Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, GeorgeMan είπε

Ε μα ναι, μιλάμε άλλωστε για την exotic χωρητικότητα των εξηντατεσσάρων ολόκληρων γιγάμπιτων, εν έτοι 2022! Προσαρμοσμένα μάλιστα με custom πλαστικό κέλυφος! 

Μήπως ήρθε η ώρα να σοβαρευτεί η Nintendo και μετά από εκατομμύρια cartridges που έχει πουλήσει να το πάρει απόφαση ότι έβγαλε το κόστος ανάπτυξής τους και να μειώσει τα λίγα δολάρια παραπάνω που κοστίζουν, μπας και κάνει η ζωη των dev λίγο πιο εύκολη; Αλλά όχι, αφού μπορούν οι χρήστες να κατεβάσουν το υπόλοιπο game...

Εδώ ξεχνάτε κάποιοι την ειδική επεξεργασία που γίνεται στα Cartridges για να γίνουν πικρά, και να μη σας το φάει ο σκύλος, αλλα αυτοί είστε (με φωνή Κουτσούμπα). Θέλετε όλες τις ανέσεις, και την Bleeding edge τεχνολογία, αλλα δε θέλετε να την πληρώσετε.

12 λεπτά πριν, NickTG είπε

Βάζουν μέσα 3 cartidges! 

Problem solved! :P

Πιθανότατα θα αγοράσεις άλλο ένα Switch Lite με τα ίδια λεφτά 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 ώρες πριν, Malthador είπε

Μόνο το Arkham Knight με τα DLC's του φτάνει 75GB, αν προσθέσουμε και τα άλλα δύο, ξεπερνάνε εύκολα το κατοστάρικο. Θα ζοριστούν πολύ να τα χωρέσουν σε 64άρι cartridge και πάλι αμφιβάλλω ότι θα πάνε σε τόσο ακριβό μέσο.

Πιο πιθανό θεωρώ να έχει μόνο τα Asylum/City στο collection.

Αμφιβάλω αν θα συμπεριφερεί το Arkham Knight στη συλλογή , μαλλον μιλάμε για Asylum-City-Origins , αν ισχύει το νέο για τριλογία 

Οπως και νάχει μακάρι να έρθουν στο nsw,ειναι ταμάμ παιχνίδια για τη κονσόλα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Braveheart1980 είπε
Αναφορά σε κείμενο

Nintendo Switch 2 και Mario Kart 9 φημολογείται πως αποκαλύπτονται στις 19 Φεβρουαρίου 

..δεν είδαμε το Pro ποτε,βρε λες να δούμε το 2??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Braveheart1980 είπε

- Απολυτως κανενας

- Enternity.gr - Φημες για switch 2 

🤣

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Direct αυτήν την εβδομάδα ή την επόμενη. Το MK δεν θα λέγεται 9 σύμφωνα με τις περισσότερες φήμες. Δεν διάβασα πουθενά για NSW 2.

 

 

Επεξ/σία από mansa2k
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, mansa2k είπε

Direct αυτήν την εβδομάδα ή την επόμενη. Το MK δεν θα λέγεται 9 σύμφωνα με τις περισσότερες φήμες. Δεν διάβασα πουθενά για NSW 2.

 

 

Ειπαμε αυτην την εβδομαδα.Αυριο θα ανακοινωθει για την πεμπτη.😛

Παντως το mario kart 9 εγω το βλεπω σαν launch τιτλο του switch2,οταν και οποτε ερθει.Θα ηταν παρα πολυ χαζη η nintendo να κοψει τις πωλησεις του MK8 με μια ανακοινωση του MK9.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Braveheart1980 είπε

Δεν αναφέρει πουθενά στο άρθρο από που αντλεί τις πηγές του ο κύριος eternity. Κάποιο leak ή κάτι;; Μπούρδες θα έλεγα εγώ για clicks.

Υ.Γ.Προσωπικά θα ήθελα να δω ένα Switch 2 τώρα μιας και πέρασαν ήδη σχεδόν 5 χρόνια από την κυκλοφορία του V1 αλλά χλωμό το κόβω έως αδύνατο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή η Nintendo έβγαλε το Switch OLED, η NINTENDO επαναλαμβάνω, και μετά απο 5 μήνες θα ανακοινώσει Switch 2. Η NINTENDO.

Πιο πιθανό να ανακοινώσει αύριο η Sony το Playstation 6, παρά η Nintendo Switch 2 στο επόμενο Direct.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τη καμία δε θα ανακοινώσει νέο σύστημα τώρα, αλλά από σεπτέμβρη ένα switch pro (oled+new tegra[dlss]) μπορεί, όπως είχε αναφέρει και ένας οικονομολόγος πέρσι, μάλλον βάση πωλήσεων και μελλοντικού cloud gaming, η ninty μπορεί να ακολουθήσει το σύστημα της Apple, ετήσιες αναβαθμίσεις και υποστήριξη των κονσολών της για 5-7 χρόνια ώστε να κρατήσει τη βάση χρηστών της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 ώρες πριν, RocknRolla είπε

Ίσως τα παλιά Scull να μην εφαρμόζανε στο Oled, αλλά πάντως υπάρχει μοντέλο που ταιριάζει στο Oled μιας και είμαι κάτοχος ενός. Δεν έχω δοκιμάσει άλλα Grips αλλά πιστέυω ότι ειναι μέσα στα τοπ 2. Πάρε και ένα Λινκ https://skullnco.com/products/neogrip-for-switch-oled-and-regular-model

Καλησπέρα και ευχαριστώ πολύ - από το ίδιο το site που έβαλες - παρήγγειλες και αν ναι από Αμερική στέλνει? - τελωνείο το έπιασε? 

