Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, Mike_Ax. είπε

Μέσο cloud υποθέτω αλλιώς θα μιλάμε για pixelated version (γιατί προφανώς θα το κάνουν downscale και όχι χτίσιμο για το nsw εξ ολοκλήρου), κυριολεκτικά ένα μεγάλο κομμάτι του παιχνιδιού είναι τα ρεαλιστικά γραφικά που θα σε βοηθήσει να βυθιστείς στο κόσμο του hogwarts. Επίσης είχα την εντύπωση πως ήταν ps exclusive..

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οριστε και για οσους ζηταγανε folders στην κονσολα

Βεβαια τα αναφερει σαν groups αλλα same thing.

Edit

Τα folders δεν φαινονται στο home screen παρα μονο στο library.

Επεξ/σία από dekulinkgr
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/3/2022 στις 11:41 ΠΜ, I'm_busy είπε

Μέσο cloud υποθέτω αλλιώς θα μιλάμε για pixelated version (γιατί προφανώς θα το κάνουν downscale και όχι χτίσιμο για το nsw εξ ολοκλήρου), κυριολεκτικά ένα μεγάλο κομμάτι του παιχνιδιού είναι τα ρεαλιστικά γραφικά που θα σε βοηθήσει να βυθιστείς στο κόσμο του hogwarts. Επίσης είχα την εντύπωση πως ήταν ps exclusive..

Δεν είναι ps exclusive, παντού θα κύκλοφορησει. Αλλά ναι για switch λογικά cloud θα ναι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, dekulinkgr είπε

Οριστε και για οσους ζηταγανε folders στην κονσολα

Βεβαια τα αναφερει σαν groups αλλα same thing.

Edit

Τα folders δεν φαινονται στο home screen παρα μονο στο library.

επίτηδες το κάνουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

λολ

Folders από τα LIDL.

Ας τους πει κάποιος ότι θέλουμε κανονικά ανθρώπινα folders στην αρχική οθόνη και όχι custom tags λες και μπαίνουμε σε τσοντοσάιτ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παραθετω το 1ο review για το νεο kirby απο το περιοδικο edge.

Kirby and the Forgotten Land - 8
 

Not that Fromsoftware will be quaking in its boots., Indeed, those who've never understood the appeal of Kirby are unlikely to be convinced by his move into 3D. But otherwise this compact, imaginative adventure is a low key triumph, a work of great craft and wit that, unlike its lead, doesn't bite off more than it can chew. And it only leaves you hungry for more.

Φαινοταν απο τα trailers και το demo βεβαια οτι θα ηταν διασκεδαστικο.Αυριο ληγει βεβαια το embargo.Το θεμα ειναι οτι κυκλοφορει την παρασκευη αλλα λογου αργιας πιστευω απο εβδομαδα θα κυκλοφορησει retail.Μαλλον θα το παρω digital.

@malthador φανταζομαι το εχεις προπαραγγειλει ετσι δεν ειναι??digital ή retail?

Επεξ/σία από dekulinkgr
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 hour ago, dekulinkgr said:

@malthador φανταζομαι το εχεις προπαραγγειλει ετσι δεν ειναι??digital ή retail?

Έχω ένα voucher στο γιαπωνέζικο eshop, θα το σπρώξω για το Kirby μεθαύριο. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, Malthador είπε

Έχω ένα voucher στο γιαπωνέζικο eshop, θα το σπρώξω για το Kirby μεθαύριο. 

δέχεται κανονικά ελληνική κάρτα το γιαπωνέζικο eshop ή πήρες προπληρωμένη κάρτα από eneba klp ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
7 minutes ago, lysopaine said:

δέχεται κανονικά ελληνική κάρτα το γιαπωνέζικο eshop ή πήρες προπληρωμένη κάρτα από eneba klp ?

Προπληρωμένη από γιαπωνέζικο amazon πήρα, έχω γράψει την διαδικασία αναλυτικά εδώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, dekulinkgr είπε

Παραθετω το 1ο review για το νεο kirby απο το περιοδικο edge.

Kirby and the Forgotten Land - 8
 

Not that Fromsoftware will be quaking in its boots., Indeed, those who've never understood the appeal of Kirby are unlikely to be convinced by his move into 3D. But otherwise this compact, imaginative adventure is a low key triumph, a work of great craft and wit that, unlike its lead, doesn't bite off more than it can chew. And it only leaves you hungry for more.

