Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 ώρες πριν, wakabanka είπε

Tην έκδοση του Switch και του PC την έχει αναλάβει η PH3, επικεφαλής της οποίας είναι o durante, ο modder που με το patch του είχε μπάλωσε το κάκιστο pc port του Dark Souls κάποια χρόνια πίσω. Ότι δουλειά αναλαμβάνει τώρα σαν εταιρία είναι εγγύηση. Δίνει πάντα το κάτι παραπάνω με διάφορες custom προσθήκες και βελτιώσεις που σπάνια συναντάς από porting studios.

το πήρα και εγώ από αμαζον, δείχνει φοβερό jrpg. Aπό τι βλέπω έχει και για pre order και το trails to azure που κυκλοφορεί τον φεβρουάριο 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Guys χαζη ερωτηση, εχω καιρο να ανοιξω το Switch και το εχω παρατημενο στο dock του. Υπαρχει θεμα να μενει ετσι ή να το βγαλω? Ετσι κι αλλιως μονιμα docked παιζω ετσι κι αλλιως εδω που τα λεμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, stormrain είπε

Guys χαζη ερωτηση, εχω καιρο να ανοιξω το Switch και το εχω παρατημενο στο dock του. Υπαρχει θεμα να μενει ετσι ή να το βγαλω? Ετσι κι αλλιως μονιμα docked παιζω ετσι κι αλλιως εδω που τα λεμε.

δεν ξέρω μήπως του ρημάξεις τη μπαταρία αν το έχεις μόνιμα φόρτιση, αλλιώς τι άλλο να πάθει. Καλό θα ηταν να τα βγάζεις που και που να ξεφορτίζει, και μετά πισω πάλι

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
11 λεπτά πριν, papp0us είπε

δεν ξέρω μήπως του ρημάξεις τη μπαταρία αν το έχεις μόνιμα φόρτιση

Αυτο κυριως σκεφτηκα για να ειμαι ειλικρινης. Καλα λες θα το βγαζω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, chek2fire είπε

το πήρα και εγώ από αμαζον, δείχνει φοβερό jrpg. Aπό τι βλέπω έχει και για pre order και το trails to azure που κυκλοφορεί τον φεβρουάριο 

17 Μαρτίου βγαίνει τελικά , ανακοινωθηκε πριν 5 μέρες ,μάλλον είναι πλασματική ημερομηνία από το αμαζον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/10/2022 στις 12:33 ΠΜ, Choronzon είπε

μωλις ήρθε το trails from zero από το αμαζον ( Ελλάδα δε το έβρισκα πουθενά μέχρι πριν δύο βδομάδες τουλάχιστον) . πολύ ωραίο case με διπλό εξώφυλλο και ένα μικρό booklet .

Στα σημαντικά τώρα το πορτ είναι φοβερό . έχει μέχρι και fxaa πράγμα ανοικουστο για το switch !!!  πραγματικά πολύ καλή δουλειά 

Δεν έχω παίξει τα προηγούμενα, το βλέπω 33.5€ απο Πολωνία, να το κοπανήσω απο Eshop? Ψάχνω ένα καλό JRPG να παίξω γιατι τελειώνω το Star Ocean.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, papp0us είπε

Δεν έχω παίξει τα προηγούμενα, το βλέπω 33.5€ απο Πολωνία, να το κοπανήσω απο Eshop? Ψάχνω ένα καλό JRPG να παίξω γιατι τελειώνω το Star Ocean.

πριν από το trails of zero υπάρχουν τα trails in the sky . γενικά τα τραιλς λαμβάνουν χώρα στον ίδιο κόσμο με μικρή χρονολογική διαφορά μεταξύ τους και με ένα γενικό σενάριο που τρέχει σε όλα τα παιχνίδια μέχρι και τώρα . Η πρώτη τριλογία ( trails  in the sky ) λαμβάνει χώρα στο βασίλειο του Liberl με βασικους  πρωταγωνίστες την Estelle και τον Joshua Bright  , η διλογια ,zero/azure  λαμβάνει χώρα λίγο αργότερα στη πολύ κράτος του crosbell με πρωταγωνιστές τον loyd bannings και τα μέλη  της sss και η τετραλογία trails of cold steel με το  rean schwarzer και τα μέλη της class 7 τρέχει σχεδόν παράλληλα και λίγο αργότερα  από την crosbell duology στο βασίλειο της Erebonia .

Γενικά δε χρειαζετε να έχεις παίξει τα προηγουμενα παιχνίδια για να καταλάβεις τι γίνεται εδώ , μπορείς αν θες να επενδύσεις λίγο χρόνο στη Wikia και είσαι οκ .

Το  συγκεκριμένο είναι καθαρά turnbased ( όχι action σαν το star ocean) . δε το έχω προχωρήσει πολύ αλλά βάση των trails in the sky και trails of cold steel που έχω παίξει και δεδομένων αυτών που λέγονται στο ίντερνετ , περίμενε ένα πολυδαιδαλο σενάριο ,πολύ καλή ανάπτυξη χαρακτήρων , πολλούς διαλόγους , πολύ μυστήριο , καταπληκτική μουσική και πολύ καλό σύστημα μάχης .Επίσης να ξέρεις ότι το παιχνιδι είναι μέρος duology με το δεύτερο μέρος (  trails from azure ) να κυκλοφορεί σε περίπου ένα εξάμηνο.

Συνολικα λοιπόν ναι ,αξίζει να δώσεις 33 ευρωπουλα ,και με το παραπάνω , για να το πάρεις και το ποιο πιθανό είναι ότι θα κολησεις άγρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ψεύτης και ο κλέφτης τον πρώτο χρόνο χαίρονται. Άλλη μια περίπτωση (όπως και στις περισσότερες ανάλογες) που οι "βιαστικοί με τις δάδες" πήγαν κουβα. Να δω ποιος θα συνεργαστεί μαζί της τούδε και στο εξής. 

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά της πήγε. Ο κόσμος θυμήθηκε ότι βγαίνει το bayonetta και αυξήθηκαν οι προπαραγγελίες, μπορεί να φάει μήνυση λόγω σπασίματος nda, ο schreier είπε πως λέει ψέμματα οπότε τώρα οι εταιρίες έχουν άλλον ένα λόγο να μην την προσλάβουν....όπως λέμε και εδώ πήγε για μαλλί και βγήκε κουρεμένη. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
4 hours ago, Lotof said:

Ο ψεύτης και ο κλέφτης τον πρώτο χρόνο χαίρονται. Άλλη μια περίπτωση (όπως και στις περισσότερες ανάλογες) που οι "βιαστικοί με τις δάδες" πήγαν κουβα. Να δω ποιος θα συνεργαστεί μαζί της τούδε και στο εξής. 

 

Θλιβερό. Όχι επειδή δεν πρόκειται να ξαναδουλέψει στην industry στον αιώνα των άπαντα - αυτό το κέρδισε με το σπαθί της.

Πιο πολύ επειδή είχε ψευτοανοίξει μια συζήτηση για τους μισθούς και τα συγγενικά δικαιώματα των VA's, μια συζήτηση που θα κλείσει κακήν κακώς και δεν πρόκειται να ξανασχοληθεί κανείς τα προσεχή χρόνια.

Άξια, πήρε έναν ολόκληρο κλάδο στο λαιμό της, γιατί της την βίδωσε να μοιράσει μούσια.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...