Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, I'm_busy είπε

Αϊ να δούμε, άμα πείσουν το κόσμο και όντως βγάλουν κάτι ακραίο με το archeus, να περιμένετε +10-20εκ. εξτρα πωλήσεις το switch. Λογικά θα παιχτεί direct κατά το Σεπτέμβρη για ένα ακόμα μπουσταρισμα στο Metroid πριν τη κυκλοφορία και ότι άλλο έχουν να δείξουν για το 22 (μη περιμένετε botw2 info).

Σε αλλά νέα, στο τοπ 30 της Ιαπωνίας μόνο παιχνίδια της Ν, είχε να γίνει απ' το 1988.

https://www.nintendolife.com/news/2021/08/switch_takes_japans_entire_top_30_software_chart_the_first_console_to_do_so_since_1988

From zero to hero.😁

Πέρα από τη πλάκα παίζει μόνη της μπάλα στο συγκεκριμένο segment. Η τρέλα με το mobile gaming στα smartphones καταλαγιάζει σιγά σιγά και οι next gen έχουν τα προβλήματα διαθεσιμότητας ακόμα. Η μόνη σοβαρή κάπως αντί-πρόταση είναι το steam deck. Είδομεν.

Αν και tbh σε 2-3 χρόνια το switch θα έχει και αυτό την πορεία του wii μάλλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ασχοληθηκα περισσοτερο με το axiom verge 2 και δηλωνω πολυ απογοητευμενος.Προφανως ηθελε να δειξει οτι η συνεχεια ειναι τελειως διαφορετικο παιχνιδι.

Οπως ανεφερα και πριν η χρωματικη παλετα δεν μου αρεσει καθολου.Επισης η μουσικη κατωτερη του προηγουμενου.Το combat δεν μου αρεσει καθολου.Ημουν στο τσακ να το παρατησω αλλα ειδα οτι εχει σχετικα μικρη διαρκεια και επειδη ειμαι κοντα στα μισα λογικα θα το δω μεχρι τελους.

  • Like 5
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρον που κανείς δε νοιάστηκε ως τώρα για το Πόκεμον πρεσεντεισιον, το αρκεους νομίζω είναι ότι χρειαζόταν η σειρά, και απ' ότι φάνηκε το εκτέλεσαν σωστά και φάνηκε απίστευτο. Το μόνο αρνητικό που δε θα έχει online ranked battles και θα πρέπει να περιμένουμε καμία διετία ακόμα για να στρώσει προφανώς καλά το νέο σύστημα μάχης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μεγάλη μπάλα το Arceus, σε πρώτη φάση μου μοιάζει ΠΟΛΥ καλύτερη περίπτωση απο τα Sword/Shield που εξαρχής μου φάνηκαν meh.

Νομίζω οτι αυτό το Breath of the Pokemon θα κάτσει κουτί. Και άλλο System Seller.

To θέμα είναι θα έχει τα κλασσικά ποκεμον, η θα με βάλετε γέρο άνθρωπο να μαθαίνω νέα;

Επεξ/σία από papp0us
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, papp0us είπε

Μεγάλη μπάλα το Arceus, σε πρώτη φάση μου μοιάζει ΠΟΛΥ καλύτερη περίπτωση απο τα Sword/Shield που εξαρχής μου φάνηκαν meh.

Νομίζω οτι αυτό το Breath of the Pokemon θα κάτσει κουτί. Και άλλο System Seller.

To θέμα είναι θα έχει τα κλασσικά ποκεμον, η θα με βάλετε γέρο άνθρωπο να μαθαίνω νέα;

Από εποχές links awakening τα ποκεμον αντέγραφαν το ζελντα, καιρός ήταν να το κάνουν και σημερα μπας και συμβαδίσουν με την εποχή και δε χαθεί το brand μια για πάντα, πιστεύω δε θα αντέχαμε οι φανς άλλη μια κωλοτουμπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Pearl/Diamond μαρεσαν και λογικά θα τιμήσω ενα απο τα δυο.

Για το Archeus ακομα δεν με έχει πεισει ότι έχω δει ως τώρα.

Metroid Dread,Pokemon και ισως SMT. Και φετος(απο μενα)πάλι όλα τα λεφτα στην N θα πάνε..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, NickTG είπε

Υπήρξε κάποιος τέτοιος κίνδυνος? 

Μήπως δεν είχαν πωλήσεις τα Shield/Sword? 

Οι πωλήσεις ήταν αναμενόμενες, σχεδόν κάθε exclusive στο nsw κάνει ακραία νούμερα πόσο μάλλον τα ποκεμον, το ποσό κόσμο απογοήτευσε είναι το θεμα. Μακάρι να πέσω έξω αλλά έχω μια υποψία οτι το αρκεους παίζει να κάνει μικρότερα νούμερα άμα σκεφτείς ότι αρκετός κόσμος είχε ως πρώτη εμπειρία main pokemon title το swsh και δε του άρεσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 minutes ago, I'm_busy said:

άμα σκεφτείς ότι αρκετός κόσμος είχε ως πρώτη εμπειρία main pokemon title το swsh και δε του άρεσε.

Από που βγαίνει το συμπέρασμα αυτό? 

Εγώ κυρίως από παλιούς έχω διαβάσει παράπονα και αρκετοί δεν τα είχαν παίξει καν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον τιτλοι τελους για το axiom verge 2 μετα απο περιπου 12 ωρες.Δεν αλλαζει η αρχικη μου αποψη για το παιχνιδι που εχω ηδη ποσταρει.Καποιοι θα νομιζουν οτι ειναι κακο παιχνιδι με αυτα που εχω γραψει,το οποιο δεν ειναι σε καμια περιπτωση,απλως σε συγκριση με το 1ο,που ειναι απο τα top metroidvania παιχνιδια ,υστερει σε ολους τους τομεις.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/8/2021 στις 10:03 ΜΜ, dekulinkgr είπε

Λοιπον τιτλοι τελους για το axiom verge 2 μετα απο περιπου 12 ωρες.Δεν αλλαζει η αρχικη μου αποψη για το παιχνιδι που εχω ηδη ποσταρει.Καποιοι θα νομιζουν οτι ειναι κακο παιχνιδι με αυτα που εχω γραψει,το οποιο δεν ειναι σε καμια περιπτωση,απλως σε συγκριση με το 1ο,που ειναι απο τα top metroidvania παιχνιδια ,υστερει σε ολους τους τομεις.

 

να πω την αλήθεια εμένα ούτε το πρώτο μου άρεσε πολύ αν και ήταν μια σεβαστή προσπάθεια από ένα άτομο αν δε κάνω λάθος. Ίσως έπειδη είχα παίξει το super metroid  και το symphony of the night οταν ειχαν βγει , απο τοτε ολα τα metroidvania μοαυ φαινονται περιπου τα ιδια και καπως βαρετα . Ειδικα το Super Metroid οταν ειχε βγει ηταν σε εντελως αλλο επιπεδο σαν παιχνιδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...