Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 ώρες πριν, infdi είπε

Δυστυχώς δεν με πολύ έχει φίλο το Σκρουτζ κ δεν μου βγάζει κανένα grip (μόνο αυτό που φορτίζει τα joycon και το οποίο δεν με ενδιαφέρει, θέλω σαν αυτό που είχε η συσκευασία). :)
Αν έχεις την καλοσύνη μπορείς να ποστάρεις κάποιο λινκ που να σου εμφανίζει κάποιο grip?

Ψάχνεις αυτό αλλά δεν βλέπω να υπάρχει:

https://www.amazon.com/Official-Nintendo-Switch-Joy-Renewed/dp/B086YZYZPC

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

14 ώρες πριν, Te0sX είπε

@anarchy79 Υπέροχα! Δεν ξέρω πόσες φορές έχω γράψει εδώ πέρα για το Ηollow Knight και το Hades. Στο 2ο πλέον έχω πάνω απο 135 ώρες, το τερμάτισα μια φορά τελειώνοντας τα πάντα, και 2 άλλες μονο το main story.

Απλά να απαντήσω στο ερώτημα σου, ναι, πρέπει να μιλάς στο κάθε ένα ξεχωριστά που έχει να σου πει κάτι όποτε χάνεις, όποτε εκπληρώνεις ενα quest. Για παιχνίδι του είδους του έιχα εκπλαγεί απο το πόση ιστορία κρύβει απο πίσω για κάθε ήρωα ξεχωριστά. Έχει να κάνεις εξαιρετικά πράγματα, μετά ξεκλειδώνεις και τις μοίρες, φτιάχνεις το σπίτι και το lounge κτλ κτλ. Για χίλιους λόγους βγήκε παιχνίδι της χρόνιας. Κλασσικό κατα την γνώμη μου, όσα χρόνια και αν περάσουν θα αξίζει κάποιος να το παίξει. Μακάρι να είχαν και μια ελληνική μετάφραση, έτσι για το γαμώτο, και ας είμαστε λίγοι, γιατί έχει πάρα πολύ και πολύ καλογραμμένους διαλόγους και ιστορίες που τρέχουν στο background.

Συμφωνώ απόλυτα. Αν είχε δε και ελληνικούς διαλόγους θα ήταν κάτι παραπάνω από αριστούργημα. Εγώ είμαι στην αρχή. Μετά από 10 ψοφους έφτασα στην Μέδουσα , η οποία με καθάρισε χαλαρά . Φοβερό παιχνίδι, φοβερό όντως.

Μετάνιωσα που το είχα πάρει στον γιο μου για ένα από τα δώρα του Αγίου Βασίλη και το είχα φυλαγμένο από τα μέσα Νοεμβρίου. Έπρεπε να είχα πάρει άλλο παιχνίδι και να το είχα ανοίξει από τότε. Έμενε 1.5 μήνα κλειστό σε μια ντουλάπα,  κρυμμένο :).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Grim Ripper είπε

Δεν σου βγάζει αυτό εδώ; https://www.skroutz.gr/s/10844384/Nintendo-Joy-Con-Controller-Charging-Grip-Switch.html

Η διαφορά με αυτό που υπάρχει μέσα στο κουτί του Switch είναι ότι αυτό εδώ φορτίζει και τα Joycons ενώ το άλλο όχι.

 

Υπάρχει και αυτό εδώ. https://www.skroutz.gr/s/19937901/PDP-Pro-Joy-Con-Charging-Grip-Switch.html

Αυτά τα βλέπω αλλά εγώ θέλω όπως αυτό που είχε στην αρχική συσκευασία και όχι για φόρτιση.

7 ώρες πριν, netgeo είπε

Ψάχνεις αυτό αλλά δεν βλέπω να υπάρχει:

https://www.amazon.com/Official-Nintendo-Switch-Joy-Renewed/dp/B086YZYZPC

Ναι κάτι τέτοιο θέλω αλλά δεν μπορώ να βρω πουθενά στην Ελλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, infdi είπε

Αυτά τα βλέπω αλλά εγώ θέλω όπως αυτό που είχε στην αρχική συσκευασία και όχι για φόρτιση.

Ε μην το χρησιμοποιείς για φόρτιση, σιγά το πράγμα.

Δύσκολο να βρεις σκέτο το grip που ήταν μέσα στο κουτί. Μόνο σε κανένα ebay και αν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλη χρονια σε ολους,θελω να κανω μια παραγγελια απο αμαζον γαλλιας,υπαρχει περιπτωση το παιχνιδι να μην εχει μεσα αγγλικα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, infdi είπε

Δυστυχώς δεν με πολύ έχει φίλο το Σκρουτζ κ δεν μου βγάζει κανένα grip (μόνο αυτό που φορτίζει τα joycon και το οποίο δεν με ενδιαφέρει, θέλω σαν αυτό που είχε η συσκευασία). :)
Αν έχεις την καλοσύνη μπορείς να ποστάρεις κάποιο λινκ που να σου εμφανίζει κάποιο grip?

Σόρρυ φίλε μου, γράψε λάθος. Όντως το Skroutz δεν έχει το απλό που αναζητάς, μόνο με charging έχει. Εγώ στη θέση σου θα διάλεγα να έχει και charging αλλά εσύ ξέρεις καλύτερα τις ανάγκες σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, FromDusk_TillDawn είπε

Καλη χρονια σε ολους,θελω να κανω μια παραγγελια απο αμαζον γαλλιας,υπαρχει περιπτωση το παιχνιδι να μην εχει μεσα αγγλικα?

