Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, adamv123 είπε

Θέλω το νέο fire emblem ΤΩΡΑ!!! Έχω κλείσει 80ωρο στο three houses και συνεχίζω. 

Συνέχισε το Three Houses, γιατι το νέο δεν έχει καμία σχέση, μόνο τους χαρακτήρες και το Setting δανείζεται, κατα τα άλλα είναι Musou/Fighting Game, σαν τα Dynasty Warriors :P

Επεξ/σία από papp0us
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, adamv123 είπε

Θέλω το νέο fire emblem ΤΩΡΑ!!! Έχω κλείσει 80ωρο στο three houses και συνεχίζω. 

Δε θα είναι JRPG, εκτός και άμα λατρεύεις το universe των fire emblem και σ αυτό αναφέρεσαι.

Άσχετο με τη direct και ότι άλλο λέμε, είχα μια κουβέντα με ένα φίλο για τα 100μ που πούλησε η κονσόλα και έψαξα παλιές ειδήσεις του insomnia προ κυκλοφορίας του switch, και έπεσα εδώ :

Το postάρω να θυμηθούμε τα σχόλια, καθαρά για ψυχαγωγικούς λόγους 😋

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, I'm_busy είπε

Δε θα είναι JRPG, εκτός και άμα λατρεύεις το universe των fire emblem και σ αυτό αναφέρεσαι.

Άσχετο με τη direct και ότι άλλο λέμε, είχα μια κουβέντα με ένα φίλο για τα 100μ που πούλησε η κονσόλα και έψαξα παλιές ειδήσεις του insomnia προ κυκλοφορίας του switch, και έπεσα εδώ :

Το postάρω να θυμηθούμε τα σχόλια, καθαρά για ψυχαγωγικούς λόγους 😋

Κυρίως επειδή είναι στο ίδιο universe με το three houses βασικά.

30 λεπτά πριν, papp0us είπε

Συνέχισε το Three Houses, γιατι το νέο δεν έχει καμία σχέση, μόνο τους χαρακτήρες και το Setting δανείζεται, κατα τα άλλα είναι Musou/Fighting Game, σαν τα Dynasty Warriors :P

Α δεν γνώριζα την διαφορά. Και πάλι όμως επειδή δέθηκα με τους χαρακτήρες θα το αγοράσω σίγουρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/2/2022 στις 1:37 ΜΜ, cubilone είπε

Εγώ το τερμάτισα για πρώτη φορά στην 39η προσπάθεια, πέρσι το καλοκαίρι. Μετά είπα «πάμε γι' άλλα». Αλλά κάτι μ' έπιασε και το αγόρασα δεύτερη φορά στο Steam τώρα πρόσφατα, και τώρα εξερευνώ τι έχει να δώσει αφού βγεις στην επιφάνεια. Το παιχνίδι είναι ατελείωτο, απλά συνεχίζει να δίνει πόνο - και νομίζω ότι έχω ξανακολλήσει. Το cross-save πραγματική αποκάλυψη εν τω μεταξύ.

Μάλλον γέρασα φίλε μου, γέρασα και με σκοτώνουν εύκολα. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με μια γρήγορη ματιά στις εκπτώσεις ξεχώρισα τα παρακάτω games, υπάρχουν και πολύ καλές προσφορές σε indie παιχνίδια που φαίνονται καλά αλλά δεν το κατέχω το συγκεκριμένο είδος.

Ni no Kuni Wrath of the White Witch™ Remastered στα 9,49€, ιστορικό χαμηλό σε pc 9,37 

Digimon Story Cyber Sleuth: Complete Edition στα 12€ δεν έχω ιδέα από τη σειρά αλλά έχω δει καλές κριτικές στο steam

 

Sword Art Online: Fatal Bullet στα 8.99€ 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, anarchy79 είπε

Μάλλον γέρασα φίλε μου, γέρασα και με σκοτώνουν εύκολα. :)

Σορρυ, δεν διάβασα όλα τα προηγούμενα που ανέφερες τι ακριβώς έκανες στο παιχνιδι, απλά να αναφέρω πως όσο παιζεις και μαζέυεις Darkness, keys μπορείς να τα αξιοποιήσεις στο Mirror σου στο δωμάτιο σου για να έχεις παραπάνω ζωές,  παραπάνω dash και δεκάδες άλλα καλούδια. Χωρίς εκείνα δεν τραβάει και πολύ είναι η αλήθεια. Μετά και βέβαια, ειναι να δυναμώνεις τα όπλα σου. Χωρίς upgrade ειναι πάρα πολύ δύσκολο να δραπετεύσεις όντως.

