Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, mAs_81 είπε

 

Αυτή τη στιγμη γίνεται ενα μπάχαλο στο τουιτερ για αυτον ακριβως τον λογο γιατι οι "μεταφραστές" στην ουσια αλλαζουν το plot και βαζουν points δικιάς τους ιδεολογίας..

οπως πχ στο LiveAlive

livealive.jpg.14450b1453c048fa3fc1c9ec82ba11e8.jpg

..για να μην αναφέρουμε τον ντόρο που δημιουργούν "gaming journalists" & "gaming sites"

για χαρακτήρες όπου βαφτίζονται τρανς και λοιπά σε παιχνιδια οπως Xenoblade 3 , Guilty Gear Strive , κοκ

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

παράδειγματα απο "έμπιστo" "gaming" site

Cringe,watch at your own discretion :

Guilty Gear

Xenoblade

 

Μεγάλη μάστιγα αυτοί οι «δημοσιογράφοι». Εδώ και μερικές δεκαετίες έχουμε χαρακτήρες αμφιβόλου γένους ειδικά σε Ιαπωνικά παιχνίδια (Τα αγαπούν αυτά οι άτιμοι σε anime και video games) και ξαφνικά ξύπνησαν όλοι οι trendy και μας λένε get over it.  

Γελάει ο κόσμος.

Non binary και trans να έχει στον τίτλο, για να μαζεύουμε clicks. Αλλά εμείς φταίμε που τσιμπάμε. 😆

Επεξ/σία από Charismo
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν υπάρχει πλέον σοβαρή δημοσιογραφία. Αυτή πέθανε, μαζί με τα περιοδικά. Στο internet ο καθένας ανοίγει από ένα gaming site πλέον.

Ακόμα θυμάμαι έναν άμπαλο τύπο που δεν μπορούσε να περάσει ούτε μισή πίστα στο DK του Wii U και έβριζε τα platformers... γιατί δεν πήγαινε για ψάρεμα καλύτερα;

Δεν είναι όλα για όλους, αλλά όχι, πρέπει να είμεθα "all-inclusive". Κάποια παιχνίδια θέλουν αντανακλαστικά. Ή προπονείσαι ("git gud" όπως το λένε οι νεότεροι) ή το παρατάς και πας αλλού.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, mAs_81 είπε

 

Αυτή τη στιγμη γίνεται ενα μπάχαλο στο τουιτερ για αυτον ακριβως τον λογο γιατι οι "μεταφραστές" στην ουσια αλλαζουν το plot και βαζουν points δικιάς τους ιδεολογίας..

οπως πχ στο LiveAlive

livealive.jpg.14450b1453c048fa3fc1c9ec82ba11e8.jpg

..για να μην αναφέρουμε τον ντόρο που δημιουργούν "gaming journalists" & "gaming sites"

για χαρακτήρες όπου βαφτίζονται τρανς και λοιπά σε παιχνιδια οπως Xenoblade 3 , Guilty Gear Strive , κοκ

  Απόκρυψη περιεχομένων

παράδειγματα απο "έμπιστo" "gaming" site

Cringe,watch at your own discretion :

Guilty Gear

Xenoblade

 

Mια και το έχω πάρει το game ειλικρινά θα το παίξω στα Ιαπωνικά. Mιλάμε οι μεταφράσεις βγάζουν μάτι καμία μα καμία σχέση με το πρωτότυπο 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χάλασε το switch pro controller. Δεν ανταποκρίνεται σωστά o αριστερός μοχλός. Είναι εκτός εγγύησης. Ξέρετε αν τα αναλαμβάνει για επισκευή η cd-media και με τι κόστος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, medidia είπε

Χάλασε το switch pro controller. Δεν ανταποκρίνεται σωστά o αριστερός μοχλός. Είναι εκτός εγγύησης. Ξέρετε αν τα αναλαμβάνει για επισκευή η cd-media και με τι κόστος;

Είχα το ίδιο θέμα πρίν λίγο καιρό, ακολούθησα τον παρακάτω πανεύκολο οδηγό και ολα δουλεύουν ρολόι.

Άνοιγμα, καθάρισμα και λίγο σπρεί επαφών και επανήλθε πλήρως. Έκανα την διαδικασία και στο δεξί μοχλό μιας και το άνοιξα κι ας μην είχα θέμα με αυτόν.

