Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης
2 ώρες πριν, mansa2k είπε

Έχει βάλει σκοπό η Ν να μας πρήξει για τα καλά. Ελπίζω τουλάχιστον να ακολουθήσει -κάποια στιγμή- ένα ουσιαστικό Direct.

Μετά τις ανακοινώσεις στο Xbox , now on never για τα persona στο σουιτς !! Σε κάθε περίπτωση πιστεύω Σεπτέμβριο θα έχουμε τις ανακοινώσεις για το χειμώνα , κάτι μάλλον αναμενόμενο . Θέλω να ελπίζω σε κάποιο third party exclusive/ timed exclusive ,η κάποιο ανέλπιστο / αδύνατο port στο αυριανό direct 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυριο λοιπον.Για να δουμε τι θα δειξει.Δεν θα κανω προβλεψεις αλλα θα γινει το πολυποθητο shadowdrop😋

Επισης

 https://nintendoeverything.com/rumor-metroid-prime-remaster-heading-to-switch-this-holiday-metroid-prime-2-and-3-to-follow/

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Παίζουν ήδη φήμες για rdr2 σε cloud  και για nier automata ( μάλλον το ίδιο , αν και πιστεύω ότι με downgraded γραφικά θα χοραγε σε ένα 32 GB cartridge ) 

Για το metroid οπως αναφέρθηκε ποιο πάνω οι φήμες οργιάζουν αλλά λένε για ξεχωριστές κυκλοφορίες .ειλικρινά αν δε βγει σε physical σε τριλογία να πάνε να γ ....  θα τα σκάσω και θα το πάρω για το Wii 

Τέλος θεωρητικά το b3 θεωρείτε third party οπότε είναι πιθανό .προσωπικά ποτέ δε με τρέλανε αλλά σίγουρα υπάρχει hype .

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, mansa2k είπε

Έχει βάλει σκοπό η Ν να μας πρήξει για τα καλά. Ελπίζω τουλάχιστον να ακολουθήσει -κάποια στιγμή- ένα ουσιαστικό Direct.

Δεν φταίει η Nintendo. Αυτή όταν είναι έτοιμη να το κάνει το direct, θα το κάνει. Πιο πολύ πρήξιμο πέφτει από τα ίδια τα fanboys εδώ αλλά κυρίως σε κάτι σελίδες στο FB, που αρχίζουν να μιλάνε για το επερχόμενο direct και τι υποτίθεται θα δείξει 1 μήνα νωρίτερα. Λες και έχουν καθαρίσει όλο το backlog τους και περιμένουν διακαώς το επόμενο game.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, maniacos93 είπε

Δεν φταίει η Nintendo. Αυτή όταν είναι έτοιμη να το κάνει το direct, θα το κάνει. Πιο πολύ πρήξιμο πέφτει από τα ίδια τα fanboys εδώ αλλά κυρίως σε κάτι σελίδες στο FB, που αρχίζουν να μιλάνε για το επερχόμενο direct και τι υποτίθεται θα δείξει 1 μήνα νωρίτερα. Λες και έχουν καθαρίσει όλο το backlog τους και περιμένουν διακαώς το επόμενο game.

Δεν έχει σχέση το backlog και ουδέποτε είχε. Το θέμα εδώ είναι το πρόγραμμα κυκλοφοριών πέρα από τις όποιες νέες ανακοινώσεις. Φταίει η Ν γιατί -όπως και σε πολλές άλλες περιπτώσεις- δεν ξεκαθαρίζει το πρόγραμμα της να τελειώνει το θέμα. Με λίγα λόγια θα μπορούσαν να έχουν ανακοινώσει πως αναμένεται μια σειρά direct με συγκεκριμένα θέματα τα οποία όμως θα τα ανεβάσουν όποτε θελήσουν.

Άλλη περίπτωση είναι το NSO. Τα παιχνίδια της απλής συνδρομής τα ανακοινώνουν την τελευταία στιγμή ενώ του expansion pack και συγκεκριμένα του N64 τα ανακοινώνει αρκετό χρόνο πρωτύτερα. Προφανώς το δεύτερο είναι προτιμότερο. Άλλο λοιπόν να ξέρεις τι θα ακολουθήσει και άλλο να τα αφήνουν μετέωρα.

