Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 ώρες πριν, ccplz είπε

Καλησπέρα. Τελευταία η μπαταρία του switch τα έχει φτύσει και σε 3 ώρες sleep mode αδειάζει τελείως. Αξίζει να απευθυνθώ σε αντιπροσωπεία; Ρωτάω από την άποψη πως το έχω πειραγμένο και φοβάμαι μην κάνουν καμιά εξυπνάδα και φτιάξουν το vulnerability. 

Επίσης γνωρίζουμε πόσο θα κοστίσει να μου αντικαταστήσουν το δεξί joycon που ντριφτάρει σαν τον ken block; Διάβασα στο αμέρικα το κάνουν δωρεάν.

Αν θυμάμαι καλά για τα joycon είναι περίπου 20€ και την κονσόλα θα στην ισιώσουν και θα σε χρεώσουν κι από πάνω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ή απλά παίρνεις από εδώ το κιτ με την μπαταρία και τα εργαλεία και αλλάζεις μπαταρία μόνος/η σου.

https://eustore.ifixit.com/products/nintendo-switch-console-replacement-battery

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/8/2022 στις 4:31 ΜΜ, Mpiftekis είπε

Αν θυμάμαι καλά για τα joycon είναι περίπου 20€ και την κονσόλα θα στην ισιώσουν και θα σε χρεώσουν κι από πάνω :)

Με ποιον τρόπο επικοινωνούμε με CD Media για το θέμα αυτό; 
 

Στο site τους έχει μια φόρμα αλλά δεν ξέρω αν ισχύει και για κονσόλες εκτός εγγύησης (αγορά από UK πριν χρόνια).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, liakos18 είπε

Με ποιον τρόπο επικοινωνούμε με CD Media για το θέμα αυτό; 
 

Στο site τους έχει μια φόρμα αλλά δεν ξέρω αν ισχύει και για κονσόλες εκτός εγγύησης (αγορά από UK πριν χρόνια).

Δοκίμασε με τη φόρμα αλλιώς πάρε τους τηλέφωνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, najinblue3 είπε

9 mil switch only, ποτε δεν περιμενα να γινει τοσο δυνατο το ΜΗ, απιστευτο.

Είναι πολλές πλέον οι Ιαπωνικές σειρές παιχνιδιών που γίνονται γνωστές στη δύση και πουλούν τρελά εκεί που τις ήξεραν ελάχιστοι σε δυτικές χώρες. MH, Xenoblade Chronicles κτλ.

Ευχάριστο γιατί χρειαζόμαστε και την εναλλακτική άποψη άλλων αγορών. Ελπίζω να ακολουθήσουν το παράδειγμα και άλλες εταιρίες ώστε να δούμε localization περισσότερων διαμαντιών της Ανατολής.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα ένα Treehouse event:

Πάντως το τελευταίο δεν ήταν τόσο ευχάριστο όπως τα παλιότερα. Φήμες λένε ότι θα ακολουθήσουν και άλλα πριν σκάσει το αναμενόμενο Direct.

Σε άλλα νέα ο Sakurai έφτιαξε κανάλι στο YouTube σχετικά με την ανάπτυξη παιχνιδιών. 

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
21 minutes ago, mansa2k said:

Σε άλλα νέα ο Sakurai έφτιαξε κανάλι στο YouTube σχετικά με την ανάπτυξη παιχνιδιών.

Βλακείες είναι αυτά, αναμένω ένα video channel που να μας εξηγεί με ποιο τρόπο καταναλώνει αίμα από παρθένες και μοιάζει για έφηβος.

Ποτέ μου δεν θα χωνέψω ότι αυτός ο άνθρωπος είναι 52 ετών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/8/2022 στις 8:19 ΠΜ, Choronzon είπε

στειλτους μια φόρμα με το προβλημα και θα στο κοστολογήσουνε

Πέρασα από εκεί σήμερα. Το Joycon το επισκευάζουν με 18 ευρώ και το pro controller δεν το αναλαμβάνουν. Θα επιχειρήσω να τα φτιάξω μόνος μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, medidia είπε

Πέρασα από εκεί σήμερα. Το Joycon το επισκευάζουν με 18 ευρώ και το pro controller δεν το αναλαμβάνουν. Θα επιχειρήσω να τα φτιάξω μόνος μου.

περίεργο πραγματικά που δεν επισκευάζουν το pro controller 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Choronzon είπε

περίεργο πραγματικά που δεν επισκευάζουν το pro controller 

το άνοιξα. Έριξα σπρέι επαφών και συμπιεσμένο αέρα. Στο joycon δεν χρειάστηκε καν να το ανοιξω. Σήκωσα τη μεβρανη που έχει stick φάνηκε μια τρύπα και έριξα εκεί συμπιεσμενο αέρα και σπρέι επαφων. Το drift φτιάχτηκε και στα 2. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μετά απο 6-7 τερματισμούς του Teenage Mutant Ninja Turtles έχω να πω πως είναι ένα πάρα πολύ καλοσχεδιασμένο, χαλαρό και κλασσικό παιχνίδι που παίζεται άνετα, είτε θες να χαλαρώσεις 5-6 λεπτά με μια πίστα (ενώ είσαι τουαλέτα 😅) είτε κάτσεις για 1-2 ωρίτσες για ένα arcade game. Ο χειρισμός και οι κινήσεις ειναι πολύ ωραία, εμφανισιακά έκαναν εξαιρετική δουλειά για το στυλ που ήθελαν, και η μουσική είναι απλά επική!!!!! Έπαθα πλάκα την πρώτη φορά που το επαιζα, κάθε πίστα έχει το κομμάτι της και ειδικά 3-4 απο αυτά σου ξεχωρίζουν, θες να τις ξαναπαίξεις για την μουσική τους😆 και έχω ήδη κατεβάσει το OST. Ειδικά σε μια μάχη προς το τέλος να πω (σιγα το σποιλερ) δίνουν Wu-Tang Clan vibes 😎

 

Επεξ/σία από Te0sX
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...