Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις


TUNE IN ON WEDNESDAY 9th FEBRUARY AT 22.00 UK TIME / 23:00 CET FOR A BRAND NEW NINTENDO DIRECT

 

Tune in for a livestream featuring roughly 40 minutes of information mainly focused on Nintendo Switch games launching in the first half of 2022

 

 

8th February, 2022 – Tune in on Wednesday 9th February at 22.00 UK time / 23.00 CET for a Nintendo Direct livestream featuring roughly 40 minutes of information mainly focused on Nintendo Switch games launching in the first half of 2022.

To tune in, check out the Nintendo Direct website or the Nintendo UK YouTube channel, where the broadcast will be streamed.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Αν γυρίσετε το region σε US, μπορείτε να δοκιμάσετε κάποιους cloud τίτλους, όπως το Control, το Hitman 3, το A Plague Tale και τα Kingdom Heart. Τα δοκίμασα όλα σχεδόν και παίζουν νεράκι. Έχουν όλα demos για να δει κάποιος πως παίζει πριν προβεί σε αγορά (δεν αγόρασα κανέναν τίτλο, διαφωνώ με το μοντέλο που ακολουθείται όπως έχω ξαναπεί).

Πραγματικά δεν καταλαβαίνω γιατί δεν φτιάχνουν μια δική τους streaming υπηρεσία ή έστω να φορέσουν Game Pass στην κονσόλα, από την στιγμή που παίζουν μπόμπα τα games στην Ελλάδα από αμερικάνικους servers, πρακτικά δεν υπάρχει τεχνικός περιορισμός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Μόλις τώρα, Malthador είπε

Το Innocence, νομίζω όμως θα βγει και το Requiem. 

Οποτε αναμενω! Το Innocence ειναι επικο παιχνιδι, το ειχα κατευχαριστηθει, και καπου ειχε παρει το ματι μου  πως το Requiem δεν θα εβγαινε σε PS4 και καταχαρηκα τωρα :D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Just now, stormrain said:

Οποτε αναμενω! Το Innocence ειναι επικο παιχνιδι, το ειχα κατευχαριστηθει, και καπου ειχε παρει το ματι μου  πως το Requiem δεν θα εβγαινε σε PS4 και καταχαρηκα τωρα :D

Ναι οκ, ξαναλέω, σε cloud, δεν θα χαιρόμουν τόσο προσωπικά. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το direct που ειναι αυριο πιστευω οτι θα εχουμε ημερομηνια Splatoon 3 για καλοκαιρι - τελος Ιουνιου.

Θα ηθελα να δω και ενα Fire Emblem πιο νωρις, αλλα "κραταω μικρο καλαθι" .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξερω ποσοι το ειδατε, την Πεμπτη ξεκινανε εκπτωσεις με 1.000 παιχνιδια λεει, μολις ελαβα μειλ

οποτε καντε υπομονη αν εχετε σκοπο να αγορασετε κατι

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Malthador είπε

Αν γυρίσετε το region σε US, μπορείτε να δοκιμάσετε κάποιους cloud τίτλους, όπως το Control, το Hitman 3, το A Plague Tale και τα Kingdom Heart. Τα δοκίμασα όλα σχεδόν και παίζουν νεράκι. Έχουν όλα demos για να δει κάποιος πως παίζει πριν προβεί σε αγορά (δεν αγόρασα κανέναν τίτλο, διαφωνώ με το μοντέλο που ακολουθείται όπως έχω ξαναπεί).

Πραγματικά δεν καταλαβαίνω γιατί δεν φτιάχνουν μια δική τους streaming υπηρεσία ή έστω να φορέσουν Game Pass στην κονσόλα, από την στιγμή που παίζουν μπόμπα τα games στην Ελλάδα από αμερικάνικους servers, πρακτικά δεν υπάρχει τεχνικός περιορισμός.

Το gamepass δε θυμάμαι να δουλεύει cloud στην Ελλάδα..

