Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 ώρες πριν, naruto14 είπε

360 έχει τελική τιμή το λευκό, 350 το μπλε κόκκινο από γαλλικό αμαζόν. Και το 1-2 μήνες που γράφει για το δεύτερο δεν είναι πραγματικό καθώς συχνά αλλάζει η διαθεσιμότητα. Σε 2-3 βδομάδες θα είναι Ελλάδα. 

Η περίπτωση του Γερμανού με το 15% είναι δελεαστική για κάποιον που έχει λογαριασμό eurobank. Κατα τα άλλα η αρχική τιμή είναι υπερβολική. Και οι ενδιαφερόμενοι καλό είναι να κοιτάνε το γαλλικό αμαζόν ανά διαστήματα. Το βγαζει πολύ συχνά στα 310 με τελική τιμή τα 330.

Το θέμα είναι οτι υπάρχει διαθεσιμότητα πλέον 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, iznodur είπε

Το θέμα είναι οτι υπάρχει διαθεσιμότητα πλέον 

Δεν το εγραψα για την διαθεσιμότητα αλλά για την τιμή. 30 ευρώ λιγότερα θα μπορούσαν να πάνε προς ένα παιχνίδι (που πρέπει να αγοραστεί έτσι και αλλιώς για να έχεις κάτι να παίξεις). Ο καθένας τα ζυγίζει και αποφασίζει τι τον συμφέρει :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.

Έχει ο μικρός που λέτε όλο το ποσό από τα κάλαντα Χριστουγέννων και πρωτοχρονιας (320!!! είχε βγάλει, μην ρωτάτε πως, δεν κατάλαβα!!) και δεν έχει πάρει τίποτα ως τώρα, διότι μιας και ήμουν απλήρωτος του τα είχα πάρει, αλλά τα ξαναεβαλα στην θέση τους τώρα :) . Μου έχει πει κάποιες φορές λοιπόν για το oled, αλλά επειδή έχουμε το πρώτο (v1) , δεν πολυεπιμένει. Αλλά ξέρω ότι το θέλει, εγώ δεν ψήνομαι και πάρα πολύ, νομίζω είναι πολλά λεφτά για το τίποτα, αλλά τα κάλαντα είναι κάλαντα και θα πάω πάσο στο τελος. Είδα λοιπόν από ένα παιδι εδώ μέσα ότι το έχει ο Γερμανός . Δυο ερωτήσεις μόνο , μόνο δυο: Αν προβώ σε αγορά , μπορώ να συνδεθώ με τον λογαριασμό που έχω ήδη στο νιντεντο που έχω ήδη? Και να κατεβάσω ξανά όλα τα παιχνίδια που έχω αγορασνενα? Και κάτι ακόμα αν η απάντηση είναι ναι στα παραπάνω,  φανταζομαι όταν το ρύθμισα πρώτη φορά κάπου έβαλα εμαιλ και λοιπά στοιχεία. Προφανώς εκτός από το εμαιλ μου δεν θυμάμαι αλλά στοιχεία, μπορώ να τα δω κάπου?

 

Προσωπικά δεν θέλω να πάρω κάτι, γιατί θεωρώ ότι δεν αξίζει, αλλά νιαουριζει :) :) ο μικρός και είμαι στο 50-50 όπως σας προείπα.

 

Καλη ανάσταση σε όλους και συγνώμη γιατί θα έχει ερωτηθεί ξανά αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, anarchy79 είπε

Καλησπέρα.

