Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

13 ώρες πριν, anarchy79 είπε

Με τον πόνο μου παίζεις ? Έχω χάσει πάνω από 130 -140 φορές και τον τρίτο αρχηγό δεν τον έχω δει ακόμα, χαχαχαχαχαχαχα χαχαχαχαχαχαχα.

Εντάξει κάτι κάνεις πολύ λάθος! Το έχω μια εβδομάδα από τότε που ξεκίνησαν τα sales και ήδη στο ~45 run έφτασα στον Άδη και κέρδισα την πρώτη του ζωή (μετά έφαγα πολύ ξύλο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως.. και εγώ κάπου εκεί μεταξύ 40-50 run το έβγαλα την πρώτη φορά το hades. Προσπάθησε να μαζέψεις πολλά darkness και κλειδιά για να αναβαθμιστείς αν είναι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, BaronDavis είπε

Μόλις ξεκίνησα το breath of the wild.

Δεν έπαιξα πολύ.Το μόνο που πρόλαβα να κάνω ήταν να μαζέψω τα 4 orbs για να πάρω το paraglider.

Τώρα πρέπει να βρω αυτόν τον ρουφιάνο για να μου το δώσει .Ποιος ξέρει τι άλλο χαμαλικι θα μου πει να κάνω .

Βρήκα και μια πέτρα που σου κάνει aim για κάποια δευτερόλεπτα και μετά σε χτυπάει με μια ακτίνα.

Εσπασα ότι όπλο είχα και έμεινε με 1 life xD .

Ανυπομονώ να δυναμώσω και να το διαλύσω κάποια στιγμή.

 

Το παιχνίδι φαίνεται τρομερό.Καταλαβα από την πρώτη στιγμή αυτούς που έλεγαν για το πόσο καλογραμμένο open world είναι το game.

Σε κάποια φάση απλά εκοβα βόλτες εξερευνώντας κάθε σημείο του χαρτί.

Μου θύμισε το miles morales που  πηδούσα από κτήριο σε κτήριο για ώρες(δεν συγκρίνω τα games απλά το λέω)

Τέλος θα ήθελα να πω ότι δεν με χαλάει καθόλου το ότι  δεν έχει σχεδόν καθόλου μουσική 

Με τόσο explore που φαίνεται να έχει το game το βρίσκω  προτιμότερο να βάζω το δικό μου playlist στα ακουστικά και απλά να χάνομαι με τις ώρες.

Ουσιαστικα, εχεις παιξει απλα το tutorial. Πριν ενα μηνα το τερματισα κι εγω και αν ηξερα ποσο παιχνιδαρα ειναι, θα ειχα παρει switch πολυ νωριτερα.

Δεν ψηνομαι και δεν αγοραζω ποτε dlcs, αλλα μου λενε ολοι πως αξιζει, οποτε ισως το δοκιμασω και αυτο τελικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, CleanthisD είπε

Εντάξει κάτι κάνεις πολύ λάθος! Το έχω μια εβδομάδα από τότε που ξεκίνησαν τα sales και ήδη στο ~45 run έφτασα στον Άδη και κέρδισα την πρώτη του ζωή (μετά έφαγα πολύ ξύλο)

Πες μου αν επιτρέπεται πόσο χρονών είσαι . Αν θες και θα σου απαντήσω αν κάνω κάτι λαθος :)

Διότι αν είσαι πολύ μικρότερος, μάλλον δεν κάνω λάθος κάτι, απλά η εξέλιξη των video games με ξεπερνά και δεν την φτάνω ;) .

Αν είσαι στην ηλικία μου κάτι κάνω λάθος όντως :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, anarchy79 είπε

Πες μου αν επιτρέπεται πόσο χρονών είσαι . Αν θες και θα σου απαντήσω αν κάνω κάτι λαθος :)

Διότι αν είσαι πολύ μικρότερος, μάλλον δεν κάνω λάθος κάτι, απλά η εξέλιξη των video games με ξεπερνά και δεν την φτάνω ;) .

