Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 11/4/2022 στις 1:36 ΜΜ, anarchy79 είπε

Αν δεν πάρεις το breath of the wild, δεν θα πάρεις το καλύτερο παιχνίδι της νιντεντο όλων των εποχών. Είναι φανταστικό, απλά χάνεσαι, είναι μαγικό. Αντικειμενικά.

Έχει μεγάλο κόσμο, αλλά είναι σχετικά άδειος από ιστορία. Είναι η χαρά της εξερεύνησης, αλλά για χάρη της εξερεύνησης.

Η ταπεινή μου άποψη ότι αν του έδιναν κάνα 2 χρόνια ακόμα να εμπλουτίσουν τον υφιστάμενο χάρτη, τότε θα είχαμε ίσως το καλύτερο game ever.

Για μένα προσωπικά, το Twillight Princess είναι το αγαπημένο μου Zelda.

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 λεπτά πριν, panther_512 είπε

Έχει μεγάλο κόσμο, αλλά είναι σχετικά άδειος από ιστορία. Είναι η χαρά της εξερεύνησης, αλλά για χάρη της εξερεύνησης.

Η ταπεινή μου άποψη ότι αν του έδιναν κάνα 2 χρόνια ακόμα να εμπλουτίσουν τον υφιστάμενο χάρτη, τότε θα είχαμε ίσως το καλύτερο game ever.

Για μένα προσωπικά, το Twillight Princess είναι το αγαπημένο μου Zelda.

Ένα Botw με σενάριο και περισσότερα/μεγαλύτερα Dungeons θα ήταν οτι καλύτερο έχει δείξει οθόνη συσκευής. Το καλό ειναι οτι η αρχή έχει γίνει, και αυτά που λείπουν, είναι προσθήκες που μπορούν να γίνουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ερώτημα είναι θα φτιάξουν εξολοκλήρου νέο χάρτη για το sequel? Γιατί από όσο γνωρίζω δεν έχει υπάρξει Zelda παιχνίδι της βασικής σειράς με αριθμό στο τέλος. Και είναι η πρώτη φορά που σχεδίασαν κάτι τόσο μεγάλο σε open world χάρτη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

 

preorder απο 16/7 ητανε, πηγα μεσα στην αυπνια μου εκεινο το βραδυ, οπως ειχα τις 2 καρτελες ανοιγμενες  και ποσταρα την φωτο να ποζεριασω στο λαθος thread   lol :D 

να και το επομενο full sized controller που θα μπει στην συλλογη μου 

το ερωτημα παραμενει ομως και ας εκανα λαθος στο thread, μετα το mario party τι ? 

καλο χρυσο φαινεται το sports αλλα οχι για tabletop mode σε κουζινα 3x3  με εναν γατο διπλα να εχει ανεβει στο ψυγειο και να μας κουτσομπολευει  :P 

 

edit

 

 

8 ώρες πριν, panther_512 είπε

Έχει μεγάλο κόσμο, αλλά είναι σχετικά άδειος από ιστορία. Είναι η χαρά της εξερεύνησης, αλλά για χάρη της εξερεύνησης.

Η ταπεινή μου άποψη ότι αν του έδιναν κάνα 2 χρόνια ακόμα να εμπλουτίσουν τον υφιστάμενο χάρτη, τότε θα είχαμε ίσως το καλύτερο game ever.

Για μένα προσωπικά, το Twillight Princess είναι το αγαπημένο μου Zelda.

 

gtxs-nix.gif

Επεξ/σία από SoFGR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, naruto14 είπε

Το ερώτημα είναι θα φτιάξουν εξολοκλήρου νέο χάρτη για το sequel? Γιατί από όσο γνωρίζω δεν έχει υπάρξει Zelda παιχνίδι της βασικής σειράς με αριθμό στο τέλος. Και είναι η πρώτη φορά που σχεδίασαν κάτι τόσο μεγάλο σε open world χάρτη. 

Εξολοκλήρου νέος χάρτης δεν θα υπάρχει. Είναι κατανοητό από το τελευταίο trailer.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Covid make me do it... Αγορασμενο από τα Xmas λιώνοντας το MK8...

Βρήκα χρόνο και τελείωσα το DK:Tropical freeze μιας και ήμουν καραντίνα.

Ωραίο αλλά σίγουρα όχι για παιδιά, εκτός αν γέρασα τόσο που δεν το κατάλαβα...(38αρης...)

Δοκίμασα το demo του Kirby και έχω να πω ότι όποιος δεν το έχει δει μπορεί να το αγοράσει και κατευθείαν! 

Πολύ όμορφη δουλειά και νομιζω μπαίνει στο to buy list!

Επόμενο το Odyssey! Μέχρι το καλοκαίρι με τους ρυθμούς μου να έχω χρόνο για το BoW!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 minutes ago, panosvlass said:

Βρήκα χρόνο και τελείωσα το DK:Tropical freeze μιας και ήμουν καραντίνα.

Ωραίο αλλά σίγουρα όχι για παιδιά, εκτός αν γέρασα τόσο που δεν το κατάλαβα...(38αρης...)