 

25 λεπτά πριν, maniacos93 είπε

Δεν αναφέρει πουθενά στο άρθρο από που αντλεί τις πηγές του ο κύριος eternity. Κάποιο leak ή κάτι;; Μπούρδες θα έλεγα εγώ για clicks.

Υ.Γ.Προσωπικά θα ήθελα να δω ένα Switch 2 τώρα μιας και πέρασαν ήδη σχεδόν 5 χρόνια από την κυκλοφορία του V1 αλλά χλωμό το κόβω έως αδύνατο.

https://www.neogaf.com/threads/february-16th-is-a-big-day-for-nintendo-fans-mk9-and-nintendo-switch-2-info-leaks.1629738/

Αυτή είναι η πηγή εικάζω και δεν την λες και εντελώς αναξιόπιστη - δες τι γράφει - γράφει ότι του είπαν και δεν δίνει και 100% προφανώς σε αυτά που λέει.

Επεξ/σία από Bread
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, Bread είπε

Καλησπέρα και ευχαριστώ πολύ - από το ίδιο το site που έβαλες - παρήγγειλες και αν ναι από Αμερική στέλνει? - τελωνείο το έπιασε? 

 

 

Όταν το αγόρασα εγώ Νοέμβριο, η Skul δεν έστελνε Ελλάδα για κάποιο λόγο, από το site που σε λίνκαρα δλδ. Αν θέλεις δοκίμασε τώρα μήπως στέλνουν. Εγώ το αγόρασα από το store τους στο E-bay, δλδ από https://www.ebay.com/str/skllnco/For-Nintendo-Switch/_i.html?store_cat=18245887015. Δεν άργησε ιδιαίτερα να έρθει, λέγανε πάνω στο δίμηνο σαν estimated time αλλά ήρθε σε 3 εβδομάδες αν δεν κάνω λάθος. Τελωνείο ναι πλήρωσα, στο βγάζει στην τελική τιμή, 19Ε νομίζω έχουν τα grips, συνολικά πλήρωσα 30Ε, φόροι χώρας, τελεωνείο κτλπ. Απλά πρόσεξε τώρα έχουν κάτι κινέζικες πρωτοχρονιές αυτοί  και ίσως σε καθυστερήσουν λίγο.

Μόλις είδα ότι τα έχει η Άμαζον https://www.amazon.de/-/en/Skull-NeoGrip-Nintendo-Switch-Regular/dp/B09J4HNJ57/ref=sr_1_6?crid=1R4D91VOJUTTC&keywords=satisfye+schalter&qid=1644253454&sprefix=satisfye+switch%2Caps%2C113&sr=8-6

Θα σου βγούνε 27 Ευρώ ? Τα προτείνω με κλειστά μάτια.

Όταν έψαχνα για Grips, ατίστοιχα πολύ καλα΄είχα δει ότι είναι κ τα Satisfye, νομίζω κοντραρίζονται αυτές οι δύο. Αν θέλεις ρίξε μια ματιά εδώ https://www.satisfye.com/collections/zengrip-pro-oled

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, RocknRolla είπε

Όταν το αγόρασα εγώ Νοέμβριο, η Skul δεν έστελνε Ελλάδα για κάποιο λόγο, από το site που σε λίνκαρα δλδ. Αν θέλεις δοκίμασε τώρα μήπως στέλνουν. Εγώ το αγόρασα από το store τους στο E-bay, δλδ από https://www.ebay.com/str/skllnco/For-Nintendo-Switch/_i.html?store_cat=18245887015. Δεν άργησε ιδιαίτερα να έρθει, λέγανε πάνω στο δίμηνο σαν estimated time αλλά ήρθε σε 3 εβδομάδες αν δεν κάνω λάθος. Τελωνείο ναι πλήρωσα, στο βγάζει στην τελική τιμή, 19Ε νομίζω έχουν τα grips, συνολικά πλήρωσα 30Ε, φόροι χώρας, τελεωνείο κτλπ. Απλά πρόσεξε τώρα έχουν κάτι κινέζικες πρωτοχρονιές αυτοί  και ίσως σε καθυστερήσουν λίγο.

Μόλις είδα ότι τα έχει η Άμαζον https://www.amazon.de/-/en/Skull-NeoGrip-Nintendo-Switch-Regular/dp/B09J4HNJ57/ref=sr_1_6?crid=1R4D91VOJUTTC&keywords=satisfye+schalter&qid=1644253454&sprefix=satisfye+switch%2Caps%2C113&sr=8-6

Θα σου βγούνε 27 Ευρώ ? Τα προτείνω με κλειστά μάτια.

Όταν έψαχνα για Grips, ατίστοιχα πολύ καλα΄είχα δει ότι είναι κ τα Satisfye, νομίζω κοντραρίζονται αυτές οι δύο. Αν θέλεις ρίξε μια ματιά εδώ https://www.satisfye.com/collections/zengrip-pro-oled

 

Σε ευχαριστώ πολύ! - πρόλαβα από Amazon - δεν είχαν μείνει και πολλά κομμάτια.

image.png.7813194b3ad7d50aefaf22b2163087a9.png

 

28 ευρώ σύνολο - μια χαρά!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...