Έχει ο μικρός που λέτε όλο το ποσό από τα κάλαντα Χριστουγέννων και πρωτοχρονιας (320!!! είχε βγάλει, μην ρωτάτε πως, δεν κατάλαβα!!) και δεν έχει πάρει τίποτα ως τώρα, διότι μιας και ήμουν απλήρωτος του τα είχα πάρει, αλλά τα ξαναεβαλα στην θέση τους τώρα :) . Μου έχει πει κάποιες φορές λοιπόν για το oled, αλλά επειδή έχουμε το πρώτο (v1) , δεν πολυεπιμένει. Αλλά ξέρω ότι το θέλει, εγώ δεν ψήνομαι και πάρα πολύ, νομίζω είναι πολλά λεφτά για το τίποτα, αλλά τα κάλαντα είναι κάλαντα και θα πάω πάσο στο τελος. Είδα λοιπόν από ένα παιδι εδώ μέσα ότι το έχει ο Γερμανός . Δυο ερωτήσεις μόνο , μόνο δυο: Αν προβώ σε αγορά , μπορώ να συνδεθώ με τον λογαριασμό που έχω ήδη στο νιντεντο που έχω ήδη? Και να κατεβάσω ξανά όλα τα παιχνίδια που έχω αγορασνενα? Και κάτι ακόμα αν η απάντηση είναι ναι στα παραπάνω,  φανταζομαι όταν το ρύθμισα πρώτη φορά κάπου έβαλα εμαιλ και λοιπά στοιχεία. Προφανώς εκτός από το εμαιλ μου δεν θυμάμαι αλλά στοιχεία, μπορώ να τα δω κάπου?

 

Προσωπικά δεν θέλω να πάρω κάτι, γιατί θεωρώ ότι δεν αξίζει, αλλά νιαουριζει :) :) ο μικρός και είμαι στο 50-50 όπως σας προείπα.

 

Καλη ανάσταση σε όλους και συγνώμη γιατί θα έχει ερωτηθεί ξανά αυτό.

https://youtu.be/zzqapocB7B0

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, anarchy79 είπε

φανταζομαι όταν το ρύθμισα πρώτη φορά κάπου έβαλα εμαιλ και λοιπά στοιχεία. Προφανώς εκτός από το εμαιλ μου δεν θυμάμαι αλλά στοιχεία, μπορώ να τα δω κάπου?

Να κανεις επαναφορα κωδικου για να σου ερθει στο Mail που εχεις δηλωσει. Και καλο ειναι να μην ξεχνιεται σαν κωδικος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Kυκλοφορια 9 Σεπτεμβρη.Εγω εννοειται day one.

Παντως το περιμενα για summer game.Επισης οπως και με το xenoblade απλα video στο youtube.Υποθετω θα μπορουσαν να κανουν ενα mini direct για να τα δειξουν αυτα.

Επισης βαλανε το splaton 2 octo expansion dlc στο online expansion pack.Για οσοι δεν το εχουν παιξει αξιζει.Προκειται για πολυ ωραιο singel player εμπειρια.

Επεξ/σία από dekulinkgr
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλος το breath of the wild wild, με το ταξίδι να γράφει περίπου 75 ώρες. Είχα αρχίσει να νιώθω κορεσμό από τα κλασσικά μοτίβα του open world. Μετά το Zelda νομίζω δεν πρόκειται να ξαναευχαριστηθω τυπικό open world. Απίστευτη εμπειρία και χαίρομαι που εν τέλη καταφερα να την βιώσω. Ο βασικότερος λόγος για την αγορά τού switch ήταν και το άξιζε και με το παραπάνω.

Εν μέρη χαίρομαι που το sequel πήρε αναβολή για να περάσει λίγος καιρός από τότε που τελείωσα το πρώτο. Εννοείται θα πάει day one. Next is Mario Odyssey. 

  • Like 7
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι ο μόνος που δεν τον συγκινει καθόλου το switch sports εν έτη 2022; είμαι κάτοχος vr headset εδώ και ένα χρόνο και έχω παίξει παιχνίδια αθλητικά που κάνουν το switch sport απλά να φαίνεται γελοίο μπροστά τους. (πχ Eleven Table Tennis) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, naruto14 είπε

Είμαι ο μόνος που δεν τον συγκινει καθόλου το switch sports εν έτη 2022; είμαι κάτοχος vr headset εδώ και ένα χρόνο και έχω παίξει παιχνίδια αθλητικά που κάνουν το switch sport απλά να φαίνεται γελοίο μπροστά τους. (πχ Eleven Table Tennis) 

Με βάση τα νούμερα όλα τα VR μαζί έχουν μικρότερη εγκατεστημένη βάση από το NSW. Επομένως το SSports έχει μεγαλύτερη πιθανή δυναμική από το οποιοδήποτε ΕΤΤ. Περισσότερα θα δείξει ο χρόνος αν και δεν αναμένονται νούμερα Wii Sports σε καμία περίπτωση.

