Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 ώρες πριν, Lanc3r είπε

Καλησπέρα στην ομάδα.

Αρχίζει να εμφανίζει drifting το ένα joycon (πρώτη φορά).

Είμαι εκτός εγγύησης.

Ξερει κανένας πόσο κοστίζει η επισκευή συνολικά και πόσες μέρες θα κάνουν περίπου?

Είναι μήπως προτιμότερο να κάνω την πατέντα με το κομμάτι χαρτί?

Για πείτε τις σκέψεις σας. Έχοντας υπόψη ότι πλησιάζει Δεκαπενταύγουστος και θα είναι κλειστό για μια βδομάδα και κάτι το service. 

Εμένα με σπρέι επαφών εδώ και λίγους μήνες επανήλθαν και όλα καλά

Δοκίμασε πρώτα αυτή ως την πιο ανεξοδη λύση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators
17 hours ago, Lanc3r said:

Καλησπέρα στην ομάδα.

Αρχίζει να εμφανίζει drifting το ένα joycon (πρώτη φορά).

Είμαι εκτός εγγύησης.

Ξερει κανένας πόσο κοστίζει η επισκευή συνολικά και πόσες μέρες θα κάνουν περίπου?

Είναι μήπως προτιμότερο να κάνω την πατέντα με το κομμάτι χαρτί?

Για πείτε τις σκέψεις σας. Έχοντας υπόψη ότι πλησιάζει Δεκαπενταύγουστος και θα είναι κλειστό για μια βδομάδα και κάτι το service. 

Πρώτα δοκιμάζεις σπρέι επαφών σιλικόνης, μετά δοκιμάζεις το χαρτόνι και αν αποτύχουν αυτά παραγγέλνεις ένα ανταλλακτικό για 3 ευρώ και αλλάζεις το στικ μόνος σου, είναι πολύ απλό.

Μην πληρώνεις άδικα χρήματα στο σέρβις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, logistoulis είπε

Εμένα με σπρέι επαφών εδώ και λίγους μήνες επανήλθαν και όλα καλά

Δοκίμασε πρώτα αυτή ως την πιο ανεξοδη λύση

Ναι και γω αυτό εννοούσα αλλά και τα κατσαβιδάκια παίζει να είναι πιο φθηνά (τα πήρα κανά 3ευρο άμα θυμάμαι καλά από ali) αλλά θα κάνουν κανά μήνα να ρθουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους. Με έψησε η παρέα και με τα πολλά πολλά κατέληξα με ένα switch. Έχω μια-δυο ερωτήσεις όσον αφορά τα παιχνίδια:

- Κοιτάζω το doom και doom eternal, πέρα απο τα γραφικά έχουν ουσιαστική διαφορά; Το eternal δεν μπορώ να το βρω εύκολα (ως δισκάκι), είναι πιο εύκολη η αγορά online (δεν έχω μπει στον κόπο ακόμα να κάνω online συνδρομή, είναι στα "to do" του σαββατοκύριακου)

- FPS online multiplayer που αξίζουν;

- Έχει διαφορά εάν κάνεις set up το online account με "έδρα" αγγλία, ελλάδα, αμερική, ουγκάντα κλπ (ουσιαστικά, έχει διαφορετικά online stores η κάθε χώρα;)

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, j0hnn1e είπε

Καλημέρα σε όλους. Με έψησε η παρέα και με τα πολλά πολλά κατέληξα με ένα switch. Έχω μια-δυο ερωτήσεις όσον αφορά τα παιχνίδια:

- Κοιτάζω το doom και doom eternal, πέρα απο τα γραφικά έχουν ουσιαστική διαφορά; Το eternal δεν μπορώ να το βρω εύκολα (ως δισκάκι), είναι πιο εύκολη η αγορά online (δεν έχω μπει στον κόπο ακόμα να κάνω online συνδρομή, είναι στα "to do" του σαββατοκύριακου)

- FPS online multiplayer που αξίζουν;

- Έχει διαφορά εάν κάνεις set up το online account με "έδρα" αγγλία, ελλάδα, αμερική, ουγκάντα κλπ (ουσιαστικά, έχει διαφορετικά online stores η κάθε χώρα;)

Ευχαριστώ!

