Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μετά από 6ωρες περίπου, το pokemon legends το αγαπησα. Μακαρι να ειχα περισσοτερο χρονο, πραγματικα νιωθω 15 χρονων, το "open-world", exploration, farming & crafting πραγματικα τα βρηκα τελεια. Το ποκεντεξ θελει αρκετο γκραιντ η αληθεια ειναι αλλα το απολαμβανω παρα πολυ

Το προτείνω Φούλ σε όλους, το παιχνίδι θα το ευχαριστηθείτε 100%

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, najinblue3 είπε

μετά από 6ωρες περίπου, το pokemon legends το αγαπησα. Μακαρι να ειχα περισσοτερο χρονο, πραγματικα νιωθω 15 χρονων, το "open-world", exploration, farming & crafting πραγματικα τα βρηκα τελεια. Το ποκεντεξ θελει αρκετο γκραιντ η αληθεια ειναι αλλα το απολαμβανω παρα πολυ

Το προτείνω Φούλ σε όλους, το παιχνίδι θα το ευχαριστηθείτε 100%

Τί ἔτι χρείαν ἔχομεν μαρτύρων;Ανώμαλοι, να αφήσουμε τα αλυσοπρίονα στην 4Κ 65" και να πάμε να κυνηγάμε Πόκεμον στο Σουιτσάκι.Διαφθείρετε τους μεσήλικες.

Επεξ/σία από orionas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χαιρετώ όλους και όλες. Διαβάζω τα ποστ όλων εδώ μεσα, σέβομαι την αγωνία για το αν υπάρξει νέα έκδοση, για το oled, για το νέο πόλεμο (δεν έχω παίξει ποτέ Πόκεμον παρεπιπτόντως), αλλά θα ήθελα να πω για το HADES!!!!

Φοβερό παιχνίδι, μου το έλεγαν εδώ και δεν το πιστευα. Παίζω οπότε έχω χρόνο, διότι με δουλειά, οικογένεια και υποχρεώσεις δεν έχω και πολύ. ΑΛΛΑ εδώ και ένα μήνα που το έφερε ο Άγιος Βασίλης ;) στον γιο μου, έχω ΠΕΘΑΝΕΙ 130 ΦΟΡΕΣ! Ναι 130! 

Έχω περάσει την Ύδρα 5-6 φορές το πολύ και στον τρίτο κόσμο, έχω συναντήσει και τον Μινώταυρο και πριν λίγο τον Θάνατο που με οδήγησε στον "θάνατο" χαχαχαχαχαχαχα για άλλη μια φορά.

Δεν νομίζω ότι θα το τερματίσω ποτέ. Νομίζω ότι ο Άδης με έχει σκίσει ψυχολογικά! Thrash talking που λένε και στο μπάσκετ 🏀 .

Πλέον και συνήθως στην αρχή του παιχνιδιού το "δώρο" είναι από την θέα Αφροδίτη, διότι το παιχνίδι σκέφτεται σοφά ότι :"δεν γα.... που δεν γα...., δεν γαμ..... να γαμ...... και εμείς ?" Οπότε η θέα Αφροδίτη πάει στο όλο κονσεπτ.

Δεν το λέω για παράπονο, μαλλον τον πόνο μου γράφω :) . Εκπληκτικο παιχνίδι και δύσκολο, μου θύμισε το toki που παίζαμε παλιά και την 99 πίστα στο bubble bobble που έπρεπε να πέσεις μέσα από τον τοίχο να φας το ένα μαμουνι που ήταν στο κέντρο. Τελοσπαντων, μου έρχονται και άλλα , αλλά δεν θα τα ξέρουν οι νεότεροι.

 

Συμβουλή, αν δεν το έχει αγοράσει κάποιος ας το αγοράσει, δεν ξέρω πως λέγεται το είδος του παιχνιδιού, δεν τα καταλαβαίνω εγώ αυτά και δεν με νοιάζουν. Σας λέω ότι το παιχνίδι τα σπάει.

Καλό βράδυ.

 

 

Υ.Γ : Άδη, άντε και γα....ργαλησου αγόρι μου.

Υ.Γ2: Μερικές φορές αράζω στη Ευρυδίκη και απλά κάθομαι και ακούω το τραγούδι της ;)

 

Επεξ/σία από anarchy79
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, anarchy79 είπε

Χαιρετώ όλους και όλες. Διαβάζω τα ποστ όλων εδώ μεσα, σέβομαι την αγωνία για το αν υπάρξει νέα έκδοση, για το oled, για το νέο πόλεμο (δεν έχω παίξει ποτέ Πόκεμον παρεπιπτόντως), αλλά θα ήθελα να πω για το HADES!!!!

