Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δυστηχως αναμενομενο.Το covid κυριως τους πηγε πολυ πισω.Τουλαχιστον ας δειχνανε καινουργιο gameplay.Οh well.

Επεξ/σία από dekulinkgr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδηση θα ήταν αν θα κυκλοφορούσε κανονικά χωρίς καθυστερήσεις. Αναμενόμενη καθυστέρηση και πιθανόν να ακολουθήσει και άλλη αν η Ν έχει σκοπό να κυκλοφορήσει νέο σύστημα/έκδοση αρχές 2024.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aς πάρει όσο χρειάζεται να γίνει η παιχνιδάρα που θα πρέπει να ειναι. Ο πήχης ειναι ψηλά και με τους νέους μηχανισμούς θα απογειωθεί.

Δεν θέλουμε καμία έκπτωση!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Vagosman είπε

Aς πάρει όσο χρειάζεται να γίνει η παιχνιδάρα που θα πρέπει να ειναι. Ο πήχης ειναι ψηλά και με τους νέους μηχανισμούς θα απογειωθεί.

Δεν θέλουμε καμία έκπτωση!

Να βρειτε καποια, που να σας προσεχει οσο προσεχει η Nintendo το Zelda.

Ολα ειναι πιθανα σε αυτη τη ζωη, αλλα το να μην φτιαξει παιχνιδαρα η Nintendo με το IP του Zelda και του Mario, ειναι το λιγοτερο πιθανο απ'ολα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/3/2022 στις 2:09 ΜΜ, anarchy79 είπε

Προφανως τα έχω ξεκλειδώσει όλα, αλλά μου αρέσει με το σπαθί , με τα άλλα είμαι ακόμα χειρότερος χαχαχαχαχαχαχα χαχαχαχαχαχαχα χαχαχαχαχαχαχα

Σε ξέχασα αλλά επανέρχομαι. Ελπίζω να έχεις φτάσει πιο κοντά. Να πω ότι κάποια στιγμή είχα παθιαστει με τον Άδη, ευτυχώς ήταν μέσα στην κακοκαιρία που είχα αρκετό ελεύθερο χρόνο. Παράτησα το forbidden west στον πρόλογο για την πάρτη του.286B3503-88A6-4C72-B8BE-077AA6BFFFCA.jpeg.73c2142482db476238fcf99677654bd8.jpeg

Πως εγώ έβγαλα με το σπαθί 

Spoiler

B92C6B50-7E8F-46F8-8B9D-51F1DD203AF8.jpeg.c370b137237caa919bedbd7ad6a52807.jpeg
Με το σπαθί παίζω

Attack:Αφροδίτη 

Special: Ποσειδωνας

Cast:ό,τι σ αρέσει αρκεί να μένει στον αντίπαλο (πχ Δίας, Αθήνα, Αρτεμις κτλ)

Dash και Aid ότι σ αρέσει 

Σημαντικό είναι μετά τα Ηλισια να έχεις βρει το upgrade του Δαίδαλου με το dash attack. Αυτό που κάνω με το σπαθί είναι να σπαμαρω το dash attack (B+Y) δεν ολοκληρώνω δλδ το attack πατώντας 3 φορές το Υ. Όταν με κυκλώσουν αρκετοί εχθροί χρησιμοποιώ το special με το boon του ποσειδωνα και τους πετάω μακριά. Σημαντικά επίσης είναι τα Pessure points και το exit wounds της Αρτεμις για το καστ. Στην κυριολεξία «λιώνει» τα bosses αν τα αναβαθμίσεις κάνα 2 φορές.

Παντα κυνηγάω τα dungeons του Δαίδαλου και στα πρώτα δυο επίπεδα τις θύρες του Χάους. Για τα dungeons  με τα θαυμαστικά ! Προφανώς ξέρεις ότι είναι προτεραιότητα. Ειδικά ο Πατροκλος που σου αναγεννά τις ζωές. Στο τελευταίο επίπεδο θα καθαρίσω όλα τα dungeons πριν μπω στον Άδη έτσι ώστε να κάνω το build όσο πιο δυνατό γίνεται. Τις περισσότερες φορές στο τελευταίο επίπεδο θα εμφανίσει Charon’s shop όποτε έχε καβατζα 200coins για να αγοράσεις ζωή αν έχεις χασει κάποια. Επίσης το δόντι του skully το αφήνω πάντα για το τέλος.

Αν θυμάμαι σωστά companion σ αφήνει να επιλέξεις μετά την πρώτη ολοκλήρωση όποτε δεν έχει σημασία να σου πω κάτι 

Αυτά και ελπίζω να βοήθησα 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιζω και το kirby παραλληλα με το elden ring.Ενταξει απλα fun-χαλαρωτικο παιχνιδι.Με ενα ηλιθιο χαμογελο ολη την ωρα.Ειμαι στον 3ο κοσμο.Ευκολο παιχνιδι οπως αναμενοταν,μονη δυσκολια τα time trials .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα my Nintendo rewards που κάνουμε claim με platinum points αναγκαστικά πρέπει να πληρώσουμε 7 ευρώ ανά αντικείμενο; Είναι αρκετά ασύμφορο έτσι για αυτά τα μικρά δωράκια 😕

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα.

Αυτο τον καιρό μου έχει μπει στο μυαλό η αγορά ενος Switch. Εχω να ακουμπήσω κονσόλα της Nintendo από εποχές του πρώτου game boy και του snes. Δεν ξερω μου κόλλησε να δοκιμάσω το zelda botw και κανένα pokemon arceus / sword να θυμηθώ τα νιάτα μου 😂

Η ερώτηση μου ειναι, αξίζει η αγορά του την δεδομένη στιγμή? Η κονσόλα πλέον εχει κλείσει 5ετια και κάτι ακούγεται οτι θα βγάλει την επόμενη.

Απο παιχνίδια έχει τίποτα αξιόλογο δεδομένου και ότι απο ισχύ είναι αρκετά πίσω απο ps4/xbox?

Ps: Αν κανείς πουλάει κονσόλα με κάποιο απο τα παιχνίδια που ανέφερα ας στείλει ενα πμ 😂

Επεξ/σία από Liapisftw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...