Γιατί όχι για παιδιά? Δεν το έχω παίξει, γι'αυτό ρωτάω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τουλάχιστον εμένα με ζορισε. Περισσότερο από ότι περίμενα.

Ίσως πλέον κοιτάω την ταχύτητα ολοκλήρωσης και αυτό με έκανε να δυσκολευω την ζωή μου αλλά overall δεν είναι τόσο εύκολο.

Οκ είναι υπερβολή η έκφραση δεν είναι για παιδιά. Το περιτύλιγμα το κάνει ελκυστικό αλλά παραμένει ένα Πολύ Όμορφο και πολύ ωραίο σχεδιασμένο DK.

Γραμμικοτατο όπως αγαπήσαμε. Ξυπνάει μνήμες αλλά σπάει και νεύρα!!

Το τελείωσα με 80% και δεν με καίει να το πάω παραπάνω. Ίσως μελλοντικά όταν δεν θα έχω τι να κάνω.

Η 10χρονη entry level gamer κόρη μου το παράτησε να φανταστείς. Οκ δεν ξέρει τι σημαίνει DK αλλά την δυσκόλεψε τόσο που το παίζει στο easy mode και παρόλαυτα δεν την ψήνει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
18 λεπτά πριν, letom είπε

Γιατί όχι για παιδιά? Δεν το έχω παίξει, γι'αυτό ρωτάω.

Επειδη κι εγω το τελειωσα προχθες και εχω την ιδια αποψη, ας πω :lol:

Επειδη σε μερικα (αρκετα) σημεια ειναι εξαιρετικά δυσκολο. Σε σημείο που να θελεις να πεταξεις το χειριστήριο και ισως και την κονσολα μαζι, απο το παράθυρο. 

Κατά τα αλλα ειναι πολυ ωραιο παιχνίδι, αψογα γραφικα και φοβερη μουσικη (που συνηθως δεν δινω βαση) και καλοσχεδιασμενα επίπεδα. 

Τωρα σκέφτομαι τι να παρω, Skyward Sword ή  Kirby?

42 λεπτά πριν, panosvlass είπε

Covid make me do it... Αγορασμενο από τα Xmas λιώνοντας το MK8...

Βρήκα χρόνο και τελείωσα το DK:Tropical freeze μιας και ήμουν καραντίνα.

Ωραίο αλλά σίγουρα όχι για παιδιά, εκτός αν γέρασα τόσο που δεν το κατάλαβα...(38αρης...)

Δοκίμασα το demo του Kirby και έχω να πω ότι όποιος δεν το έχει δει μπορεί να το αγοράσει και κατευθείαν! 

Πολύ όμορφη δουλειά και νομιζω μπαίνει στο to buy list!

Επόμενο το Odyssey! Μέχρι το καλοκαίρι με τους ρυθμούς μου να έχω χρόνο για το BoW!

Νομίζω θα πήγαινα στο ΒΟΤW, είναι υπέροχο παιχνίδι. 

6 λεπτά πριν, panosvlass είπε

Τουλάχιστον εμένα με ζορισε. Περισσότερο από ότι περίμενα

Αυτα τα επιπεδα με τα τραινακια και το πυραυλακι για παράδειγμα, με έκαναν να ανακαλύψω νέες βρισιές 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρισιές άλλο τίποτα! Και κάθε λίγο άκουγα:

Μαμά ο μπαμπάς πάλι χτυπάει τον καναπέ...😂

Θα κάνω trade το DK με το Odyssey οπότε γι'αυτό και είναι το επόμενο. Το BOTW όταν πετύχω αγγελία σωστή θα πάρει την σειρά του!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου κάνανε δώρο το Monopoly Compilation: Monopoly Madness & Monopoly Plus. Έχει κανείς άποψη; Το switch το έχω κυρίως για το co-op. Στα θετικά ότι μπορούν να παίξουν ως και 6 άτομα. Αξίζει τον κόπο ή να το πάω για αλλαγή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 ώρες πριν, stormrain είπε

Τωρα σκέφτομαι τι να παρω, Skyward Sword ή  Kirby?

Το kirby ειναι πανευκολο σε σχεση με το dk.Ακομα και στο δυσκολο επιπεδο.Τωρα ειναι κλασσικο παιχνιδι nintendo.Απλα με ενα χαμογελο ολη την ωρα.Εχει demo να το δοκιμασεις στο eshop.

Οσο για το skyward sword εχει αρκετα καλα dungeons,ενδιαφερουσα ιστορια αλλα και τεραστιο θεμα pacing.Αρκει να ξερεις οτι δεν εχει καμια σχεση με το botw.Ανηκει στην παλια φιλοσοφια των zelda.

Επεξ/σία από dekulinkgr
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, φίλος ψάχνει το oled να το πάρει με πιστωτική και άτοκες δόσεις , όμως είναι εξαντλημένο απο παντού. Έχετε κάποια ιδέα? Σε περίπτωση που δέν να πάει στην λύση του απλού που το έχει και προσφορά ο Γερμανός?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...