Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, letom είπε

Ίδια φάση κι εγώ, 44 με γιο 8. Η μόνη μου επαφή με κονσόλα ήταν το NES πριν 30 χρόνια. Πέρυσι το χειμώνα πήρα μια ψευτοκονσόλα των 10€ που είχε μέσα 200 παιχνίδια μόνο και μόνο λόγω νοσταλγίας επειδή είχε μέσα και τα Μario 1 και 3. Και αφού λιώσαμε με τον μικρό κάνα μήνα να παίζουμε Mario πήραμε το switch λόγω και της φορητότητας που έχει. Από παιχνίδια ξεκίνησε και τερμάτισε το Max: the curse of brotherhood (εντυπωσιακά καλό παιχνίδι για την τιμή του) και το Mario Odyssey (δεν υπάρχουν λόγια, παιχνιδάρα) και τώρα παίζει Crash Nsane Trilogy, Luigi's Mansion, Rayman Legends, Super Mario U Deluxe και την απόλυτη τρέλα & παράνοια το Super Mario Maker 2 όπου φτιάχνεις δικές σου πίστες Μάριο από το μηδέν και παίζεις και πίστες που έχουν φτιάξει άλλοι. Με λίγα λόγια δεν τελειώνει ποτέ. 
Επειδή τα παιδιά μας είναι ίδια ηλικία ρίξε μια ματιά και στα παιχνίδια που σου ανέφερα, ίσως του αρέσουν κάποια. Το Kirby μην το φοβάσαι, δεν είναι open world. Κατέβασε το demo και δώστου να παίξει. Ο δικός μου κατενθουσιάστηκε με το demo και το εβαλα στη λίστα να του παρω το full game.

Όπωσδήποτε! Θα τα κοιτάξω όλα! Σε ευχαριστώ πολύ για τις προτάσεις :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισκέπτης
Στις 8/7/2022 στις 11:39 ΜΜ, liakos18 είπε

Κι εμένα δώρο από UK είναι οποτε δεν παίζει επίσημη κάλυψη από CD Media. Πόσο πλήρωσες για την επιδιόρθωση και πόσες μέρες περίπου πήρε η διαδικασία;

Άργησα να απαντήσω συγγνώμη . 23 ευρώ και τα δυο μου ζήτησαν . έρχονται και τα συσκευάζουν σπίτι σου και πάνε με κούριερ στη cd media , σου στέλνουν mail με το είδος της επισκευής και το κόστος και εφόσον συμφωνείς συνεχίζουν , και τα επιστρέφουν πάλι με κούριερ . Συνολικά αν θυμάμαι καλά ,καμιά βδομάδα μου πείρε.

Αν θες τη γνώμη μου κάντο ετσι , διότι και τα Κιτ επισκευής στο αμαζον δεν εχουν και πολύ μεγαλη διάφορα σε τιμή 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/7/2022 στις 7:07 ΜΜ, menthol1979 είπε

Σε ευχαριστώ πολύ! Και ότι ετοιμαζόμουν να ρωτήσω τι να του πάρω. Πολύ πρόχειρα πήρα 4 παιχνιδάκια που όπως τα είδα φαίνονται καλά για αρχή. Πήρα όπως μου είπες το Mario Kart Deluxe 8, του αρέσουν τα racing και μου φαίνεται καλό και να παίζουμε μαζί. Μετά πήρα τρια τύπου platform, το ένα λέγεται Yoshi's Crafted World που μου φάνηκε χαριτωμένο και έυκολο, το Captain Toad Treasure Tracker που φαίνεται ακόμα πιό εύκολο να εξοικιωθεί λίγο και το Paw Patrol Adventure City Calls επειδή του αρέσουν τα Paw Patrol. Είχα βάλει στο μάτι και μερικά open world όπως το Odyssey και το Kirby αλλά δίστασα μήπως του φανούν δύσκολα για αρχή, τα βλέπω μετά. Θα δω και το splatoon που μου προτείνεις, το διαβάζω πολύ.

*γκουχ* λιγουρεύομαι για την  πάρτη μου το Zelda όταν πάει για ύπνο, σχωράτε με :) Ρε παιδιά πολύ πράμα έχει πάντως, νομίζω θα το ευχαριστηθώ!

