Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 ώρες πριν, adamv123 είπε

Μπορεί να μου πει κάποιος ποια είναι τα must play παιχνίδια του switch για αυτόν ?? Είμαι ανοιχτός σε όλα τα είδη. 

ΥΓ. Εχω fire emblem three houses και zelda botw.

Για εμενα must play ειναι και το Hollow Knight , το εχω και στο pc ,αλλα πραγματικά στο switch το ευχαριστήθηκα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

31 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

Πάμε λίγο η Παρασκευή αργεί ☺️

Ισχύει, υπάρχει περιθώριο να φάμε κ' άλλα σπόιλ. Μέχρι και τα επίσημα τρέιλερ αποφεύγω 😶

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, I'm_busy είπε

Ισχύει, υπάρχει περιθώριο να φάμε κ' άλλα σπόιλ. Μέχρι και τα επίσημα τρέιλερ αποφεύγω 😶

Εμένα μου έστειλε mail η Pokémon (μιας και είμαι στο newsletter) με τις σιλουέτες σε κάποια pokemon, ευτυχώς το διέγραψα.

Πάλι καλά τουλάχιστον που ήταν μόνο οι σιλουέτες και δεν τα είχαν κανονικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Grim Ripper είπε

Εμένα μου έστειλε mail η Pokémon (μιας και είμαι στο newsletter) με τις σιλουέτες σε κάποια pokemon, ευτυχώς το διέγραψα.

Πάλι καλά τουλάχιστον που ήταν μόνο οι σιλουέτες και δεν τα είχαν κανονικά.

Same εγώ τα αποφεύγω όλα ούτε YouTube ανοίγω 😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

Same εγώ τα αποφεύγω όλα ούτε YouTube ανοίγω 😄

Εγώ διαγράφω όλους τους poketubers 2-3 μήνες πριν από κάθε κυκλοφορία 😁

Επεξ/σία από I'm_busy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφορά έπειτα από 60 ώρες SMT V. Αισθάνομαι ότι βρίσκομαι περίπου στο 70% αλλά μπορεί να κάνω και λάθος και να είμαι στο 90% ή και 50%. Αισθάνομαι ότι το πραγματικό παιχνίδι τώρα ξεκινάει. Για άλλη μια φορά να επισημάνω ότι το παιχνίδι είναι κανονικότατο SMT για όποιον θέλει την πραγματική SMT εμπειρία. Όπως πάντα πεθαίνω στα γέλια όταν βλέπω απότομα ονόματα νέων δαιμόνων όπως Trismegistus και Panagia 😂. Έχοντας μεγάλη συνήθεια να ρίχνω καντήλια (no pun intended) πιθανώς να αντιλαμβάνεται κάποιος πόσο άβολο είναι να ρίχνω καντήλια στην Panagia... 

Anyway, η δυσκολία του παιχνιδιού είναι ότι πρέπει χωρίς να είναι εκνευριστική ως τώρα τουλάχιστον με τρομερά καλή ισορροπία και θα έλεγα ότι μπορείς να κάνεις πολύ customize την ομάδα σου για πάσης φύσεως δυσκολία. Είναι απαραίτητο ένα μεγάλο μενού από skills με buffs, debuffs, installs και όλα τα καλούδια του turn based συστήματος μάχης καθότι όλα είναι mana και press turn management και οτιδήποτε μπορεί να σε καθαρίσει σε έναν ατυχές η κακά στρατηγικό γύρο. 

Το τσιμπάτε με άνεση όσοι είστε ακόμα στη φάση να το πάρετε ή όχι. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και από εμένα. Καινούργιος στο switch αλλά όχι στο οικοσύστημα της Nintendo. Είχα παλιές κονσόλες μέχρι και wii. Την πήρα για να παίζουμε με την οικογένεια όπως και για τη φορητότητα της. 

