Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Στα συν του ΜΚ επισης είναι ότι μπορεις να παιξεις και με τους φίλους σου απομακρυσμενα.

Θα ήθελα να μπορουσα να τους λεω διαφορα μεσω του παιχνιδιου βεβαια, αλλα οκ και τα ηχητικα στο WhatsApp group κανουν τη δουλειά τους :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 minutes ago, stormrain said:

Στα συν του ΜΚ επισης είναι ότι μπορεις να παιξεις και με τους φίλους σου απομακρυσμενα.

Θα ήθελα να μπορουσα να τους λεω διαφορα μεσω του παιχνιδιου βεβαια, αλλα οκ και τα ηχητικα στο WhatsApp group κανουν τη δουλειά τους :lol:

Κατέβασε την εφαρμογή της Nintendo στο κινητό και κάνει αυτόματα voice chat με τους συμμετέχοντες

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Το ρώτησα και πριν λίγο καιρό και θέλω να το ξαναρωτήσω: ποιον Pokemon τίτλο θα προτείνατε για παιδιά 5 και 7 ετών που δεν ξέρουν αγγλικά; Να τους λύνω καμιά απορία που και που, αλλά δεν θέλω να είμαι από πάνω τους συνέχεια.

Δοκίμασε ο μικρός λίγο το Sw/Sh αλλά κόλλησε στο πρώτο εικοσάλεπτο. Μου ζητάει το Snap, αλλά δεν είναι κανονικό Pokemon και δεν το ψήνω να σκοτώνει την ώρα του μόνο, θέλω να σκέφτεται και λίγο.

Να του πάρω το Let's Go για να το πιάσει από την πρώτη γενιά ή να δω για κανένα Arceus;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Malthador είπε

Το ρώτησα και πριν λίγο καιρό και θέλω να το ξαναρωτήσω: ποιον Pokemon τίτλο θα προτείνατε για παιδιά 5 και 7 ετών που δεν ξέρουν αγγλικά; Να τους λύνω καμιά απορία που και που, αλλά δεν θέλω να είμαι από πάνω τους συνέχεια.

Δοκίμασε ο μικρός λίγο το Sw/Sh αλλά κόλλησε στο πρώτο εικοσάλεπτο. Μου ζητάει το Snap, αλλά δεν είναι κανονικό Pokemon και δεν το ψήνω να σκοτώνει την ώρα του μόνο, θέλω να σκέφτεται και λίγο.

Να του πάρω το Let's Go για να το πιάσει από την πρώτη γενιά ή να δω για κανένα Arceus;

Άμα τα βρήκε σκούρα με τα sw/sh δύσκολα τα πράγματα, είναι αρκετά εύκολη και σε βάζει σε συγκεκριμένο μονοπάτι. Σκέψου εγώ είχα παίξει πρώτη φορά τη pokemon blue στα 8 μου (2001) που δε σου δίνει κανένα hint για το που να πας και χωρίς γνώσεις αγγλικών απλά περιφέρεσαι μέχρι να βρεις τι πρέπει να κάνεις για να συνεχίσεις στο επόμενο γυμναστήριο. Με λίγη βοήθεια που και που απ τον αδερφό μου τα κατάφερα ΑΛΛΑ πιστεύω έιχε να κάνει με το πόσο μου άρεσε το παιχνίδι, γι αυτό σου λέω άμα τα βρήκε σκούρα σημαίνει πως δε ξετρελάθηκε και δεν είχε να κάνει με τη δυσκολία. Οπότε είτε του παίρνεις το Snap που θέλει (σε κάποια παιδάκια τους αρέσει να παρατηρούν λίγο παραπάνω από άλλα, δε θα "χαζέψει") είτε πας σε Legend Arceus που εστιάζει κάπως πιο πολύ στο κόσμο και στο να πιάνεις πόκεμον (οπότε τα αγγλικά μετά το tutorial [που αναγκαστικά θα το βοηθίσεις] είναι δευτερεύον) και φέρνει πιο πολύ σε snap σε σχέση με τα υπόλοιπα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
46 λεπτά πριν, Malthador είπε

Το ρώτησα και πριν λίγο καιρό και θέλω να το ξαναρωτήσω: ποιον Pokemon τίτλο θα προτείνατε για παιδιά 5 και 7 ετών που δεν ξέρουν αγγλικά; Να τους λύνω καμιά απορία που και που, αλλά δεν θέλω να είμαι από πάνω τους συνέχεια.