Φοβερό παιχνίδι, μου το έλεγαν εδώ και δεν το πιστευα. Παίζω οπότε έχω χρόνο, διότι με δουλειά, οικογένεια και υποχρεώσεις δεν έχω και πολύ. ΑΛΛΑ εδώ και ένα μήνα που το έφερε ο Άγιος Βασίλης ;) στον γιο μου, έχω ΠΕΘΑΝΕΙ 130 ΦΟΡΕΣ! Ναι 130! 

Έχω περάσει την Ύδρα 5-6 φορές το πολύ και στον τρίτο κόσμο, έχω συναντήσει και τον Μινώταυρο και πριν λίγο τον Θάνατο που με οδήγησε στον "θάνατο" χαχαχαχαχαχαχα για άλλη μια φορά.

Δεν νομίζω ότι θα το τερματίσω ποτέ. Νομίζω ότι ο Άδης με έχει σκίσει ψυχολογικά! Thrash talking που λένε και στο μπάσκετ 🏀 .

Πλέον και συνήθως στην αρχή του παιχνιδιού το "δώρο" είναι από την θέα Αφροδίτη, διότι το παιχνίδι σκέφτεται σοφά ότι :"δεν γα.... που δεν γα...., δεν γαμ..... να γαμ...... και εμείς ?" Οπότε η θέα Αφροδίτη πάει στο όλο κονσεπτ.

Δεν το λέω για παράπονο, μαλλον τον πόνο μου γράφω :) . Εκπληκτικο παιχνίδι και δύσκολο, μου θύμισε το toki που παίζαμε παλιά και την 99 πίστα στο bubble bobble που έπρεπε να πέσεις μέσα από τον τοίχο να φας το ένα μαμουνι που ήταν στο κέντρο. Τελοσπαντων, μου έρχονται και άλλα , αλλά δεν θα τα ξέρουν οι νεότεροι.

 

Συμβουλή, αν δεν το έχει αγοράσει κάποιος ας το αγοράσει, δεν ξέρω πως λέγεται το είδος του παιχνιδιού, δεν τα καταλαβαίνω εγώ αυτά και δεν με νοιάζουν. Σας λέω ότι το παιχνίδι τα σπάει.

Καλό βράδυ.

 

 

Υ.Γ : Άδη, άντε και γα....ργαλησου αγόρι μου.

Υ.Γ2: Μερικές φορές αράζω στη Ευρυδίκη και απλά κάθομαι και ακούω το τραγούδι της ;)

 

Εντωμεταξύ το αγόρασα και εγώ εχθές και άρχισα να παίζω και ομολογώ προς το παρόν έχω κολλήσει και εγώ.

προσπαθω να βγάλω άκρη βέβαια με το πως να χτίσω τον χαρακτήρα, τι να κάνω κτλ.. προς το παρόν κάνω Raids και προσπαθώ να μαζεύω darkness και κλειδιά όσο το δυνατόν για να ξεκλειδώσω ότι χρειάζεται.

Εντωμεταξύ, τα renovations χρειάζονται κάπου ή απλά είναι να χαμέ να λέγαμε; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, yazidis είπε

Εντωμεταξύ, τα renovations χρειάζονται κάπου ή απλά είναι να χαμέ να λέγαμε; 

Ναι χρειαζονται. Πχ μπορει τυχαια να σου δωσει level να healαρεις, gold σε δοχεια κτλ. Επισης, μεσω του constructor ξεκλειδωνεις και τα 2 δωματια στο house of hades.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, anarchy79 είπε

Χαιρετώ όλους και όλες. Διαβάζω τα ποστ όλων εδώ μεσα, σέβομαι την αγωνία για το αν υπάρξει νέα έκδοση, για το oled, για το νέο πόλεμο (δεν έχω παίξει ποτέ Πόκεμον παρεπιπτόντως), αλλά θα ήθελα να πω για το HADES!!!!

Φοβερό παιχνίδι, μου το έλεγαν εδώ και δεν το πιστευα. Παίζω οπότε έχω χρόνο, διότι με δουλειά, οικογένεια και υποχρεώσεις δεν έχω και πολύ. ΑΛΛΑ εδώ και ένα μήνα που το έφερε ο Άγιος Βασίλης ;) στον γιο μου, έχω ΠΕΘΑΝΕΙ 130 ΦΟΡΕΣ! Ναι 130! 

