Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πολύ σωστα Malthador, τερμα οι αγορες απο Ρωσία https://www.aroged.com/2022/03/04/nintendo-temporarily-closed-the-russians-access-to-the-digital-store-nintendo-eshop-with-switch/

εν τω μεταξύ οι τιμές είχαν φτάσει στο χώμα π.χ. το doom είχε ένα τάλιρο, έπρεπε να προστατευτει προφανως η Nintendo

Επεξ/σία από pollop
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 3/3/2022 στις 11:09 ΜΜ, mansa2k είπε

Ωραία αυτά αλλά δεν γνωρίζω τι θα γίνει μελλοντικά σε αυτό το κομμάτι πέρα από όσα ισχύουν σήμερα. Επίσης γενικότερα θεωρώ ότι τελικά παραπλήσιες προτάσεις με το NSW (υπάρχουσες και μελλοντικές) ενισχύουν το συγκεκριμένο κομμάτι της αγοράς όπως προανέφερα.

Μην ξεχνάμε πως υπήρχαν παρόμοια συστήματα και πριν την κυκλοφορία του NSW αλλά η Ν καθιέρωσε αυτό το concept λόγω περιεχομένου μεταξύ άλλων.

Untitled.png.91f48db3c1e53d9dfdbd6bcf523c8cc6.png

Έχει κουράσει αυτό περί παιδικών παιχνιδιών και παιδάκια. Απλά το γράφω γενικότερα γιατί στην πράξη δεν ισχύει.

Κάποτε ο Shuhei Yoshida του playstation είχε αναφέρει ότι η βιομηχανία χρειάζεται την Ν γιατί εισέρχεται νέος κόσμος. Παρόλα αυτά τα δεδομένα της αγοράς έχουν αλλάξει κατακόρυφα και τα παιδάκια/casual -στην πλειοψηφία τους- απασχολούνται  στις smartdevices. Αυτό το γνωρίζει πολύ καλά η Ν και το επαληθεύει με διάφορες δηλώσεις κατά καιρούς.

H παραπάνω εικόνα είναι από επίσημη παρουσίαση της Nintendo πριν μερικούς μήνες. Όλοι ενδιαφέρονται για όλες τις ηλιακές ομάδες ασχέτως αν κάποιοι (βασικά κάποιος πλέον) μέσω μάρκετινγκ έχουν επιτύχει μια πλύση εγκεφάλου ότι στο εκάστοτε οικοσύστημα παίζουν μόνο οι σκληροτράχηλοι παίχτες με τεράστια μπαλάκια.

Όταν και όποτε γίνει αυτό το συζητάμε. Πάντως εκεί που πρέπει να εστιάσεις είναι ότι ακολούθησαν -μετά την γενιά που αναφέρεις- τα  DS, Wii και το γιατί. 

Τι ξεχωριστό είχε το οποιοδήποτε σύστημα από πλευράς hardware στον έκτο χρόνο ζωής του; Να σου θυμίζω το LoU που βγήκε τέλη ζωής του ps3 στα 720p30fps με drops.

Σε γενικότερο πλαίσιο αναμένεται μια πολύ ροή κυκλοφοριών ενώ σε θέματα πωλήσεων το NSW πούλησε περισσότερο από των ανταγωνισμό και υποθέτω ακόμα και αθροιστικά. Δεν γνωρίζω άλλο σύστημα να έχει επιτύχει κάτι αντίστοιχο ξεπερνώντας συστήματα προηγούμενης και ενεργής γενιάς παράλληλα. Αυτά όμως είναι ψηλά γράμματα για τα μέσα..

Επιπλέον το hardware δεν είναι το δυναμικό χαρακτηριστικό των συστημάτων της Ν από την εποχή του DS. Παρόλα αυτά και εγώ προτιμώ περισσότερο δυνατό hardware πριν ακόμα την κυκλοφορία του NSW αλλά οι προσωπικές μας προτιμήσεις (ευσεβείς πόθους όπως αναφέρεις) δεν αλλάζουν τα δεδομένα της αγοράς.

Εγώ στο infographic βλέπω παιδικά γραφικά άρα για παιδιά 😜😜😜

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει παραλάβει κανένας τη συλλεκτική του triangle strategy από ελληνικό κατάστημα? Περιμένω από Public αλλά ενώ έχουν διαθέσιμη την απλή έκδοση δεν μου έχει έρθει τίποτα για τη συλλεκτική κ φοβάμαι το άκυρο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, rovgio είπε

Έχει παραλάβει κανένας τη συλλεκτική του triangle strategy από ελληνικό κατάστημα? Περιμένω από Public αλλά ενώ έχουν διαθέσιμη την απλή έκδοση δεν μου έχει έρθει τίποτα για τη συλλεκτική κ φοβάμαι το άκυρο. 

από public έφαγα άκυρο αλλά την βρήκα χθές στο Γαλλικό amazon χωρίς να την έχουν στείλει ακόμα όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, chek2fire είπε

από public έφαγα άκυρο αλλά την βρήκα χθές στο Γαλλικό amazon χωρίς να την έχουν στείλει ακόμα όμως.

Έχω κ εγώ ένα preorder από αγγλικό amazon κ δεν την έχουν στείλει ούτε εκείνοι. Οπότε μάλλον απλά έχει καθυστερήσει. 

Όταν λες άκυρο? Σε ενημέρωσαν ότι δεν θα παραλάβεις? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα βρισκεται ηδη στο αεροδρομιο :D :D

( ShopTo UK )

 

 

Saturday 05 March 2022
06:44
Item Received
ATHENS AIR MAIL UNIT (AMU), Greece
06:44
Your item is currently with Customs in the destination country.
ATHENS AIR MAIL UNIT (AMU), Greece
Friday 04 March 2022
13:25
Item Leaving the UK
LONDON AMU
03:34
Item Leaving the UK
LANGLEY HWDC
03:18
Item Received by Royal Mail
LANGLEY HWDC
Thursday 03 March 2022
19:36
Item Despatched to Royal Mail site
Nottingham MC
19:02
Item received at
Nottingham MC
17:33
Sender preparing item
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, rovgio είπε

Έχω κ εγώ ένα preorder από αγγλικό amazon κ δεν την έχουν στείλει ούτε εκείνοι. Οπότε μάλλον απλά έχει καθυστερήσει. 

Όταν λες άκυρο? Σε ενημέρωσαν ότι δεν θα παραλάβεις? 

ναι με είχαν ενημερώσει ότι δεν θα φέρουν τελικά κομμάτια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα σας, μιας και το Nintendo Switch Game Vouchers στο ρωσικό eshop κοστίζει κάπου στα 61 ευρώ σκέφτομαι οτι αξίζει, όμως η τρέχουσα κατάσταση έχει επηρεάσει την δυνατότητα να αγοράζουμε από το ρωσικό eshop?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, lysopaine είπε

καλημέρα σας, μιας και το Nintendo Switch Game Vouchers στο ρωσικό eshop κοστίζει κάπου στα 61 ευρώ σκέφτομαι οτι αξίζει, όμως η τρέχουσα κατάσταση έχει επηρεάσει την δυνατότητα να αγοράζουμε από το ρωσικό eshop?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...