Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 ώρες πριν, sp3cial είπε

Καλημέρα! Θα απαντήσω στο κενό που λες! Αγόρασα από Σκλαβενίτη, αυτό το προστατευτικό που βάζουμε στις καρέκλες για να μη γδέρνουν τα πατώματα. Είναι αυτοκόλλητα. Έβαλα δυο από τη μέσα μεριά του dock και δεν κουνάει καθόλου. Ούτε γδέρνει την οθόνη. Μπαίνουν γάντι. 
 

Σαν αυτά εδώ είναι 

https://www.leroymerlin.gr/gr/kigaleria/kigaleria-epiplon/prostateutika-epiplon/set-olisthitires-120-temahia-61876612

 

Ωραία ιδέα, θα το κάνω και εγώ. Δεν καταλαβαίνω γιατί όμως έκαναν τόσο λάθος την κατασκευή και "κουνιέται", δεν δείχνει και δεν είναι σταθερό. Στο πρώτο ήταν και είναι μια χαρά. Δεν βρίσκω λογική .

8 ώρες πριν, sp3cial είπε

Καλημέρα! Θα απαντήσω στο κενό που λες! Αγόρασα από Σκλαβενίτη, αυτό το προστατευτικό που βάζουμε στις καρέκλες για να μη γδέρνουν τα πατώματα. Είναι αυτοκόλλητα. Έβαλα δυο από τη μέσα μεριά του dock και δεν κουνάει καθόλου. Ούτε γδέρνει την οθόνη. Μπαίνουν γάντι. 
 

Σαν αυτά εδώ είναι 

https://www.leroymerlin.gr/gr/kigaleria/kigaleria-epiplon/prostateutika-epiplon/set-olisthitires-120-temahia-61876612

 

Ωραία ιδέα, θα το κάνω και εγώ. Δεν καταλαβαίνω γιατί όμως έκαναν τόσο λάθος την κατασκευή και "κουνιέται", δεν δείχνει και δεν είναι σταθερό. Στο πρώτο ήταν και είναι μια χαρά. Δεν βρίσκω λογική .

8 ώρες πριν, sp3cial είπε

Καλημέρα! Θα απαντήσω στο κενό που λες! Αγόρασα από Σκλαβενίτη, αυτό το προστατευτικό που βάζουμε στις καρέκλες για να μη γδέρνουν τα πατώματα. Είναι αυτοκόλλητα. Έβαλα δυο από τη μέσα μεριά του dock και δεν κουνάει καθόλου. Ούτε γδέρνει την οθόνη. Μπαίνουν γάντι. 
 

Σαν αυτά εδώ είναι 

https://www.leroymerlin.gr/gr/kigaleria/kigaleria-epiplon/prostateutika-epiplon/set-olisthitires-120-temahia-61876612

 

Ωραία ιδέα, θα το κάνω και εγώ. Δεν καταλαβαίνω γιατί όμως έκαναν τόσο λάθος την κατασκευή και "κουνιέται", δεν δείχνει και δεν είναι σταθερό. Στο πρώτο ήταν και είναι μια χαρά. Δεν βρίσκω λογική .

8 ώρες πριν, sp3cial είπε

Καλημέρα! Θα απαντήσω στο κενό που λες! Αγόρασα από Σκλαβενίτη, αυτό το προστατευτικό που βάζουμε στις καρέκλες για να μη γδέρνουν τα πατώματα. Είναι αυτοκόλλητα. Έβαλα δυο από τη μέσα μεριά του dock και δεν κουνάει καθόλου. Ούτε γδέρνει την οθόνη. Μπαίνουν γάντι. 
 

