Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σε όλους.

Τις τελευταίες μέρες αντιμετωπίζω ένα εκνευριστικό πρόβλημα μα τα controllers του Nintendo Switch. Όταν βρίσκομαι στην αρχική σελίδα με τα tiles των παιχνιδιών, παρουσιάζεται drift (κυρίως προς τα κάτω), δηλαδή πατάω τον μοχλό ή τον σταυρό προς τα πάνω και αυτό πηγαίνει 3, 4 θέσεις προς τα κάτω. Το ίδιο και στα μενού των settings, ντριφτάρει συνεχώς προς τα κάτω. Δεν πρέπει να είναι θέμα των controllers αφού το ίδιο κόλλημα το κάνει και με τα joycons, αλλά και με τα 4 διαφορετικά switch controllers που έχω δοκιμάσεις (και original της Nintendo και 3rd party) Το κάνει και με τους μοχλούς και με τον σταυρό. Έχω δοκιμάσει να κάνω update controllers και calibration, αλλά το πρόβλημα παραμένει, επίσης και η έκδοση του firmware είναι η πιο πρόσφατη. Μήπως έχει κανείς κάποια ιδέα για το τι μπορεί να φταίει;

Ευχαριστώ πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ανακοινώθηκε IndieWorld για αύριο στις 19:00

To μόνο που μένει είναι τα σχετικά μηνύματα για το silksong.

Επεξ/σία από mansa2k
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικα με το silksong γελαω.Πλεον κραταω πολυ μικρο καλαθι για το συγκεκριμενο παιχνιδι.

Παντως πριν καποιες μερες,διαβαζα για  καποιου ειδους update στο database του eshop για το axiom verge 2,που λεγανε οτι οταν γινεται αυτο ουσιαστικα το παιχνιδι ειναι ετοιμο να κυκλοφορησει.Οποτε ισως αυριο το εχουμε shadow drop .Mια χαρα καλοδεχουμενο μεχρι να βγει το silksong.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χλωμό το κόβω χωρίς επίσημη ανακοίνωση χωρίς κάποιο trailer για ένα τόσο αναμενόμενο παιχνίδι να βγει στο άκυρο. Πετυχαίνω ανάλογα άρθρα από το 2020 πού αναφέρουν ότι είναι σχεδόν έτοιμο να βγει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, costacurta είπε

Χλωμό το κόβω χωρίς επίσημη ανακοίνωση χωρίς κάποιο trailer για ένα τόσο αναμενόμενο παιχνίδι να βγει στο άκυρο. Πετυχαίνω ανάλογα άρθρα από το 2020 πού αναφέρουν ότι είναι σχεδόν έτοιμο να βγει

Το shadow dropping είναι πάγια τακτική, μην αγχώνεσαι. Δεν θα είναι καθόλου απίθανο. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οπως εγραψα πιο πανω axiom verge 2 available later today. Ακους @Malthador

Update

Βγηκε στο eshop.Μεγεθος 430 mb και τιμη 16 ευρω καθως εχει εκπτωση 10%.

Επισης καποια reviews που βγηκαν λενε για πολυ καλο παιχνιδι,οπως αναμενοταν βεβαια.

Nαι και tetris effect!!!!!!Περιμενα να βγει στο switch για να το παρω.Ιδια μερα με το metroid βεβαια.

Kαι οπως αναμενοταν απολυτως τιποτα για το silksong.

Επεξ/σία από dekulinkgr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ακριβώς περιμένατε από indie showcase; Το πρώτο Axiom Verge είναι από τα καλύτερα metroidvania που έχουν βγει ποτέ. Πήρε κανείς το 2 να μας πει εντυπώσεις; Όχι ότι δεν θα το πάρω, αλλά φεύγω για διακοπές και δεν ξέρω αν πρέπει να το αφήσω για Σεπτέμβρη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Basilisc είπε

Τι ακριβώς περιμένατε από indie showcase; Το πρώτο Axiom Verge είναι από τα καλύτερα metroidvania που έχουν βγει ποτέ. Πήρε κανείς το 2 να μας πει εντυπώσεις; Όχι ότι δεν θα το πάρω, αλλά φεύγω για διακοπές και δεν ξέρω αν πρέπει να το αφήσω για Σεπτέμβρη. 

