Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Ok, είχε πολύ πληροφορία το direct, κρατάω τα εξής:

- Σχετικά με το Μario Kart, έπεσα μέσα, δεν είχε απολύτως κανένα νόημα να ανακοινώσουν sequel, όταν η υπάρχουσα έκδοση πάει τραίνο. Θα ήθελα ωστόσο να προσθέτουν και νέους χαρακτήρες/οχήματα εκτός από πίστες. Πανέξυπνο τρικ το να προσθέτουν το expansion στο ΝSO+, θέλουν να προσελκύσουν όσο περισσότερους συνδρομητές γίνεται. Αν συνεχιστεί και με άλλα games αυτό το μοτίβο (για μένα πρέπει να δώσουν και το expansion του Smash για παράδειγμα), το μικρό ΝSO θα πάψει να έχει λόγο ύπαρξης.

- Εγγύηση η Monolith, δεν περιμένω τίποτα λιγότερο από ένα αριστούργημα σε ότι αφορά το ΧC3, ωστόσο νιώθω μια μικρή ενόχληση που δεν έχει ανακοινωθεί το remaster του ΧΧ ακόμα. Είναι εξαιρετικός τίτλος και θα ήθελα να δω το remaster του στο ΝSw (και γιατί όχι και ένα ΧX2). 

- Όσοι έχετε συνδρομή παίξτε οπωσδήποτε τα Mother και Earthbound. Προσπαθήστε να αντέξετε στα γραφικά και στο gameplay 30ετίας και το αποτέλεσμα θα σας αποζημιώσει, μιας και τα δύο games είναι κοσμήματα. Μακάρι να έφερναν και το Mother 3 στην Δύση. :(

- Σε ότι αφορά το Fire Emblem θα προτιμούσα κάποιο remake (π.χ. το Path of Radiance) αν όχι νέο major τίτλο. Καταλαβαίνω και συμφωνώ με την προσέγγιση που ακολουθούν δίνοντας τα ΙP's τους στην Κoei/Temco, αλλά νομίζω ότι κάπου πήζουμε πλέον στις χακοσλασιές.

- Το Kirby φαίνεται όλο και καλύτερο, δεν το φανταζόμουν ποτέ ότι θα σκεφτόμουν σοβαρά να αγοράσω day one Kirby τίτλο. Πραγματικά εντυπωσιακό.

- Από τα παλιότερα games που αναφέρθηκαν, εφόσον δεν ζητάνε τίποτα νεφρά, θα έκανα revisit τα δύο Portal και τα δύο Klonoa. Το Chrono Cross επίσης εξαιρετικό game, κατά πάσα πιθανότητα θα γίνει και αυτό revisit.

- Το Strikers ήταν λίγο meh και την προηγούμενη φορά, δεν περιμένω να δρέψει δάφνες. Ένα μέτριο fun game θα είναι.

- Live a Live και Front Mission δεν τα είχα καν υπόψιν μου, φαίνονται ενδιαφέροντα και τα δύο.

-Για εμένα προσωπικά, το απόλυτο νέο του direct και ο τίτλος που θα αγοραστεί οπωσδήποτε day one είναι το Νintendo Switch Sports. Είχα ρίξει άπειρες ώρες στο Τennis του Wii και δεν περιμένω τίποτα λιγότερο αυτή την φορά. Μιλάμε για πολλά κιλά ιδρώτα, απορώ γιατί το καθυστέρησαν τόσο.

Αυτά τα λίγα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

28 λεπτά πριν, NickTG είπε

Μόνο σε εμένα έκανε εντύπωση ότι θα βγει το No Man's Sky στο Switch? 

Κόλλησες σε αυτό όταν είχε έντονη παρουσία η S-E, παιχνίδι από την Valve και το MLB The Show από Playstation Studios. 

Κάποτε έλεγαν πως η Ν θα έχει την τύχη της Sega και θα γίνει  εταιρία software και τελικά οι Sony, MS έβγαλαν πρώτες multiplatform πάνω σε first party σειρές.

19 λεπτά πριν, Malthador είπε

- Σε ότι αφορά το Fire Emblem θα προτιμούσα κάποιο remake (π.χ. το Path of Radiance) αν όχι νέο major τίτλο. Καταλαβαίνω και συμφωνώ με την προσέγγιση που ακολουθούν δίνοντας τα ΙP's τους στην Κoei/Temco, αλλά νομίζω ότι κάπου πήζουμε πλέον στις χακοσλασιές.

