Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, Malthador είπε

Δεν ξέρω αν σας το έχω πει ξανά, αλλά έχω αρρωστήσει με αυτό το game.

Ξερουμε ποτε βγαινει sir?

edit: 25 Μαρτιου λενε

Επεξ/σία από hexenlord
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
9 minutes ago, hexenlord said:

Ξερουμε ποτε βγαινει sir?

edit: 25 Μαρτιου λενε

Ναι λέω να μου το πάρω δώρο για την γιορτή του πεθερού μου, ανήμερα του Ευαγγελισμού. :D

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, najinblue3 είπε

:wub:

Ωραιο, αλλα cringαρω οταν βλεπω ηχεια που δεν ειναι σωστα τοποθετημενα. Τουλαχιστον θα μπορουσε να τα βαλει με κλιση :P

Και ετσι οπως το κοβω, για nintendo themed gaming apartment μου κανει :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ωραίες οι αλλαγές στο NS-OLED. Φωνάζει ποιότητα το μηχανάκι σε όλα - από το dock και το εσωτερικό του (εννοώ εκεί που κάνει dock το switch tablet) μέχρι τα υλικά του στο σώμα του tablet και δεν αναφέρομαι καν στο panel. Σε ένα παράλληλο σύμπαν αυτό θα ήταν το αρχικό NS αλλά ok! Nintedon't. 😆

Έχω εντυπωσιαστεί πάντως και περιμένω αύριο το neo-grip να δω αν θα ντοκάρει με αυτό.

Απορώ γιατί δεν μιλάει κανείς για αυτό και θεωρεί ότι οι μόνες αλλάγες είναι το oled panel. Δεν είναι.

Το μόνο σχετικό άρθρο που βρήκα είναι αυτό:

https://www.imore.com/nintendo-switch-oled-model-vs-nintendo-switch-side-side-comparison

 

Metroid Dread σου έρχομαι 🤩

Επεξ/σία από Bread
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλος SMT 5 έπειτα από 81 ώρες σε path of order. Το λοιπόν, το παιχνίδι αξίζει τα λεφτά του. Έχω ορισμένες ενστάσεις όμως που πιο πολύ είναι προσωπική προτίμηση. Το παιχνίδι αυτή τη φορά βάζει στη σκακιέρα ένα πάνθεον θεών και φεύγει από το ιουδαϊκού χριστιανικού ενδιαφέροντος που ήταν τα προηγούμενα main SMT. Αυτό έχει ως αποτέλεσμα ένα μοίρασμα της ιστορίας μεταξύ τους με άνισο τρόπο και αυτό που κάνει επίσης είναι ότι φεύγει από τα θεολογικόυπαρξιακά ζητήματα που τα προηγούμενα ήταν γεμάτα έστω και λίγο. Όχι ότι δεν έχει, απλά μοιράζονται σε διαφορετικές πλευρές με διαφορετικές θρησκείες και ζητήματα. Προτιμώ το SMT να στοχεύει σε μια μόνο πλευρά για να μπορεί να εμβαθύνει όπως έκαναν τα προηγούμενα και ειδικά το μαεστρικο 4. 

Από εκεί και πέρα δεν έχω ιδιαίτερα παράπονα ως παιχνίδι. Θεωρώ ότι το τελευταίο κομμάτι του παιχνιδιού θα μπορούσε να εξελιχθεί λίγο πιο ομαλά καθώς μόλις φτάνεις σε αυτό το σημείο συμβαίνουν πολλά μαζί ταυτόχρονα και απότομα. Να μην τα ξαναγράφω, ισχύουν όλα όσα είπα πριν. 

Αν έπρεπε να του δώσω μια βαθμολογία είναι 10/10 και 9/10 ως SMT. Δεν φτάνει το 4 και το 3 για εμένα για τον παραπάνω λόγο όμως παραμένει απλά κορυφή στο είδος (και μοναδικό μαζί με τη σειρά Xeno). 

Fun fact, o Takahashi (ναι ναι ο ίδιος) είναι στα special thanks του παιχνιδιού στους τίτλους τέλους! 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

 

Το σκεφτόμουν τις προάλλες και καταλήγω ότι συμμερίζομαι εν μέρει την άποψη του RGT85. Κράζαμε την Nintendo τρεις μήνες πριν για το ΝSO+, αλλά τελικά είναι πολύ ενδιαφέρον το πόσο προσεκτικά έχουν σχεδιάσει την υπηρεσία, πράγμα τουλάχιστον εντυπωσιακό για μια συντηρητική εταιρεία που έχει μείνει τόσο πίσω στο κομμάτι των υπηρεσιών. Ήταν κίνηση ματ αυτή που έκανε ανακοινώνοντας ότι προσθέτει το DLC του Μario Kart στην υπηρεσία (και φαντάζομαι ότι θα ακολουθήσουν κι άλλα DLC's στο μέλλον).

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Malthador είπε

 

Το σκεφτόμουν τις προάλλες και καταλήγω ότι συμμερίζομαι εν μέρει την άποψη του RGT85. Κράζαμε την Nintendo τρεις μήνες πριν για το ΝSO+, αλλά τελικά είναι πολύ ενδιαφέρον το πόσο προσεκτικά έχουν σχεδιάσει την υπηρεσία, πράγμα τουλάχιστον εντυπωσιακό για μια συντηρητική εταιρεία που έχει μείνει τόσο πίσω στο κομμάτι των υπηρεσιών. Ήταν κίνηση ματ αυτή που έκανε ανακοινώνοντας ότι προσθέτει το DLC του Μario Kart στην υπηρεσία (και φαντάζομαι ότι θα ακολουθήσουν κι άλλα DLC's στο μέλλον).

Ας βάλουν το arceus dlc και θα εκτοξευθει 😊

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...