Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για το παιχνίδι έλεγα, το franchise είναι τοπ εδώ κάτι χρόνια στηριζόμενο κατα κύριο λόγο στα merch (γι αυτό παίρνουμε και τόσο συχνά νέους τίτλους).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Είδα ότι έχει το oled στον Γερμανό σε λογική τιμή, για όποιον ενδιαφέρεται. Εγώ το σκέφτομαι ακόμα και το ψάχνω. Αλλά νομίζω τιμή 379 δεν το έχει άλλο site στην Ελλάδα. Ελλείψη chipset, πολλοί ψάχνουν για κορόιδα, άντε να πέφτουν οι τιμές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο υπάρχει έλλειψη αυτό συμβαίνει. Η κατάσταση φτιάχνει από Ιούνη και μετά αλλά μετά από τόσους μήνες που είναι στεγνή η αγορά δεν ξέρω πόσο καιρό μετά θα πάρει για να προλάβουμε να δούμε oled στο ράφι και πόσο μάλλον με καλύτερη τιμή σε σκρουτζομαγαζα....μάλλον απίθανο έως το Splatoon.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/4/2022 στις 9:26 ΜΜ, panosvlass είπε

Τουλάχιστον εμένα με ζορισε. Περισσότερο από ότι περίμενα.

Ίσως πλέον κοιτάω την ταχύτητα ολοκλήρωσης και αυτό με έκανε να δυσκολευω την ζωή μου αλλά overall δεν είναι τόσο εύκολο.

Οκ είναι υπερβολή η έκφραση δεν είναι για παιδιά. Το περιτύλιγμα το κάνει ελκυστικό αλλά παραμένει ένα Πολύ Όμορφο και πολύ ωραίο σχεδιασμένο DK.

Γραμμικοτατο όπως αγαπήσαμε. Ξυπνάει μνήμες αλλά σπάει και νεύρα!!

Το τελείωσα με 80% και δεν με καίει να το πάω παραπάνω. Ίσως μελλοντικά όταν δεν θα έχω τι να κάνω.

Η 10χρονη entry level gamer κόρη μου το παράτησε να φανταστείς. Οκ δεν ξέρει τι σημαίνει DK αλλά την δυσκόλεψε τόσο που το παίζει στο easy mode και παρόλαυτα δεν την ψήνει.

βασικά βάλε να παίξεις στον εξομοιωτή του snes ας πούμε κάνα παλιό mario και θα θυμηθείς τι ήταν για παιδιά και τι όχι 

 

επίσης μιας και επίσης 38αρης ώρες ώρες νιώθω ότι δεν έχω τα αντανακλαστικά που είχα, γερνάμε :lol: 

το tropical freeze κι εμένα με ζόρισε και αν και καλό παιχνίδι για αυτό που είναι δε με ενθουσίασε, ήθελα να τελειώσει.

το kirby επίσης δεν με τρέλανε μου φάνηκε αρκετά απλό

δυστυχώς στον τομέα platform τίποτα δεν ξεπερνάει για εμένα το odyssey, το οποίο είναι το πιο ισορροπημένο και ολοκληρωμένο platform της κονσόλας και ο τίτλος που για εμένα αξίζει περίσσοτερο στο switch καθώς έχει σημαντικά μεγάλη διάρκεια, έχει πολύ μεγάλη κλίμακα στη δυσκολία είτε θες να κάνεις κάτι εύκολο να περάσεις λίγη ώρα χαλαρά ή κάτι υπερβολικά δύσκολο να δοκιμάσεις τις ικανοτήτες σου (και ως αγαπήμενο μου γενικά στο είδος έχω το 1o mario galaxy που είναι το σημείο αναφορά μου) , χρειάζομαι σίγουρα ένα νέο 3d mario να έρθω στα ίσα μου

το 3d world (και κυρίως το expansion του) ήταν απλά υποκατάστατα, θέλω ένα νέο τίτλο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οσοι δεν το εχετε δει εχει ανεβασει το Πλαισιο pre order για το Fire Emblem Warriors

 

https://www.plaisio.gr/catalog?location=product%3d3949672&qId=dbaa2621c0a370cbc0cd8a734865bd79&qIx=products

 

Oled απο Γερμανο τελος, εχει ο Κωτσοβολος ομως

 

https://www.kotsovolos.gr/gaming-gadgets/nintendo-switch/konsoles-nintendo-switch/235415-console-nintendo-switch-oled-model

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικά μετά από πολύ πολύ πολύ  σκέψη έκανα την χάρη στον μικρό και χτες πρωί παρήγγειλα (με τα λεφτά του από τα κάλαντα :) ) τo oled όπως ήθελε από τα χριστουγεννα. Ήρθε μήνυμα πριν λίγο ότι έφτασε σε κατάστημα που δήλωσα και θα πάω να το πάρω το απόγευμα μετά την δουλειά. Έχω ρωτήσει αρκετά και έχω διαβάσει πάρα πολλά εδώ μεσα οπότε δεν εχω πολλές απορίες (πριν λίγες μέρες ένα παλικάρι μου έδωσε ένα link για το πώς θα μπαίνει παλιός λογαριασμός σε νέα κονσόλα για να κατέβουν ξανά ότι έχουν αγοραστεί). Έχω όμως κάποιες, χαζές απορίες αλλά θα τις ρωτήσω :

1. Το νέο oled μπαίνει στο dock του παλιού για φορτισμα και παιχνίδι στην τηλεόραση και το ανάποδο φυσικά .