Αν είσαι στην ηλικία μου κάτι κάνω λάθος όντως :)

Είμαι 37

Να σου πω πως δεν είχα καμία πρόθεση με το σχόλιο μου να σε προσβάλλω και να φανώ επιθετικός! Φταίει το ότι δεν έβαλα και κάποιο smiley να δείξω την "χαλαρότητα" του σχολίου. Αν τυχών ένιωσες ενοχλημένος με το σχόλιο μου, σου ζητάω συγγνώμη. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, CleanthisD είπε

Είμαι 37

Να σου πω πως δεν είχα καμία πρόθεση με το σχόλιο μου να σε προσβάλλω και να φανώ επιθετικός! Φταίει το ότι δεν έβαλα και κάποιο smiley να δείξω την "χαλαρότητα" του σχολίου. Αν τυχών ένιωσες ενοχλημένος με το σχόλιο μου, σου ζητάω συγγνώμη. 

 

Όχι βρε δεν υπάρχει πρόβλημα . Μιλάμε, μην κολλάς. Δεν παρεξηγιεμαι εγώ :) . Αρα αφού είσαι 37 και εγώ είμαι κοντά, κάτι λάθος κάνω.

 

Ξέρεις τι? Με επηρεάζει ψυχολογικά αυτός ο που.... ο Άδης!!! Που γελάει συνέχεια, λέει κουβεντουλες κτλ κτλ. Δεν θα απογαλακτιστω ποτέ από τον πατέρα μου χαχαχαχαχαχαχα.

Εδώ και λίγες μέρες δεν παίζω βέβαια, γιατί ξέρω ότι ΠΑΛΙ στην κόκκινη "λιμνούλα" θα βγω ;) .

 

Αλλά μην σποιλαρετε τι γίνεται αν βγεις στην επιφάνεια και αν ποτέ το μηδενίσω, κουβεντιάσουμε πάλι. :)

 

ΙΣως να φταίει που ενώ έχω ξεκλειδώσει όλα τα όπλα και ξέρω ότι υπάρχουν αρκετά καλά , μου αρέσει να χρησιμοποιώ το σπαθί συνέχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, anarchy79 είπε

Όχι βρε δεν υπάρχει πρόβλημα . Μιλάμε, μην κολλάς. Δεν παρεξηγιεμαι εγώ :) . Αρα αφού είσαι 37 και εγώ είμαι κοντά, κάτι λάθος κάνω.

 

Ξέρεις τι? Με επηρεάζει ψυχολογικά αυτός ο που.... ο Άδης!!! Που γελάει συνέχεια, λέει κουβεντουλες κτλ κτλ. Δεν θα απογαλακτιστω ποτέ από τον πατέρα μου χαχαχαχαχαχαχα.

Εδώ και λίγες μέρες δεν παίζω βέβαια, γιατί ξέρω ότι ΠΑΛΙ στην κόκκινη "λιμνούλα" θα βγω ;) .

 

Αλλά μην σποιλαρετε τι γίνεται αν βγεις στην επιφάνεια και αν ποτέ το μηδενίσω, κουβεντιάσουμε πάλι. :)

 

ΙΣως να φταίει που ενώ έχω ξεκλειδώσει όλα τα όπλα και ξέρω ότι υπάρχουν αρκετά καλά , μου αρέσει να χρησιμοποιώ το σπαθί συνέχεια.

Αρχικά θα σου έλεγα να ξεκλειδώσεις με τα κλειδιά τα πάντα από τον καθρέφτη και μετά να πάρεις πολλά darkness για να τα κανείς όσο μπορείς max. Προσωπικά λατρεύω τα twin fists, μετά την ασπίδα και μετά το σπαθί. Η ασπίδα βοηθάει στην αρχή γιατί συνδιάζει και την άμυνα.

Επεξ/σία από yazidis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, yazidis είπε

Αρχικά θα σου έλεγα να ξεκλειδώσεις με τα κλειδιά τα πάντα από τον καθρέφτη και μετά να πάρεις πολλά darkness για να τα κανείς όσο μπορείς max. Προσωπικά λατρεύω τα twin fists, μετά την ασπίδα και μετά το σπαθί. Η ασπίδα βοηθάει στην αρχή γιατί συνδιάζει και την άμυνα.