Το Three House αναπτύχθηκε σε συνεργασία με την Κoei/Temco επομένως έχει νόημα. 

Επίσης διατηρεί την σειρά στην επιφάνεια μέχρι να κυκλοφορήσει ο επόμενος τίτλος της σειράς/remake. Το ίδιο πράττει και η σειρά Zelda με την διαφορά ότι γίνεται ετησίως.

Τέλος καλή είναι η κυκλοφορία τέτοιων παιχνιδιών γιατί ενδυναμώνει το είδος στο NSW. Όπως τα Marvel Ultimate Alliance 3: The Black Order, Astral Chain και το Bayonetta 3 που αναμένεται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 minutes ago, mansa2k said:

Κόλλησες σε αυτό όταν είχε έντονη παρουσία η S-E, παιχνίδι από την Valve και το MLB The Show από Playstation Studios. 

Από τεχνικής άποψης μου έκανε εντύπωση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, mansa2k είπε

παιχνίδι από την Valve

Για το MLB το ξέραμε εδώ και κανά διβδόμαδο (το είχε ανακοινώσει η Sony) αλλά τα Portal στο switch "ανήμερα" του Deck, ήταν όντως έκλπηξη και μάλλον θα το τιμήσω.

ΧC3 day one αγορά.

ΜΚ8 DLC, το μόνο που πέτυχα απ τις προβλέψεις μου 😋

 

Επεξ/σία από I'm_busy
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρα από το ότι κατουρησα τα βρακια μου με την παρουσίαση του XC3 και έρχεται και Σεπτέμβριο (!!!) μπορώ να πω ότι είδα και άλλα πολλά με πολλές εκπλήξεις. SqEn εργολαβία λέμε, τα πάντα όλα και ακόμα παραπέρα. Να πω για front mission; Chrono Cross; 

Έπειτα έχουμε τα υπόλοιπα! Γενικά δυνατό direct. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα απο μενα..!!

ΚΑι ενω ελεγα οτι η τελευταια μεγαλη αγορα θα ναι ενα iphone 13 pro max..... Ηρθε το direct.... Εχω 1st gen switch.. αλλα το χω hacked για οταν και αν κατσω να παιξω... Αλλα ρε φιλε, Super mario  Strikers?? XC3?Chrono Cross?!?!Splatoon 3??!?! MOTHER 1 & 2!!!???! 

Ωχ μανα μου... 3ο πορτοφολι θα χρειαστουμε.. Φευγω για switch oled , το mario strikers παρακαλω να το δω εδω και χροοοοοοοοονια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
9 hours ago, mansa2k said:

Το Three House αναπτύχθηκε σε συνεργασία με την Κoei/Temco επομένως έχει νόημα. 

Επίσης διατηρεί την σειρά στην επιφάνεια μέχρι να κυκλοφορήσει ο επόμενος τίτλος της σειράς/remake. Το ίδιο πράττει και η σειρά Zelda με την διαφορά ότι γίνεται ετησίως.

Τέλος καλή είναι η κυκλοφορία τέτοιων παιχνιδιών γιατί ενδυναμώνει το είδος στο NSW. Όπως τα Marvel Ultimate Alliance 3: The Black Order, Astral Chain και το Bayonetta 3 που αναμένεται.

Είπα ότι καταλαβαίνω γιατί το κάνουν, η ένστασή μου έχει να κάνει με τα συνεχόμενα hack 'n' slash, δεν είναι για όλους. Ίσα ίσα που υπάρχει και κόσμος που τα βρίσκει απωθητικά.

Θα μπορούσαν να έχουν και εναλλακτικό κανάλι για να διατηρήσουν τη σειρά στην επιφάνεια, ένα παράδειγμα όπως είπα είναι τα remakes παλaιότερων τίτλων. Μπορούν επίσης να σπρώξουν τη σειρά και σε διαφορετικά genres, για παράδειγμα θα μπορούσαν να δώσουν τα IP τους στην Daedalic ή στην Tellatale, προσωπικά άνετα θα έπαιζα ένα adventure στο σύμπαν του Fire Emblem ή του Donkey Kong.

9 hours ago, NickTG said:

Από τεχνικής άποψης μου έκανε εντύπωση. 

Κι εμένα μου έκανε εντύπωση αυτό. Λογικά θα τρέχει ένα μάτσο χάλια, μακάρι να βγω ψεύτης.

