Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
53 minutes ago, KaRouLi said:

Σορρυ που σπαμμάρω, υπάρχει κάποιο προστατευτικό τζάμι για το Switch ? Μόνο το ozzly βρίσκω. 

Εγώ έχω το Spigen

https://www.skroutz.gr/s/18052213/Spigen-HD-Tempered-Glass-Switch.html

53 minutes ago, KaRouLi said:

 

 

Επεξ/σία από letom
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 ώρες πριν, anarchy79 είπε

Καλησπέρα. Πήρα το HADES για δώρο στον γιο μου , Άγιος Βασίλης κτλ ;) . Αλλά του φάνηκε δύσκολο και το άφησε. Το έπιασα εγώ και από τον Γενάρη κατάφερα πριν λίγα λεπτά να το μηδενίσω!!! Να σκοτώσω τον Άδη, να βρω την Περσεφόνη και να ΞΑΝΑΓΥΡΙΣΩ ΠΙΣΩ!!! Ξενερωμα, αλλά οκ. 294 φορές έχω χάσει για να φτάσω σήμερα να το "τελειωσω".

 

Λογικά πρέπει να φάω ξανά και ξανά τον ΑΔΗ  για να προχωρήσω!! Έτσι δεν είναι? Αξίζει? Ή απλά δεν θα γίνει τίποτα? Θυμάται κανείς?

 

Διότι 294 φορές είναι, ετισ που πάει θα πεθάνω μην δω το "ολοκληρωτικό" τέλος, που φαντάζομαι δεν θα εινΘ να γυρίζω πάντα πίσω . Είχα φωτό από το κινητό, αλλά είναι μεγάλες σε μέγεθος και δεν με αφήνει να τις σηκώσω. Δεν πειράζει.

 

Τα φώτα σας. Ευχαριστώ.

Συνέχισε, έχει να δεις κι αλλά πραγματα. 

Για να δεις το κανονικό τέλος θέλεις 10 τερματισμους. Ακόμα και τότε δεν τελειώνει όμως, έχει κι άλλη ιστορία να σου πει. 

Όποτε ανάλογα ποσο σου αρέσει το παιχνιδι το κάνεις. 

Σχεδόν 300 προσπαθειες; Χαρά στο κουράγιο σου. Αξίζει να το συνεχίσεις, αλλά να βρεις έναν καλυτερο ρυθμό, αλλιώς θα βρεθείς εσυ να παλευεις με τον Άδη, αντί για τον Ζαγκρεα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, logistoulis είπε

μια χαρά είναι και αυτό 

Σε ευχαριστώ!

1 ώρα πριν, letom είπε

Σε άφησε ικανοποιημένο? Επίσης, δε ξέρω αν ταιριάζει και στο Switch Mario Edition.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 minutes ago, KaRouLi said:

Σε ευχαριστώ!

Σε άφησε ικανοποιημένο? Επίσης, δε ξέρω αν ταιριάζει και στο Switch Mario Edition.

Ναι ειναι πολύ καλό και ταιριάζει σίγουρα αφού κι εγώ την Mario edition έχω!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίο το direct. Έστω και αργά Nier automata είναι παραπάνω από καλοδεχουμενο και δείχνει να παίζει και άψογα. Για τελευταίο περίμενα ή Persona ή Hollow knight και πάρα που λατρεύω hollow knight είναι δεδομένη η κυκλοφορία του οπότε χάρηκα πολύ με τα Persona (ειδικά το 5R) διότι πλέον ανοίγει τεράστιο κεφάλαιο για το μέλλον. Πολλές άλλες προτάσεις επίσης πολύ ενδιαφέρουσες. Sonic επίσης αναπάντεχα δείχνει καλό. Μακάρι να είναι το 3D που χρειάζεται επιτέλους. 

Ακόμα δεν το χωράει το μυαλό μου, Xeno series, Shin megami tensei και Persona όλα σε μια κονσόλα...φορητά όπου θέλω. Ξυπνάτε με λέμε! 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Τα περισσότερα ήταν αναμενόμενα στο Direct, ωστόσο κρατάω τα εξής:

- Νier: Automata, με διαφορά το πιο εύκολο double dip που θα κάνω.

- Sparkle of Hope, εύκολη αγορά, ίσως όχι day one, σε λίγους μήνες θα πέσει η τιμή αρκετά, σύμφωνα με την προσφιλή τακτική της Ubisoft.

- Blanc, καταθλιπτικά ρομαντικό, από μένα είναι ναι.

- Live a Live, μάλλον θα πάει για day one, αν και θα εξαρτηθεί από τον χρόνο που θα έχω τη δεδομένη στιγμή, μιας και θα θέλει 100 ώρες στο νερό.

