Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλημέρα σας μετά από πολύ καιρό που έχω να γράψω, βέβαια παρακολουθώ καθημερινά. Διαβάζω έναν χαμό για αυτό το bayonetta και ειλικρινά εγώ δεν το είχα ποτέ σαν παιχνίδι, δεν το έχω παίξει αλλά ούτε καν βίντεο έχω δει. Θα μπω στον κόπο μιας και γίνεται ένας ντόρος να δω, να μου φύγει η περιέργεια.

Πάει αυτό πάμε παρακάτω, θέλω να πάρω ένα παιχνίδι για τον γιο μου να παίζουμε μαζί. Σκέφτομαι το splatoon 3. Να πω ότι έχουμε δύο κονσόλες, μια v1 και μια oled. Σκέφτομαι όμως να το κατεβάσω σε μια κονσόλα και μετά στην άλλη (εννοώ μια φορά να το πληρώσω, έτσι έχω τα παιχνίδια τα κατεβασμένα  πχ civilization κτλ). Θα μπορούμε να παίζουμε διπλό όμως, δηλαδή ίδια ομάδα ή στην αντίπαλη έστω? Για να εξηγήσω στο oled έχω έναν λογαριασμό τον Α και στο v1 έχω ας πούμε τον Α και τον Β , συνδεδεμένους με το online (δεν ξέρω αν το γράφω σωστά), αν η μια κονσόλα παίζει με τον Α και η άλλη με τον Β θα μπορούμε να παίζουμε μαζί? Μέσω local connection παίζουμε μαζί στο civilization vi πάντως.

Και μετά από όλα αυτά , να πω ότι σήμερα τελείωσε η συνδρομή μου στο online. Πληρώνω κάθε φορά αυτό το 19.99 ευρώ για έναν χρόνο. Αξίζει το επιπρόσθετο κόστος (39.99) για τα παιχνίδια του mega drive και του n64? Ή έχει και τίποτα άλλες λειτουργίες που δεν έχω καταλάβει με το φτωχό μυαλό μου ?

 

Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας αν και φοβαμαι μην σας μπέρδεψα, διότι νομίζω τα γράφω λίγο ανακατεμένα. Ευχαριστώ εκ των προτέρων. Καλή συνέχεια μάγκες, να στε καλά.

 

Υ.Γ : Αυτο το νέο mario + rabbits λέει τίποτα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκίνησα το goty μου (Bayonetta 3) φαίνεται δυνατό, αλλά το switch δείχνει ότι τα βρίσκει σκούρα σε κάποια σημεία.

Τουλάχιστον δεν ένιωσα να πέφτουν τα fps.

Το παιχνίδι πάντως φαίνεται να είναι πιο ζουρλο από ποτέ!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, logistoulis είπε

Ξεκίνησα το goty μου (Bayonetta 3) φαίνεται δυνατό, αλλά το switch δείχνει ότι τα βρίσκει σκούρα σε κάποια σημεία.

Τουλάχιστον δεν ένιωσα να πέφτουν τα fps.

Το παιχνίδι πάντως φαίνεται να είναι πιο ζουρλο από ποτέ!

Έμεις της επαρχίας τη πατήσαμε με την αργία και έχει μείνει στη courier. Ελπίζω να παραδίδουν αύριο γιατί αλλιώς πάει απο Δευτέρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δυστηχως ναι την πατησαμε.Πιστευω ομως πως αυριο θα το εχουμε.Επισης οσοι ειστε fan της παχνιδαρας δειτε το παρακατω video,αξιζει.

Γιατι δεν εβγαλε ποτε dlc για αυτο το παιχνιδι πραγματικα απορω.

Στις 27/10/2022 στις 12:16 ΠΜ, anarchy79 είπε

Καλημέρα σας μετά από πολύ καιρό που έχω να γράψω, βέβαια παρακολουθώ καθημερινά. Διαβάζω έναν χαμό για αυτό το bayonetta και ειλικρινά εγώ δεν το είχα ποτέ σαν παιχνίδι, δεν το έχω παίξει αλλά ούτε καν βίντεο έχω δει. Θα μπω στον κόπο μιας και γίνεται ένας ντόρος να δω, να μου φύγει η περιέργεια.

Πάει αυτό πάμε παρακάτω, θέλω να πάρω ένα παιχνίδι για τον γιο μου να παίζουμε μαζί. Σκέφτομαι το splatoon 3. Να πω ότι έχουμε δύο κονσόλες, μια v1 και μια oled. Σκέφτομαι όμως να το κατεβάσω σε μια κονσόλα και μετά στην άλλη (εννοώ μια φορά να το πληρώσω, έτσι έχω τα παιχνίδια τα κατεβασμένα  πχ civilization κτλ). Θα μπορούμε να παίζουμε διπλό όμως, δηλαδή ίδια ομάδα ή στην αντίπαλη έστω? Για να εξηγήσω στο oled έχω έναν λογαριασμό τον Α και στο v1 έχω ας πούμε τον Α και τον Β , συνδεδεμένους με το online (δεν ξέρω αν το γράφω σωστά), αν η μια κονσόλα παίζει με τον Α και η άλλη με τον Β θα μπορούμε να παίζουμε μαζί? Μέσω local connection παίζουμε μαζί στο civilization vi πάντως.