1 hour ago, ikaruga24 said:

SqEn εργολαβία λέμε, τα πάντα όλα και ακόμα παραπέρα. Να πω για front mission; Chrono Cross; 

Η S-E κάνει μία σοβαρή προσπάθεια τα τελευταία χρόνια (μερικές φορές επιτυχημένα, άλλες όχι και τόσο) να φέρει όλη της την βιβλιοθήκη στο σήμερα. 

Περιμένω πως και πως το FFVI Pixel Remaster να ανακοινωθεί για NSw, ελπίζω σύντομα.

---------------------------------

In other news, βλέπω και ξαναβλέπω τα τρέιλερς του Kirby, έχω ξετρελαθεί με αυτό το game. Μου βγάζει vibes από Zelda: Link's Awakening και από Mario Odyssey, προβλέπω να είναι άψογο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το είδα κι εγώ το direct. Mario strikers φαίνεται πολυ διασκεδαστικό, Advance wars κλασσικά day one buy, λυπήθηκα τόσο πολύ που το καθυστέρησαν. Λέω αυτή τη φορά να δοκιμάσω το Xenoblade, έχω καιρό να δοκιμάσω κάποιο rpg.

Δεν φτάνουν ούτε τα χρήματα, ούτε ο χρόνος για τόσα παιχνίδια! :P 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

  

28 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

Και το star wars κανένας δεν ανέφερε αν κ είναι ps2....σίγουρη αγορα

ειναι μεγαλο κριμα που ειναι η Wii εκδοση και οχι η κανονικη, χαμένη ευκαιρια ρε παιδακι μου.

Για εμένα ήταν ένα απλά οκ direct.

Οι ειδήσεις που με αγγίζουν:

  1. Front Mission 1-2. πολυαγαπημενα παιχνιδια, θα χαρω να δω ενα απο τα καλα hd remasters εδω. σιγουρακι και σε αλλες πλατφορμες στο μελλον οπως συνηθιζει η Square
  2. Live A Live. απο τα πολυ λιγα JRPG του SNES που δεν εχω δει, κουτι μου καθεται. Κ αυτο, σιγουρακι και σε αλλες πλατφορμες στο μελλον.
  3. Xenoblade Chronicles 3. Μεγαλος φαν ολων των Xeno games, αυτη τη φορα ομως θα περιμενω πριν τσιμπησω γιατι θελω να δω σοβαρη βελτιωση στα κακως κείμενα του 2. Σοβαρότεροι χαρακτήρες, πιο μαζεμένη διάρκεια, oxi random στοιχεια και καλύτερο map traversal τα θεωρω must upgrades. Σοβαρα side quests δε περιμενω, θεωρω δεδομενο το σκουπιδιασμα εκει :P 


Δε θελω να το δω μπροστα μου: Fire Emblem Musou 2. Κανενα προβλημα με τα hack & slash games αλλα τα musou/warriors τα σιχαίνομαι οσο τίποτα άλλο στο gaming. καλύτερα να με βάλεις να παίζω MLB παρά αυτό :P 

Επεξ/σία από Skywalker333
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Malthador είπε

Η S-E κάνει μία σοβαρή προσπάθεια τα τελευταία χρόνια (μερικές φορές επιτυχημένα, άλλες όχι και τόσο) να φέρει όλη της την βιβλιοθήκη στο σήμερα. 

Περιμένω πως και πως το FFVI Pixel Remaster να ανακοινωθεί για NSw, ελπίζω σύντομα.

Εγώ θέλω valkyrie profile 1 + 2 + DS. Το 1 και DS με Pixel - HD και το 2 φυσικά remastered από την ps2 εποχή με το έξτρα περιεχόμενο. 

Φυσικά και τα front mission όμως ήταν τεράστιες εκπλήξεις και το live a life φαίνεται εξαιρετικό επίσης με έντονα secret of evermore vibes (που και αυτό θέλω σε remake hd-2d). Γενικά η SqEn το τερμάτισε σε αυτό το direct. 

Για το Kirby μια από τα ίδια. Δεν περίμενα αυτό που τελικά είδα και εξεπλάγην ευχάριστα, hyped θα έλεγα! Το planet Robbobot στο 3ds ήταν απλά καταπληκτικό και όταν είδα μετάβαση σε 3d το φοβήθηκα ειδικά με την πρώτη αποκάλυψη που δεν είδαμε κάτι. Πλέον είμαι πεπεισμένος ότι το παιχνίδι δείχνει σοβαρή δουλειά και θα έχει άπειρη πλάκα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...