Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ξερει κανεις αν υπαρχει απο ελλαδα (αμαζον δε στελνει)  θηκη με μπαταρια για το switch ?

Μετα απο τοσο καιρο δεν κραταει πολυ η μπαταρια... 

 

Εκτος βεβαια απο το hyperx που κοστιζει πολυ... σε αμαζον εχω δει πολλα στη μιση τιμη, αλλα δε στελνει ελλαδα.

https://www.amazon.de/-/en/Nintendo-Charging-Protective-Rechargeable-Powerful/dp/B07T7111QW/ref=dp_fod_2?pd_rd_i=B07T7111QW&psc=1

Επεξ/σία από toxotis70
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators
10 minutes ago, toxotis70 said:

ξερει κανεις αν υπαρχει απο ελλαδα (αμαζον δε στελνει)  θηκη με μπαταρια για το switch ?

Μετα απο τοσο καιρο δεν κραταει πολυ η μπαταρια... 

 

Εκτος βεβαια απο το hyperx που κοστιζει πολυ... σε αμαζον εχω δει πολλα στη μιση τιμη, αλλα δε στελνει ελλαδα.

https://www.amazon.de/-/en/Nintendo-Charging-Protective-Rechargeable-Powerful/dp/B07T7111QW/ref=dp_fod_2?pd_rd_i=B07T7111QW&psc=1

Εγώ πάντως αν έψαχνα για τέτοιο πράγμα θα σκεφτόμουν σοβαρά για αυτό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μιλαω για αμμεσα... κανεις δε φερνει στην ελλαδα κατι σε λογικη τιμη ?

Επεξ/σία από toxotis70
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Just now, toxotis70 said:

μιλαω για αμμεσα...

Εναλλακτικά μπορείς να πας για την καλύτερη επιλογή που υπάρχει αυτή τη στιγμή σε grip, τσιμπάς και ένα powerbank των 10k και κάνεις DIY κατασκευή με velcro.

Still, καλύτερη επιλογή από τα υπόλοιπα gripcases που δεν βολεύουν στο χέρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, anarchy79 είπε

Μάγκες μετά από τόσα χρόνια που έχω το switch για τον γιο μου (παίζω και εγώ βέβαια και μερικές φορές τσακωνόμαστε ποιος θα παίξει :) ). Έχω να πω ότι δεν αξίζει το μηχάνημα πλέον. Νομίζω ότι θα το πουλήσω (έχω την v1) μαζί με τα παιχνίδια που έχω ήδη (22 κουτάτα που λέγαμε πολύ παλαιά και τα διπλάσια+ σε digital).

 

Άλλαξα άποψη παίδες μετά από άπειρες ώρες παιχνιδιού γιατί με έχει π##-&+# αυτός o hades ψυχολογικά. Μου έχει αλλάξει τα φώτα. Βέβαια έχω φτάσει 2!!!! φορές στον τελικό αρχηγό που δεν αναφέρω ποιος ή τι είναι για να μην σποιλαρω αν και πως να σποιλαρω αφού όλοι το έχετε μηδενίσει εκτός από μένα :) .

Είμαι στα όρια να το πιάσω και να το κολλήσω στον τοίχο και να το κάνω κομμάτια, μα την Παναγία.

 

Προφανως και αστειεύομαι όταν αναφέρω ότι δεν αξίζει. Προφανώς και αξίζει. Όμως έχω τοοοοοοσα παιχνίδια και έχω κολλήσει στο hades. Αγοράζω παιχνίδια όσο είναι δυνατόν βέβαια για να φύγω λίγο από το hades, αλλά μετά από λίγο πάω για άλλο ένα run κτλ κτλ.

 

Υ.Γ : Αν το κάνω σμπαράλια που είμαι πολύ κοντά , θα μπορώ στο επόμενο που θα πάρω να κατεβάσω ότι είχα και σε αυτό και κυρίως το hades ? :) :) , χωρίς να τα ξαναπληρωσω? Αλήθεια ρωτάω.

Υ.Γ2 : Να ξέρετε ότι αν δεν σκεφτόμουν τον μικρό θα το είχα στείλει αδιαβαστο το switch.