Zelda Link's Awakening είναι ότι πρέπει για την ηλικία αυτή απλά θα παίζετε μαζί για να κάνεις την μετάφραση. Rayman legends επίσης σκέτη απόλαυση, κλασικό platform και πιο γρήγορο. Θα το βρεις 10€ στο store.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Choronzon είπε

Άργησα να απαντήσω συγγνώμη . 23 ευρώ και τα δυο μου ζήτησαν . έρχονται και τα συσκευάζουν σπίτι σου και πάνε με κούριερ στη cd media , σου στέλνουν mail με το είδος της επισκευής και το κόστος και εφόσον συμφωνείς συνεχίζουν , και τα επιστρέφουν πάλι με κούριερ . Συνολικά αν θυμάμαι καλά ,καμιά βδομάδα μου πείρε.

Αν θες τη γνώμη μου κάντο ετσι , διότι και τα Κιτ επισκευής στο αμαζον δεν εχουν και πολύ μεγαλη διάφορα σε τιμή 

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες! Μόνο το αριστερό μου έχει θέμα αλλά ίσως στείλω και το δεξί για ένα τσεκ απ 😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Νεο παιχνιδι kirby

multiplayer μονο για 4 ατομα.Βασικα απο το trailer θα ελεγα ειναι fall guys με kirby.Το καλοκαιρι ειναι να βγει.

Edit

Σημερα υπαρχουν φημες για το bayonetta 3.Λογικα νεο trailer και  release date.

Επεξ/σία από dekulinkgr
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Έχει παίξει κανείς τα atelier να μου πει γνώμη?

Έχω βάλει πολλά στη wishlist αλλά αν και έχω δει βιντεάκια δεν έχω καταλάβει πόσο βάρος δίνουν στο rpg στοιχείο. Η κλίνουν περισσότερο στο farming και crafting?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απόλυτος βιασμός πορτοφολιού ο Οκτώβριος .......

Επίσης φαίνεται η νιτεντο ακουλουθει πλέον άλλη τακτική όσον αφορά τα direct της και τα first party games της . Προσωπικα δε μου αρεσει αλλα οκ ....

Κυκλοφορία Οκτώβρη επίσης , δε ξέρω πραγματικά αν σκέφτηκαν καλά , προς το τέλος του μήνα έχουμε persona και nier , βαλε και το Mario rabbids λιγο πριν ... Πιστευω επρεπε να βγει σεπτεμβρη το παιχνιδι . Θυμαμαι βεβαια τι λεγαν ορισμενοι  πριν πεντε χρονια οτι το συστημα θα παει απατο , και τωρα φτασαμε στο αλλο ακρο να μην προλαβαίνουμε , χρονικά και οικονομικά , τις νέες κυκλοφορίες. 

 

Επεξ/σία από Choronzon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
33 λεπτά πριν, Choronzon είπε

και τωρα φτασαμε στο αλλο ακρο να μην προλαβαίνουμε , χρονικά και οικονομικά , τις νέες κυκλοφορίες. 

Ως προς αυτό το κομμάτι μην ξεχνάμε πως δεν συνέβη το ίδιο και τις προηγούμενες χρονιές. Λόγω καθυστερήσεων και της γενικότερης κατάστασης κατέληξε το 2022 να είναι πλούσιο σε κυκλοφορίες αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι θα επαναληφθεί μελλοντικά.

Επεξ/σία από mansa2k
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, Choronzon είπε

Κυκλοφορία Οκτώβρη επίσης , δε ξέρω πραγματικά αν σκέφτηκαν καλά , προς το τέλος του μήνα έχουμε persona και nier , βαλε και το Mario rabbins λιγο πριν ... Πιστευω επρεπε να βγει σεπτεμβρη το παιχνιδι .

Το Σεπτέμβριο βγαίνει το Splatoon 3 και το Νοέμβριο βγαίνουν τα pokemon. Λογικά έτσι το σκέφτηκαν και πήγε για Οκτώβριο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Το Σεπτέμβριο βγαίνει το Splatoon 3 και το Νοέμβριο βγαίνουν τα pokemon. Λογικά έτσι το σκέφτηκαν και πήγε για Οκτώβριο.

 

Splatoon νόμιζα έβγαινα Αύγουστο, αλλά προφανώς έκανα λάθος .υπό αυτή την έννοια όντως ο Οκτώβρης είναι οκ 

Αυτό βέβαια σημαίνει ότι καλό θα υπάρχει για Χριστούγεννα γιατί αλλιώς θα το πήγαιναν για τότε λόγω sparks of hope , χιχιχι

Επεξ/σία από Choronzon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...