Σαν αυτά εδώ είναι 

https://www.leroymerlin.gr/gr/kigaleria/kigaleria-epiplon/prostateutika-epiplon/set-olisthitires-120-temahia-61876612

 

Ωραία ιδέα, θα το κάνω και εγώ. Δεν καταλαβαίνω γιατί όμως έκαναν τόσο λάθος την κατασκευή και "κουνιέται", δεν δείχνει και δεν είναι σταθερό. Στο πρώτο ήταν και είναι μια χαρά. Δεν βρίσκω λογική .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, anarchy79 είπε

Ωραία ιδέα, θα το κάνω και εγώ. Δεν καταλαβαίνω γιατί όμως έκαναν τόσο λάθος την κατασκευή και "κουνιέται", δεν δείχνει και δεν είναι σταθερό. Στο πρώτο ήταν και είναι μια χαρά. Δεν βρίσκω λογική .

Ακριβώς για αυτό το λόγο το έκαναν έτσι στο OLED. Στο παλιό μοντέλο σχεδόν όλοι οι χρήστες είχαν θέμα με γρατσουνιές της οθόνης από το βάλε-βγάλε. Ήταν τσίμα τσίμα. Τώρα μπαίνει πιο άνετα στο dock και δεν γρατσουνιέται (το κυριότερο), άσχετα αν παίζει που δεν το βλέπω κακό προσωπικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, dekulinkgr said:

Μπορεις να γραψεις γενικες εντυπωσεις για το παιχνιδι σε παρακαλω?

Είναι ξεκάθαρα παιχνίδι παρέας, δεν έχει career mode / mini games να σε κρατήσουν, πέρα από ένα online ranked system στα παιχνίδια.

Με παρέα όμως είναι φοβερό, έχει πολύ πλάκα, κυρίως badminton / bowling / chambara (σπαθιά) με αυτή τη σειρά.

Πολύ responsive το badminton και είναι fast pace 1vs1 με όλες τις κινήσεις να έχουν νόημα. Πολύ καλύτερο από Mario Tennis (swing mode) που ήταν πολύ "αργό" και δεν με βόλεψε ποτέ.

Στο bowling μπορείς να παίξεις μέχρι 4 άτομα ταυτόχρονα, χωρίς να περιμένει ο καθένας την σειρά του, ρίχνετε λες και έχετε 4 διαδρόμους. Φάλτσα και κίνηση, on point.

Chambara 1vs1 έχετε σπαθιά που είτε κάνετε επίθεση είτε άμυνα και προσπαθείτε να ρίξετε τον άλλον από την εξέδρα στο νερό. Αν μάθετε τις κινήσεις, έχει πολύ πλάκα.

Τωρα, volleyball ωραίο αλλά λίγο αργό και δεν με κράτησε.

Tennis έχει μόνο 2vs2, πιο αργό pace από badminton και δεν με κράτησε επίσης.

Ποδόσφαιρο σαν ένα πιο αργό rocket league, κοινώς μουφα. Νομίζω το έβγαλαν ξεκάθαρα για να δικαιολογήσουν το leg strap.

Γενικοτερα, πολύ καλή εμπειρία παιχνιδιού, responsive, δεν μου κόλλησε πουθενά, όλες οι κινήσεις on point και το online έχει αρκετό κόσμο.

Άξιζε τα 39€ που έδωσα και ίσως σε κάποια παιχνίδια να περάσαμε καλύτερα ακόμα και από Mario Party.

Νομιζω είναι must buy για το Switch, από την στιγμή που θα προστεθεί και το Golf σε λίγο καιρό και ελπίζω να εμπλουτιστεί περαιτέρω με περισσότερα αθλήματα / mini games.

  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Swimmer21 είπε

Είναι ξεκάθαρα παιχνίδι παρέας, δεν έχει career mode / mini games να σε κρατήσουν, πέρα από ένα online ranked system στα παιχνίδια.

Με παρέα όμως είναι φοβερό, έχει πολύ πλάκα, κυρίως badminton / bowling / chambara (σπαθιά) με αυτή τη σειρά.

Πολύ responsive το badminton και είναι fast pace 1vs1 με όλες τις κινήσεις να έχουν νόημα. Πολύ καλύτερο από Mario Tennis (swing mode) που ήταν πολύ "αργό" και δεν με βόλεψε ποτέ.