Επεξ/σία από bad_freddy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτέλους μετά απο 40 ώρες πήρα ολα τα achievements στο Cupheads!

Hollow Knight, Hades, Cupheads, Celeste κτλ. Με πολύ λίγα χρήματα, αν πει κάποιος να λιώσει στα συγκεκριμένα παιχνίδια θα φάει εκατοντάδες υπέροχες ώρες διασκέδασης και γλυκού πόνου. Λίγο φλεξ:2pBy2qq.jpgya1asVc.jpgFr184qA.jpg

hGHzH3i.jpg

ijlVUe3.jpg

IwotGgq.jpg

Στις 5/8/2022 στις 8:28 ΠΜ, Charismo είπε

Το έπαιξα με τον αδερφό μου στο Gamepass

Πολύ διασκεδαστικό. Ωδή στα Teenage Mutant Ninja Turtles που παίζαμε στα ουφάδικα. Θα ήθελα να έχει λίγο content ακόμα, αλλά και πάλι αξίζει. Ειδικά αν πας να μαξάρεις όλους τους χαρακτήρες.

Ευχαριστώ για την απάντηση, το πήρα τελικά στα 35 ευρώ. Μπήκε στην μιρκή μου συλλογή μαζί με το Bubble Bobble που είχα πάρει πέρσι, και τα κρατάω αιώνια.

XE8LxRK.jpg

  • Like 10
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, bad_freddy είπε

Είχα το ίδιο θέμα πρίν λίγο καιρό, ακολούθησα τον παρακάτω πανεύκολο οδηγό και ολα δουλεύουν ρολόι.

Παράγγειλα σπρέι επαφών και θα το δοκιμάσω. Παρόλα αυτά θα ήθελα να ξέρω πόσο κάνει η επισκευή από την αντιπροσωπεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, mansa2k είπε

Άσχετο νέο: Η Retro Studios ψάχνει 20 άτομα για να καλύψουν θέσεις. Μήπως να περιμένουμε το ΜΡ4 από το 2024 και μετά;

Το Metroid Prime 4 θα το δούμε στη νέα κονσόλα νομίζω, όταν αυτή βγει. 

Το παιχνίδι έχει σταματήσει ήδη δυο φορές το development κι αν ακόμα ψάχνουν άτομα, τότε θα αργήσει πολύ.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την παρασκευη κυκλοφορει.Αντε να παιρνει σειρα και το 1080 snowboarding.Τα ειχα λιωσει αρκετα αυτα τοτε στο n64.

Μακαρι να εβγαζε καποιο remaster/reboot η nintendo.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή βαρέθηκα με το σκουπίδι το joycon και δεν πρόκειται να δώσω 70 ευρώ για να πάρω ένα μελλοντικό σκουπίδι έχετε να προτείνετε κάποιο εναλλακτικό αλλά να είναι ακριβώς όπως τα joycons σε σχήμα και λειτουργία (αλλά ποιοτικά);

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Τελευταία η μπαταρία του switch τα έχει φτύσει και σε 3 ώρες sleep mode αδειάζει τελείως. Αξίζει να απευθυνθώ σε αντιπροσωπεία; Ρωτάω από την άποψη πως το έχω πειραγμένο και φοβάμαι μην κάνουν καμιά εξυπνάδα και φτιάξουν το vulnerability. 

Επίσης γνωρίζουμε πόσο θα κοστίσει να μου αντικαταστήσουν το δεξί joycon που ντριφτάρει σαν τον ken block; Διάβασα στο αμέρικα το κάνουν δωρεάν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, ccplz είπε

Καλησπέρα. Τελευταία η μπαταρία του switch τα έχει φτύσει και σε 3 ώρες sleep mode αδειάζει τελείως. Αξίζει να απευθυνθώ σε αντιπροσωπεία; Ρωτάω από την άποψη πως το έχω πειραγμένο και φοβάμαι μην κάνουν καμιά εξυπνάδα και φτιάξουν το vulnerability. 

Επίσης γνωρίζουμε πόσο θα κοστίσει να μου αντικαταστήσουν το δεξί joycon που ντριφτάρει σαν τον ken block; Διάβασα στο αμέρικα το κάνουν δωρεάν.

99.9% θα στο χαλάσουν. Δεν ξέρω αν μπορείς να στείλεις μόνο τα joycons για επισκευή αλλά το μηχάνημα θα στο "στρώσουν" σίγουρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...