Επεξ/σία από Te0sX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Dreyar είπε

Με μια γρήγορη ματιά στις εκπτώσεις ξεχώρισα τα παρακάτω games, υπάρχουν και πολύ καλές προσφορές σε indie παιχνίδια που φαίνονται καλά αλλά δεν το κατέχω το συγκεκριμένο είδος.

Ni no Kuni Wrath of the White Witch™ Remastered στα 9,49€, ιστορικό χαμηλό σε pc 9,37 

Digimon Story Cyber Sleuth: Complete Edition στα 12€ δεν έχω ιδέα από τη σειρά αλλά έχω δει καλές κριτικές στο steam

 

Sword Art Online: Fatal Bullet στα 8.99€ 

 

To Ni no Kuni Wrath of the White Witch είναι πολύ καλό jrpg αλλά πανδύσκολο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To AC Enzio Collection κυκλοφορεί σε physical αλλα μέσα θα έχει μονο το AC 2

Αναφορά σε κείμενο

Assassin’s Creed® II game available on cartridge. Assassin’s Creed® Brotherhood, Revelations, Embers, Lineage and audio package for additional languages are provided as digital content to download (max. of 35 GB). Internet connection required. Content activable after cartridge insertion. MicroSD card required to unlock full collection at once.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Te0sX είπε

Σορρυ, δεν διάβασα όλα τα προηγούμενα που ανέφερες τι ακριβώς έκανες στο παιχνιδι, απλά να αναφέρω πως όσο παιζεις και μαζέυεις Darkness, keys μπορείς να τα αξιοποιήσεις στο Mirror σου στο δωμάτιο σου για να έχεις παραπάνω ζωές,  παραπάνω dash και δεκάδες άλλα καλούδια. Χωρίς εκείνα δεν τραβάει και πολύ είναι η αλήθεια. Μετά και βέβαια, ειναι να δυναμώνεις τα όπλα σου. Χωρίς upgrade ειναι πάρα πολύ δύσκολο να δραπετεύσεις όντως.

Τα ξέρω αυτά που λες , αναβάθμιζω όσο μπορώ, αλλά με καθαρίζουν. Περνάω εύκολα πλέον τις τρεις αδερφές (megara κτλ), αλλά είτε χάνω στην Ύδρα , είτε και μετά από αυτήν. Μια φορά έχω πάει σε έναν Μινώταυρο δεν ξέρω αν ήταν ο τρίτος "αρχηγός" μια φορά έφτασα.

 

Με επηρεάζει ψυχολογικά ο Άδης. Χαχαχαχαχαχαχα

135 φορές και συνεχίζω. Όχι καθημερινά πλέον οπότε μπορώ, αλλά μέχρι να πεθάνω θα το μηδενίσω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, Te0sX είπε

To AC Enzio Collection κυκλοφορεί σε physical αλλα μέσα θα έχει μονο το AC 2

 

Τα καλύτερα AC, τα είχα στο ps3, τα έλιωσα μέχρι αηδίας και τώρα έρχεται και δεύτερη αγορά/playthrough για portable εμπειρία.

 

4 ώρες πριν, Balantakos είπε

f1rgqkqw51h81.png

Τα του '22 TBA είναι ένα και ένα! 🤤

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 10/02/2022 at 14:22, mansa2k said:

Και κάποια από τον markomaro:
03/02/22:Also Fire Emblem has not one, or two, but 3 games in development at this moment...with a spinoff, a remake and a new game, some of them almost finished.Keep in mind that the remake was scraped from the 3DS late in 2018 and redone for the Switch since, so they were working nearly 3,5 years on it. It will cover 2 old games in one with the "Echoes" subtitle again and is more ambitious that Shadows of Valentia.The other FE in the other hand will approach things in a less classic way trying new things for the series similar what 3 Houses did. This game started development early 2020 with a bigger team than the upcoming remake
10/02/22: You will get more FE sooner than you think.

ΑΜΕΝ! Όχι άλλο σλασίδι...

Επεξ/σία από GeorgeMan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου άρεσε και το livealive το remastr που δείχνει να έχουν κάνει απίστευτη δουλειά, φυσικά advanced wars και mario strikers νομίζω θα είναι το next μεγάλο online κάψιμο και χαβαλέ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...