Δοκίμασε ο μικρός λίγο το Sw/Sh αλλά κόλλησε στο πρώτο εικοσάλεπτο. Μου ζητάει το Snap, αλλά δεν είναι κανονικό Pokemon και δεν το ψήνω να σκοτώνει την ώρα του μόνο, θέλω να σκέφτεται και λίγο.

Να του πάρω το Let's Go για να το πιάσει από την πρώτη γενιά ή να δω για κανένα Arceus;

Let's go 100 στο αρκεους έχει τρομερή δυσκολία από άλφας μέχρι τα μπος αν δεν έχεις ιδέα θα τα βρει σκούρα 

Επεξ/σία από najinblue3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για τους φανς του Legend Arceus

Εικόνα

Γενικά για όσους δε γνωρίζουν, εδώ και κάνα χρόνο δύο υπάρχουν κάποια hashtag στο twitter με τις ονομασίες johto_redrawn/kanto_redrawn όπου διάφοροι pixel artists ξανασχεδιάζουν τους παλιούς τίτλους pokemon σε 8/16 bit αναλύσεις αλλά που μπορούν θεωρητικά να τρέξουν σε νέα συστήματα χωρίς τους περιορισμούς μνήμης/ευκρίνειας των παλιών κονσολών (gb/gba). Μιλάμε καθαρά για fan art αλλά με την ελπίδα η Nintendo/Gamefreak να επανέλθει σ αυτό το artstyle σε κάποιο πιο σύγχρονο core ή spin off παιχνίδι. Δείτε κάποια παρακάτω για όποιον ενδιαφέρεται πριν το ψάξει:

Spoiler

Πολυμέσα κεφαλίδας 

FDyidMoVgAIMqLB?format=png&name=small

 

Επεξ/σία από I'm_busy
  • Like 2
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 hour ago, I'm_busy said:

Για τους φανς του Legend Arceus

Εικόνα

Γενικά για όσους δε γνωρίζουν, εδώ και κάνα χρόνο δύο υπάρχουν κάποια hashtag στο twitter με τις ονομασίες johto_redrawn/kanto_redrawn όπου διάφοροι pixel artists ξανασχεδιάζουν τους παλιούς τίτλους pokemon σε 8/16 bit αναλύσεις αλλά που μπορούν θεωρητικά να τρέξουν σε νέα συστήματα χωρίς τους περιορισμούς μνήμης/ευκρίνειας των παλιών κονσολών (gb/gba). Μιλάμε καθαρά για fan art αλλά με την ελπίδα η Nintendo/Gamefreak να επανέλθει σ αυτό το artstyle σε κάποιο πιο σύγχρονο core ή spin off παιχνίδι. Δείτε κάποια παρακάτω για όποιον ενδιαφέρεται πριν το ψάξει:

  Hide contents

Πολυμέσα κεφαλίδας 

FDyidMoVgAIMqLB?format=png&name=small

 

Πανέμορφο! Αλλά αν κατάλαβα καλά το τελικό αποτέλεσμα είναι απλά ένα redraw, όχι κάποιο software. :( 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, GeorgeMan είπε

Πανέμορφο! Αλλά αν κατάλαβα καλά το τελικό αποτέλεσμα είναι απλά ένα redraw, όχι κάποιο software. :( 

Υπάρχει αυτό το παλικάρι που δουλεύει τέτοιο project, αρκετά καλό θα λεγα αλλά ανεβάζει μία στις τόσες οπότε δε το κόβω να ολοκληρώνεται ποτέ. 

