Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, alexwolf1991 είπε

Ο Κωτσόβολος εννοείς.

Γερμανο το ειδα

https://www.germanos.gr/product/gaming/gaming-accessories/nintendo-switch-accessories/mario-kart-live-home-circuit-luigi-set-pack/?productId=20397962

Μπορει να το εχει και κοτσοβωλος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 ώρες πριν, vag.patrick είπε

Εχθες επιασα το Skyward Sword... Δηλαδη θελει να μας πει η Nintendo οτι ασχοληθηκε με το Remake? Και ζηταει 60€?

Ξερω , ξερω .. Κλασικη Νιντεντο...

Μια μικρή διόρθωση. Δεν ειναι remake αλλα remaster.

Κατα τα άλλα δεν νομίζω να διαφωνει κάποιος στα των τιμών.

Τουλαχιστον τρέχει στα 60fps,κάτι είναι και αυτο :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Fulgore είπε

Μια μικρή διόρθωση. Δεν ειναι remake αλλα remaster.

Κατα τα άλλα δεν νομίζω να διαφωνει κάποιος στα των τιμών.

Τουλαχιστον τρέχει στα 60fps,κάτι είναι και αυτο :P

 

Remaster εχεις δικιο..Ολο τα μπερδευω να παρει. σε καθε περιπτωση.. Η ουσια ειναι οτι γελανε και οι πετρες και το κακο ειναι οτι πουλαει ... Και η Νιντεντο χαιρεται και συνεχιζει ακαθεκτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, vag.patrick είπε

Remaster εχεις δικιο..Ολο τα μπερδευω να παρει. σε καθε περιπτωση.. Η ουσια ειναι οτι γελανε και οι πετρες και το κακο ειναι οτι πουλαει ... Και η Νιντεντο χαιρεται και συνεχιζει ακαθεκτα

To αποτέλεσμα με τα Controls ήταν λίγο πολύ αναμενόμενο. Και που κατάφερε να κουτσοπαίζει με κανονικό χειρισμο, για εμένα έκπληξη είναι. Το παιχνίδι είναι ΟΛΟ σχεδιασμένο με βάση με Motion Controls, και για να αλλάξει θα έπρεπε να αλλάξουν ολο το παιχνίδι.

Η τιμή είναι μια ντροπή, και ως τίτλος της Nintendo δυστυχώς θα παραμείνει μια ντροπή εσαεί, οπότε θα παραμείνει απο τα λίγα Zelda που δε θα παίξω μέχρι τέλους, γιατι στο Wii το παράτησα πολύ νωρίς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, papp0us είπε

To αποτέλεσμα με τα Controls ήταν λίγο πολύ αναμενόμενο. Και που κατάφερε να κουτσοπαίζει με κανονικό χειρισμο, για εμένα έκπληξη είναι. Το παιχνίδι είναι ΟΛΟ σχεδιασμένο με βάση με Motion Controls, και για να αλλάξει θα έπρεπε να αλλάξουν ολο το παιχνίδι.

Η τιμή είναι μια ντροπή, και ως τίτλος της Nintendo δυστυχώς θα παραμείνει μια ντροπή εσαεί, οπότε θα παραμείνει απο τα λίγα Zelda που δε θα παίξω μέχρι τέλους, γιατι στο Wii το παράτησα πολύ νωρίς.

Και ειναι απο τα Zelda Που εχω αχτι να παιξω και ξενερωνω με αυτο το πραγμα..... Εν ολιγης απο την στιγμη που ηθελε να παρει 60ρι ε ας εκανε και λιγη παραπανω δουλιτσα γαμωτη....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως το απήλαυσα ιδιαίτερα στο wii και ακόμη περισσότερο στο switch. Προσωπικά, το θεωρώ από τα καλύτερα zelda που βγήκαν, κυρίως λόγω story και motion controls. Με αυτά τα δύο μπαίνεις μέσα στο παιχνίδι και νιώθεις πως είσαι εσύ ο Link. Συμφωνώ πως έχει θέμα στο pacing, αλλά σε αντίθεση με τους πολλούς για μένα είναι ότι ωραιότερο έχω παίξει σε zelda προτού βγει το botw.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Vagosman είπε

Iσως ο μεγαλύτερος NS συλλέκτης εν Ελλάδι.

