Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
3 minutes ago, Fulgore said:

Εχουν τα νέα pokemon για τις γιορτές(1 εβδομάδα πριν το BF βγαινουν), ξέρεις τι πωλήσεις θα κάνουν πάλι.

Κριμά για το bayonetta 3 που βγαινει λίγες ημέρες νωρίτερα.

Ναι, το είχα ξεχάσει αυτό, σωστά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Σε κάθε pre order κυκλοφορία, αναγράφεται από κάτω στο site των μεγάλων αλυσίδων το pre order δώρο.

Να δούμε πάλι φέτος τι παρατράγουδα θα έχουμε σίγουρα με τις προπραγγελίες απο Public και Πλαισιο

Δεν έχουμε ακόμα όμως ανακοίνωση της CD Media, στο FB τους δεν είδα κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, KaRouLi είπε

Δεν έχουμε ακόμα όμως ανακοίνωση της CD Media, στο FB τους δεν είδα κάτι.

Θα μπει το επόμενο διάστημα οπως έκανε και το public/media  καλή ώρα.

Αλλιώς να μιλήσεις εσύ με το Πλαισιο, μηπως και γνωρίζουν κάτι.

Εγώ μετά και τα χάλια του Φλεβάρη,δεν ξαναασχολούμαι με pre orders απο Ελληνικές αλυσίδες, που έχουν και καπέλο στα παιχνιδια. Αγορά απο εξωτερικό φθηνότερα και το κεφάλι μου ήσυχο.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Fulgore είπε

Εχουν τα νέα pokemon για τις γιορτές(1 εβδομάδα πριν το BF βγαινουν), ξέρεις τι πωλήσεις θα κάνουν πάλι.

Κριμά για το bayonetta 3 που βγαινει λίγες ημέρες νωρίτερα.

Συνηθίζεται οι μεγάλες κυκλοφορίες να συνοδεύονται με τίτλους μικρότερης εμπορικής δυναμικής συγκριτικά. Με αυτόν τον τρόπο βλέποντας στο ράφι τους τελευταίους τίτλους που έχουν κυκλοφορήσει ο καταναλωτής ίσως προτιμήσει πέρα από την κύρια τελευταία κυκλοφορία και έναν άλλο τίτλο. Τώρα κατά πόσο αποδίδει καρπούς είναι άλλο θέμα.

Ελπίζω πάντως το Β3 να επωφεληθεί από την πληθώρα hack and slash τίτλων στο NSW που έχουν δημιουργήσει μια "ιδανική" βάση. Επιπρόσθετα το Hyrule Warriors: Age of Calamity είναι μάλλον είναι ο δεύτερος εμπορικότερος τίτλος τους είδους τα τελευταία χρόνια κάτι που μπορεί να συμβάλει επίσης.

Νομίζω πως τελικά θα παίξει περισσότερο ρόλο πόσο το Β3 έχει σχεδιαστεί για να μπορέσει να απευθυνθεί σε ένα ευρύτερο κοινό σε σχέση με τα προηγούμενα παιχνίδια της σειράς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να πω την αλήθεια είχα το switch να το ανοίξω από πέρυσι που πήρα τα twins.Με συνεπήραν οι τεχνολογικές δυνατότητες και το παντοδύναμο hardware τους.Σκεφτομουνα να το πουλήσω…

Ειπα προχθές να πάρω ένα καθαρα διασκεδαστικό παιχνίδι που να μπορώ να παίξω με τον μικρό μου.Πήρα το splatoon 3 λοιπόν και θυμήθηκα τι σημαίνει pure gaming.Τι παιχνιδαρα είναι αυτή!
Και μιλάω για το single mode,χωρίς να έχω αγγίξει το online.Είναι η πρώτη φορά που παίζω τίτλο της σειράς.

Η Nintendo διδάσκει για μια ακόμα φορά,ποσό αγνό και διασκεδαστικό μπορεί να κάνει το gaming και ας υπολείπεται σε hardware χιλιόμετρα από τα twins!!!