Eχω παιξει λιγο πιο κατω απο 2 ωρες.Εεε με εχει ξενερωσει το setting του αρκετα.Υστερει παρα πολυ σε σχεση με το πρωτο για τα δικα μου γουστα.Το 1ο μου εβγαζε vibes απο sci-fi ταινια των 80s  ενω αυτο,μεχρι στιγμης τουλαχιστον,η χρωματικη παλετα δεν μου αρεσει και τοσο.Το εβλεπα και στα trailer αλλα ελεγα οτι δεν θα ειχα θεμα.

Περα απο αυτο ομως κινειται αρκετα στα χναρια του πρωτου με καποιες καινουργιες προσθηκες.Περισσοτερες εντυπωσεις προς βραδυ ,καθως πιστευω σημερα να το λιωσω αρκετα.

Επεξ/σία από dekulinkgr
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως είδα κάμποσα που με ενδιαφέρουν. 

Το Axiom Verge 2 ήμουν έτοιμος να το πάρω αλλά είδα πως θα βγει από Limited Run Games οπότε θα αγοραστεί από εκεί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
6 hours ago, dekulinkgr said:

Eχω παιξει λιγο πιο κατω απο 2 ωρες.Εεε με εχει ξενερωσει το setting του αρκετα.Υστερει παρα πολυ σε σχεση με το πρωτο για τα δικα μου γουστα.Το 1ο μου εβγαζε vibes απο sci-fi ταινια των 80s  ενω αυτο,μεχρι στιγμης τουλαχιστον,η χρωματικη παλετα δεν μου αρεσει και τοσο.Το εβλεπα και στα trailer αλλα ελεγα οτι δεν θα ειχα θεμα.

Είμαι σε διακοπές από την προηγούμενη εβδομάδα και έχω πάρει μαζί μου μόνο το CFW NSw, οπότε θα το αγοράσω μόλις γυρίσω. 

Ωστόσο, κι εγώ έχω επιφυλάξεις από την ανακοίνωση του game πέρυσι. Με ξένισε η παλέτα του από τότε, ωστόσο στα 16 ευρώ είναι instant αγορά από εμένα μόνο και μόνο για την επιβράβευση στον dev. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Pokemon Present 18/08, 16:00 ώρα Ελλάδος

 

Μετά από indies και pokemon συνήθως ακολουθεί NDirect. Βέβαια πότε θα συμβεί είναι άλλο θέμα.

Επεξ/σία από mansa2k
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, mansa2k είπε

Pokemon Present 18/08, 16:00 ώρα Ελλάδος

 

Μετά από indies και pokemon συνήθως ακολουθεί NDirect. Βέβαια πότε θα συμβεί είναι άλλο θέμα.

Αϊ να δούμε, άμα πείσουν το κόσμο και όντως βγάλουν κάτι ακραίο με το archeus, να περιμένετε +10-20εκ. εξτρα πωλήσεις το switch. Λογικά θα παιχτεί direct κατά το Σεπτέμβρη για ένα ακόμα μπουσταρισμα στο Metroid πριν τη κυκλοφορία και ότι άλλο έχουν να δείξουν για το 22 (μη περιμένετε botw2 info).

Σε αλλά νέα, στο τοπ 30 της Ιαπωνίας μόνο παιχνίδια της Ν, είχε να γίνει απ' το 1988.

https://www.nintendolife.com/news/2021/08/switch_takes_japans_entire_top_30_software_chart_the_first_console_to_do_so_since_1988

Επεξ/σία από I'm_busy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...