Να ρωτήσω κάτι που το χα δεί πιο πίσω αλλά δεν το κατάλαβα καλά. Με ενδιαφέρει το monster hunter αλλά πως το παίρνω από το αμερικανικό eshop καθώς παίζει διαφορά. Κάνω λογαριασμό φορτίζω με προπληρωμενη της eneba αν κατάλαβα αλλά μετά δε θα το χω στον άλλο λογαριασμό? Ή απλά φορτίζω τον δικό μου και αλλάζω region? Σας ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το χιονάκι και τις αργίες βοηθήθηκε η φάση να καώ τελείως στο Metroid. 17 ώρες για 100% items. Εξαιρετικό Metroid απο τα καλύτερα που έχω παίξει γενικώς και τα έχω παίξει όλα εκτός του Other M.

Γραφικά, gameplay και εφέ/ambience για 2d σεμινάριο. Θυμάμαι που απογοητεύτηκε ο κόσμος απο τη μουσική. Λογικό γιατί δεν είχε μουσική εκτός απο ελάχιστες μελωδίες σε κάποια σημεία. Είχε ambience το παιχνίδι για να δείχνει οσο πιο σκοτεινό και κλειστοφοβικό γινότανε. Το πέτυχαν και με το παραπάνω μπορώ να πώ. Δεν βρήκα κάποιο αρνητικό πέρα απο την δυσκολία που θα συναντήσει ο casual παίκτης. Τα bosses στο 5ο try πέφτανε, ακόμα και το τελευταίο. Τα E.M.M.I τέλεια στη δομή. Το πιο σκοτεινό Metroid μέχρι σήμερα. Δικαιολογημένο το 8.8 - 9 που βλεπω στις βαθμολογίες. Ελπίζω να μην περιμένουμε καμια 10ετία πάλι για κάποιο επόμενο 2d. 

 

Σε άλλα νέα. Το pro controller μου έσπασε κυριολεκτικά τις μπάλες με τα κολήματά του. Να πρέπει να κάνεις dash με το ZL και να μην πιάνει σε φάσεις που γίνεται μακελειό ξέρω γω. Μερικές φορές έτρεχε η Samus προς μια κατεύθυνση μόνη της. Άλλες δεν άνοιγε ο χάρτης. Γενικά random μη responsive κουμπία. Μέχρι και αν έχω απομίμηση τσέκαρα αλλα μια χαρά original Monster Hunter Rise edition controller έχω. Σιχαίνομαι τα joy cons και γι'αυτό παίζω με controller. Ενώ είναι πραγματικα πολύ καλό σε σχεδιασμό μου σπάει τα νεύρα με αυτά που κάνει. Έψαξα λίγο νετ το μόνο που λένε είναι να κάνεις update κονσόλα και χειριστήριο. Εννοείται όλα updated είμαι ψείρας μ'αυτά. Καμιά γνώμη/κανείς άλλος που του κάνει τέτοια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, babality είπε

Σε άλλα νέα. Το pro controller μου έσπασε κυριολεκτικά τις μπάλες με τα κολήματά του. Να πρέπει να κάνεις dash με το ZL και να μην πιάνει σε φάσεις που γίνεται μακελειό ξέρω γω. Μερικές φορές έτρεχε η Samus προς μια κατεύθυνση μόνη της. Άλλες δεν άνοιγε ο χάρτης. Γενικά random μη responsive κουμπία. Μέχρι και αν έχω απομίμηση τσέκαρα αλλα μια χαρά original Monster Hunter Rise edition controller έχω. 

Θα θελα και εγώ feedback γιατί είχα ακούσει μόνο καλά σχόλια και ετοιμάζουν να επενδύσω. Το ποσό δεν είναι όμως ευκαταφρόνητο για τέτοια κολλήματα. Ευχαριστώ και πάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dekulinkgr είπε

Παντως pokefans ετοιμαστειτε για παιχνιδαρα την παρασκευη με βαση παντα τα reviews .

https://opencritic.com/game/12091/pok-mon-legends-arceus/reviews

Και ένας φίλος μου πάντως που το έπαιξε σε emulator μου είπε καλά λόγια. Μου λέει ότι ταιριάζει αυτό το είδος στα pokemon.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...