Υ.Γ3: Είπα τον πόνο μου και τέλος το διάλειμμα, πάω να συνεχίσω δουλειά. Να στε καλά όλοι και όλες. Θα ξαναποσταρω όταν το μηδενίσω , οπότε να πω ότι ευχαριστώ για την βοήθεια και δεν θα τα ξαναπουμε αφού δεν βλέπω να το τερματίζω :)

Θύμισε λίγο με τι σου όπλο σου αρέσει να παίζεις; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, CleanthisD είπε

Θύμισε λίγο με τι σου όπλο σου αρέσει να παίζεις; 

Προφανως τα έχω ξεκλειδώσει όλα, αλλά μου αρέσει με το σπαθί , με τα άλλα είμαι ακόμα χειρότερος χαχαχαχαχαχαχα χαχαχαχαχαχαχα χαχαχαχαχαχαχα

Επεξ/σία από anarchy79
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, anarchy79 είπε

Μάγκες μετά από τόσα χρόνια που έχω το switch για τον γιο μου (παίζω και εγώ βέβαια και μερικές φορές τσακωνόμαστε ποιος θα παίξει :) ). Έχω να πω ότι δεν αξίζει το μηχάνημα πλέον. Νομίζω ότι θα το πουλήσω (έχω την v1) μαζί με τα παιχνίδια που έχω ήδη (22 κουτάτα που λέγαμε πολύ παλαιά και τα διπλάσια+ σε digital).

 

Άλλαξα άποψη παίδες μετά από άπειρες ώρες παιχνιδιού γιατί με έχει π##-&+# αυτός o hades ψυχολογικά. Μου έχει αλλάξει τα φώτα. Βέβαια έχω φτάσει 2!!!! φορές στον τελικό αρχηγό που δεν αναφέρω ποιος ή τι είναι για να μην σποιλαρω αν και πως να σποιλαρω αφού όλοι το έχετε μηδενίσει εκτός από μένα :) .

Είμαι στα όρια να το πιάσω και να το κολλήσω στον τοίχο και να το κάνω κομμάτια, μα την Παναγία.

 

Προφανως και αστειεύομαι όταν αναφέρω ότι δεν αξίζει. Προφανώς και αξίζει. Όμως έχω τοοοοοοσα παιχνίδια και έχω κολλήσει στο hades. Αγοράζω παιχνίδια όσο είναι δυνατόν βέβαια για να φύγω λίγο από το hades, αλλά μετά από λίγο πάω για άλλο ένα run κτλ κτλ.

 

Υ.Γ : Αν το κάνω σμπαράλια που είμαι πολύ κοντά , θα μπορώ στο επόμενο που θα πάρω να κατεβάσω ότι είχα και σε αυτό και κυρίως το hades ? :) :) , χωρίς να τα ξαναπληρωσω? Αλήθεια ρωτάω.

Υ.Γ2 : Να ξέρετε ότι αν δεν σκεφτόμουν τον μικρό θα το είχα στείλει αδιαβαστο το switch.

Υ.Γ3: Είπα τον πόνο μου και τέλος το διάλειμμα, πάω να συνεχίσω δουλειά. Να στε καλά όλοι και όλες. Θα ξαναποσταρω όταν το μηδενίσω , οπότε να πω ότι ευχαριστώ για την βοήθεια και δεν θα τα ξαναπουμε αφού δεν βλέπω να το τερματίζω :)

Φανταζομαι δοκιμαζεις διαφορετικα builds ετσι??Μετα απο ενασχοληση βεβαια γνωριζεις τι  ταιριαζει σε σενα.Εγω θυμαμαι επαιρνα παντα το boom της Αθηνας για το divine dash.Aγαπημενο οπλο το spear του Αχιλλεα,το μοναδικο οπλο με το οποιο το εχω "τερματισει" 2 ή 3 φορες.Υπομονη κανε και θα δεις οτι βγαινει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, anarchy79 είπε

Προφανως τα έχω ξεκλειδώσει όλα, αλλά μου αρέσει με το σπαθί , με τα άλλα είμαι ακόμα χειρότερος χαχαχαχαχαχαχα χαχαχαχαχαχαχα χαχαχαχαχαχαχα

Κι εγώ με σπαθί έπαιζα κυρίως, αλλαζα μόνο για το μπόνους που σου δίνει στα darkness. 

