Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενας γνωστος μου κερδισε το Switch Oled σε διαγωνισμο και μου το δινει 200 ευρω. Η τιμη ειναι καλη, σωστα; Το θεμα ειναι οτι δεν πολυασχολουμαι με το gaming, μονο PC κανενα horror το τελευταιο καιρο. Απο την αλλη ειναι καλη φαση γιατι συνδεεται στην τηλεοραση και εχει και πολλα παιχνιδια για παιδια. Ο γιος μου σε λιγο καιρο γινεται 4 χρονων, ισως καλη ευκαιρια να ξεκινησει και τα Mario. Πχ εχω και ενα Nindendo 2DS , και ειναι ακομα κλειστο στο κουτι του τοσα χρονια, δεν εχει ανοιχθει!

Μπορει να χακαριστει ευκολα η κονσολα πλεον; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 λεπτά πριν, Witcher1st είπε

Ενας γνωστος μου κερδισε το Switch Oled σε διαγωνισμο και μου το δινει 200 ευρω. Η τιμη ειναι καλη, σωστα; Το θεμα ειναι οτι δεν πολυασχολουμαι με το gaming, μονο PC κανενα horror το τελευταιο καιρο. Απο την αλλη ειναι καλη φαση γιατι συνδεεται στην τηλεοραση και εχει και πολλα παιχνιδια για παιδια. Ο γιος μου σε λιγο καιρο γινεται 4 χρονων, ισως καλη ευκαιρια να ξεκινησει και τα Mario. Πχ εχω και ενα Nindendo 2DS , και ειναι ακομα κλειστο στο κουτι του τοσα χρονια, δεν εχει ανοιχθει!

Μπορει να χακαριστει ευκολα η κονσολα πλεον; 

Aν είναι να παει χαμένο πιστε;yω πολλοί εδω μεσα θα το αγοραζαν στα 200, ίσως και λιγο παραπάνω (me included).

Παντως πιστευω οτι αν του δωσεις μια ευκαιρια θα το ευχαριστηθείς.

Αν οχι, στειλε μου για  αγορά :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Witcher1st είπε

Ενας γνωστος μου κερδισε το Switch Oled σε διαγωνισμο και μου το δινει 200 ευρω. Η τιμη ειναι καλη, σωστα; Το θεμα ειναι οτι δεν πολυασχολουμαι με το gaming, μονο PC κανενα horror το τελευταιο καιρο.

Παρτο,θα αλλάξεις γνώμη σιγουρα ! 
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, mAs_81 είπε

Παρτο,θα αλλάξεις γνώμη σιγουρα ! 
 

Απλα δεν εχω καμια προθεση να δινω 60+ ευρω για τα αποκλειστικα παιχνιδια. Και ολα τα υπολοιπα τα παιζω στον υπολογιστη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Witcher1st είπε

Απλα δεν εχω καμια προθεση να δινω 60+ ευρω για τα αποκλειστικα παιχνιδια.

Οκέι, και γω δεν δίνω τόσα πολλά , αλλα αργά η γρήγορα μαζέψα καποια ΑΑΑ ,Metroid dread,BOTW και καποια αλλα που η μου τα κανανε δώρο η τα πηρα μεταχειρισμένα πολυ πιο φθηνά..

Το 80% της library μου ειναι indie , που κλαιν , καποια τα εχω οντως στο steam , αλλα handheld τα ευχαριστήθηκα.. 

Εξακολουθω να πιστεύω οτι αξίζει να το πάρεις , ειδικά για handheld μιας που το OLED εχει καλύτερη οθόνη ..

Αν εισαι τοσο αρνητικός , και πάλι μπορεις να το πάρεις και θα βρεις σιιιιγουρα σπασμένο v1 να ανταλλάξεις…

Σκεψου το..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Witcher1st είπε

Ενας γνωστος μου κερδισε το Switch Oled σε διαγωνισμο και μου το δινει 200 ευρω. Η τιμη ειναι καλη, σωστα; Το θεμα ειναι οτι δεν πολυασχολουμαι με το gaming, μονο PC κανενα horror το τελευταιο καιρο. Απο την αλλη ειναι καλη φαση γιατι συνδεεται στην τηλεοραση και εχει και πολλα παιχνιδια για παιδια. Ο γιος μου σε λιγο καιρο γινεται 4 χρονων, ισως καλη ευκαιρια να ξεκινησει και τα Mario. Πχ εχω και ενα Nindendo 2DS , και ειναι ακομα κλειστο στο κουτι του τοσα χρονια, δεν εχει ανοιχθει!

