Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον επαιξα και εγω λιγο bayonetta 3.Συμφωνω με οτι εχει πει ο @logistoulis .Για goty δεν ξερω καθως ειμαι αναμεσα σε elden ring και splatoon3.

Kαταλαβαινω επισης και τα reviews που ελεγαν οτι σε ορισμενα σημεια θυμιζει 360 τιτλος.

Το core gameplay ειναι μια χαρα παντως.Για μενα αρνητικο ειναι το ποσο ασχημα ειναι τα cutscenes.Χτυπανε πολυ στο ματι.Καταλαβαινω αυτο που συζηταγαμε @Fulgore σε αλλο topic σχετικα με το αν πρεπει να αφαιρει βαθμους απο την τελικη βαθμολογια o τεχνικος τομεας.Δεν συμφωνω 100% αλλα καταλαβαινω ποσο μπορει να ενοχλει ορισμενους,αφου εδω τα γραφικα καπως με χαλανε(φανταζομαι δηλαδη ποσο θα με ενοχλουσαν και τα dips στα fps αν τα καταλαβαινα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γενικά αυτό που θέλω είναι να έχει 3 players co op,  δυο local και ένας online. Γνωρίζουμε κανένα παιχνιδάκι που να το κάνει αυτό;    Δοκιμάσαμε tmnt shredders revenge. Καταπληκτικό, απλά το τερματίσαμε καμιά δεκαριά φορές και ψάχνουμε κάτι άλλο. 
 

Επεξ/σία από p07apo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτημα για να το επιβεβαιώσω, το 8BitDo USB Wireless Adapter 2 είναι ο καλύτερος και φθηνότερος τρόπος να συνδεθούν άλλα controllers στο Switch; Θέλω να δοκιμάσω από Xbox One και PS5.

Και αν καταλαβαίνω καλά αντιστοιχεί ένας αντάπτορας για κάθε controller.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ενταξει το spawning grounds σε high tide απλα ειναι unplayable.Απορω εκει στην nintendo δεν το βλεπουν???Επισης κατι πρεπει να γινει με το flying fish.Τερμα σπαστικο.

Να ρωτησω τωρα,μηπως εχει παρει κανεις το ghost song να μας πει εντυπωσεις??Φαινεται ωραιο metroidvania.

Επεξ/σία από dekulinkgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτομαι να κάνω προ-παραγγελία το νέο Pokemon από public.. ξέρει κανείς αν υπάρχει καμία περίπτωση να το παρω πιο νωρίς? Ή είναι στάνταρ την ίδια μέρα που βγαίνει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 ώρες πριν, dekulinkgr είπε

Να ρωτησω τωρα,μηπως εχει παρει κανεις το ghost song να μας πει εντυπωσεις??Φαινεται ωραιο metroidvania.

Αν και δεν το έχω τελειώσει, οπτικά ειναι ωραίο οπως και η μουσική και ο χάρτης του και σίγουρα έχει πολλές επιρροές απο τα metroid(πχ παρόμοιο κεντρικό όπλο, πύραυλοι να σπάς εμπόδια κλπ).

Η μάχη έτσι και έτσι(κυρίως στην κίνηση/dodge), οπως και τα save/upgrade robots δεν ειναι πολλά(κακό πράγμα για explore)και η ιστορία οπως και στα περισσότερα indie παιχνιδια ειναι ψίλο οτι να ναι.

Με λίγα λόγια, ωραιο indie παιχνιδι αλλά ψιλό overrated σε κάποια σημεία έτσι οπως το αποθεώνουν τα reviews. Δεν ειναι το επόμενο hollow knight, και πιθανώς γιαυτό και οι κριτικές του κόσμου ειναι χαμηλότερες στο metacritic.

Ειναι όμως διαθέσιμο στο gamepass(xbox/pc),άρα οποιος θέλει να του ρίξει μια ματιά, έχει και αυτή την επιλογή.

Επεξ/σία από Fulgore
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Fulgore είπε

Αν και δεν το έχω τελειώσει, οπτικά ειναι ωραίο οπως και η μουσική και ο χάρτης του και σίγουρα έχει πολλές επιρροές απο τα metroid(πχ παρόμοιο κεντρικό όπλο, πύραυλοι να σπάς εμπόδια κλπ).

Η μάχη έτσι και έτσι(κυρίως στην κίνηση/dodge), οπως και τα save/upgrade robots δεν ειναι πολλά(κακό πράγμα για explore)και η ιστορία οπως και στα περισσότερα indie παιχνιδια ειναι ψίλο οτι να ναι.