Σε μια τέτοια περίπτωση λοιπόν πήρα το τόξο και τελικά κέρδισα. Βέβαια μου είχαν κάτσει πολυ καλές αναβαθμίσεις.

Deflect από Αθηνα στο σπριντ είναι στανταράκι. Μετά booms από τον Δία και καλή αναβάθμιση στο spell. Σε συνδιασμό με το τόξο μπορείς να χτυπάς από μακριά και αποφεύγεις αρκετό damage. 

Το σπαθί βοηθά αρκετά στα πρωτα στάδια, σε αντίθεση με το τόξο, αλλα τελικά θεωρώ πως στο τέλος είναι καλύτερο το τόξο. 

Βέβαια εξαρτάται πως παιζει ο καθένας και τι τον βολευει, το αναφέρω όμως γιατί το τόξο δεν με βόλευε καν και τελικά με έσωσε. 

Νομίζω δεν έχω σποιλαρει. Ότι έχω γράψει το συναντάς στα πρωτα 2-3 runs γι'αυτό δεν βάζω σπόιλερ. 

Επεξ/σία από Brazhlias
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, medidia είπε

Μήπως γνωρίζει κανείς αν υπάρχει κάποιο μαγαζί αύριο ανοιχτό στην Αθήνα να αγοράσω το Kirby;

Αυριο εθνική εορτή, μην το ψάξεις καθόλου. Όλα κλειστά και είναι και λογικό εδώ που τα λέμε για να τιμηθούν οι αγωνιστές του 21. Από Σάββατο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αδέρφια χρόνια πολλά για την μέρα και τιμή σε όσους αγωνίστηκαν για να είμαστε σήμερα ελεύθεροι, χωρίς να το αναλύσω το τελευταίο .

Κάποτε η Νιντεντο είχε δώσει νομίζω για λίγες μέρες το arms με το οποίο ο μικρός είχε ξετρελαίνει και ενώ μου το έχει πει 500 φορές να του το αγοράσω, δεν του το αγόρασα ποτέ, ενώ του αγόραζα αλλα παιχνίδια. Ψάχνοντας για το παιχνίδι μιας και χτες πληρώθηκα μετά από τέσσερις μήνες, είδα ότι το arms 2 βγαίνει 14-07-2023, σε ενάμιση χρόνο και σκέφτομαι να του πάρω το arms που κυκλοφορεί ώστε να μην τον ακούω άλλο να νιαουριζει. Μετα από την τόσο σύντομη εισαγωγή μου :) και επειδή το παιχνίδι είναι κατά βασην online, θα ήθελα να μου πείτε αν έχει ακόμα κόσμο μέσα. Σκεφτόμουν να τον πάω στο Μάριο τέννις ή το smash που οιστευω ότι έχουν κόσμο, αλλά επιμένει για το arms.

 

Όποιος ξέρει μου λέει και φεύγει παραγγελία. Να πω εδώ ότι η τιμή του δεν πέφτει με τίποτα , ους πουλιέται μεταχειρισμένο. Ρε Νιντεντο χαμήλωσε λίγο, παιχνίδι 5 χρονών είναι, λυπήσου μας.Ευχαριστωκαι χρόνια πολλά και στους εορτάζοντες.

 

Επεξ/σία από anarchy79
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Παιδιά χρόνια πολλά για την ημέρα . Να πω την αλήθεια δεν έκατσα να δω παρέλαση αλλά λιώνω με το κιρμπι από το πρωί . 

Το παιχνίδι το είχα κάνει pre order  και το παρέλαβα χτες σε φυσική μορφή  από γνωστό συνοικιακο gaming μαγαζί.