Το μοντέλο των Wii/DS δεν λειτουργεί σήμερα αλλά συνυπάρχει στο υπάρχον. Η Ν θέλει να εκμεταλλευτεί την τεράστια επιτυχία του Animal Crossing με διάφορες κυκλοφορίες αλλά χωρίς ανταπόκριση. Το μονό που χρειάζεται είναι ένα καινούργιο Tomodachi Life που είναι στο ίδιο μήκος κύματος και είχε επιτυχία στο 3DS. 

Η επαναφορά των VR  οφείλεται στο Wii ξεκάθαρα που καθιέρωσε τα motions και τα ξεχωριστά χειριστήρια.

Γενικότερα υπάρχουν κατηγορίες παιχνιδιών ή και συγκεκριμένα παιχνίδια που μπορούν να αποδώσουν με συγκεκριμένο χειρισμό. Δεν αμφιβάλω πως το VR μπορεί να προσφέρει καλύτερη αίσθηση αλλά προσωπικά με VR δεν πρόκειται να ασχοληθώ και όπως φαίνεται και ο περισσότερος κόσμος για την ώρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/4/2022 στις 12:50 ΠΜ, anarchy79 είπε

Splatoon 3, το σημαντικότερο παιχνίδι του 2022 για την νιντεντο. Προφανώς αγορά με το που βγει. Το 2 είναι φανταστικό παιχνίδι.

Από τα πολυαναμενόμενα παιχνίδια του 2022, αλλά δεν το λες και το πιο σημαντικό της Nintendo όταν περιμένουμε τη συνέχεια της main series του Pokemon, τα Violet - Scarlet. 

Τα Sword & Shield είχαν πάνω από 20 εκ. πωλήσεις όσο κι αν τα έκραξε ο κόσμος. Μόνο τα original Red & Blue πούλησαν περισσότερο. 

Κακά τα ψέματα πρόκειται για το πιο εμπορικό franchise της Nintendo σε ένα lineup με Zelda, Mario, Metroid και άλλα επικά IPs.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Charismo είπε

Από τα πολυαναμενόμενα παιχνίδια του 2022, αλλά δεν το λες και το πιο σημαντικό της Nintendo όταν περιμένουμε τη συνέχεια της main series του Pokemon, τα Violet - Scarlet. 

Τα Sword & Shield είχαν πάνω από 20 εκ. πωλήσεις όσο κι αν τα έκραξε ο κόσμος. Μόνο τα original Red & Blue πούλησαν περισσότερο. 

Κακά τα ψέματα πρόκειται για το πιο εμπορικό franchise της Nintendo σε ένα lineup με Zelda, Mario, Metroid και άλλα επικά IPs.

Αυτό. Μέχρι και στην Ελλάδα άκουγα από άκυρο κόσμο να συζητάει για το legend arceus, που δε το λες και main title (αν και εκεί κατατάσεται), οπότε βάση μ αυτά που είδα το SV ίσως όντως να ευχαριστήσει όλους του pokemon fans για πρώτη φορά μετά από 20 χρόνια. Αν συμβεί αυτό, πολύ πιθανόν να γίνει ένα απ τα πιο επιτυχημένα παιχνίδια της nintendo και το πιο επιτυχημένο του switch.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα pokemon πρακτικά είναι το μεγαλύτερο franchise που υπάρχει αυτή τη στιγμή και με αρκετή διαφορά από τον επόμενο.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of_highest-grossing_media_franchises

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...