Έχω περάσει την Ύδρα 5-6 φορές το πολύ και στον τρίτο κόσμο, έχω συναντήσει και τον Μινώταυρο και πριν λίγο τον Θάνατο που με οδήγησε στον "θάνατο" χαχαχαχαχαχαχα για άλλη μια φορά.

Δεν νομίζω ότι θα το τερματίσω ποτέ. Νομίζω ότι ο Άδης με έχει σκίσει ψυχολογικά! Thrash talking που λένε και στο μπάσκετ 🏀 .

Πλέον και συνήθως στην αρχή του παιχνιδιού το "δώρο" είναι από την θέα Αφροδίτη, διότι το παιχνίδι σκέφτεται σοφά ότι :"δεν γα.... που δεν γα...., δεν γαμ..... να γαμ...... και εμείς ?" Οπότε η θέα Αφροδίτη πάει στο όλο κονσεπτ.

Δεν το λέω για παράπονο, μαλλον τον πόνο μου γράφω :) . Εκπληκτικο παιχνίδι και δύσκολο, μου θύμισε το toki που παίζαμε παλιά και την 99 πίστα στο bubble bobble που έπρεπε να πέσεις μέσα από τον τοίχο να φας το ένα μαμουνι που ήταν στο κέντρο. Τελοσπαντων, μου έρχονται και άλλα , αλλά δεν θα τα ξέρουν οι νεότεροι.

 

Συμβουλή, αν δεν το έχει αγοράσει κάποιος ας το αγοράσει, δεν ξέρω πως λέγεται το είδος του παιχνιδιού, δεν τα καταλαβαίνω εγώ αυτά και δεν με νοιάζουν. Σας λέω ότι το παιχνίδι τα σπάει.

Καλό βράδυ.

 

 

Υ.Γ : Άδη, άντε και γα....ργαλησου αγόρι μου.

Υ.Γ2: Μερικές φορές αράζω στη Ευρυδίκη και απλά κάθομαι και ακούω το τραγούδι της ;)

 

Το έλιωσα στο series s...είχα κολλίσει τέρμα στον Άδη, το άφησα λόγο που έφυγα διακοπές και απ το καλοκαίρι δε το ξανάπιασα καθώς δε θέλω να κατρακυλίσει πάλι η ψυχική μου υγεία...

Παιχνιδάρα κατά τ άλλα και δεν είναι τυχαίο που είναι το τοπ παιχνίδι στα xbox series/ps5 σε βαθμολογία.

Αξίζουν επίσης απ το ίδιο studio τα bastion/transistor που είναι στο ίδιο στυλ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, maniacos93 είπε

Δεν αναφέρει πουθενά στο άρθρο από που αντλεί τις πηγές του ο κύριος eternity. Κάποιο leak ή κάτι;; Μπούρδες θα έλεγα εγώ για clicks.

Υ.Γ.Προσωπικά θα ήθελα να δω ένα Switch 2 τώρα μιας και πέρασαν ήδη σχεδόν 5 χρόνια από την κυκλοφορία του V1 αλλά χλωμό το κόβω έως αδύνατο.

Δε γνωρίζω αν είναι η κάτωθι η πηγή του enternity αλλά αν ψάξεις βρίσκεις..

128524538_.png.ff47e00c72609138df47348504189d01.png

 

february-16th-is-a-big-day-for-nintendo-

Επεξ/σία από Braveheart1980
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
18 hours ago, dekulinkgr said:

Ειπαμε αυτην την εβδομαδα.Αυριο θα ανακοινωθει για την πεμπτη.😛

Παντως το mario kart 9 εγω το βλεπω σαν launch τιτλο του switch2,οταν και οποτε ερθει.Θα ηταν παρα πολυ χαζη η nintendo να κοψει τις πωλησεις του MK8 με μια ανακοινωση του MK9.

Το ΜK8D έκανε το καλύτερο τρίμηνο στην μέχρι τώρα πορεία του με 4,61m πωλήσεις. Το θεωρώ εξωφρενικό να ανακοινώσουν ΜK9 σε μια εβδομάδα, αλλά ποτέ δεν ξέρεις με δαύτους.

Πάντως μου κάνει τεράστια εντύπωση γιατί δεν έχουν πήξει το ΜK8D στα DLC's, ο τίτλος προσφέρεται για να σπαταλήσεις άπειρα χρήματα σε πίστες, οχήματα και χαρακτήρες.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Malthador είπε

Το ΜK8D έκανε το καλύτερο τρίμηνο στην μέχρι τώρα πορεία του με 4,61m πωλήσεις. Το θεωρώ εξωφρενικό να ανακοινώσουν ΜK9 σε μια εβδομάδα, αλλά ποτέ δεν ξέρεις με δαύτους.

