Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολυ δυνατο Direct.

1) Mario Strikers φαινεται πολυ fun

2) Xeno3 = wow

3) Με εψησαν να παρω MK8 + Online / Ειναι στα 40 ευρω, να το χτυπησω αξιζει ε? 

θελω και Arceus ρε γαμωτο, rip money!

4) Disney Speedstorm Καλο και αυτο

5) No mans sky - τοσο καιρο ελεγα να το αγορασω στο PC , τελικα θα γινει αγορα στο SW.

To wishlist μεγαλωνει 🤑

-

Παντως ωραιο και το Switch 2 και Mario Kart 9 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, Skywalker333 είπε

  
Δε θελω να το δω μπροστα μου: Fire Emblem Musou 2. Κανενα προβλημα με τα hack & slash games αλλα τα musou/warriors τα σιχαίνομαι οσο τίποτα άλλο στο gaming. καλύτερα να με βάλεις να παίζω MLB παρά αυτό :P 

Μιά από τα ίδια....................ε σε πιάνει μία αηδία που λένε :)

Με τη λογική τους θα κάνουν όλα τα IP warrior games σιγά σιγά!

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Skywalker333 είπε

  

ειναι μεγαλο κριμα που ειναι η Wii εκδοση και οχι η κανονικη, χαμένη ευκαιρια ρε παιδακι μου.

Για εμένα ήταν ένα απλά οκ direct.

Οι ειδήσεις που με αγγίζουν:

  1. Front Mission 1-2. πολυαγαπημενα παιχνιδια, θα χαρω να δω ενα απο τα καλα hd remasters εδω. σιγουρακι και σε αλλες πλατφορμες στο μελλον οπως συνηθιζει η Square
  2. Live A Live. απο τα πολυ λιγα JRPG του SNES που δεν εχω δει, κουτι μου καθεται. Κ αυτο, σιγουρακι και σε αλλες πλατφορμες στο μελλον.
  3. Xenoblade Chronicles 3. Μεγαλος φαν ολων των Xeno games, αυτη τη φορα ομως θα περιμενω πριν τσιμπησω γιατι θελω να δω σοβαρη βελτιωση στα κακως κείμενα του 2. Σοβαρότεροι χαρακτήρες, πιο μαζεμένη διάρκεια, oxi random στοιχεια και καλύτερο map traversal τα θεωρω must upgrades. Σοβαρα side quests δε περιμενω, θεωρω δεδομενο το σκουπιδιασμα εκει :P 


Δε θελω να το δω μπροστα μου: Fire Emblem Musou 2. Κανενα προβλημα με τα hack & slash games αλλα τα musou/warriors τα σιχαίνομαι οσο τίποτα άλλο στο gaming. καλύτερα να με βάλεις να παίζω MLB παρά αυτό :P 

Πεθάινω για warriors, άπειρες ώρες με το zelda γτ τόσο κακιουλα με το genre 😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σύμφωνα με το Eurogamer, θα πάμε μέχρι τέλος του 2023 για να βγουν ολες οι 48 πίστες του MK8.

Οκ καταλαβαίνω ότι το 48 δεν είναι μικρός αριθμός αλλά και πάλι, 2+ χρόνια?? Τι είναι σειρά του Netflix? Και μιλάμε ότι πολλές από αυτές είναι στην ουσία remasters παλαιώτερων. 

Θα μου πείτε βέβαια με τις τελευταίες ανακοινώσεις πωλήσεων του Switch, δεν έχουν λόγο να βιάζονται...

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

Πεθάινω για warriors, άπειρες ώρες με το zelda γτ τόσο κακιουλα με το genre 😄

πραγματικα προτιμω να κατσω να βλεπω την μπογια στο ταβανι να στεγνωνει, παρα να παιζω musou. 
Ακομα και τα παλια grind heavy MMOs εχουν περισσότερο ενδιαφερον απο Dynasty Warriors clones, βγαζω φουσκες με το συγκεκριμενο genre 😂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, D.Luffy είπε

Σύμφωνα με το Eurogamer, θα πάμε μέχρι τέλος του 2023 για να βγουν ολες οι 48 πίστες του MK8.

Οκ καταλαβαίνω ότι το 48 δεν είναι μικρός αριθμός αλλά και πάλι, 2+ χρόνια?? Τι είναι σειρά του Netflix? Και μιλάμε ότι πολλές από αυτές είναι στην ουσία remasters παλαιώτερων. 

Θα μου πείτε βέβαια με τις τελευταίες ανακοινώσεις πωλήσεων του Switch, δεν έχουν λόγο να βιάζονται...