Γεια σας παιδιά, να μπω και εγώ στην συζήτηση μιας και λατρεύουμε Hades.

Μία συμβουλή θα ήθελα να δώσω μόνο και εγώ, μιας και είδα διαφορά όταν την ακολούθησα. Να κυνηγήσετε τα Legendary Boons και κάποιο Duo επίσης θα βοηθούσε πολύ. Επειδή είναι αρκετά και για να μην χάσετε την μπάλα όπως εγώ όταν άρχισα να τα δίνω λίγο σημασία, κυνηγήστε π.χ. ενός θεού που σας αρέσει (π.χ. μου αρέσει αυτά το Διόνυσου) και κάντε το Legendary. Με το L1 και μετά το D-pad έχετε άμεση πρόσβαση σε αυτά ώστε να δείτε τι προαπαιτείτε για να φτάσετε στο Legendary. Το ίδιο κάνετε και με έναν δεύτερο Θεό ώστε να φτάσετε στο πολυπόθητο Duo. Βέβαια υπάρχει και το χαρτί και το μολύβι αν σας βολεύει, αν και στο τέλος θα τα μάθετε απέξω και ούτε που θα τα κοιτάτε. Είναι λιγο μπελάς στην αρχή αλλά αξίζει, πιστέψτε με. 

Τα είπα λίγο βιαστικά, αλλά αν χρειαστείτε κάτι ρωτήστε με :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αύριο ανοίγει η beta του Sports, όσοι έχετε ΝSO μπορείτε να μπείτε στο my.nintendo και να πάρετε κωδικό. Τσεκάρετε εδώ για τις ώρες που θα είναι ανοιχτό το play test.

Ιδιαίτερο ενδιαφέρον παρουσιάζει το παρακάτω tweet:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Brazhlias είπε

Ουσιαστικα, εχεις παιξει απλα το tutorial. Πριν ενα μηνα το τερματισα κι εγω και αν ηξερα ποσο παιχνιδαρα ειναι, θα ειχα παρει switch πολυ νωριτερα.

Δεν ψηνομαι και δεν αγοραζω ποτε dlcs, αλλα μου λενε ολοι πως αξιζει, οποτε ισως το δοκιμασω και αυτο τελικα.

Ουτε και εγώ δεν συνηθίζω να παίρνω dlc.

Αλλά για το συγκεκριμένο game η αγορά είναι σίγουρη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, RocknRolla είπε

Γεια σας παιδιά, να μπω και εγώ στην συζήτηση μιας και λατρεύουμε Hades.

Μία συμβουλή θα ήθελα να δώσω μόνο και εγώ, μιας και είδα διαφορά όταν την ακολούθησα. Να κυνηγήσετε τα Legendary Boons και κάποιο Duo επίσης θα βοηθούσε πολύ. Επειδή είναι αρκετά και για να μην χάσετε την μπάλα όπως εγώ όταν άρχισα να τα δίνω λίγο σημασία, κυνηγήστε π.χ. ενός θεού που σας αρέσει (π.χ. μου αρέσει αυτά το Διόνυσου) και κάντε το Legendary. Με το L1 και μετά το D-pad έχετε άμεση πρόσβαση σε αυτά ώστε να δείτε τι προαπαιτείτε για να φτάσετε στο Legendary. Το ίδιο κάνετε και με έναν δεύτερο Θεό ώστε να φτάσετε στο πολυπόθητο Duo. Βέβαια υπάρχει και το χαρτί και το μολύβι αν σας βολεύει, αν και στο τέλος θα τα μάθετε απέξω και ούτε που θα τα κοιτάτε. Είναι λιγο μπελάς στην αρχή αλλά αξίζει, πιστέψτε με. 

Τα είπα λίγο βιαστικά, αλλά αν χρειαστείτε κάτι ρωτήστε με :)

Εγώ πάλι λατρεύω το attack Doom του Άρη, επειδή πηγαίνω Φουλ επίθεση κατά πάνω τους, και στοχεύω μετά και στα +% που δίνει. Με twin fists έκανα ένα run στα 19 λεπτά, το οποίο δεν ξέρω αν είναι καλό αλλά μου φάνηκε προσωπικά wow!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...