Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

χθες παρελαβα την skull&co gripcase, χρησιμοποιουσα μια κινεζια που βρηκα εδω μεχρι τωρα. Τα γκριπακια πολυ ωραια, τα μεσαια με βολεψαν παρα πολυ, μετα απο ενα 3ωρο ΜΗ δεν ειχα κανενα θεμα. Ξερω οτι ειναι ψιλο-popular στο φορουμ, αλλα αξιζει τερμα στο 20ρικο που την πηρα

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Free Update στο Arceus που μάλλον θα έχει περισσότερα outbreaks.

Και νέα γενιά pokemon. 😛

Spoiler

eA5lv8B.png

LBDIDcA.jpeg

Και anime βασισμένο στο Legends Arceus.

Επεξ/σία από Grim Ripper
  • Like 4
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με το που ειδα το  παραπανω βιντεο πηγα τσιμπησα  12αρα  απο eneba στα 15.90 και μετα εδωσα αλλα 21 για να κανω την αναβαθμιση σε expansion pack :D

ετοιμαζω τωρα παραγγελια για το ασυρματο tribute 64 της retrobit 

 

Vgg.gif

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον το πρώτο pokemon παιχνίδι που θα κάνω skip(εκτός αν οι κριτικές είναι σαν του Arceus). Burn out προσωπικά από τα τόσα παιχνίδια pokemon...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Μάλλον το πρώτο pokemon παιχνίδι που θα κάνω skip(εκτός αν οι κριτικές είναι σαν του Arceus). Burn out προσωπικά από τα τόσα παιχνίδια pokemon...

 

Εικόνα.

Άμα εξαιρέσεις τις ονομασίες/λογότυπα και το water starter, μου άρεσαν πολύ και το περίμενα πως το legend arceus είναι ένα τεστ για τα gen 9. Επίσης ενώ δε "χορταίνω" τα νέα main παιχνίδια της σειράς, βάση της συχνότητας που βγαίνουν με φοβίζει όλο και πιο πολύ η ποιότητα. Αν δε μεγαλώσουν ραγδαία τις ομάδες τους θα συνεχίσουν να βγαίνουν μέτρια παιχνίδια χωρίς διάρκεια στο χρόνο απομακρύνοντας και τους πιο hardcore fans. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιζω το Hades. 

Πολυ συνοπτικα: Εχω κανει καμια δεκαρια προσπαθειες για escape μεχρι στιγμης και ειναι απο τις ελαχιστες φορες, που αυτα που διαβαζα και ακουγα για ενα παιχνιδι, δεν αποδειχθηκαν υπερβολες.

Ειναι εκπληκτικο, αν και για να μην παρω κανεναν στο λαιμο μου, πρεπει να πω πως ειναι αρκετα απαιτητικο. Θελει αφοσιωση και συγκεντρωση, αν πας "στο βροντο" δεν θα το τερματισεις.

Για να μην φλιαρω, τεραστια ποικιλια σε εχθρους, οπλα, διαλογους, dungeons, δυναμεις, χαρακτηρες. Ωραιο εικαστικο. Ωραιο gameplay. Σαρκασμο στους διαλογους, που σπανε τον τεταρτο τοιχο πολλες φορες. Επισης μια τελειως αλλη οπτικη της ελληνικης μυθολογας, απο αυτη που ειχε το God of War, αλλα εξισου ενδιαφερουσα.

Το ιδιο καλο ειτε στην τηλεοραση, ειτε handheld.

Εκπληκτικη δουλεια πραγματικα.

Επεξ/σία από Brazhlias
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://nintendoeverything.com/new-switch-icons-available-through-nintendo-switch-online/

Νεα προνομια για τους κατοχους του nso.Nεα missions που μπορειτε να κανετε για platinum points.Οπου τα points αυτα μπορειτε να παρετε ή να δημιουργησετε νεα icons.

 

Oντως το hades ειναι πολυ ωραιο παιχνιδι @Brazhlias .Εγω "τερματισα" το παιχνιδι κανα 3αρι φορες ομως.Δεν αντεξα για παραπανω.Ολο λεω να το ξαναπιασω αλλα που.

