Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, logistoulis είπε

Έχω την αίσθηση ότι τα λευκά joy cons του oled μοντέλου τείνουν να κιτρινίσουν.. το έχει κανείς άλλος αυτό;

Tωρα τα κοιταξα,καλα μου φαινονται.Βεβαια δεν τα πολυ χρησιμοποιω.Παιζω κυριως docked με pro controller.

Αυτες τις μερες διοργανωνει η nintendo κατι σαν συναυλια(?) στην Ιαπωνια.Δεν ειμαι σιγουρος.Θα εχει λεει συναυλια απο το splatoon  και απο animal crossing.Τελειως αλλη κουλτουρα οι Ιαπωνες.Anyway εχουν βαλει το παρακατω αγαλμα στον χωρο.Ξεκιναει προφανως το marketing του παιχνιδιου.Στην 2η φωτο ειναι ο sakurai.Ποιος περιμενει πραγματικα μεχρι τον Μαιο.....

 

Fege6idWIAIWBaN.jpg

FeiXRfmUoAAxr47.jpg

Επεξ/σία από dekulinkgr
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα σε ολους τους gamer.θα ηθελα να μου πειτε αν μπορω να αγοραζω απο ebay αγγλιας.παιχνιδια για το nintendo switch.και αν θα εχω προβλημα με τελωνειο.επειδη τωρα ειναι εκτος ευρωπης.αλλιως παλι απο εξωτερικο απο που αλλου?και πως.ευχαριστω πολυ.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, dekulinkgr είπε

Aυτες τις μερες διοργανωνει η nintendo κατι σαν συναυλια(?) στην Ιαπωνια.Δεν ειμαι σιγουρος.Θα εχει λεει συναυλια απο το splatoon  και απο animal crossing.Τελειως αλλη κουλτουρα οι Ιαπωνες.

Είναι ουσιαστικά η αντίστοιχη παλιότερη SpaceWorld. Ονομάζεται Nintendo Live πλέον και πέρα από τα διάφορα παιχνίδια γίνονται τουρνουά και πώληση εμπορευμάτων βασισμένα σε τίτλους της εταιρίας. Υπάρχει σχετικό υλικό στο επίσημο YouTube κανάλι της Nintendo Japan.

Κάτι τέτοια σκηνικά μου θυμίζουν τα αντίστοιχα Games Festival.....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Sakisoriginal21 είπε

καλησπερα σε ολους τους gamer.θα ηθελα να μου πειτε αν μπορω να αγοραζω απο ebay αγγλιας.παιχνιδια για το nintendo switch.και αν θα εχω προβλημα με τελωνειο.επειδη τωρα ειναι εκτος ευρωπης.αλλιως παλι απο εξωτερικο απο που αλλου?και πως.ευχαριστω πολυ.....

Θεωρητικά θα περάσει τελωνείο στην πράξη μπορεί και να την σκαπουλαρεις αλλά μη βασίζεσαι σε αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 8/10/2022 στις 1:23 ΜΜ, logistoulis είπε

Έχω την αίσθηση ότι τα λευκά joy cons του oled μοντέλου τείνουν να κιτρινίσουν.. το έχει κανείς άλλος αυτό;

ένα χρόνο τώρα δεν έχω θέμα να πω την αλήθεια .είναι βέβαια πιθανό αν δούμε και παλιές κονσόλες αλλά πιστεύω θα γίνει πολύ πιο μετά χρονικά 

16 ώρες πριν, czarjuly είπε

Θεωρητικά θα περάσει τελωνείο στην πράξη μπορεί και να την σκαπουλαρεις αλλά μη βασίζεσαι σε αυτο

αν πάρεις εκτός ΕΕ περνάει τελωνείο . επειδή πρόσφατα είχα επιδοθεί σε ένα spree αγορών  από Αγγλία , για Wii και Wii u , ορισμένα περνάγανε ναι, αλλά όχι όλα ,θέμα τύχης μου φάνηκε .

Πχ πείρα ένα pack τεσσάρων games με ένα κόστος γύρω στις 30-40 λίρες και δεν πέρασε. σε άλλη φάση χτυπάω το battalion wars 2 στο εικοσαευρο και άργησε κάνα μήνα επειδή πέρασε τελωνείο .Περίεργα πράγματα, μου δίνεται η εντύπωση ότι σε μικρά πακέτα ίσως γίνεται δειγματοληπτικά ο έλεγχος .

