Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
41 λεπτά πριν, ilias78 είπε

Πατάω στο ποστ σου για να ρωτήσω για το συγκεκριμένο κατάστημα. Δεν το γνωρίζω, δεν έχω ξανακάνει παραγγελία απο εξωτερικό.

Το shopto λοιπόν σε ποια χώρα είναι? Έχει τελωνείο? Ξέρουμε κόστος αποστολής κ έξοδα τελωνείου?

Αγγλία, πέρα απ το τελωνείο που προστέθηκε πια λόγο brexit, σταμάτησε εδώ και κανα χρόνο και τα digital games (κλειδιά). Δε θεωρώ πως αξίζει να ασχοληθεί κανείς από ελλάδα.

EDIT: Όσο για το τελωνείο, νομίζω έχει επισης κανα χρόνο δύο που από 50 ευρώ και πάνω τρως έξτρα κόστος ανάλογα με τη διαφορά τιμής εδώ.

Επεξ/σία από I'm_busy
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

18 λεπτά πριν, I'm_busy είπε

 

EDIT: Όσο για το τελωνείο, νομίζω έχει επισης κανα χρόνο δύο που από 50 ευρώ και πάνω τρως έξτρα κόστος ανάλογα με τη διαφορά τιμής εδώ.

Μέχρι 150€ πληρώνεις μόνο το ΦΠΑ, αλλιώς έχεις δασμούς και έξοδα εκτελωνισμού (ίσως και άλλα πράγματα).

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Grim Ripper είπε

Μέχρι 150€ πληρώνεις μόνο το ΦΠΑ, αλλιώς έχεις δασμούς και έξοδα εκτελωνισμού (ίσως και άλλα πράγματα).

Α δεν άλλαξε? 150 θυμώμουν ήταν παλιά, γενικά όποτε βλέπω ότι δε συμπεριλαμβάνονται οι δασμοί στη πληρωμή δε το ρισκάρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, ilias78 είπε

Πατάω στο ποστ σου για να ρωτήσω για το συγκεκριμένο κατάστημα. Δεν το γνωρίζω, δεν έχω ξανακάνει παραγγελία απο εξωτερικό.

Το shopto λοιπόν σε ποια χώρα είναι? Έχει τελωνείο? Ξέρουμε κόστος αποστολής κ έξοδα τελωνείου?

οτι ειπωθηκε πιο πανω ^  οι δασμοι ειναι 25 ευρω στην δικια μου περιπτωση, το δεμα υπαρχει στη θυριδα απο χθες και με περιμενει, καταφερα να βρω καποιον σημερα στο τηλεφωνο και μου ειπα πως επρεπε ηδη να ειχα λαβει ειδοποιητηριο, μαλλον ο ταχυδρομος ειναι gamer :P 

 

ΥΓ : ο βασικος λογος που ασχοληθηκα με το shopto ητανε  οτι εκεινη την περιοδο δεν το εβρισκα σε καποιο αλλο καταστημα, εδωσα καπου 24 για μεταφορικα και ειπα ευχαριστω ....

ειχα κανει αρχες φεβρουαριου  προπαραγγελια μεσω public.gr  και 1-2 βδομαδες αργοτερα ειχε ερθει mail οπου εγραφε  οτι τρωω ακυρο γιατι αλλιως τα υπολογισανε και αλλιως τους ηρθανε, δεν τους σχολιαζω καν ^ 

Επεξ/σία από SoFGR
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, I'm_busy είπε

Αγγλία, πέρα απ το τελωνείο που προστέθηκε πια λόγο brexit, σταμάτησε εδώ και κανα χρόνο και τα digital games (κλειδιά). Δε θεωρώ πως αξίζει να ασχοληθεί κανείς από ελλάδα.

Αν αναφέρεσαι στα digital games απο shopto αυτά πωλούνται κανονικά, τσίμπησα προχτες Mario Kart Booster Course Pack μεταξύ άλλων.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις είδα πως υπάρχει διαθέσιμη η συλλεκτική έκδοση για το Metroid Dread στο πλαίσιο. Για όσους δεν το είχαν προλάβει και δεν έπεσαν στην ανάγκη των scalpers είναι ευκαιρία. Αν και βλέπω να ανεβαίνουν νέες αγγελίες με 150+ τιμή αγοράς δυστυχώς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κυκλοφορησε το 1ο wave του mario kart 8.Eνταξει κλασσικα mario kart οποτε εγγυηση αλλα και σπασιμο νευρων !!Βεβαια δεν μου φανηκαν και τοσο ομορφες οι πιστες σε σχεση με το base game.Eπισης δεν εχει καθολου anti-grav.Παντως με διαφορα η πιο ωραια πιστα Ninja Hideaway.Λογικα ειναι καινουργια καθως δεν αναφερει οτι ειναι απο καποιο αλλο παιχνιδι της σειρας.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, chek2fire είπε

επιτέλους το έστειλαν από Γαλλία το triangle strategy 

Επειδη εμένα δεν το έχουν στείλει ακόμα και μολις βρήκα απο Ελλάδα, το θελει κανένας απο Αττική;

ή να το ακυρώσω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...