Στο bowling μπορείς να παίξεις μέχρι 4 άτομα ταυτόχρονα, χωρίς να περιμένει ο καθένας την σειρά του, ρίχνετε λες και έχετε 4 διαδρόμους. Φάλτσα και κίνηση, on point.

Chambara 1vs1 έχετε σπαθιά που είτε κάνετε επίθεση είτε άμυνα και προσπαθείτε να ρίξετε τον άλλον από την εξέδρα στο νερό. Αν μάθετε τις κινήσεις, έχει πολύ πλάκα.

Τωρα, volleyball ωραίο αλλά λίγο αργό και δεν με κράτησε.

Tennis έχει μόνο 2vs2, πιο αργό pace από badminton και δεν με κράτησε επίσης.

Ποδόσφαιρο σαν ένα πιο αργό rocket league, κοινώς μουφα. Νομίζω το έβγαλαν ξεκάθαρα για να δικαιολογήσουν το leg strap.

Γενικοτερα, πολύ καλή εμπειρία παιχνιδιού, responsive, δεν μου κόλλησε πουθενά, όλες οι κινήσεις on point και το online έχει αρκετό κόσμο.

Άξιζε τα 39€ που έδωσα και ίσως σε κάποια παιχνίδια να περάσαμε καλύτερα ακόμα και από Mario Party.

Νομιζω είναι must buy για το Switch, από την στιγμή που θα προστεθεί και το Golf σε λίγο καιρό και ελπίζω να εμπλουτιστεί περαιτέρω με περισσότερα αθλήματα / mini games.

Ωραία ανάλυση. Μια ερώτηση. Online γίνεται να παίξεις με δυο ατομα τοπικα απο την κονσολα? Οπως για παραδειγμα στο Mario Kart. Ή όταν πας να παίξεις online αναγκαστικά είσαι μόνος και παίζεις με άλλους online?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 hours ago, naruto14 said:

Ωραία ανάλυση. Μια ερώτηση. Online γίνεται να παίξεις με δυο ατομα τοπικα απο την κονσολα? Οπως για παραδειγμα στο Mario Kart. Ή όταν πας να παίξεις online αναγκαστικά είσαι μόνος και παίζεις με άλλους online?

Ναι, μπορείς κανονικά απλά χρειάζεται το 2ο profile να έχει ένα nintendo account (χωρίς συνδρομή).

Για να λάβει όμως το 2o account τα awards που δίνουν οι νίκες πρέπει να πληρώνει online κανονικά (μ@λ@κια).

Επίσης ανέβηκε λίγο στις προτιμήσεις μου το volley, αρχίζουν και έχουν νοημα οι κινήσεις.

Γενικά αν το αγοράσετε δώστε χρόνο στα tutorials να καταλάβετε τις κινήσεις γιατί από εκεί εξαρτάται η διασκέδαση αργότερα.

Επίσης στα tips κατά τα loading screens έχουν πραγματάκια που δεν λέει στα tutorials, σχετικά με κινήσεις/χτυπήματα που βοηθάνε κατά τον αγώνα.

Τέλος, νομίζω η Nintendo δεν θέλει να απογοητεύσει κανέναν παίχτη και όλο το παιχνίδι έχει ένα "θετικό vibe".

Παράδειγμα δεν μπορείς να κάνεις miss πχ στο badminton, να βγει εκτός γηπέδου η μπάλα δηλαδή.

Στα ranked games χάνεις πολύ λίγους πόντους στις ήττες, οπότε με μια νίκη υπερκαλύπτεις και ανεβαίνεις εύκολα.

Είτε κερδίσεις είτε χάσεις, θα πάρεις 30 πόντους έτσι κι αλλιώς και απλά αν νικήσεις παίρνεις έναν συντελεστή x1,2.

Καλό είναι όλο αυτό για αρχή, αλλά μου λείπει λίγο το pro στοιχείο και το competitiveness που θα μπορούσε να έχει κάποιο άθλημα στα υψηλά tiers.

Επεξ/σία από Swimmer21
  • Like 1
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα, μηπως θα μπορουσατε να προτεινετε μια λιστα με co op games?