Αμερική και Ιαπωνία πιστεύω θα περάσει σίγουρα τελωνείο, δε τι γλιτώνεις  .ορισμένες φορές βέβαια στο eBay σου βγαζουν τιμή μαζί με customs , οπότε υπολογίζεις τελική τιμή . 

Επεξ/σία από Choronzon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ξέρει κανείς τι έξτρα θα έχει το pokemon violet/scarlet απο το Πλαίσιο; Το public δίνει in game items και μια φιγούρα.

Επεξ/σία από vaggospro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, vaggospro είπε

Ξέρει κανείς τι έξτρα θα έχει το pokemon violet/scarlet απο το Πλαίσιο; Το public δίνει in game items και μια φιγούρα.

Αν δεν κάνω λάθος steelbook

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, vaggospro είπε

Ξέρει κανείς τι έξτρα θα έχει το pokemon violet/scarlet απο το Πλαίσιο; Το public δίνει in game items και μια φιγούρα.

Το αναγράφει απο κάτω τι δίνει το Πλαισιο

image.png.990ae183c5b4dc9e2f8e08593681982c.png

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/9/2022 στις 10:27 ΜΜ, Bourdoulas είπε

Μιας και έχεις τα joycons της binbok, είσαι ευχαριστημένος; Σε σχέση με το σκουπίδι της Nintendo είναι καλύτερα;

Κοίτα να δεις, από εργονομική άποψη είναι τέλεια και πολύ άνετα, έχω το slim μοντέλο. Τα κουμπία και τα sticks είναι οκ, το rumble υποτυπώδες αλλά υπάρχει, τα motion controls μία χαρά, ασύρματα λειτουργούν μία χαρά.

2 είναι τα issues που έχω, και τα 2 έχουν να κάνουν με κακό quality control.

Πρώτον, όταν τα έχεις συνδεδεμένα στο Switch, τρώνε disconnect μόνα τους σε άσχετες στιγμές, οπότε κάνει pause το game και πρέπει να πατήσεις L + R για reconnect. Αυτό συμβάινει μία φορά κάθε ώρα gameplay περίπου, δεν είναι κάτι τρομερό αλλά μπορεί να είναι αρκετά ενοχλητικό για κάποιους. 

Δεύτερον, το όλο build είναι φθηνό και φαίνεται από το βάρος και την κατασκευή του πλαστικού, οπότε μην περιμένεις να σου κρατήσουν πάνω από 1-2 χρόνια. Στον 1 χρόνο που τα έχω και το A button ήδη κολλάει λίγο πατημένο, οπότε με ένα πάτημα μπορεί να κρατήσει 2-3 inputs ταυτόχρονα. Επίσης, μετά από κανένα χρόνο, στο ένα joy con δεν λειτουργεί καθόλου το d-pad. Γενικά είναι ρίσκο, μπορεί να σου κάτσει καλό μοντέλο και να μην έχεις κανένα θέμα στην αρχή, και μετά από λίγο καιρό (ή και κατευθείαν από reviews που έχω δει) μπορεί να έχεις ένα σωρό θέματα. 

Θα έδινα άνετα 10 - 20 € παραπάνω για τα συγκεκριμένα joy cons για να έχει καλύτερο build quality, γιατί πραγματικά είναι τα μονάδικα joy cons που έχουν όλα τα features των original, με άψογα ergonomics, σε σχέση με τα εντελώς ακατάλληλα joy cons. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγηκαν previews για το bayonetta 3 οπου το εκθειαζουν.Λενε οτι προκειται μαλλον  για το καλυτερο παιχνιδι της paltinum

Ελεγα να περιμενω για καμια εκπτωση αλλα μαλλον θα αγοραστει day one.Να κανω και λιγο αποτοξινωση απο το splatoon 3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για παιχνιδι της νιντεντο αδικα θα περιμενεις εκπτωση.Και αν πεσει η τιμη του θα ειναι χρονια μετα.Χτυπα το day one.Εχω παιξει το πρωτο στο 360 και το ελιωσα.Ηταν πολυ καλο.Φανταζομαι και το 2 ειναι πολυ καλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...