊκής αντιπροσωπείας.

Η CDMedia καλύπτει εφόσον είναι αγορά από Ευρωπαϊκή χώρα, *να κρατήσετε την απόδειξη.

-----

Έχω μια αίσθηση ότι αποστέλλονται όλες οι παραγγελίες από τα κεντρικά της Γερμανίας αλλά πρέπει να περιμένουμε την επίσημη απάντηση.

Επεξ/σία από mansa2k
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...