Spoiler

 

 

Επεξ/σία από I'm_busy
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι είμαι κάνα χρόνο πίσω σε αυτά που συζητούσατε πέρυσι. Γενικά έχω ξεσκίσει το Hades, και τώρα τελευταία του έχω πάρει τον αέρα με 5 συνεχόμενα επιτυχημένα Espace. Γενικά σου δίνει τυράκι σιγά σιγά οπότε περιμένω να δω πότε θα τα ξεκλειδώσω όλα. Πάντως πολύ ωραίο παιχνίδι!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, yazidis είπε

Εγώ πάλι είμαι κάνα χρόνο πίσω σε αυτά που συζητούσατε πέρυσι. Γενικά έχω ξεσκίσει το Hades, και τώρα τελευταία του έχω πάρει τον αέρα με 5 συνεχόμενα επιτυχημένα Espace. Γενικά σου δίνει τυράκι σιγά σιγά οπότε περιμένω να δω πότε θα τα ξεκλειδώσω όλα. Πάντως πολύ ωραίο παιχνίδι!

Με τον πόνο μου παίζεις ? Έχω χάσει πάνω από 130 -140 φορές και τον τρίτο αρχηγό δεν τον έχω δει ακόμα, χαχαχαχαχαχαχα χαχαχαχαχαχαχα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις ξεκίνησα το breath of the wild.

Δεν έπαιξα πολύ.Το μόνο που πρόλαβα να κάνω ήταν να μαζέψω τα 4 orbs για να πάρω το paraglider.

Τώρα πρέπει να βρω αυτόν τον ρουφιάνο για να μου το δώσει .Ποιος ξέρει τι άλλο χαμαλικι θα μου πει να κάνω .

Βρήκα και μια πέτρα που σου κάνει aim για κάποια δευτερόλεπτα και μετά σε χτυπάει με μια ακτίνα.

Εσπασα ότι όπλο είχα και έμεινε με 1 life xD .

Ανυπομονώ να δυναμώσω και να το διαλύσω κάποια στιγμή.

 

Το παιχνίδι φαίνεται τρομερό.Καταλαβα από την πρώτη στιγμή αυτούς που έλεγαν για το πόσο καλογραμμένο open world είναι το game.

Σε κάποια φάση απλά εκοβα βόλτες εξερευνώντας κάθε σημείο του χαρτί.

Μου θύμισε το miles morales που  πηδούσα από κτήριο σε κτήριο για ώρες(δεν συγκρίνω τα games απλά το λέω)

Τέλος θα ήθελα να πω ότι δεν με χαλάει καθόλου το ότι  δεν έχει σχεδόν καθόλου μουσική 

Με τόσο explore που φαίνεται να έχει το game το βρίσκω  προτιμότερο να βάζω το δικό μου playlist στα ακουστικά και απλά να χάνομαι με τις ώρες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
47 λεπτά πριν, BaronDavis είπε

Μόλις ξεκίνησα το breath of the wild.

Δεν έπαιξα πολύ.Το μόνο που πρόλαβα να κάνω ήταν να μαζέψω τα 4 orbs για να πάρω το paraglider.

Τώρα πρέπει να βρω αυτόν τον ρουφιάνο για να μου το δώσει .Ποιος ξέρει τι άλλο χαμαλικι θα μου πει να κάνω .

Βρήκα και μια πέτρα που σου κάνει aim για κάποια δευτερόλεπτα και μετά σε χτυπάει με μια ακτίνα.

Εσπασα ότι όπλο είχα και έμεινε με 1 life xD .

Ανυπομονώ να δυναμώσω και να το διαλύσω κάποια στιγμή.

 

Το παιχνίδι φαίνεται τρομερό.Καταλαβα από την πρώτη στιγμή αυτούς που έλεγαν για το πόσο καλογραμμένο open world είναι το game.

Σε κάποια φάση απλά εκοβα βόλτες εξερευνώντας κάθε σημείο του χαρτί.

Μου θύμισε το miles morales που  πηδούσα από κτήριο σε κτήριο για ώρες(δεν συγκρίνω τα games απλά το λέω)

Τέλος θα ήθελα να πω ότι δεν με χαλάει καθόλου το ότι  δεν έχει σχεδόν καθόλου μουσική 

Με τόσο explore που φαίνεται να έχει το game το βρίσκω  προτιμότερο να βάζω το δικό μου playlist στα ακουστικά και απλά να χάνομαι με τις ώρες.

Μια από τα ίδια και έγω άργησα να το ξεκινήσω και δεν ήξερα τι αριστούργημα έχανα, αλλά κάλλιο άργα παρά ποτέ.

Καλή διασκέδαση! 

Επεξ/σία από amorgr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...