Φαινοταν απο τα trailers και το demo βεβαια οτι θα ηταν διασκεδαστικο.Αυριο ληγρι βεβαια το embargo.Το θεμα ειναι οτι κυκλοφορει την παρασκευη αλλα λογου αργιας πιστευω απο εβδομαδα θα κυκλοφορησει retail.Μαλλον θα το παρω digital.

@malthador φανταζομαι το εχεις προπαραγγειλει ετσι δεν ειναι??digital ή retail?

😂

0681FDB0-630B-47B0-9012-8B19F8CF9B9B.jpeg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Bγηκαν και τα reviews.Πολυ καλα λογια απο ολους ειδικα για παιχνιδι kirby

https://opencritic.com/game/12682/kirby-and-the-forgotten-land/reviews

Σαν διαλειμμα απο το elden ring οτι πρεπει.Φαινεται τερμα διασκεδαστικο-χαλαρωτικο παιχνιδι.

edit

 

Επεξ/σία από dekulinkgr
  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απιστευτο παιχνιδι! η ΝΙΝ δεν σταματαει να εκπλησει.Το ξεκινησα σημερα και δεν λεω να το αφησω κατω. Το παιζω στο "δυσκολο" mode αλλα μεχρι τωρα δεν εχω συναντησει καποιο ιδιαιτερο εμποδιο. Με 2χ native αναλυση, ανισοτροπια και AA τα σπαει. Μπορει καποιος να επιβεβαιωσει πως το παιχνιδι ειναι στα 30frames (μονο τα cutscenes βλεπω στα 60). 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μάγκες μετά από τόσα χρόνια που έχω το switch για τον γιο μου (παίζω και εγώ βέβαια και μερικές φορές τσακωνόμαστε ποιος θα παίξει :) ). Έχω να πω ότι δεν αξίζει το μηχάνημα πλέον. Νομίζω ότι θα το πουλήσω (έχω την v1) μαζί με τα παιχνίδια που έχω ήδη (22 κουτάτα που λέγαμε πολύ παλαιά και τα διπλάσια+ σε digital).

 

Άλλαξα άποψη παίδες μετά από άπειρες ώρες παιχνιδιού γιατί με έχει π##-&+# αυτός o hades ψυχολογικά. Μου έχει αλλάξει τα φώτα. Βέβαια έχω φτάσει 2!!!! φορές στον τελικό αρχηγό που δεν αναφέρω ποιος ή τι είναι για να μην σποιλαρω αν και πως να σποιλαρω αφού όλοι το έχετε μηδενίσει εκτός από μένα :) .

Είμαι στα όρια να το πιάσω και να το κολλήσω στον τοίχο και να το κάνω κομμάτια, μα την Παναγία.

 

Προφανως και αστειεύομαι όταν αναφέρω ότι δεν αξίζει. Προφανώς και αξίζει. Όμως έχω τοοοοοοσα παιχνίδια και έχω κολλήσει στο hades. Αγοράζω παιχνίδια όσο είναι δυνατόν βέβαια για να φύγω λίγο από το hades, αλλά μετά από λίγο πάω για άλλο ένα run κτλ κτλ.

 

Υ.Γ : Αν το κάνω σμπαράλια που είμαι πολύ κοντά , θα μπορώ στο επόμενο που θα πάρω να κατεβάσω ότι είχα και σε αυτό και κυρίως το hades ? :) :) , χωρίς να τα ξαναπληρωσω? Αλήθεια ρωτάω.

Υ.Γ2 : Να ξέρετε ότι αν δεν σκεφτόμουν τον μικρό θα το είχα στείλει αδιαβαστο το switch.

Υ.Γ3: Είπα τον πόνο μου και τέλος το διάλειμμα, πάω να συνεχίσω δουλειά. Να στε καλά όλοι και όλες. Θα ξαναποσταρω όταν το μηδενίσω , οπότε να πω ότι ευχαριστώ για την βοήθεια και δεν θα τα ξαναπουμε αφού δεν βλέπω να το τερματίζω :)

Επεξ/σία από anarchy79
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...