Θα έλεγα ότι μετά το κάψιμο σε elden ring και danganronpa είναι ένα πολύ ευχάριστο διάλειμμα οπτιμισμου και θετικής διάθεσης . Το gameplay είναι πολύ ευχάριστο και η μουσική ειδικά θα έλεγα είναι καταπληκτική ! .η μόνη μου ένσταση είναι τα γραφικά που παροτι συνολικά όμορφα ,  τουλάχιστον σε handheld υπάρχουν αρκετά textures με αρκετά χαμηλή ανάλυση που χαλάνε κάπως την εμπειρία. Θα το δοκιμάσω σε docked για να έχω πλήρη άποψη.

Δεν ξέρω αν είναι το καλύτερο Kirby , σίγουρα όμως είναι ένα πολύ καλό 3d platform . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/3/2022 στις 12:34 ΜΜ, anarchy79 είπε

Αδέρφια χρόνια πολλά για την μέρα και τιμή σε όσους αγωνίστηκαν για να είμαστε σήμερα ελεύθεροι, χωρίς να το αναλύσω το τελευταίο .

Κάποτε η Νιντεντο είχε δώσει νομίζω για λίγες μέρες το arms με το οποίο ο μικρός είχε ξετρελαίνει και ενώ μου το έχει πει 500 φορές να του το αγοράσω, δεν του το αγόρασα ποτέ, ενώ του αγόραζα αλλα παιχνίδια. Ψάχνοντας για το παιχνίδι μιας και χτες πληρώθηκα μετά από τέσσερις μήνες, είδα ότι το arms 2 βγαίνει 14-07-2023, σε ενάμιση χρόνο και σκέφτομαι να του πάρω το arms που κυκλοφορεί ώστε να μην τον ακούω άλλο να νιαουριζει. Μετα από την τόσο σύντομη εισαγωγή μου :) και επειδή το παιχνίδι είναι κατά βασην online, θα ήθελα να μου πείτε αν έχει ακόμα κόσμο μέσα. Σκεφτόμουν να τον πάω στο Μάριο τέννις ή το smash που οιστευω ότι έχουν κόσμο, αλλά επιμένει για το arms.

 

Όποιος ξέρει μου λέει και φεύγει παραγγελία. Να πω εδώ ότι η τιμή του δεν πέφτει με τίποτα , ους πουλιέται μεταχειρισμένο. Ρε Νιντεντο χαμήλωσε λίγο, παιχνίδι 5 χρονών είναι, λυπήσου μας.Ευχαριστωκαι χρόνια πολλά και στους εορτάζοντες.

 

 

Δεν νομίζω να υπάρχει Arms 2, τόσο στην ημερομηνία που λες, όσο και γενικά. Από ένα πρόχειρο googleαρισμα το ανακάλυψα σε ένα fan site με fan projects. Λογικά εκεί το είδες, αλλά δεν ισχύει (τουλάχιστον όχι ακόμα).

 

Εκτός αν κάνω κάτι τραγικά λάθος οπότε όποιος γνωρίζει παραπάνω ας ενημερώσει...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, vassilis_pap είπε

Δεν νομίζω να υπάρχει Arms 2, τόσο στην ημερομηνία που λες, όσο και γενικά. Από ένα πρόχειρο googleαρισμα το ανακάλυψα σε ένα fan site με fan projects. Λογικά εκεί το είδες, αλλά δεν ισχύει (τουλάχιστον όχι ακόμα).

 

Εκτός αν κάνω κάτι τραγικά λάθος οπότε όποιος γνωρίζει παραπάνω ας ενημερώσει...

Ισως έχεις δίκιο και εγώ στο ίντερνετ το είδα. Του παραγγειλα το arms και περιμένω αύριο μεθαύριο να έρθει λογικά. ελπίζω να κρατάνε ακόμα κόσμο οι server του. Το έχεις? Έχει κόσμο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, anarchy79 είπε

Ισως έχεις δίκιο και εγώ στο ίντερνετ το είδα. Του παραγγειλα το arms και περιμένω αύριο μεθαύριο να έρθει λογικά. ελπίζω να κρατάνε ακόμα κόσμο οι server του. Το έχεις? Έχει κόσμο?

Όχι φίλε μου δυστυχώς. Δεν ξέρω να σου πω κάτι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...