Επεξ/σία από 26ska
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, 26ska είπε

Να πω την αλήθεια είχα το switch να το ανοίξω από πέρυσι που πήρα τα twins.Με συνεπήραν οι τεχνολογικές δυνατότητες και το παντοδύναμο hardware τους.Σκεφτομουνα να το πουλήσω…

Ειπα προχθές να πάρω ένα καθαρα διασκεδαστικό παιχνίδι που να μπορώ να παίξω με τον μικρό μου.Πήρα το splatoon 3 λοιπόν και θυμήθηκα τι σημαίνει pure gaming.Τι παιχνιδαρα είναι αυτή!
Και μιλάω για το single mode,χωρίς να έχω αγγίξει το online.Είναι η πρώτη φορά που παίζω τίτλο της σειράς.

Η Nintendo διδάσκει για μια ακόμα φορά,ποσό αγνό και διασκεδαστικό μπορεί να κάνει το gaming και ας υπολείπεται χιλιόμετρα από τα twins!!!

Τι είναι τα twins?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, 26ska είπε

Να πω την αλήθεια είχα το switch να το ανοίξω από πέρυσι που πήρα τα twins.Με συνεπήραν οι τεχνολογικές δυνατότητες και το παντοδύναμο hardware τους.Σκεφτομουνα να το πουλήσω…

Ειπα προχθές να πάρω ένα καθαρα διασκεδαστικό παιχνίδι που να μπορώ να παίξω με τον μικρό μου.Πήρα το splatoon 3 λοιπόν και θυμήθηκα τι σημαίνει pure gaming.Τι παιχνιδαρα είναι αυτή!
Και μιλάω για το single mode,χωρίς να έχω αγγίξει το online.Είναι η πρώτη φορά που παίζω τίτλο της σειράς.

Η Nintendo διδάσκει για μια ακόμα φορά,ποσό αγνό και διασκεδαστικό μπορεί να κάνει το gaming και ας υπολείπεται χιλιόμετρα από τα twins!!!

Έτσι ακριβώς..Είναι το μόνο multiplayer παιχνίδι που δεν με έχει κάνει να νευριάσω ούτε στο ελάχιστο.

Χάσω η κερδίσω το ευχαριστιεμαι το ίδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
On 17/09/2022 at 00:30, mansa2k said:

Συνηθίζεται οι μεγάλες κυκλοφορίες να συνοδεύονται με τίτλους μικρότερης εμπορικής δυναμικής συγκριτικά. Με αυτόν τον τρόπο βλέποντας στο ράφι τους τελευταίους τίτλους που έχουν κυκλοφορήσει ο καταναλωτής ίσως προτιμήσει πέρα από την κύρια τελευταία κυκλοφορία και έναν άλλο τίτλο. Τώρα κατά πόσο αποδίδει καρπούς είναι άλλο θέμα.

Εξακολουθώ να πιστεύω ότι υπάρχει κενό φέτος πάντως, κάτι δεν κολλάει. Δεν υπάρχει κανένας in-house τίτλος από τον Οκτώβρη που βγαίνει το B3 μέχρι και τέλος Γενάρη που βγαίνει το Engage. Είναι ένα γεμάτο τρίμηνο χωρίς κανένα 1st-party τίτλο, έστω remaster.  Ναι οκ, θα βγει το Mario & Rabbids και τα Scarlet/Violet, αλλά αυτά είναι ουσιαστικά 2nd-party games.