Και μετά από όλα αυτά , να πω ότι σήμερα τελείωσε η συνδρομή μου στο online. Πληρώνω κάθε φορά αυτό το 19.99 ευρώ για έναν χρόνο. Αξίζει το επιπρόσθετο κόστος (39.99) για τα παιχνίδια του mega drive και του n64? Ή έχει και τίποτα άλλες λειτουργίες που δεν έχω καταλάβει με το φτωχό μυαλό μου ?

 

Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας αν και φοβαμαι μην σας μπέρδεψα, διότι νομίζω τα γράφω λίγο ανακατεμένα. Ευχαριστώ εκ των προτέρων. Καλή συνέχεια μάγκες, να στε καλά.

 

Υ.Γ : Αυτο το νέο mario + rabbits λέει τίποτα ?

Λογικα δεν γινεται αυτο καθως το splatoon3 ειναι online multiplayer παιχνιδι.Θα πρεπει να το αγορασεις 2 φορες λογικα.Δεν ειμαι και 100% σιγουρος βεβαια.Ψαξε καλυτερα στο internet.

Για το οnline κοιταξε να κανεις family plan με αλλους.Υπαρχει σχετικο θεμα εδω

που συνεχεια φταιχνουν νεες συνδρομες.

Το bayonetta ειναι action hack n slash παιχνιδι απο τα καλυτερα του ειδους.Δεν κανα review και απο τα 2 πρωτα να δεις αν ειναι του γουστου σου.

Οσο για το mario+rabbids:sparks of hope αν σου αρεσε το προηγουμενο τοτε και καυτο θα σου αρεσει.

Επεξ/σία από dekulinkgr
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, dekulinkgr είπε

 

Γιατι δεν εβγαλε ποτε dlc για αυτο το παιχνιδι πραγματικα απορω.

Πιστεύω ότι θα βγάλουν Odyssey 2 όπως είχαν κάνει και με το Galaxy 2 (το οποίο παρεμπιπτόντως αναρωτιέμαι αν θα το δούμε ποτέ στο Switch). Αν και προσωπικά μου φαίνεται προτιμότερο να βγάλουν κάτι εντελώς καινούργιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, bad_freddy είπε

Έμεις της επαρχίας τη πατήσαμε με την αργία και έχει μείνει στη courier. Ελπίζω να παραδίδουν αύριο γιατί αλλιώς πάει απο Δευτέρα...

Το πήρα ψηφιακό (με voucher άρα βγήκε περίπου στα 50) φοβήθηκα ότι θα εμένα κι εγώ χωρις παιχνίδι το τριήμερο και δεν ψήθηκα για physical, το παιχνίδι ήταν ήδη κατεβασμένο στο switch και απλά περίμενα να γυρίσει το 24ωρο

Σήμερα έπαιξα λίγο παραπάνω και έχω να πω το εξής, το παιχνίδι αυτό παραείναι αισιόδοξο για το hardware της κονσόλας βλέποντας το καλύτερα με την ησυχία μου.

Όταν γίνει remaster στο επόμενο switch θα είναι η σωστή εκδοχή του.

Αυτό καλό είναι να είναι ξεκάθαρο για όλους όσους ενδιαφέρονται

Παρόλα αυτά παρά τα τεχνικά θέματα που δυστυχώς υπάρχουν το gameplay και όλα όσα μας αρέσουν στο Bayonetta υπάρχουν και με το παραπάνω.

Απλά εντάξει, σε κάποιες περιπτώσεις φαίνεται πολύ άσχημο, δε μπορεί το switch να κάνει όλα αυτά τα πράγματα που οραματίστηκαν και αυτοί δεν κωλωσαν καθόλου να τα χωσουν όόλ μέσα.

Βέβαια δεν μετανιώνω για την αγορά μου το παιχνίδι το περίμενα πώς και πώς και παρά τα θέματά του το ευχαριστείμαι αρκετά.

 

Επίσης και κάτι άσχετο σήμερα που είχα χρόνο άλλαξα μοχλακι σε ένα από τα joycons μου στο οποίο δεν είχα drift, αλλά η γυναίκα φαίνεται να είχε σπάσει κάτι σε αυτό (παίζοντας smash) και δεν πατιοταν το L3. Παρότι η διαδικασία μου φάνηκε λίγο ζόρι πήγε μια χαρά, το kit που πήρα είχε μέσα όλα τα εργαλεία που ήθελα και δεν μου πήρε πάνω από μισάωρο.

Μου έμεινε και άλλο ένα μοχλακι για μελλοντική χρήση (που σίγουρα θα υπάρξει σε κάποιο άλλο από τα άλλα δύο joycons που είναι με τα εργοστασιακά τους ακόμα)

Επεξ/σία από logistoulis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, toni50 είπε

Τι παίζει με το public και τα υποτιθόμενα pre order bonus που δίνει. Είναι σύνηθης κακτική να στέλνουν σκέτα games; 

Δυστηχώς ναι.