Γενικότερα ότι συμβαίνει και οι όποιες αντιδράσεις οφείλονται στα πιθήκια εκεί στην Ν που ενώ γνωρίζουν ότι θα υπάρξουν αρνητικά σχόλια συνεχίζουν το ίδιο βιολί λες και είναι πρωτάρα εταιρία. Υπήρξε το ίδιο σκηνικό και με την ανακοίνωση του Xenoblade 3 direct, δεν είναι κρίμα τελικά να στιγματίζεται το παιχνίδι για τις ανοησίες της Ν; Ακόμα χειρότερα όταν προσωπικά μου αρέσει η συγκεκριμένη σειρά και εύχομαι να πουλήσει περισσότερο και από το X2.

Επεξ/σία από mansa2k
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Persona 5 Royal / Persona 4 Golden / Persona 3 Portable, DRAGON QUEST TREASURES, Minecraft Legends, Mario + Rabbids Sparks of Hope, Return to Monkey Island, NieR:Automata The End of YoRHa Edition....

Επεξ/σία από christos_75
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και με αυτό το Direct η Nintendo έκλεισε τις τρύπες που υπήρχαν για third party games στο 2022, με NieR Automata, Persona 3, 4, 5, και Mario & Rabbids 2 με release date μέσα στο 2022 αντί για 2023, και μαζί με Portal 1 και 2 που βγάινουν σήμερα, και No Man's Sky, το lineup είναι τρομερό! Από first party είμαστε absolutely stacked, με περίπου 1 το μήνα μέχρι το τελος του χρόνου, όπως Xenoblade Chronicles 3, Live a Live, Pokemon Violet and Scarlet, Splatoon 3, και Bayonetta 3. 

Πραγματικά απορώ πως μερικοί ήταν απογοητευμένοι που το Direct ήταν μόνο για third party games, λες και υπήρχε ανάγκη για άλλα first party games μέσα στο 2022...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Πήρα το HADES για δώρο στον γιο μου , Άγιος Βασίλης κτλ ;) . Αλλά του φάνηκε δύσκολο και το άφησε. Το έπιασα εγώ και από τον Γενάρη κατάφερα πριν λίγα λεπτά να το μηδενίσω!!! Να σκοτώσω τον Άδη, να βρω την Περσεφόνη και να ΞΑΝΑΓΥΡΙΣΩ ΠΙΣΩ!!! Ξενερωμα, αλλά οκ. 294 φορές έχω χάσει για να φτάσω σήμερα να το "τελειωσω".

 

Λογικά πρέπει να φάω ξανά και ξανά τον ΑΔΗ  για να προχωρήσω!! Έτσι δεν είναι? Αξίζει? Ή απλά δεν θα γίνει τίποτα? Θυμάται κανείς?

 

Διότι 294 φορές είναι, ετισ που πάει θα πεθάνω μην δω το "ολοκληρωτικό" τέλος, που φαντάζομαι δεν θα εινΘ να γυρίζω πάντα πίσω . Είχα φωτό από το κινητό, αλλά είναι μεγάλες σε μέγεθος και δεν με αφήνει να τις σηκώσω. Δεν πειράζει.

 

Τα φώτα σας. Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, adamv123 είπε

Έχει κανείς άποψη για το ai the somnium files?? Είμαι ανάμεσα σε αυτό και το 13 sentinels aegis rim αλλά δεν ξέρω τι να διαλέξω..

Πολύ καλό παιχνίδια το A.I, αλλα δεν ξέρω κατα πόσο θα ταιριάζει το Gameplay του σε gamepad, το έπαιξα μονο με ποντίκι. Πολύ έξυπνα δομημένη ιστορία, μου άρεσε πολύ. Το Sentinels διαβάζω οτι ειναι αριστούργημα, αλλα δεν το έχω παίξει, οπότε ψηφίζω A.I. Somnium Files, που έρχεται και το δεύτερο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...