Τα studios της Ν τι ακριβώς κάνουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος γιατί το splatoon 3 θεωρείται νέος τίτλος;; 7 στις 12 online πιστές είναι από παλιότερα παιχνίδια και 2 στις 4 στο salmon run είναι από το splatoon 2. Κανένα νέο mode και τα mechanics παρόμοια με το 2. Μόνο εγώ θεωρώ ότι με αρμεξαν με την αγορά του 3;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, CleanthisD είπε

Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος γιατί το splatoon 3 θεωρείται νέος τίτλος;; 7 στις 12 online πιστές είναι από παλιότερα παιχνίδια και 2 στις 4 στο salmon run είναι από το splatoon 2. Κανένα νέο mode και τα mechanics παρόμοια με το 2. Μόνο εγώ θεωρώ ότι με αρμεξαν με την αγορά του 3;

Ήθελα να το γράψω και εγώ αυτό αλλά φοβάμαι ότι θα πέσουν να με φάνε οι fans της N. Είναι ουσιαστικά σαν να παίζεις το 2 με ένα expansion. Δεν ξέρω τι θα γίνει στο μέλλον και αν προσθέσουν υλικό, αλλά προς το παρών είναι το ίδιο ξαναζεσταμένο φαγητό. Απλώς πιστεύω πήρε καλές κριτικές γιατί το Switch δεν έχει κανένα σοβαρό competitive multiplayer τίτλο και αυτό είναι στην ουσία το μόνο ''σοβαρό'' του είδους. Αν με ρωτούσε κάποιος που έχει παίξει το 2 αν αξίζει να πάει στο 3, θα του έλεγα όχι προς το παρών. Στο μέλλον, και ανάλογα τι πλάνα έχει η Ν, το ξανασυζητάμε.

Επεξ/σία από maniacos93
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους, αυριο περιμενω να παραλαβω την κονσολα (switch v2) και μιας και δεν εχω ξανα παιξει ποτε στην ζωη μου τπτ απο nintendo θα ηθελα να μου προτεινεται με τι να ξεκινησω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Malthador είπε

Εξακολουθώ να πιστεύω ότι υπάρχει κενό φέτος πάντως, κάτι δεν κολλάει. Δεν υπάρχει κανένας in-house τίτλος από τον Οκτώβρη που βγαίνει το B3 μέχρι και τέλος Γενάρη που βγαίνει το Engage. Είναι ένα γεμάτο τρίμηνο χωρίς κανένα 1st-party τίτλο, έστω remaster.  Ναι οκ, θα βγει το Mario & Rabbids και τα Scarlet/Violet, αλλά αυτά είναι ουσιαστικά 2nd-party games.

Τα studios της Ν τι ακριβώς κάνουν;

Αρχικά να ξεκαθαρίσω κάτι, η αφορμή για το μήνυμα που παραθέτεις ήταν ότι το B3 θα τα έβρισκε σκούρα λόγω κυκλοφορίας Pokemon κάτι που το βλέπω δύσκολο γενικότερα για διάφορους λόγους που αναφέρθηκαν.

Όσο για το τι ακριβώς κάνουν τα στούντιο της Ν μπορώ να σε παραπέμψω σε παλιότερο άρθρο μου σχετικά με τις ομάδες ανάπτυξης της εταιρίας και τα ανάλογα συμπεράσματα. Γενικότερα η ροή κυκλοφοριών είναι ένα μειονέκτημα που έχω αναφέρει αρκετές πολλές στο παρελθόν με την Ν να μην μπορεί να προσφέρει συνέπεια και σταθερότητα παρόλο που έχουν επικεντρωθεί σε ένα σύστημα. Τα άλλα δύο μειονεκτήματα έχουν να κάνουν με το κατασκευαστικό και το έκτρωμα NSO. 

Πάντως, ρίχνοντας μια πρόχειρη ματιά στο άρθρο δεν υπάρχουν περιθώρια κάποια στούντιο να ανακοινώσουν κάτι σύντομα είτε επειδή κυκλοφόρησαν κάτι πρόσφατα (βλέπε Splatoon 3), είτε επειδή αναμένεται κυκλοφορία (βλέπε Zelda), είτε επειδή δεν πέρασε επαρκής χρόνος από την τελευταία τους κυκλοφορία. Συμπέρασμα είναι πως μόνο τα Production Group 4 και 8 έχουν την δυνατότητα να ανακοινώσουν, ίσως και το 9 εφόσον δεν ασχολούνται με το season pass του MK8D. Από εξαγορές μόνο η ND-Cude (δυστυχώς φαίνεται να εξακολουθούν να ασχολούνται αποκλειστικά με party games), η Retro Studios ξέρουμε τι κάνει. Τέλος από πλευράς μακροχρόνιων συνεργασιών θα έβαζα τις Grezzo και GoodFeel, η Gamelot SP (ελπίζω να ασχολείται κάτι σε Golden Sun) δεν έχει το απαραίτητο χρόνο ακόμα. Πέρα από όσα αναφέρονται στο κείμενο μπορώ να φανταστώ και την Κ-Τ να φτιάχνει κανένα Warrior αποκλειστικό. Αυτά!