Μπορει να χακαριστει ευκολα η κονσολα πλεον; 

η τιμη ειναι πολυ καλη βασικα, αγγελια να το βαλεις αρκετα πιο πολλα θα πιασει.
Το OLED δεν "χακαρεται", μονο η V1 εκδοση (τα πρωτα πρωτα switch) σπανε, ολα τα επομενα οχι. Βεβαια τα πρωτα πρωτα εχουν κ αθλια μπαταρια :P 
 

Τωρα αν αξιζει, αυτο μονο εσυ το ξερεις. κ 100Ε να στο εδινε, αν το εχεις να σκονιζεται στο παταρι, δεν αξιζει.
Αν θα παιξεις κ κανα παιχνιδακι, αξιζει, εχει ορισμενους πολυ ωραιους τιτλους. Κ η φορητοτητα ίσως εχει το χαβα της οταν πχ η συζηγος/ο γιος εχουν καβατζωσει την τηλεοραση κ εσυ πας σε αλλο δωμαιο.
Αλλα ναι, το 50-60ευρω για τα nintendo exclusives δε το γλιτωνεις, αντε 40Ε σε καμια πολυ καλη εκπτωση ή 30Ε σε μεταχειρισμένο.
Για τον γιο σου τωρα, ειναι ιδανικη κονσολα, απλα δε ξερω κατα ποσο θες να δωσεις σε 4χρονο tablet/gaming να λιωνει, αυτο ειναι καθαρα δικο σου θεμα ;) 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
53 minutes ago, Witcher1st said:

Απλα δεν εχω καμια προθεση να δινω 60+ ευρω για τα αποκλειστικα παιχνιδια. Και ολα τα υπολοιπα τα παιζω στον υπολογιστη.

Στο topic των προσφορών έχω περιγράψει αναλυτικά στο πρώτο post πως μπορείς να αγοράσεις vouchers από το ιαπωνικό store που αυτή τη στιγμή βγαίνουν στα 70 ευρώ και ανταλλάσσονται για δύο games. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Witcher1st είπε

Απλα δεν εχω καμια προθεση να δινω 60+ ευρω για τα αποκλειστικα παιχνιδια. Και ολα τα υπολοιπα τα παιζω στον υπολογιστη.

Δεν χρειάζεται να δίνεις 60+ ευρώ κάθε εβδομάδα. Αν είσαι δύσκολα οικονομικά μπορείς να αγοράζεις ένα game το μήνα ή, αν δεν ασχολείσαι/παίζεις τόσο πολύ, κάθε δίμηνο. Αλλιώς υπάρχουν πολλά indies που τα βρίσκεις 20-30-40 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, maniacos93 είπε

Δεν χρειάζεται να δίνεις 60+ ευρώ κάθε εβδομάδα. Αν είσαι δύσκολα οικονομικά μπορείς να αγοράζεις ένα game το μήνα ή, αν δεν ασχολείσαι/παίζεις τόσο πολύ, κάθε δίμηνο. Αλλιώς υπάρχουν πολλά indies που τα βρίσκεις 20-30-40 ευρώ.

Ειμαι πειρατης φιλε μου, κατα κυριο λογο. Δε δινω ευρω για παιχνιδια, εκτος σπανιων περιπτωσεων.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Witcher1st είπε

Ειμαι πειρατης φιλε μου, κατα κυριο λογο. Δε δινω ευρω για παιχνιδια, εκτος σπανιων περιπτωσεων.

Τότε τι ακριβώς συζητάμε; Κάτσε με τα πειρατικά στο PC σου και άσε το Switch. Εφόσον δεν είσαι διατεθειμένος να δίνεις ούτε ευρώ για game, το Switch και βασικά οποιαδήποτε άλλη κονσόλα δεν κάνει για 'σένα. Νομίζω τα 200 ευρώ τζάμπα θα πάνε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Έχει καλυφθεί ο φίλος με τις απορίες που είχε, δεν έχει νόημα περαιτέρω escalation, σταματαει εδώ η κουβέντα σχετικά με το τι να κάνει την κονσόλα του και με το αν χακάρεται. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

well, απο τις εκπτωσεις ειδα παρα πολλα παιχνιδια απ τη λιστα μου και αποφασισα να παρω το shin megami tensei που δεν το ειχα καν στη λιστα μου. Δε ξερω πως να το χαρακτηρισω...

Οτι λειπει απο ποκεμον για μενα το βρηκα σε αυτο το παιχνιδι. Η δυσκολια ειναι πραγματικα απιστευτη και ειναι τοσο κομπλεξ το παιχνιδι. Καντε μια χαρη στον εαυτο σας, αν γουσταρετε jrpg και ποκεμον, ειναι οτι καλυτερο εχω πιασει στα χερια μου 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/6/2022 στις 11:57 ΠΜ, najinblue3 είπε

well, απο τις εκπτωσεις ειδα παρα πολλα παιχνιδια απ τη λιστα μου και αποφασισα να παρω το shin megami tensei που δεν το ειχα καν στη λιστα μου. Δε ξερω πως να το χαρακτηρισω...

Οτι λειπει απο ποκεμον για μενα το βρηκα σε αυτο το παιχνιδι. Η δυσκολια ειναι πραγματικα απιστευτη και ειναι τοσο κομπλεξ το παιχνιδι. Καντε μια χαρη στον εαυτο σας, αν γουσταρετε jrpg και ποκεμον, ειναι οτι καλυτερο εχω πιασει στα χερια μου 

Μόλις πήγα να το πάρω και βλέπω οτι σήμερα έληξε η προσφορά...

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...