στην θεση του θα ανεβαζα το βιντεο απο το ανοιγμα της πορτας και μετα ... φαινεται σχεδον ολη η διαδρομη που κανει απο την γεφυρα του καλατραβα  στην κατεχακη μεχρι το σπιτι του φαρμακωμενου  στο βυρωνα ... το οποιο παρεμπιπτοντως δεν φαινεται να εχει συναγερμο οποτε η ολη φαση μοιαζει αρκετα ευκολη - αρκει να μην σε πετυχει  μεσα :P 

edit : bonus pic 

 

119004461_10157241370822294_298829627466

Επεξ/σία από SoFGR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, SoFGR είπε

στην θεση του θα ανεβαζα το βιντεο απο το ανοιγμα της πορτας και μετα ... φαινεται σχεδον ολη η διαδρομη που κανει απο την γεφυρα του καλατραβα  στην κατεχακη μεχρι το σπιτι του φαρμακωμενου  στο βυρωνα ... το οποιο παρεμπιπτοντως δεν φαινεται να εχει συναγερμο οποτε η ολη φαση μοιαζει αρκετα ευκολη - αρκει να μην σε πετυχει  μεσα :P 

edit : bonus pic 

 

119004461_10157241370822294_298829627466

Εγώ tbh έτσι όπως τα ξεραφιάζανε, περίμενα να πεταχτούν τίποτα μπάρες κρεατίνης ή βαζάκια με λιποδιαλύτες.😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ανάλυση οικονομικού τριμήνου Απριλίου ~ Ιουνίου 2021:

fy22q2.png.838e2ea7ae9463780f04949fb9b5cf27.png

Παρατηρήσεις που είχαν επισημανθεί σε προηγούμενες αναλύσεις και πλέον επαληθεύονται (ή όχι):
-Tο Nintendo Switch (NSW) είναι κοντά να ξεπεράσει το άθροισμα των 3DS+WiiU (89,5 εκατομμύρια)
-Το MK8D είναι κοντά να ξεπεράσει το MK Wii (37,38 εκατομμύρια) και να γίνει ο εμπορικότερος τίτλος της σειράς.

Πληροφορίες από τα Οικονομικά Αποτελέσματα:
-To ποσοστό των ψηφιακών πωλήσεων αντιστοιχούν στο 46,9% (55,6% στο αντίστοιχο τρίμηνο πέρυσι).
-Το ποσοστό πωλήσεων των first-party κυμάνθηκε 72,3%% (82,5% στο αντίστοιχο τρίμηνο πέρυσι).* Η Nintendo συμπεριλαμβάνει και τους τίτλους που αναλαμβάνει την διανομή.
-Οι πωλήσεις του NSW Lite για το τρίμηνο κυμάνθηκαν στα 1,14 εκατομμύρια (15,85 εκατομμύρια συνολικά).
-Το Ring Fit Adventure είναι πλέον στην λίστα με τους τοπ 10 εμπορικότερους τίτλους της εταιρίας εκτοπίζοντας το NSMBU Deluxe.

Νούμερα άλλων τίτλων (πέρα όσων ανήκουν στην τοπ10 λίστα):
>New Pokémon Snap - 2,07 εκατομμύρια 
>Mario Golf: Super Rush - 1,34 εκατομμύρια 
>Super Mario 3D World + Bowser’s Fury - 1,09 εκατομμύρια (6,68 εκατομμύρια συνολικά)
>Miitopia - 1,04 εκατομμύρια 

Γενικές Παρατηρήσεις:
Αναμενόμενα νούμερα γενικότερα από την στιγμή που δεν κυκλοφόρησαν τίτλοι εμπορικής δυναμικής με εξαίρεση το Monster Hunter: Rise και αυτό στο προηγούμενο οικονομικό τρίμηνο. Το Q2 πιθανόν να έχει μεγαλύτερη πτώση σε σχέση με το αντίστοιχο πέρυσι για τον ίδιο λόγο αλλά και της ανακοίνωσης του NSW Oled Edition.

Φυσικά bonus το πινακάκι για τους τοπ30 εμπορικότερους τίτλους της εταιρίας:

top30fy22q2.png.29aaefc577f257c8f0211e3e6431e3a5.png

 

Επεξ/σία από mansa2k
  • Like 5
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, mansa2k είπε

Ανάλυση οικονομικού τριμήνου Απριλίου ~ Ιουνίου 2021:

fy22q2.png.838e2ea7ae9463780f04949fb9b5cf27.png

Παρατηρήσεις που είχαν επισημανθεί σε προηγούμενες αναλύσεις και πλέον επαληθεύονται (ή όχι):
-Tο Nintendo Switch (NSW) είναι κοντά να ξεπεράσει το άθροισμα των 3DS+WiiU (89,5 εκατομμύρια)
-Το MK8D είναι κοντά να ξεπεράσει το MK Wii (37,38 εκατομμύρια) και να γίνει ο εμπορικότερος τίτλος της σειράς.