Με λίγα λόγια, ωραιο indie παιχνιδι αλλά ψιλό overrated σε κάποια σημεία έτσι οπως το αποθεώνουν τα reviews. Δεν ειναι το επόμενο hollow knight, και πιθανώς γιαυτό και οι κριτικές του κόσμου ειναι χαμηλότερες στο metacritic.

Ειναι όμως διαθέσιμο στο gamepass(xbox/pc),άρα οποιος θέλει να του ρίξει μια ματιά, έχει και αυτή την επιλογή.

Αρα μου λες οτι πρεπει επιτελους να παρω series s + gamepass 😋

Σε ευχαριστω για την ενημερωση.Θα περιμενω να το παιξω οταν βγει σε εκπτωση.Ουτως η αλλως εχω πραγμα να παιξω(bayo 3 και splatoon 3)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 6/11/2022 στις 3:41 ΠΜ, Serenist είπε

Σκέφτομαι να κάνω προ-παραγγελία το νέο Pokemon από public.. ξέρει κανείς αν υπάρχει καμία περίπτωση να το παρω πιο νωρίς? Ή είναι στάνταρ την ίδια μέρα που βγαίνει?

Απο προ παραγγελιες των HFW/ ER, τα ελαβα και τα 2 την ημερα της κυκλοφοριας. Τωρα, περιμενω για το god of war και αν θα παραλαβω Τεταρτη. Αν θες μπορω να ενημερωσω ξανα (ειναι παιχνιδι με υψηλη ζητηση, αν και εκανα αρκετα νωρις την παραγγελια)

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, dekulinkgr είπε

Αρα μου λες οτι πρεπει επιτελους να παρω series s + gamepass 😋

Σε ευχαριστω για την ενημερωση.Θα περιμενω να το παιξω οταν βγει σε εκπτωση.Ουτως η αλλως εχω πραγμα να παιξω(bayo 3 και splatoon 3)

Η εκτός αν έχεις κάποιο υπολογιστή/laptop. Για indie παιχνίδι μιλάμε, δεν έχει τις τρελές απαιτήσεις.

Ναι η καλύτερη περίπτωση είναι να το πάρεις σε έκπτωση σε όποια πλατφόρμα θέλεις,μιας και έχεις και backlog.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους θέλουν κάποιο κλασσικό dungeon crawler σε fist person με turn based μάχη δεν έχει τίποτα το Switch πέρα από κάνα δυο και δεν φτάνουν καν το Etrian Odyssey (τίποτα δεν το φτάνει αλλά τέλος πάντων). 

 

Μάλλον όμως τώρα έπεσα σε διαμάντι γιατί αρχικά με τράβηξε το art style του. Από τα reviews φαίνεται να μην είναι όμως μόνο style και έχει πάρα πολύ καλές βαθμολογίες. Ο λόγος για το Undernauts που είναι και σε προσφορά και το πήρα στα τυφλά σχεδόν. 

 

Μέχρι στιγμής αν και αρχή φαίνεται δυνατό. Όσοι πιστοί κοιτάξτε το καθώς πέρασε πολύ απαρατήρητο. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H Retro Studios έχει 19 αγγελίες για προσωπικό. Φαίνεται ότι υπήρξε και αποχώρηση προσωπικού τα τελευταία χρόνια. Άντε δύο χρόνια ακόμα και θα κλείσουν δεκαετία από την τελευταία τους κυκλοφορία. *Δεν μετράω την μεταφορά του DKC:TF στο NSW. Αναρωτιέμαι τι έγινε όλο αυτό το διάστημα και ακόμα περισσότερο πως η Nintendo διατήρησε το στούντιο.

Η Camelot SP (γνωστή για τα Mario Golf/Tennis και Golen Sun) έχει μόλις 37 άτομα προσωπικό όταν πέρυσι είχε 45. Δεν είναι και ιδιαίτερο θετικό αν και δείχνουν να σχεδιάζουν αύξηση του προσωπικού.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους! Σκοπεύω να μπω στον κόσμο του switch και θέλω τη βοήθειά σας.

Έλεγα να πάρω το oled, μιας και σκοπεύω να παίζω και handheld.

Το oled απ΄ ότι βλέπω αυτές τις μέρες κυμαίνεται στα 340 το φθηνότερο στην Ελλάδα. Αξίζει να περιμένω black friday?

Βλέπω όμως και αρκετούς πωλητές εδώ μέσα να το δίνουν με παιχνίδια που με ενδιαφέρουν σε καλές τιμές.  

Σχετικά με την αγορά μεταχειρισμένου, με φοβίζει περισσότερο (εκτός από το θέμα απάτης), και το θέμα του drifting.

Τι θα μου προτείνατε; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...