Το άρθρο προσφέρει πλήρη εικόνα σχετικά με την δυναμική της Ν σε software για να μην υπάρχουν ψευδαισθήσεις μαζί με άλλα σχετικά κείμενα.

Επεξ/σία από mansa2k
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, CleanthisD είπε

Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος γιατί το splatoon 3 θεωρείται νέος τίτλος;; 7 στις 12 online πιστές είναι από παλιότερα παιχνίδια και 2 στις 4 στο salmon run είναι από το splatoon 2. Κανένα νέο mode και τα mechanics παρόμοια με το 2. Μόνο εγώ θεωρώ ότι με αρμεξαν με την αγορά του 3;

 

1 ώρα πριν, maniacos93 είπε

Ήθελα να το γράψω και εγώ αυτό αλλά φοβάμαι ότι θα πέσουν να με φάνε οι fans της N. Είναι ουσιαστικά σαν να παίζεις το 2 με ένα expansion. Δεν ξέρω τι θα γίνει στο μέλλον και αν προσθέσουν υλικό, αλλά προς το παρών είναι το ίδιο ξαναζεσταμένο φαγητό. Απλώς πιστεύω πήρε καλές κριτικές γιατί το Switch δεν έχει κανένα σοβαρό competitive multiplayer τίτλο και αυτό είναι στην ουσία το μόνο ''σοβαρό'' του είδους. Αν με ρωτούσε κάποιος που έχει παίξει το 2 αν αξίζει να πάει στο 3, θα του έλεγα όχι προς το παρών. Στο μέλλον, και ανάλογα τι πλάνα έχει η Ν, το ξανασυζητάμε.

Δυστηχως δικιο εχετε.Το ειχα γραψει και παλιοτερα οτι η ιδια η Nintendo σκοτωσε χωρις λογο το splatoon 2.Δηλαδη σταματησε τα splatfest και το salmon run ηταν timed event.Ηταν ο λογος που σταματησα το NSO.Και μετα τι κανει??Ανακοινωνει splatoon 3.Δεν ειχε λογικη οπως λετε μιας και ειναι ουσιαστικα το ιδιο παιχνιδι με το 2.Ομως το 2 ειχε αρκετα περιορισμενο κοινο καθως κυκλοφορησε τον πρωτο χρονο της κονσολας και  οι συνολικες πωλησεις του ειναι στα 13 εκατομμυρια και οχι λιγο πανω απο 10 που ειχα γραψει σε παλιοτερο post.Ηδη φαινεται οτι το splatoon 3 θα ξεπερασει ανετα το 2 σε πωλησεις και πολυ γρηγορα.Δυστηχως ηταν αναγκαιο τελικα να κυκλοφορησει "νεο" παιχνιδι καθως εδωσε πνοη στην σειρα.Ηδη αμα διαβασετε καποια post πιο πανω καποιοι που ειχαν χρονια switch δεν ειχαν ασχοληθει με την σειρα αλλα τωρα αγορασαν το 3.Εφοσον με νεο παιχνιδι μπορει περισσοτερος κοσμος,μιας και δεν αγορασαν το 2,να ασχοληθει τοτε απο πλευρας Νintendo καλα εκανε.Παντως εγω το παιχνιδι το λιωνω.Δεν ειμαι καθολου του online multiplayer αλλα το splatoon ειναι απολαυση.Ειδικα το salmon run.Αα ερωτηση στο turf war μου βγαζει αρκετα disconnect σε αντιθεση με το salmon run.Συμβαινει και σε εσς φανταζομαι.