Θυμάμαι στο Overwatch πίσω στο 2016, μου είχαν δώσει σκέτο το παιχνιδι και μετά απο ενα μήνα με ειχαν καλέσει να πάρω και το pre order bonus.

και στο Xenoblade chronicles 1 του Switch, σκέτο το παιχνιδι μου έδωσαν και μετά απο λίγες ημέρες,με κάλεσαν να πάρω και το pre order bonus.

Και ένας γνωστός μου που πέρασε το Σάββατο απο ενα Public που είχε βάλει παραλαβή, σκέτο το παιχνιδι του έδωσαν και του είπαν οτι σε δεύτερο χρόνο θα φέρουν το pre order. Και για να μην το ρισκάρει οπως έγινε αρχές του χρόνου με τα Pokemon, έριξε ακυρο και το πήρε τελικά φθηνότερα απο αλλού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ίδιο και σε εμένα τότε με το cyberpunk. ήρθε η συλλεκτική και δεν είχε τίποτα μέσα(steelbook και 2 μπρελοκ έδιναν). Έστειλα μήνυμα και μου τα έστειλαν εκτός απο το ένα μπρελοκ. 4 μήνες υποτίθεται το έψαχναν. στο τέλος δεν το βρήκαν. καλύτερα βέβαια γιατί μου έδωσαν 10% έκπτωση και γλίτωσα ένα 100αρι απο το λάπτοπ που πήρα.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, toni50 είπε

Τι παίζει με το public και τα υποτιθόμενα pre order bonus που δίνει. Είναι σύνηθης κακτική να στέλνουν σκέτα games; 

Εγώ έτσι την έπαθα με το Dual Pack του Pokémon BD/SP. Πήγα να παραλάβω όταν ήρθε το μήνυμα και μου λένε ότι θα πάρω το steelbook σε μεταγενέστερη ημερομηνία χωρίς να μου πουν όμως πότε. Κατευθείαν όπως μου το έδωσαν το έκανα επιστροφή στο ταμείο και πήρα τα χρήματά μου πίσω ευτυχώς. Στις προπαραγγελίες από Ελλάδα προτιμώ το Πλαίσιο γιατί όσες φορές παρήγγειλα μου ήρθε μαζί το game μαζί με το preorder bonus.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, toni50 είπε

Τι παίζει με το public και τα υποτιθόμενα pre order bonus που δίνει. Είναι σύνηθης κακτική να στέλνουν σκέτα games; 

Εγώ έτσι την έπαθα με το πλαίσιο και όχι με το public. Είχα προπαραγγείλει το xenoblade 3 και περίμενα τα καλούδια. Μου το έφεραν και ήταν σκέτο το παιχνίδι. Τους έστειλα email και τους πήρα τηλέφωνο και σε 1-2 ημέρες μου έστειλαν και τα υπόλοιπα. Ε μα για αυτόν τον λόγο δίνουμε περισσότερα χρήματα - για τα αξεσουάρ. Αν ήταν έτσι, θα το αγοράζαμε από κανένα skroutzoμάγαζο πιο φτηνά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην παρέα.

Να ρωτήσω αν κάποιος έχει το mario strikers. Θα ήθελα να μάθω αν υποστηρίζει ταυτόχρονο local multi με online multi. Θέλω να παίζω ταυτόχρονα με τη σύζυγο από καναπέ και να βάζω και τον αδερφό μου στην παρέα απομακρυσμενα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, p07apo είπε

Καλησπέρα στην παρέα.

Να ρωτήσω αν κάποιος έχει το mario strikers. Θα ήθελα να μάθω αν υποστηρίζει ταυτόχρονο local multi με online multi. Θέλω να παίζω ταυτόχρονα με τη σύζυγο από καναπέ και να βάζω και τον αδερφό μου στην παρέα απομακρυσμενα. 

Καλησπέρα,

 

Αν σε βοηθάει (ουσιαστικά έκανα αυτό που θες) έβαλα να παίξω με τον ανιψιό μου , εμείς couch co-op με αντίπαλο online , όμως δεν κάναμε Private match making , αλλά αν θυμάμαι καλά πρέπει να έχει. Θα κοιτάξω όταν πάω σπίτι να το τσεκάρω και θα επανέλθω. Σίγουρα παίζει co-op με αντίπαλο Online αλλα random.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, vag.patrick είπε

Καλησπέρα,

 

Αν σε βοηθάει (ουσιαστικά έκανα αυτό που θες) έβαλα να παίξω με τον ανιψιό μου , εμείς couch co-op με αντίπαλο online , όμως δεν κάναμε Private match making , αλλά αν θυμάμαι καλά πρέπει να έχει. Θα κοιτάξω όταν πάω σπίτι να το τσεκάρω και θα επανέλθω. Σίγουρα παίζει co-op με αντίπαλο Online αλλα random.

Αν δε σου είναι κόπος ναι τσέκαρε και πες μου. Σ ευχαριστώ. Με έχει ψήσει άσχημα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...