Πληροφορίες από τα Οικονομικά Αποτελέσματα:
-To ποσοστό των ψηφιακών πωλήσεων αντιστοιχούν στο 46,9% (55,6% στο αντίστοιχο τρίμηνο πέρυσι).
-Το ποσοστό πωλήσεων των first-party κυμάνθηκε 72,3%% (82,5% στο αντίστοιχο τρίμηνο πέρυσι).* Η Nintendo συμπεριλαμβάνει και τους τίτλους που αναλαμβάνει την διανομή.
-Οι πωλήσεις του NSW Lite για το τρίμηνο κυμάνθηκαν στα 1,14 εκατομμύρια (15,85 εκατομμύρια συνολικά).
-Το Ring Fit Adventure είναι πλέον στην λίστα με τους τοπ 10 εμπορικότερους τίτλους της εταιρίας εκτοπίζοντας το NSMBU Deluxe.

Νούμερα άλλων τίτλων (πέρα όσων ανήκουν στην τοπ10 λίστα):
>New Pokémon Snap - 2,07 εκατομμύρια 
>Mario Golf: Super Rush - 1,34 εκατομμύρια 
>Super Mario 3D World + Bowser’s Fury - 1,09 εκατομμύρια (6,68 εκατομμύρια συνολικά)
>Miitopia - 1,04 εκατομμύρια 

Γενικές Παρατηρήσεις:
Αναμενόμενα νούμερα γενικότερα από την στιγμή που δεν κυκλοφόρησαν τίτλοι εμπορικής δυναμικής με εξαίρεση το Monster Hunter: Rise και αυτό στο προηγούμενο οικονομικό τρίμηνο. Το Q2 πιθανόν να έχει μεγαλύτερη πτώση σε σχέση με το αντίστοιχο πέρυσι για τον ίδιο λόγο αλλά και της ανακοίνωσης του NSW Oled Edition.

Φυσικά bonus το πινακάκι για τους τοπ30 εμπορικότερους τίτλους της εταιρίας:

top30fy22q2.png.29aaefc577f257c8f0211e3e6431e3a5.png

 

Τι 83 εκ. το wii sport ρε..Αν και γνώρισα μία τύπισσα που μου λέει "αα έχω και γω ένα nintendo" και μου λέει "το είχα για γυμναστική μόνο", και μου δείχνει φωτό με τη πλάκα του wii fit.

Επεξ/σία από I'm_busy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην ομάδα.

Αρχίζει να εμφανίζει drifting το ένα joycon (πρώτη φορά).

Είμαι εκτός εγγύησης.

Ξερει κανένας πόσο κοστίζει η επισκευή συνολικά και πόσες μέρες θα κάνουν περίπου?

Είναι μήπως προτιμότερο να κάνω την πατέντα με το κομμάτι χαρτί?

Για πείτε τις σκέψεις σας. Έχοντας υπόψη ότι πλησιάζει Δεκαπενταύγουστος και θα είναι κλειστό για μια βδομάδα και κάτι το service. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Lanc3r είπε

Καλησπέρα στην ομάδα.

Αρχίζει να εμφανίζει drifting το ένα joycon (πρώτη φορά).

Είμαι εκτός εγγύησης.

Ξερει κανένας πόσο κοστίζει η επισκευή συνολικά και πόσες μέρες θα κάνουν περίπου?

Είναι μήπως προτιμότερο να κάνω την πατέντα με το κομμάτι χαρτί?

Για πείτε τις σκέψεις σας. Έχοντας υπόψη ότι πλησιάζει Δεκαπενταύγουστος και θα είναι κλειστό για μια βδομάδα και κάτι το service. 

Απ τη στιγμή που δεν έχεις εγγυηση κάνεις αυτό με το χαρτόνι αλλά να βάλεις κ σπρει στο joystick (υπάρχει περίπτωση να γινεται κ απ τη σκονη) και αμα δε λειτουργησουν αυτά πάνε να στο φτιάξουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...