Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 ώρες πριν, Panos118 είπε

Καλησπέρα σε όλους! Σκοπεύω να μπω στον κόσμο του switch και θέλω τη βοήθειά σας.

Έλεγα να πάρω το oled, μιας και σκοπεύω να παίζω και handheld.

Το oled απ΄ ότι βλέπω αυτές τις μέρες κυμαίνεται στα 340 το φθηνότερο στην Ελλάδα. Αξίζει να περιμένω black friday?

Βλέπω όμως και αρκετούς πωλητές εδώ μέσα να το δίνουν με παιχνίδια που με ενδιαφέρουν σε καλές τιμές.  

Σχετικά με την αγορά μεταχειρισμένου, με φοβίζει περισσότερο (εκτός από το θέμα απάτης), και το θέμα του drifting.

Τι θα μου προτείνατε; 

Νομιζω το post του malthador θα σε βοηθησει στο παρακατω topic.Κανε λιγο υπομονη μεχρι την balck friday

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Από το, απελπιστικά αδιάφορο, χθεσινό Indie World Showcase, τουλάχιστον προέκυψε trailer με release date μέσα στο Δεκέμβρη για το Sports Story, ελπίζω να βγει και σε physical κανονικά αυτή τη φόρα.

Επεξ/σία από xlinger
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα το Switch Black Friday 2022 με έκπτωση 60€, οπότε θα πρότεινα να περιμένεις αλλά να είσαι από πάνω στα σχετικά site γιατί άλλαζε η τιμή αρκετά συχνά μέσα στη μέρα. :)

Από τις καλύτερες αγορές που έχω κάνει σε κονσόλα συνδυάζει το portable με το σταθερό και σου "λύνει" τα χέρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, christos_75 είπε

Dual pack pokemon για όποιον δεν έχει προλάβει στο πλαίσιο

 

https://www.plaisio.gr/gaming-zone/titloi-paixnidion/nintendo-pokemon-scarlet-and-violet-dual-pack-nintendo-switch_4012399

Περιέχει το steelbook; Γιατί, παρόλο που δείχνει στην εικόνα να είναι η steelbook edition, δεν το αναφέρει κάπου στην περιγραφή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, maniacos93 είπε

Περιέχει το steelbook; Γιατί, παρόλο που δείχνει στην εικόνα να είναι η steelbook edition, δεν το αναφέρει κάπου στην περιγραφή.

Το ίδιο έχω πάθει κι εγώ με παραγγελία από Public.

Στη φωτογραφία έδειχνε steelbook edition, αλλά στην περιγραφή δεν υπήρχε πουθενά. Σε mail που έστειλα δεν απάντησαν. Πάλι γέλια θα έχουμε μου φαίνεται. 😄

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, Charismo είπε

Το ίδιο έχω πάθει κι εγώ με παραγγελία από Public.

Στη φωτογραφία έδειχνε steelbook edition, αλλά στην περιγραφή δεν υπήρχε πουθενά. Σε mail που έστειλα δεν απάντησαν. Πάλι γέλια θα έχουμε μου φαίνεται. 😄

Αυτό φοβάμαι και εγώ. Δεν βγάζεις άκρη με αυτά τα μαγαζιά. Εγώ το έχω παραγγείλει από τον Ιούνιο, Double Pack μαζί με steelbook, από Amazon Αγγλίας και θα μου βγει κοντά στα 130 με 140 ευρώ. Αν είναι όντως η steelbook έκδοση τότε συμφέρει να το πάρω από το Πλαίσιο απλώς δεν αναφέρει αν περιέχει το steelbook. Αν είναι η απλή η έκδοση όχι ευχαριστώ αλλά δεν θα πάρω.

EDIT: Μόλις τσέκαρα την παραγγελία μου στο Amazon. 112 ευρώ βγαίνει. Προφανώς έριξαν την τιμή διότι μου έχει ξανατύχει. Τελωνείο δεν πλήρωσα τελευταία φορά που αγόρασα από Αγγλία οπότε ας βγάλει ό,τι θέλει το Πλαίσιο. Δεν την ακυρώνω εν τέλη. 😉

Επεξ/σία από maniacos93
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, maniacos93 είπε

Περιέχει το steelbook; Γιατί, παρόλο που δείχνει στην εικόνα να είναι η steelbook edition, δεν το αναφέρει κάπου στην περιγραφή.