1 ώρα πριν, kjtzemis είπε

Καλησπερα σε ολους, αυριο περιμενω να παραλαβω την κονσολα (switch v2) και μιας και δεν εχω ξανα παιξει ποτε στην ζωη μου τπτ απο nintendo θα ηθελα να μου προτεινεται με τι να ξεκινησω.

Καλοριζικο.Λοιπον εχουμε και λεμε:

zelda botw

super mario odyssey

luigis mansion 3

metroid dread

mario kart 8 deluxe

zelda links awakening

splatoon 3

Αυτα για αρχη.Εχει και ενα σωρο rpgs αν σε ενδιαφερουν  αλλα μιας και δεν ειναι εγω φαν ας γραψει καποιος πιο ειδικος.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, dekulinkgr είπε

 

Δυστηχως δικιο εχετε.Το ειχα γραψει και παλιοτερα οτι η ιδια η Nintendo σκοτωσε χωρις λογο το splatoon 2.Δηλαδη σταματησε τα splatfest και το salmon run ηταν timed event.Ηταν ο λογος που σταματησα το NSO.Και μετα τι κανει??Ανακοινωνει splatoon 3.Δεν ειχε λογικη οπως λετε μιας και ειναι ουσιαστικα το ιδιο παιχνιδι με το 2.Ομως το 2 ειχε αρκετα περιορισμενο κοινο καθως κυκλοφορησε τον πρωτο χρονο της κονσολας και  οι συνολικες πωλησεις του ειναι στα 13 εκατομμυρια και οχι λιγο πανω απο 10 που ειχα γραψει σε παλιοτερο post.Ηδη φαινεται οτι το splatoon 3 θα ξεπερασει ανετα το 2 σε πωλησεις και πολυ γρηγορα.Δυστηχως ηταν αναγκαιο τελικα να κυκλοφορησει "νεο" παιχνιδι καθως εδωσε πνοη στην σειρα.Ηδη αμα διαβασετε καποια post πιο πανω καποιοι που ειχαν χρονια switch δεν ειχαν ασχοληθει με την σειρα αλλα τωρα αγορασαν το 3.Εφοσον με νεο παιχνιδι μπορει περισσοτερος κοσμος,μιας και δεν αγορασαν το 2,να ασχοληθει τοτε απο πλευρας Νintendo καλα εκανε.Παντως εγω το παιχνιδι το λιωνω.Δεν ειμαι καθολου του online multiplayer αλλα το splatoon ειναι απολαυση.Ειδικα το salmon run.Αα ερωτηση στο turf war μου βγαζει αρκετα disconnect σε αντιθεση με το salmon run.Συμβαινει και σε εσς φανταζομαι.

Καλοριζικο.Λοιπον εχουμε και λεμε:

zelda botw

super mario odyssey

luigis mansion 3

metroid dread

mario kart 8 deluxe

zelda links awakening

splatoon 3

Αυτα για αρχη.Εχει και ενα σωρο rpgs αν σε ενδιαφερουν  αλλα μιας και δεν ειναι εγω φαν ας γραψει καποιος πιο ειδικος.

 

Σευχαριστω πολύ…jrpg ούτε εγώ είμαι φαν.

οσων αφορά τα Zelda έχει δικό του στορυ ο κάθε τίτλος ή υπάρχει μια συνέχεια από τα παλιά;;;

donkey Kong υπάρχει για switch και αν ναι αξίζει;;;

επισης διάβασα κάτι για συνδρομές κλπ;;;τι συνδρομή είναι αυτή και σε τι χρησιμεύει;;είναι πχ για online όπως αντίστοιχα το live/ps plus για τις άλλες κονσόλες ή ακόμα καλύτερα σαν gamepass;;;

Επεξ/σία από kjtzemis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...