Τα fps γενικά για μένα αξίζουν άπειρα στο switch λόγο gyroscope, μπορεί να φανεί κάπως στην αρχή αλλά μόλις το μάθεις και το προσαρμόσεις ανάλογα με το πως σε βολεύει δεν υπάρχει πίσω δρόμος, η ακρίβεια αγγίζει το ποντίκι. Σκέψου δε μπορώ καν να παίξω πια fps με μοχλό σε άλλη κονσόλα, ενώ το έκανα παλιά, απλά ξενερώνω λόγο έλλειψης gyro. Το doom αξίζει, μπορεί τα γραφικά να μην είναι στο επίπεδο pc/xbox/ps αλλά είναι όμορφο, το μόνο που δε θα πρότεινα σε fps είναι το apex, το downscale που έχουν κάνει για να τρέχει το κάνει unplayable, σε φάση από απόσταση δε βλέπεις/διακρίνεις τους άλλους για να τους σκοτώσεις πόσο μάλλον άμα παίζεις crossplay τότε έχεις τεράστιο disadvantage. Όσο για multiplayer online fps θα πρότεινα paladins, ρολάρει καλά στο switch, είναι όμορφο και ευχάριστο και το overwatch (αν και δε το έχω παίξει) λένε ότι δεν έχει πολλά fps drops σε γενικές γραμμές. Επίσης όσον αφορά το online καλό θα είναι να πάρεις ένα usb ethernet adaptor, το wifi antena που έχει είναι σάπιο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, j0hnn1e είπε

- Κοιτάζω το doom και doom eternal, πέρα απο τα γραφικά έχουν ουσιαστική διαφορά; Το eternal δεν μπορώ να το βρω εύκολα (ως δισκάκι), είναι πιο εύκολη η αγορά online (δεν έχω μπει στον κόπο ακόμα να κάνω online συνδρομή, είναι στα "to do" του σαββατοκύριακου)

- FPS online multiplayer που αξίζουν;

Το doom eternal αν δεν κάνω λάθος είναι κυρίως digital γιαυτό δεν το βρίσκεις σε σχέση με το πρώτο

Για την δευτερη ερώτηση σου δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς ρωτας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 minutes ago, Fulgore said:

Το doom eternal αν δεν κάνω λάθος είναι κυρίως digital γιαυτό δεν το βρίσκεις σε σχέση με το πρώτο

Για την δευτερη ερώτηση σου δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς ρωτας.

Κατάλαβα. Έχει ουσιαστικές διαφορές από το απλό Doom πέρα απο τα γραφικά; 

Δεν έγραψα σωστά την 2η ερώτηση, εννοώ ποια fps παιχνίδια με καλό online multiplayer community προτείνετε/αξίζει να αγοράσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, j0hnn1e είπε

Κατάλαβα. Έχει ουσιαστικές διαφορές από το απλό Doom πέρα απο τα γραφικά; 

Δεν έγραψα σωστά την 2η ερώτηση, εννοώ ποια fps παιχνίδια με καλό online multiplayer community προτείνετε/αξίζει να αγοράσω

Για τα περί Doom Eternal,νομίζω θα σε καλύψει αυτό

Για online fps παιχνιδια,εαν έχεις αλλη κονσόλα/πλατφόρμα,μάλλον θα ήταν καλύτερο να κοιταζες εκει,γιατι στο Switch στην συγκεκριμένη κατηγόρια δεν υπάρχουν και πολλες επιλογές/προτάσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, j0hnn1e said:

Κατάλαβα. Έχει ουσιαστικές διαφορές από το απλό Doom πέρα απο τα γραφικά; 

Είναι διαφορετικά παιχνίδια. 

Το Doom Eternal είναι η συνέχεια του Doom. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Νόμιζα ήταν απλά remastered του 2016-2017 version με boost σε ταχύτητα, γραφικά. 

Στα περί άλλων console/pc, ναι σίγουρα εκεί έχει καλύτερα fps αλλά προς το παρόν περνάω 30-60 λεπτά μαξ να χαζοπαίζω, δεν βρίσκω νόημα στο να επενδύσω σε κάτι άλλο τη δεδομένη στιγμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτή την περιπτωση,κοιτας τα 2 παιχνιδια παραπάνω που αναφέρθηκαν,και δεν ξερω το Doom(2016)εαν έχει ακόμα κόσμο,μιας και έχει κλασσικά mode τυπου Deathmatch/Team Deathmatch κλπ που το Eternal δεν έχει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Malthador μπορεί να έχει αλλάξει κάτι τώρα τελευταία αλλά εγώ έχω μείνει σε αυτό που από το 1ο € πληρώνεις τελωνείο. Άρα και 3€ να κάνει το ανταλλακτικό, θες αλλά 15 για εκτελωνισμό. Ελλάδα έχει 12+ σκέτο. 

Παίζει να βγαίνει μια η άλλη στο σύνολο. 🤔

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/8/2021 στις 4:21 ΜΜ, ikaruga24 είπε

Bring it on! 

 

Στις 6/8/2021 στις 5:00 ΜΜ, dekulinkgr είπε

Ανατριχιλα.Απιστευτη μουσικη,αναμενομενο μιας και μιλαμε για metroid.Αντε να ερθει ο οκτωβρης.

Πωπω δεν μπορώ να περιμένω! Μουσικάρες... Μου έχει λείψει τόσο πολύ το Metroid.

Ελπίζω μετά το Dread να πέσει ανακοίνωση για Prime trilogy να ζεσταθούμε λίγο για το 4.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...