2. Ακόμα και να γίνεται αυτό, ο παλιός φορτιστής (v1) , υποστηρίζει την φόρτιση στο νέο oled? Και το ανάποδο φυσικά. Προφανώς θα είναι ο ίδιος αλλά δεν ξέρω και ρωτάω.

3. Πριν διαβάσω οδηγίες χρήσης, ήθελα να μου πείτε αν κάνατε καμία πλήρης φόρτιση πρώτα, για την μπαταρία και επειδή διαβάζω ότι μπορεί να εμφανίσει προβλήματα μια oled οθόνη, τι επιλογές έχετε για την προστασία της.

4. Τώρα που θα έχουμε δύο switch στο σπίτι 🏠 , μπορούμε να παίξουμε παιχνίδια σε "διπλό", δίπλα - δίπλα. Με μια κάρτα εννοώ. Υπάρχουν παιχνίδια που υποστηρίζουν κάτι τέτοιο? ΚΑποτε με 2 3ds το κάναμε με κάποια παιχνίδια.

 

Σας ευχαριστώ ΞΑΝΑ και επειδή γενικά σας τα σκοτιζω με απορίες, σας ζητώ συγνώμη. Αυτά :)

 

 

 

 

Επεξ/σία από anarchy79
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, anarchy79 είπε

 

4. Τώρα που θα έχουμε δύο switch στο σπίτι 🏠 , μπορούμε να παίξουμε παιχνίδια σε "διπλό", δίπλα - δίπλα. Με μια κάρτα εννοώ. Υπάρχουν παιχνίδια που υποστηρίζουν κάτι τέτοιο? ΚΑποτε με 2 3ds το κάναμε με κάποια παιχνίδια.

 

 

 

 

 

 

e73.gif

 

τα υπολοιπα 3 μην σε απασχολουν καν - καλοδουλευτο :) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, SoFGR είπε

e73.gif

 

τα υπολοιπα 3 μην σε απασχολουν καν - καλοδουλευτο :) 

Με ξενερωσες και σκέφτηκα ότι θα μπορούμε να παίζουμε splatoon με τον μικρό. Πάντως επειδή το έφτιαξα, το συνδεσα με το ίδιο account, για δοκιμή προσπάθησα  το fortnite (με άλλο προφίλ) και συνδεθηκαμε και στα δυο. Θα κοιτάξω και στο fifa 21 που το έχω κατεβασμένο να δω αν μπορούμε να παίξουμε μαζί.

Πάντως η διαφορά στην οθόνη είναι όντως τεράστια, αν και ακόμα το ρυθμίζω, φαίνεται όμως. Θα μπορούσε όμως πιστεύω το OLED να είχε βγει ΕΤΣΙ ΑΚΡΙΒΩΣ από την αρχή. Επίσης αν φώτιζε λίγο το έμβλημα της νιντεντο στο dock θα ήταν λίγο πιο "cool".

Τελοσπαντων, θα το ψάξω. Αφού συνδεσα το ίδιο account και κατέβασα ξανά τα παιχνίδια, όλα τα άλλα θα τα βρω.

Τέλος να πω ότι είναι αισθητά πιο ελαφρύ, αυτό μου αρέσει, ότι το dock έχει λίγο κενό και "παίζει" η κονσολα δεν μου αρέσει.

 

 

 

Επεξ/σία από anarchy79
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχει βγει ένα special edition για το xenoblades 3 αλλά θα το πουλάνε μόνο από τα nintendo shop. Τώρα που το έψαξα το βρήκα μόνο στo γαλλικό nintendo shop και αυτό όμως μόνο για να βάλεις το email σου και να στείλουν ειδοποίηση για όποτε το έχουν διαθέσιμο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/4/2022 στις 10:55 ΜΜ, anarchy79 είπε

Με ξενερωσες και σκέφτηκα ότι θα μπορούμε να παίζουμε splatoon με τον μικρό. Πάντως επειδή το έφτιαξα, το συνδεσα με το ίδιο account, για δοκιμή προσπάθησα  το fortnite (με άλλο προφίλ) και συνδεθηκαμε και στα δυο. Θα κοιτάξω και στο fifa 21 που το έχω κατεβασμένο να δω αν μπορούμε να παίξουμε μαζί.

Πάντως η διαφορά στην οθόνη είναι όντως τεράστια, αν και ακόμα το ρυθμίζω, φαίνεται όμως. Θα μπορούσε όμως πιστεύω το OLED να είχε βγει ΕΤΣΙ ΑΚΡΙΒΩΣ από την αρχή. Επίσης αν φώτιζε λίγο το έμβλημα της νιντεντο στο dock θα ήταν λίγο πιο "cool".

Τελοσπαντων, θα το ψάξω. Αφού συνδεσα το ίδιο account και κατέβασα ξανά τα παιχνίδια, όλα τα άλλα θα τα βρω.

Τέλος να πω ότι είναι αισθητά πιο ελαφρύ, αυτό μου αρέσει, ότι το dock έχει λίγο κενό και "παίζει" η κονσολα δεν μου αρέσει.

 

 

 

Καλημέρα! Θα απαντήσω στο κενό που λες! Αγόρασα από Σκλαβενίτη, αυτό το προστατευτικό που βάζουμε στις καρέκλες για να μη γδέρνουν τα πατώματα. Είναι αυτοκόλλητα. Έβαλα δυο από τη μέσα μεριά του dock και δεν κουνάει καθόλου. Ούτε γδέρνει την οθόνη. Μπαίνουν γάντι. 
 

Σαν αυτά εδώ είναι 

https://www.leroymerlin.gr/gr/kigaleria/kigaleria-epiplon/prostateutika-epiplon/set-olisthitires-120-temahia-61876612

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...