Πάντως μου κάνει τεράστια εντύπωση γιατί δεν έχουν πήξει το ΜK8D στα DLC's, ο τίτλος προσφέρεται για να σπαταλήσεις άπειρα χρήματα σε πίστες, οχήματα και χαρακτήρες.

Έχουμε φτάσει στο σημείο να απορούμε που οι εταιρίες δε μας γδέρνουν με DLC..

Παρόλα αυτά, τι και αν το MK9 φέρει μεν τον αριθμό 9 στο όνομα αλλά θα λειτουργεί σαν DLC? Όπως είχε πει και ο Sakurai για το smash πως το παιχνίδι δεν έχει κάτι άλλο έξτρα να προσφέρει, μέχρι και τα γραφικά ως προς το στυλ του παιχνιδιού δε χρειάζονται upgrade. Άμα πούμε πως και το MK είναι στο peak του όσον αφορά το gameplay/graphics και η nintendo δε ψήνει να απογοητεύσει του τόσους καταναλωτές της, ίσως να το βγάλει στα 60 ευρώ φουλ αλλιώς 30 για όσους κατέχουν το 8.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
19 minutes ago, I'm_busy said:

Έχουμε φτάσει στο σημείο να απορούμε που οι εταιρίες δε μας γδέρνουν με DLC..

Παρόλα αυτά, τι και αν το MK9 φέρει μεν τον αριθμό 9 στο όνομα αλλά θα λειτουργεί σαν DLC? Όπως είχε πει και ο Sakurai για το smash πως το παιχνίδι δεν έχει κάτι άλλο έξτρα να προσφέρει, μέχρι και τα γραφικά ως προς το στυλ του παιχνιδιού δε χρειάζονται upgrade. Άμα πούμε πως και το MK είναι στο peak του όσον αφορά το gameplay/graphics και η nintendo δε ψήνει να απογοητεύσει του τόσους καταναλωτές της, ίσως να το βγάλει στα 60 ευρώ φουλ αλλιώς 30 για όσους κατέχουν το 8.

Ναι, αυτό σκεφτόμουν κι εγώ, τόσο τραίνο που πάει το ΜK8D μήπως το επόμενο Μario Kart είναι κάποιου είδους upgrade πάνω στον υπάρχων τίτλο που θα έχει τιμή add-on για τους κατόχους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, anarchy79 είπε

Χαιρετώ όλους και όλες. Διαβάζω τα ποστ όλων εδώ μεσα, σέβομαι την αγωνία για το αν υπάρξει νέα έκδοση, για το oled, για το νέο πόλεμο (δεν έχω παίξει ποτέ Πόκεμον παρεπιπτόντως), αλλά θα ήθελα να πω για το HADES!!!!

Φοβερό παιχνίδι, μου το έλεγαν εδώ και δεν το πιστευα. Παίζω οπότε έχω χρόνο, διότι με δουλειά, οικογένεια και υποχρεώσεις δεν έχω και πολύ. ΑΛΛΑ εδώ και ένα μήνα που το έφερε ο Άγιος Βασίλης ;) στον γιο μου, έχω ΠΕΘΑΝΕΙ 130 ΦΟΡΕΣ! Ναι 130! 

Έχω περάσει την Ύδρα 5-6 φορές το πολύ και στον τρίτο κόσμο, έχω συναντήσει και τον Μινώταυρο και πριν λίγο τον Θάνατο που με οδήγησε στον "θάνατο" χαχαχαχαχαχαχα για άλλη μια φορά.

Δεν νομίζω ότι θα το τερματίσω ποτέ. Νομίζω ότι ο Άδης με έχει σκίσει ψυχολογικά! Thrash talking που λένε και στο μπάσκετ 🏀 .

Πλέον και συνήθως στην αρχή του παιχνιδιού το "δώρο" είναι από την θέα Αφροδίτη, διότι το παιχνίδι σκέφτεται σοφά ότι :"δεν γα.... που δεν γα...., δεν γαμ..... να γαμ...... και εμείς ?" Οπότε η θέα Αφροδίτη πάει στο όλο κονσεπτ.

Δεν το λέω για παράπονο, μαλλον τον πόνο μου γράφω :) . Εκπληκτικο παιχνίδι και δύσκολο, μου θύμισε το toki που παίζαμε παλιά και την 99 πίστα στο bubble bobble που έπρεπε να πέσεις μέσα από τον τοίχο να φας το ένα μαμουνι που ήταν στο κέντρο. Τελοσπαντων, μου έρχονται και άλλα , αλλά δεν θα τα ξέρουν οι νεότεροι.