Το Violet/Scarlet dual pack περιεχει steelbook.

Δεν ειναι οπως το BD/SP που ηταν μονο για pre order.

 

2 ώρες πριν, lydoulini είπε

Πήρα το Switch Black Friday 2022 με έκπτωση 60€,

Μηπως εννοεις 2021. το 2022 ειναι σε 2 εβδομαδες, εκτος και εαν εχεις ερθει απο το μελλον! :) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα!!!

Είμαι υποψήφιος για την αγορά ενός switch oled για μένα αλλά και για τον 7χρονο γιο μου και παιχνίδι μαζί...
Δεν βιάζομαι η αλήθεια είναι και λέω να περιμένω μέχρι τις 25/11(black friday) μηπως τσιμπήσω καμία προσφορά.

Ερώτηση πρώτη:
To switch online αξίζει τι ακριβώς προσφέρει;

Ερώτηση δεύτερη:
Θα ήθελα να μου προτείνετε μερικούς τίτλους κυρίως για τον μικρό.

Ευχαριστώ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μario ....super mario 3dworld , odyssey και mario kart . για μικρό zelda φανταζομαι ειναι δυσκολο και smash bros θα το βαραει σα νευρωτικο οποτε οχι μη σπασει και τιποτα - το oled μονο docked :P

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, gagarin είπε

Καλησπέρα!!!

Είμαι υποψήφιος για την αγορά ενός switch oled για μένα αλλά και για τον 7χρονο γιο μου και παιχνίδι μαζί...
Δεν βιάζομαι η αλήθεια είναι και λέω να περιμένω μέχρι τις 25/11(black friday) μηπως τσιμπήσω καμία προσφορά.

Ερώτηση πρώτη:
To switch online αξίζει τι ακριβώς προσφέρει;

Ερώτηση δεύτερη:
Θα ήθελα να μου προτείνετε μερικούς τίτλους κυρίως για τον μικρό.

Ευχαριστώ!!!

Oπως αναφερει πιο πανω ο φιλος το mario 3d world για να παιζετε παρεα ειναι οτι καλυτερο υπαρχει.Γενικα τα platform παιχνιδια του mario ειναι απολαυση.Εννοειται παιρνεις και mario kart.

Θα σου ελεγα επισης να κοιταξεις και το luigis mansion 3.Tρομερο παιχνιδι.

Τωρα εγω τελειωσα το bayonetta 3.Εχει πολλα να λατρεψεις αλλα και αρκετα που με χαλασαν.Οπως παντα το combat απολαυση με εξαιρεση την viola που δεν μου εκανε καθολου click.

Μεγαλο αρνητικο το ιδιο σκηνικο-πλοκη.Ξερω ξερω πως ετσι ειναι ολα σχεδον τα bayonetta αλλα εδω παραγινε το κακο.

Επισης επειδη ειναι τερμα χαοτικο σε καποιες φασεις δεν καταλαβαινα που βρισκοταν ο χαρακτηρας.

Κατι τελευταιο ο σχεδιασμος της bayo 2 παραμενει με διαφορα ο καλυτερος.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, gagarin είπε

Με το switch online έχω πρόσβαση μόνο σε παλιούς τίτλους;

Σε παλιους επιλεγμενους τιτλους του nes,snes,n64 .Επισης αν θες να παιζεις online παιχνιδια τοτε χρειαζεσαι switch online.Σε συμφερει ομως να μπεις σε family plan καθως σου βγαινει 8 ευρω τον χρονο κατι τετοιο.Δες εδω για περισσοτερες πληροφοριες.

Αα επισης δες και το switch sports σαν παιχνιδι.Ουσιαστικα ειναι σαν το παλιο wii sports.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες, 340-350 που έχει το switch oled στα πιο φθηνα σκρουτζομαγαζα αξιζει;; Έλεγα να το παραγγειλω αν σημερα κυριακη δεν δω το απογευμα καμμια καλυτερη προσφορα στις μεγαλες αλυσιδες, που θεωρητικα ξεκινα περιοδος black friday για αρκετες αλυσιδες.


εγγυηση σε αυτην την περιπτωση ισχυει κανονικα, ετσι; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...