Επιφυλάσσομαι για τα Persona, μάλλον θα τα προτιμήσω στο Deck. Νόμιζω ότι στις άλλες κονσόλες και σε πισί έχει ανακοινωθεί bundle και με τα τρία, στο ΝSw θα τα πουλήσουν ένα ένα απ' ότι κατάλαβα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 λεπτό πριν, Malthador είπε

Τα περισσότερα ήταν αναμενόμενα στο Direct, ωστόσο κρατάω τα εξής:

- Νier: Automata, με διαφορά το πιο εύκολο double dip που θα κάνω.

- Sparkle of Hope, εύκολη αγορά, ίσως όχι day one, σε λίγους μήνες θα πέσει η τιμή αρκετά, σύμφωνα με την προσφιλή τακτική της Ubisoft.

- Blanc, καταθλιπτικά ρομαντικό, από μένα είναι ναι.

- Live a Live, μάλλον θα πάει για day one, αν και θα εξαρτηθεί από τον χρόνο που θα έχω τη δεδομένη στιγμή, μιας και θα θέλει 100 ώρες στο νερό.

Επιφυλάσσομαι για τα Persona, μάλλον θα τα προτιμήσω στο Deck. Νόμιζω ότι στις άλλες κονσόλες και σε πισί έχει ανακοινωθεί bundle και με τα τρία, στο ΝSw θα τα πουλήσουν ένα ένα απ' ότι κατάλαβα.

To live a live στο snes ηταν γυρω στις 20-30 ωρες, δε νομιζω να ειναι πολυ μεγαλυτερο το συγκεριμενο, εκτος και αν βαλουν πολυ εξτρα περιεχομενο

να πω την αλήθεια θα περίμενα μια αναφορά σε Klonoa , TMNT και Digimon survive που βγαίνουν όλα Ιούλιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 hours ago, adamv123 said:

Έχει κανείς άποψη για το ai the somnium files?? Είμαι ανάμεσα σε αυτό και το 13 sentinels aegis rim αλλά δεν ξέρω τι να διαλέξω..

 

7 hours ago, papp0us said:

Πολύ καλό παιχνίδια το A.I, αλλα δεν ξέρω κατα πόσο θα ταιριάζει το Gameplay του σε gamepad, το έπαιξα μονο με ποντίκι. Πολύ έξυπνα δομημένη ιστορία, μου άρεσε πολύ. Το Sentinels διαβάζω οτι ειναι αριστούργημα, αλλα δεν το έχω παίξει, οπότε ψηφίζω A.I. Somnium Files, που έρχεται και το δεύτερο

Δεν έχει θέμα με gamepad. Έχω παίξει κάμποση ώρα στο xbox. 

Το προτείνω και εγώ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει κανείς ιδέα τι ωρα ξεκλειδώνει το Sunbreak?  Έχω γενικά καταλάβει οτι θα ανοίξει τα μεσάνυχτα αλλά δεν μπορώ να καταλάβω αν είναι 12 Ελλάδος ή GMT ή κάτι άλλο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/6/2022 στις 5:49 ΜΜ, papp0us είπε

Πολύ καλό παιχνίδια το A.I, αλλα δεν ξέρω κατα πόσο θα ταιριάζει το Gameplay του σε gamepad, το έπαιξα μονο με ποντίκι. Πολύ έξυπνα δομημένη ιστορία, μου άρεσε πολύ. Το Sentinels διαβάζω οτι ειναι αριστούργημα, αλλα δεν το έχω παίξει, οπότε ψηφίζω A.I. Somnium Files, που έρχεται και το δεύτερο

Καλά είναι και τα δύο αν σου αρέσoουν τα VN. (και τα δύο έχουν και λίγο πιο τυπικό gameplay, κυρίως το 13sentinels αλλά μη περιμένεις τρελή πολυπλοκότητα). Καλό το concept του 13 ..

Spoiler

αν και ψιλοκαταρέει το story απο ένα σημείο και έπειτα

και για το AI απλά ετοιμάσου για αρκετές αννοησίες, sex jokes και story που για να προχωρήσει το σενάριο όπως θέλει ο director δεν υπάρχει σχεδόν καμία συνοχή. Είναι σχεδιασμένο για gamepad, απλά έχει πολύ point and click για clues/object interactions που είναι σαφώς πιο εύκολο/γρήγορο με mouse.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ενω ηταν αρκετα καλο το direct,δεν τρελαθηκα.Μεγαλυτερο νεο το shadowdrop των portal.Σημερα βγηκε και το dlc του cuphead.Οσο για το silksong,αν δεν το εδειχναν στην microsoft θα ελεγα οτι δεν υπηρχε ποτε το παιχνιδι....

Επεξ/σία από dekulinkgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...