 

Συμβουλή, αν δεν το έχει αγοράσει κάποιος ας το αγοράσει, δεν ξέρω πως λέγεται το είδος του παιχνιδιού, δεν τα καταλαβαίνω εγώ αυτά και δεν με νοιάζουν. Σας λέω ότι το παιχνίδι τα σπάει.

Καλό βράδυ.

 

 

Υ.Γ : Άδη, άντε και γα....ργαλησου αγόρι μου.

Υ.Γ2: Μερικές φορές αράζω στη Ευρυδίκη και απλά κάθομαι και ακούω το τραγούδι της ;)

 

Εγώ το τερμάτισα για πρώτη φορά στην 39η προσπάθεια, πέρσι το καλοκαίρι. Μετά είπα «πάμε γι' άλλα». Αλλά κάτι μ' έπιασε και το αγόρασα δεύτερη φορά στο Steam τώρα πρόσφατα, και τώρα εξερευνώ τι έχει να δώσει αφού βγεις στην επιφάνεια. Το παιχνίδι είναι ατελείωτο, απλά συνεχίζει να δίνει πόνο - και νομίζω ότι έχω ξανακολλήσει. Το cross-save πραγματική αποκάλυψη εν τω μεταξύ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σχετικά με το MK:
This new game will feature more guest characters and tracks than the previous Mario Kart game. I can reveal three franchises that will be joining Mario and his friends on the circuits this go round: Those being Arms, Pikmin and Star Fox. Alternate costumes will also be featured in some way, as well as expanded single player content, of some kind.

Εμένα θα με ενδιέφερε περισσότερο η κυκλοφορία ενός racing που να εστιάζει στο single player όπως αντίστοιχα το Diddy Kong Racing όπως έχω αναφέρει παλιότερα αρκετές φορές. Παρόλα αυτά θυμίζω πως η Ν θέλει να ενισχύσει κατακόρυφα το κομμάτι των υπηρεσιών. Το Splatoon 3 φαίνεται πως θα είναι ο πρώτος τίτλος που θα κάνει χρήση αυτών των νέων μοντέλων (platinum coins? microtransaction? both?).

Ουσιαστικά τα (online) παιχνίδια της Ν θα καταλήξουν παιχνίδια υπηρεσίες κάτι που είναι αναμενόμενο με βάση παλιότερη συζήτηση που είχε γίνει σχετικά στο συγκεκριμένο θέμα. Το μόνο που μένει είναι να δούμε πως θα το υλοποιήσει η Ν γιατί όλοι γνωρίζουμε πως η εταιρία έχει την τάση (ή κατάρα) για  κάθε καινούργιο που εισάγει (από πλευράς υπηρεσιών) την ίδια στιγμή να μην είναι ολοκληρωμένο ή να υφίστανται βήματα προς τα πίσω.

Επεξ/σία από mansa2k
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Graphics-gameplay wise νομιζω πως οντως εχει φτασει στο peak του.Τωρα οπως λετε μπορει το 9 να ειναι κατι σαν dlc του 8.Παντως θα συμφωνησω με τον mansa2k πως λειπει ενα story driven campaign απο το mariokart σαν το dkr ή crash racing.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, dekulinkgr είπε

Graphics-gameplay wise νομιζω πως οντως εχει φτασει στο peak του.Τωρα οπως λετε μπορει το 9 να ειναι κατι σαν dlc του 8.Παντως θα συμφωνησω με τον mansa2k πως λειπει ενα story driven campaign απο το mariokart σαν το dkr ή crash racing.

Αφού κατάφεραν να στριμώξουν Single Player Campaing στο Smash, έχω και εγώ πολλές ελπίδες οτι θα έχει SP το επόμενο Mario Kart. Δε θέλουμε άλλωστε και κανα σενάριο ταινίας, μια δικαιολογία για να ξεκινάς με 50άρι kart και θα καταλήγεις να κάνεις 1vs1 race με Hovercraft εναντίων του Bowser ψάχνουμε. 

Θα τη βρούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οπως ειχα προβλεψει

 

Θα κανω και αλλη προβλεψη πως θα δουμε σιγουρα το silksong.Μην εχουμε και κανενα shadow drop.

Αυριο τα μεσανυχτα θα ειναι.

Επεξ/σία από dekulinkgr
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...