Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 31/3/2022 στις 1:05 ΜΜ, CleanthisD είπε

Σε ξέχασα αλλά επανέρχομαι. Ελπίζω να έχεις φτάσει πιο κοντά. Να πω ότι κάποια στιγμή είχα παθιαστει με τον Άδη, ευτυχώς ήταν μέσα στην κακοκαιρία που είχα αρκετό ελεύθερο χρόνο. Παράτησα το forbidden west στον πρόλογο για την πάρτη του.286B3503-88A6-4C72-B8BE-077AA6BFFFCA.jpeg.73c2142482db476238fcf99677654bd8.jpeg

Πως εγώ έβγαλα με το σπαθί 

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

B92C6B50-7E8F-46F8-8B9D-51F1DD203AF8.jpeg.c370b137237caa919bedbd7ad6a52807.jpeg
Με το σπαθί παίζω

Attack:Αφροδίτη 

Special: Ποσειδωνας

Cast:ό,τι σ αρέσει αρκεί να μένει στον αντίπαλο (πχ Δίας, Αθήνα, Αρτεμις κτλ)

Dash και Aid ότι σ αρέσει 

Σημαντικό είναι μετά τα Ηλισια να έχεις βρει το upgrade του Δαίδαλου με το dash attack. Αυτό που κάνω με το σπαθί είναι να σπαμαρω το dash attack (B+Y) δεν ολοκληρώνω δλδ το attack πατώντας 3 φορές το Υ. Όταν με κυκλώσουν αρκετοί εχθροί χρησιμοποιώ το special με το boon του ποσειδωνα και τους πετάω μακριά. Σημαντικά επίσης είναι τα Pessure points και το exit wounds της Αρτεμις για το καστ. Στην κυριολεξία «λιώνει» τα bosses αν τα αναβαθμίσεις κάνα 2 φορές.

Παντα κυνηγάω τα dungeons του Δαίδαλου και στα πρώτα δυο επίπεδα τις θύρες του Χάους. Για τα dungeons  με τα θαυμαστικά ! Προφανώς ξέρεις ότι είναι προτεραιότητα. Ειδικά ο Πατροκλος που σου αναγεννά τις ζωές. Στο τελευταίο επίπεδο θα καθαρίσω όλα τα dungeons πριν μπω στον Άδη έτσι ώστε να κάνω το build όσο πιο δυνατό γίνεται. Τις περισσότερες φορές στο τελευταίο επίπεδο θα εμφανίσει Charon’s shop όποτε έχε καβατζα 200coins για να αγοράσεις ζωή αν έχεις χασει κάποια. Επίσης το δόντι του skully το αφήνω πάντα για το τέλος.

Αν θυμάμαι σωστά companion σ αφήνει να επιλέξεις μετά την πρώτη ολοκλήρωση όποτε δεν έχει σημασία να σου πω κάτι 

Αυτά και ελπίζω να βοήθησα 

 

Το πιο OP που έχω βρει εγώ είναι το Lightning Rod Duo Boon από Άρτεμη και Δία. Τα cast gems που κάθονται αφού τα πετάξεις και πριν τα μαζέψεις (όχι αν είναι μέσα σε εχθρούς) κάνουν 70 damage το δευτερόλεπτο το καθένα (όχι ΑοΕ αλλά έχουν αρκετή εμβέλεια). Κι εσύ δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα, μπορείς απλά να τα κοιτάς να σκοτώνουν για σένα. Συνδυάζεται καλά με τόξο και με το Chaos που δίνει +1 cast και τα αντικείμενα που δίνουν έξτρα cast.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εχω 2 ερωτησεις αν μπορει καποιος να με βοηθησει

1) Μπορω να εχω την κονσολα συνδεδεμενη στην οθονη και να παιζω με ενα δευτερο παικτη μαζι με τα δυο joy-con εχοντας απο ενα ο καθενας;

2)Μπορω να κουμπωσω τα δυπ joy-con μαζι ωστε να εχω ενα πιο στιβαρό χειριστήριο για την τηλεοραση και ο δευτερος παικτης να παιζει με ενα αλλο gamepad?πχ pro controller;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, massey είπε

Εχω 2 ερωτησεις αν μπορει καποιος να με βοηθησει

1) Μπορω να εχω την κονσολα συνδεδεμενη στην οθονη και να παιζω με ενα δευτερο παικτη μαζι με τα δυο joy-con εχοντας απο ενα ο καθενας;

2)Μπορω να κουμπωσω τα δυπ joy-con μαζι ωστε να εχω ενα πιο στιβαρό χειριστήριο για την τηλεοραση και ο δευτερος παικτης να παιζει με ενα αλλο gamepad?πχ pro controller;

1) Εξαρτάται από το κάθε παιχνίδι. Πολλά παιχνίδια το υποστηρίζουν.

2) Ναι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, KaRouLi είπε

Σήμερα δεν ήταν το Release του Advance Wars? Ακόμα το βλέπω "προπαραγγελία" στο skoutz και μη διαθέσιμο στο switch shop. Τι έγινε πάλι?

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Fulgore είπε

 

Δε το είχα δει αυτό, κρίμα για το παιχνίδι. Δεν βλέπω καμία διαφορά να καθυστερήσει το παιχνίδι, ακόμα και αν υπάρχουν παραλληλισμοί με το Blue Moon /Russia. Λες και δεν παίζουν πάντα CoD / Counter Strike τόσα χρόνια και μια χαρά γίνονται πόλεμοι στον κόσμο. Anyway.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλώς σας βρήκα 34 χρόνων πρώτη φορά με nintendo. Το βρήκα στο acenter σε καλή τιμή πολύ κοντά στην επίσημη και το τσίμπησα. Αρχή έγινε με metroid και odyssey 

20220407_222207.jpg

  • Like 16
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, iznodur είπε

Καλώς σας βρήκα 34 χρόνων πρώτη φορά με nintendo. Το βρήκα στο acenter σε καλή τιμή πολύ κοντά στην επίσημη και το τσίμπησα. Αρχή έγινε με metroid και odyssey 

20220407_222207.jpg

Joining Welcome Home GIF

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, iznodur είπε

Καλώς σας βρήκα 34 χρόνων πρώτη φορά με nintendo. Το βρήκα στο acenter σε καλή τιμή πολύ κοντά στην επίσημη και το τσίμπησα. Αρχή έγινε με metroid και odyssey 

20220407_222207.jpg

Οταν τελειωσεις με αυτα: Zelda Breath of the Wild.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...