Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω τσεκάρει μια 500αρα Kingston , θα εχω το νου μου..μόλις τη τεντώσω τη 256αρα θα παίξω μπάλα….αλλα κάπου ειχα δει(στον Wullfeden νμζ) οτι μπορεις να εναλλάσσεις τις sd χωρις θεμα,και αναρωτιόμουν αν το εχει κανει κανεις ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Tελευταιες φημες απο εγκυρο leaker

  • HD Remaster of Metroid Prime will be in the second half of 2022.
  • Xenoblade Chronicles 3 is delayed internally that can fall into 2023 due to the virus and technical issues. Could still release in 2022 as the game needs to sort out technical issues
  • New Fire Emblem is coming in 2022 from the Three Houses devs and it sounds very exciting with better graphics and mechanics. Fire Emblem: Genealogy of the Holy War remake will not come in 2022, more likely 2023
  • a DK game is in development but can't get information on the game like if it is 2D or 3D or what the game is about other than it is development
  • Mario + Rabbids Sparks of Hope will come out in early 2023 but it may make it in the second half of 2022, but based on things he's heard it is unlikely
  • The Nintendo Switch Resident Evil game is Revelations 3 (unsure if it is in development) due to how hard and difficult to get information on the project recently.

Aναμενω σαν τρελος το metroid prime remaster αλλα και το DK(οι φημες που κυκλοφορουν ειναι πως το αναπτυσει η ομαδα των 3d mario)

Επεξ/σία από dekulinkgr
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι εκπλητική η Nintendo σε αυτό που κάνει.

Σερφάρει άνετα και χαλάρα στα κύματα των twins.

Απίστευτο πραγματικά πως το κατορθώνει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, dekulinkgr είπε
  • HD Remaster of Metroid Prime will be in the second half of 2022
  • New Fire Emblem is coming in 2022 from the Three Houses devs and it sounds very exciting with better graphics…

Μακάρι αυτα τα 2 να αληθεύουν :0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, mAs_81 είπε

Μακάρι αυτα τα 2 να αληθεύουν :0

Το πρωτο ειδικα ακουγεται εδω και χρονια.Βασικα το prime trilogy ακουγεται εδω και πολυ καιρο αλλα απο περυσι ειπαν τελικα πως ειναι μονο το πρωτο remaster.Aναμενουμε το επομενο direct.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικώς κάποια είχαν ακουστεί από πέρυσι. Γνωρίζαμε επίσης ότι φέτος θα είναι καλή χρονιά από πλευράς ροής κυκλοφοριών. 

Εμένα με ενδιαφέρουν τα περισσότερα αλλά σίγουρα ξεχωρίζω Monolith Soft και DK από το Τόκιο στούντιο το οποίο είναι πολλά υποσχόμενο.

Καλά όλα αυτά αλλά λείπει κάποιο νέο core ip. H N δείχνει να επενδύει πολύ σε safe μονοπάτια, από την άλλη έχει και πληθώρα τίτλων που όμως θα μπορούσε να περιορίσει κάποιους ή συνέχειες τους.

Πάντως έχει ακουστεί πως θα κυκλοφορήσει ένα νέο casual ip φέτος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, mansa2k είπε

Γενικώς κάποια είχαν ακουστεί από πέρυσι. Γνωρίζαμε επίσης ότι φέτος θα είναι καλή χρονιά από πλευράς ροής κυκλοφοριών. 

Εμένα με ενδιαφέρουν τα περισσότερα αλλά σίγουρα ξεχωρίζω Monolith Soft και DK από το Τόκιο στούντιο το οποίο είναι πολλά υποσχόμενο.

Καλά όλα αυτά αλλά λείπει κάποιο νέο core ip. H N δείχνει να επενδύει πολύ σε safe μονοπάτια, από την άλλη έχει και πληθώρα τίτλων που όμως θα μπορούσε να περιορίσει κάποιους ή συνέχειες τους.

Πάντως έχει ακουστεί πως θα κυκλοφορήσει ένα νέο casual ip φέτος.

Ωραία όλα αυτά αλλά δεν θέλω να περιμένω 10 χρόνια για να δω το επόμενο Xenoblade ή fire emblem όπως στην περίπτωση των main SMT παιχνιδιών. Με βάση το πως το πάνε το επόμενο SMT main παιχνίδι θα το δω όταν θα είναι 50+ ετών. 

Η κατάρα του να κάνεις πληθώρα απίστευτων σειρών που πρέπει να κρατάς σε υψηλά επίπεδα και να μην μπορείς να ανασαίνεις για να φτιάξεις κάτι νέο. Μόνο οι συνεργασίες μπορούν να προσφέρουν κάτι νέο (όπως το Astral chain). 

Όσο και να θέλω να δω κάτι νέο από την Nintendo σε καμία περίπτωση δεν το θέλω εις βάρος κάποιου από τις main σειρές που περιμένω πάντα πως και πως. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα από χθες στο eshop Nintendo. Δεν αναγνωρίζει την κάρτα μου. Μέχρι χθες ήταν μια χαρά και αγόραζα κανονικά παιχνίδια. Έχει αντιμετωπίσει κάποιος άλλος προβλήματα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και γω το ιδιο θεμα , δεν δεχεται την καρτα.. Προσπαθω εδω και ωρες και τιποτα. Δεν φαινεται παντως να ειναι γενικευμενο το θεμα γιατι τα αποτελεσματα που βγαζει στο google δεν ειναι προσφατα. 