Εγώ δεν έχω καταλάβει. Για να έχεις αυτές τις πίστες πρέπει οπωσδήποτε να έχεις το NSO + Expansion Pack;

Το απλό NSO δεν κάνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, NickTG είπε

Μόνο σε εμένα έκανε εντύπωση ότι θα βγει το No Man's Sky στο Switch? 

Επίσης βλακεία που βάζουν τα Earthbound στο online. Εύκολα έδινα 60€ απλά για port. 

Άνετα το πιο αγαπημένο σε ανακοίνωση για εμενα τo No man’s Sky που ειμαι πιο πολυ των indie..

 

Αλλα και για τα earthbound συμφωνώ απολύτως !!!

Πολυ δυνατό direct οντως !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Mike_Ax. είπε

Εγώ δεν έχω καταλάβει. Για να έχεις αυτές τις πίστες πρέπει οπωσδήποτε να έχεις το NSO + Expansion Pack;

Το απλό NSO δεν κάνει;

Για δωρεάν θέλουν το NSO+. Είναι ένας τρόπος να σπρώξουν άτομα να αναβαθμίσουν για να λένε μετά πόση "επιτυχία" είχε το plus και τι καλή δουλειά που έκαναν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Skywalker333 είπε

πραγματικα προτιμω να κατσω να βλεπω την μπογια στο ταβανι να στεγνωνει, παρα να παιζω musou. 
Ακομα και τα παλια grind heavy MMOs εχουν περισσότερο ενδιαφερον απο Dynasty Warriors clones, βγαζω φουσκες με το συγκεκριμενο genre 😂

To hyrule warriors είναι πολύ καλό πάντως 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

To hyrule warriors είναι πολύ καλό πάντως 

αν σου αρεσουν τα musouπαιχνιδα, μπορει.
Εγω φρικαρα και με τα δυo Ηyrule και με το προηγουμενο Fire Emblem, δε την παλεύω καστανο με το ειδος. 😁

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν υπήρχε κάτι αρνητικό στο Direct είναι πως η Ν συνεχίζει να μην επενδύει στο ρίσκο. Αν και είναι νωρίς για φέτος παρόλα αυτά δεν έχουμε δει ακόμα κάποιο νέο core ip στο NSW γενικότερα.

3 ώρες πριν, Malthador είπε

Είπα ότι καταλαβαίνω γιατί το κάνουν, η ένστασή μου έχει να κάνει με τα συνεχόμενα hack 'n' slash, δεν είναι για όλους. Ίσα ίσα που υπάρχει και κόσμος που τα βρίσκει απωθητικά.

Θα μπορούσαν να έχουν και εναλλακτικό κανάλι για να διατηρήσουν τη σειρά στην επιφάνεια, ένα παράδειγμα όπως είπα είναι τα remakes παλaιότερων τίτλων. Μπορούν επίσης να σπρώξουν τη σειρά και σε διαφορετικά genres, για παράδειγμα θα μπορούσαν να δώσουν τα IP τους στην Daedalic ή στην Tellatale, προσωπικά άνετα θα έπαιζα ένα adventure στο σύμπαν του Fire Emblem ή του Donkey Kong.

Πάντα υπάρχει κόσμος που δεν του αρέσει κάποια κατηγορία, ευκαιρία είναι να δοκιμάσουν ακόμα περισσότεροι αυτό το είδος. Επίσης για άλλη μια φορά η Koei/Tecmo Warriors παιχνίδια φτιάχνει και όχι adventures. 

Εμένα πάντως η προσπάθεια της Ν να δημιουργήσει μια βάση για hack and slash παιχνίδια στο οικοσύστημα της μέσω τρίτων εταιριών (από την στιγμή που η ίδια δεν παράγει τέτοιο περιεχόμενο) το βρίσκω ιδιαίτερα θετικό.

Τέλος υπενθυμίζω πως το Age of Calamity είναι ο εμπορικότερος Warrior τίτλος ξεπερνώντας και τα Dynasty της Koei.

Και κάποια από τον markomaro:
03/02/22:Also Fire Emblem has not one, or two, but 3 games in development at this moment...with a spinoff, a remake and a new game, some of them almost finished.Keep in mind that the remake was scraped from the 3DS late in 2018 and redone for the Switch since, so they were working nearly 3,5 years on it. It will cover 2 old games in one with the "Echoes" subtitle again and is more ambitious that Shadows of Valentia.The other FE in the other hand will approach things in a less classic way trying new things for the series similar what 3 Houses did. This game started development early 2020 with a bigger team than the upcoming remake
10/02/22: You will get more FE sooner than you think.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...