Το control που το είχα δοκιμάσει δούλευε καλά, το hitman τη μέρα που το δοκίμασα όχι ιδιαίτερα, αυτός πάντως ο τρόπος παιξίματος δεν ξέρω αν έχει πολλή απήχηση

Σαν συνδρομή ίσως αλλά σαν "αγορά" το βρίσκω κάπως χλωμό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, Malthador είπε

Αν γυρίσετε το region σε US, μπορείτε να δοκιμάσετε κάποιους cloud τίτλους, όπως το Control, το Hitman 3, το A Plague Tale και τα Kingdom Heart. Τα δοκίμασα όλα σχεδόν και παίζουν νεράκι. Έχουν όλα demos για να δει κάποιος πως παίζει πριν προβεί σε αγορά (δεν αγόρασα κανέναν τίτλο, διαφωνώ με το μοντέλο που ακολουθείται όπως έχω ξαναπεί).

Πραγματικά δεν καταλαβαίνω γιατί δεν φτιάχνουν μια δική τους streaming υπηρεσία ή έστω να φορέσουν Game Pass στην κονσόλα, από την στιγμή που παίζουν μπόμπα τα games στην Ελλάδα από αμερικάνικους servers, πρακτικά δεν υπάρχει τεχνικός περιορισμός.

To cloud της Ν το έχει η Ubitus,

https://nintendoeverything.com/meet-ubitus-the-company-behind-switchs-cloud-powered-games/

 

image.png.baa4f9a805e2614f4b4bc2da706f1a7b.png

 

Επεξ/σία από Bread
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
8 hours ago, logistoulis said:

Το gamepass δε θυμάμαι να δουλεύει cloud στην Ελλάδα..

Το control που το είχα δοκιμάσει δούλευε καλά, το hitman τη μέρα που το δοκίμασα όχι ιδιαίτερα, αυτός πάντως ο τρόπος παιξίματος δεν ξέρω αν έχει πολλή απήχηση

Σαν συνδρομή ίσως αλλά σαν "αγορά" το βρίσκω κάπως χλωμό

Ναι, αυτό λέω κι εγώ, δεν δουλεύει στην Ελλάδα, ενώ με workaround δουλεύει από ικανοποιητικά έως άψογα με servers πολλές χιλιάδες χιλιόμετρα μακριά.

Άρα πρακτικά απλά μπορούν να το ανοίξουν και στην Ελλάδα.

3 hours ago, Bread said:

Ναι, χρησιμοποιούν την πλατφόρμα της ubitus, αλλά δεν έχουν φτιάξει δομημένη streaming υπηρεσία, αφήνουν τον κάθε publisher να διαχειρίζεται το κάθε game του όπως γουστάρει, πράγμα αστείο κατά την γνώμη μου.

Είναι αδιανόητο να σου λένε να πληρώσεις full price για ένα game στο οποίο θα σταματήσεις να έχεις πρόσβαση ανάλογα με την βούληση του publisher. Πρέπει να μπουν δικλείδες ασφαλείας από τον platform holder. Αυτό δεν λέγεται «κλειστό σύστημα», τσίρκο λέγεται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα, μετά από έξι μήνες καινούργιο παίγνιο για το snes? Ή ίσως να μπερδεύομαι με τον nes. 

Είμαι ενθουσιασμενος για το αποψινό direct. Ελπίζω να δείξουν κάποια από τα παρακάτω. 

Xenoblade 3 ή ακόμη και το X το οποίο δεν έχω παίξει μιας και προσπέρασα το WiiU. Pikmin 4, Metroid Prime 4, Wind Waker HD, twilight princess Hd και όλα τα υπόλοιπα είναι μπόνους από εκεί και πέρα. Ισως να δούμε και trailer από το  batman arkham collection, είμαι περίεργος εάν θα περιλαμβάνει το arkham knight και πως θα τρέχει στο σύστημα της Ninty. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπόν θέλω να δείξουν switch pro, MP4 gameplay, BOTW2 gameplay και νέα παιχνίδια από NES/SNES….. γιατί όχι και μια μικρή εξαγορά τώρα που είναι της μοδος. 

Spoiler

Και μετά ξύπνησα 🤣

 

Επεξ/σία από Lotof
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πιστευω πως θα δουμε σημερα το botw2.Θα δειξουν κατι σε zelda παντως,ισως ww&tp HD ή τα φημολογουμενα oracle παιχνιδια remastered ,oπου απλως θα βγει ο Αοnuma και θα πει το κλασσικο its progressing smoothly ,we will sahre information at a later date.

Ελπιζω παντως να δουμε το dk που ακουγεται ή το next 2d-3d mario.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...