Θα παρω συντομα switch και κανω ενα μπατζετ για τα πρωτα παιχνιδια🙂

Και κατι αλλο, απο οσο εχω καταλαβει το splatoon 2 δν εχει δυνατοτητα 1vs1 game στην ιδια κονσολα.Στη περιπτωση ομως του online μπορω εγω με ενα φιλο μου στην ιδια κονσολα να παιξουμε αντιπαλοι με αλλους 2;

Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή είμαι άσχετος και είδα σε διαφήμιση το switch sports .

Είναι απαιτούμενο να έχει κάποιος το switch για να παίξει ;

Η συσκευασία διαθέτει χειριστήρια για ένα παίκτη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, perpetas είπε

Επειδή είμαι άσχετος και είδα σε διαφήμιση το switch sports .

Είναι απαιτούμενο να έχει κάποιος το switch για να παίξει ;

Η συσκευασία διαθέτει χειριστήρια για ένα παίκτη;

Ναι χρειάζεται το switch. 

Με τα δυο joycon που έχει μέσα το switch μπορούν να παίξουν δύο άτομα καθώς τα διάφορα σπορτ χρειάζονται από ένα joycon

Προσοχή όμως διπλό μόνο στην τηλεόραση , καθώς πριν από λίγο προσπάθησα στο εξοχικό να παίξω διπλό τα παιχνίδια στην οθόνη του switch και δεν σε αφήνει καθώς σου βγάζει μήνυμα να το συνδέσεις στο Dock

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Στο βιβλίο του ο Reggie ρουφιανεύει ωραία πραγματάκια σχετικά με την εταιρεία που λατρεύουμε να μισούμε:

Reggie says they had to fight with Miyamoto to include Wii Sports as a free game

Reggie didn’t think the Game Boy Micro was a good idea

Reggie says 'don't hold your breath' for Mother 3 or more Earthbound, reveals a 'serious conversation' he had with Iwata on localization

Θα το τσιμπήσω κάποια στιγμή να το διαβάσω, πρέπει να μας βάζει καλά στο κλίμα της γιαπωνέζικης συντηρητικότητας από την σκοπιά ενός δυτικού.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, chek2fire είπε

αυτό εδώ πως μας έχει περάσει κάτω από τα ραντάρ μας? Από τι λένε τρέχει και καλύτερα από τι στο ps4

 

Δεν πέρασε, το ανεβάσαμε πριν λίγο καιρό μερικοί. Δεν προσπερνάω τέτοια διαμάντια. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
15 hours ago, KaRouLi said:

Έχει ακουστεί ημερομηνία κυκλοφορίας για το Advance Wars? Ψάχνω αλλά δεν έχω δει κάτι :(

Δεν βλέπεις γιατί δεν υπάρχει. Έτοιμο είναι το παιχνίδι αλλά το γύρισαν σε TBA λόγω του πολέμου στην Ουκρανία. Το 1 πάντως το καθυστέρησαν 4 μήνες στην Ευρώπη λόγω της 11ης Σεπτεμβρίου. Προσωπικά αν και το περιμένω πως και πως, αρχίζω να το ξεγραφω για φέτος. Δεν θα βγει οσο υπάρχει ongoing πόλεμος...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, GeorgeMan είπε

Δεν βλέπεις γιατί δεν υπάρχει. Έτοιμο είναι το παιχνίδι αλλά το γύρισαν σε TBA λόγω του πολέμου στην Ουκρανία. Το 1 πάντως το καθυστέρησαν 4 μήνες στην Ευρώπη λόγω της 11ης Σεπτεμβρίου. Προσωπικά αν και το περιμένω πως και πως, αρχίζω να το ξεγραφω για φέτος. Δεν θα βγει οσο υπάρχει ongoing πόλεμος...

Μάλιστα. Το γνώριζα ότι αναβλήθηκε λόγω πολέμου αλλά έχει περάσει μήνας και γι αυτό ξεκίνησα να ψάχνω πάλι.

Anyway.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...