Επεξ/σία από gtsoui
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 14/1/2022 στις 6:05 ΜΜ, ikaruga24 είπε

Ωραία όλα αυτά αλλά δεν θέλω να περιμένω 10 χρόνια για να δω το επόμενο Xenoblade ή fire emblem όπως στην περίπτωση των main SMT παιχνιδιών. Με βάση το πως το πάνε το επόμενο SMT main παιχνίδι θα το δω όταν θα είναι 50+ ετών. 

Η κατάρα του να κάνεις πληθώρα απίστευτων σειρών που πρέπει να κρατάς σε υψηλά επίπεδα και να μην μπορείς να ανασαίνεις για να φτιάξεις κάτι νέο. Μόνο οι συνεργασίες μπορούν να προσφέρουν κάτι νέο (όπως το Astral chain). 

Όσο και να θέλω να δω κάτι νέο από την Nintendo σε καμία περίπτωση δεν το θέλω εις βάρος κάποιου από τις main σειρές που περιμένω πάντα πως και πως. 

Έχω γράψει αρκετές φορές πως η Ν επιμένει να διατηρεί το προσωπικό της σε νούμερα που δεν δίνουν πολλά περιθώρια με μόνιμη δικαιολογία την διατήρηση της ποιότητας. Ξεκάθαρα δεν λειτουργεί το σύστημα τους σε βάθος χρόνου.

Θυμίζω δύο σημαντικά σημεία:
1ον. Κυκλοφορώντας το NSW παραδόθηκε και το νέο κτήριο (αν θυμάμαι μπορεί να καλύψει 1500 θέσεις εργασίας) κοντά στο αρχικό κεντρικό της εταιρίας (Κιότο).
2ον. Πλέον αναπτύσσουν τίτλους για ένα σύστημα.

Φυσικά παίζει πού μεγάλο ρόλο και ο covid19 που όμως δεν επηρέασε τις πρώτες χρονιές κυκλοφορίας του NSW όπου υπήρξαν κενά. Παρόλα αυτά η Ν τελευταία επενδύει πάλι σε νέο κτήριο και ενοικίαση για να περιορίσει την συμπαραγωγή με τρίτες εταιρίες. Εμένα αυτό μου δίνει την εικόνα πως δεν επένδυσαν εξαρχής με βάση τις απαιτήσεις που θα προκύψουν μελλοντικά, βασικά το επαληθεύει. 

Έχω επαναλάβει επίσης πως βρίσκονται στο καλύτερο σημείο χρονικά αφού υφίστανται τρεις γενιές directors. Κάπως θα πρέπει να δώσουν χώρο σε περισσότερα ταλέντα να κάνουν τις ιδέες τους πραγματικότητα. Εν μέρη το έχουν καταφέρει ήδη αλλά υπάρχει η απουσία ενός νέου core τίτλου από την εταιρία στο εξαιρετικά επιτυχημένο NSW. Να θυμίσω πως στο χειρότερο εμπορικά home system (WiiU) προέκυψαν και καθιερώθηκαν τα SMMaker και Splatoon.

Τέσπα, προσωπικά περίμενα περισσότερα στο core κομμάτι.

Επεξ/σία από mansa2k
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 hours ago, gtsoui said:

Και γω το ιδιο θεμα , δεν δεχεται την καρτα.. Προσπαθω εδω και ωρες και τιποτα. Δεν φαινεται παντως να ειναι γενικευμενο το θεμα γιατι τα αποτελεσματα που βγαζει στο google δεν ειναι προσφατα. 

Το είχα και γω το πρόβλημα .αυτό που έκανα ήταν να πάω στο mynintendo και να φορτώσω από εκεί το λογαριασμό μου με λεφτά .τα πήρε κανονικά και μετά φάνηκαν αμέσως στο eshop του σουιτς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 13/1/2022 at 5:38 ΜΜ, mAs_81 said:

Εχω να παίξω Pokémon απο το OG Gameboy(δε θυμάμαι ποιο/πως λεγόταν)και δεν ειμαι φανατικός ,  όμως φαινεται ταμάμ για το switch αυτο,θα το’χω στα υποψη μου…

 

..άλλωστε γι αυτο δεν ειναι το backlog??🤪

 

..ηδη απο την 256αρα sd έχουν μείνει 67 περίπου..

Να πάω για 500αρα η να παρω κι άλλη 256 και να τις αλλάζω?..Ως επι το πλείστον θελω/ειναι digital η συλλογή μου.. 

Αφού σου αρέσει το digital δεν πρέπει να βρίσκεσαι σε δίλημμα. Πας στην 500άρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Bourdoulas said:

Αφού σου αρέσει το digital δεν πρέπει να βρίσκεσαι σε δίλημμα. Πας στην 500άρα. 

Δεν εχω ιδιαίτερο δίλλημα , απλα αναρωτιόμουν αν εχει κάποιος διαφορετικές sd και εναλλάσσει , οπως ανέφερα ειδα στο video του Wulff Den..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...