 

Επεξ/σία από dekulinkgr
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, Brazhlias είπε

Παιζω το Hades. 

Πολυ συνοπτικα: Εχω κανει καμια δεκαρια προσπαθειες για escape μεχρι στιγμης και ειναι απο τις ελαχιστες φορες, που αυτα που διαβαζα και ακουγα για ενα παιχνιδι, δεν αποδειχθηκαν υπερβολες.

Ειναι εκπληκτικο, αν και για να μην παρω κανεναν στο λαιμο μου, πρεπει να πω πως ειναι αρκετα απαιτητικο. Θελει αφοσιωση και συγκεντρωση, αν πας "στο βροντο" δεν θα το τερματισεις.

Για να μην φλιαρω, τεραστια ποικιλια σε εχθρους, οπλα, διαλογους, dungeons, δυναμεις, χαρακτηρες. Ωραιο εικαστικο. Ωραιο gameplay. Σαρκασμο στους διαλογους, που σπανε τον τεταρτο τοιχο πολλες φορες. Επισης μια τελειως αλλη οπτικη της ελληνικης μυθολογας, απο αυτη που ειχε το God of War, αλλα εξισου ενδιαφερουσα.

Το ιδιο καλο ειτε στην τηλεοραση, ειτε handheld.

Εκπληκτικη δουλεια πραγματικα.

Δέκα φορές ? Καλά είσαι. Έχω παίξει 165 φορές ως τώρα και έχω φτάσει στον τελικό "αρχηγό". Αλλά έξω δεν βγήκα ακόμα.

 

Καλά είσαι. Δέκα φορές ? Έχεις δρόμο ακόμα, ελπίζω όχι τόσο όσο κάνω εγώ. Πάντως ΝΑΙ είναι ΠΑΙΧΝΙΔΑΡΑ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εγώ μετά από 10-15 αρχικές προσπάθειες, πλέον σχεδόν κάθε φορά που θα παίξω φτάνω στον Άδη και το νικάω γιατί είτε έχω αρκετή ζωή (και 1-2 επιπλέον ζωές) είτε έχω πάρει καλά skills.

Συνηθως επιλέγω dash με reflect που τα θεωρώ πολύ δυνατά.

Δεν έχω εμβαθύνει πολύ για άλλα items και προσπαθώ να καταλάβω το story που πάει και ποιος είναι ο "απώτερος σκοπός".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, anarchy79 είπε

Δέκα φορές ? Καλά είσαι. Έχω παίξει 165 φορές ως τώρα και έχω φτάσει στον τελικό "αρχηγό". Αλλά έξω δεν βγήκα ακόμα.

 

Καλά είσαι. Δέκα φορές ? Έχεις δρόμο ακόμα, ελπίζω όχι τόσο όσο κάνω εγώ. Πάντως ΝΑΙ είναι ΠΑΙΧΝΙΔΑΡΑ.

Spoiler

Το περισσοτερο που εχω φτασει ειναι στο Θησεα με τον Μινωταυρο και εχασα.

Δεν ξερω ποσο μακρια ειμαι, ουτε ποσο ακομα θελω για να το τελειωσω, αλλα περναω τοσο ωραια που δεν με νοιαζει καν. Μεχρι στιγμης μου δινει συνεχως καινουργια πραγματα και δεν με εχει κουρασει καθολου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν και το έχω παίξει ήδη στο Xbox το είχα σε wishlist και μόλις το πέτυχα σε καλή τιμή το πήρα και στο Switch. 

Journey to the Savage Planet λοιπόν. 

Για όποιον δεν το έχει ξαναδεί πρόκειται για first person action adventure, στα χνάρια του Metroid Prime. 

Προφανώς πιο πολύχρωμο και ανάλαφρο ύφος συνολικά εκτός από την ιστορία η όποια χωρίς να είναι πολύπλοκη ή με ιδιαίτερο βάθος απευθύνεται σε λίγο μεγαλύτερη ηλικία από ότι δείχνει η πρώτη εικόνα. 

Από εμένα προτείνεται. 

 

IMG_20220301_151136.jpg

Επεξ/σία από NickTG
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...