καλησπερα και καλη χρονια! το πιο πιθανο ειναι το κουτι να εχει μονο γαλλικα, αλλα το software εκτος απο γαλλικα να εχει και αγγλικα, γερμανικα κτλ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/1/2022 στις 11:59 ΠΜ, anarchy79 είπε

 

Υ.Γ : Άμα μιλάς στα npc όταν χάνεις, πχ στον Αχιλλέα ή στην nyx (δεν υπήρχε κάποια τέτοια θεότητα νομίζω) και σε άλλους, γίνεται κάτι? Μου εμφανίζει ένα "L" και πατάω και μου λέει πληροφορίες, όσο τους μιλάω τόσο κατεβαίνει ένα νουμερακι που έχουν. Γίνεται κάτι ή τζάμπα πιάνω κουβέντα με τους πεθαμένους ? ΧΑΧΑ χαχαχαχαχαχαχα χαχαχαχαχαχαχα χαχαχαχαχαχαχα

 

 

Για την ιστορία, η Nyx φυσικά και υπήρχε στην αρχαία μυθολογία, ήταν η γνωστή Νύχτα

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Grim Ripper είπε

Ε μην το χρησιμοποιείς για φόρτιση, σιγά το πράγμα.

Δύσκολο να βρεις σκέτο το grip που ήταν μέσα στο κουτί. Μόνο σε κανένα ebay και αν.

Το κόστος με αποτρέπει αλλά από τι φαίνεται δεν έχω άλλη επιλογή.

3 ώρες πριν, Grim Ripper είπε

Ε μην το χρησιμοποιείς για φόρτιση, σιγά το πράγμα.

Δύσκολο να βρεις σκέτο το grip που ήταν μέσα στο κουτί. Μόνο σε κανένα ebay και αν.

Το κόστος με αποτρέπει αλλά από τι φαίνεται δεν έχω άλλη επιλογή.

3 ώρες πριν, Grim Ripper είπε

Ε μην το χρησιμοποιείς για φόρτιση, σιγά το πράγμα.

Δύσκολο να βρεις σκέτο το grip που ήταν μέσα στο κουτί. Μόνο σε κανένα ebay και αν.

Το κόστος με αποτρέπει αλλά από τι φαίνεται δεν έχω άλλη επιλογή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά γενικά για πιο φτηνά παιχνίδια είτε physical είτε digital, που κοιτάμε; Λογαριασμό στην nintendo για το store της κάνω ελλάδα; έχει georestriction? αγοράζω από οπουδήποτε; γενικά τα παιχνίδια έχουν region lock?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, infdi είπε

Το κόστος με αποτρέπει αλλά από τι φαίνεται δεν έχω άλλη επιλογή.

Το κόστος με αποτρέπει αλλά από τι φαίνεται δεν έχω άλλη επιλογή.

Το κόστος με αποτρέπει αλλά από τι φαίνεται δεν έχω άλλη επιλογή.

Αν δεν βιάζεσαι ιδιαίτερα θα έλεγα να περιμένεις. Δες την εξέλιξη τιμής στο σκρουτζ για να δεις πόσο φθηνότερα έχει παίξει ανα περιόδους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 hours ago, FromDusk_TillDawn said:

Καλη χρονια σε ολους,θελω να κανω μια παραγγελια απο αμαζον γαλλιας,υπαρχει περιπτωση το παιχνιδι να μην εχει μεσα αγγλικα?

Όχι, δεν υπάρχει. 

Θα έχει και αγγλικά μέσα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, haris013 είπε

παιδιά γενικά για πιο φτηνά παιχνίδια είτε physical είτε digital, που κοιτάμε; Λογαριασμό στην nintendo για το store της κάνω ελλάδα; έχει georestriction? αγοράζω από οπουδήποτε; γενικά τα παιχνίδια έχουν region lock?

Καλημέρα! Για τους ΑΑΑ τίτλους σε συμβουλεύω να τους παίρνεις σε φυσική μορφή γιατί 50+ ευρώ για ψηφιακό είναι too much. Σπάνια θα τους βρεις σε έκπτωση στο Nintendo eshop. Έτσι ώστε αν δε σου αρέσει ή το βαρεθείς, να μπορείς να το μεταπουλησεις. Γενικά το Nintendo eshop έχει τρελές ευκαιρίες σε indie games. 
 

Όσον αφορά το κυνήγι των ψηφιακών προσφορών, θα μπεις στο dekudeals.com, κανεις λογαριασμό και φτιάχνεις wishlist. Βάλε να σου έρχονται ειδοποιήσεις στο email σου.  Εκεί θα παρακολουθείς πτώση τιμών, έχει και χρονοδιάγραμμα κάτω. Έτσι θα βλέπεις ποτε συμφέρει να πάρεις ένα παιχνίδι. Ένα παιχνίδι που πέφτει αραιά σε έκπτωση το παίρνω, ενώ αν ένα πέφτει συχνά τότε το φυλάω για αργότερα ανάλογα τη διάθεση μου.
 

επίσης ένα άλλο καλό που έχει αυτό το σάιτ, είναι ότι έχει και τις τιμές Ρωσίας. Γιατί το λέω αυτό. Δεν μπορείς να κανεις αγορές πέρα από Ελλάδα Ρωσία και Αμερική (με αμερικανικό λογαριασμό ξεχωριστό). Όποτε αν ένα παιχνίδι το έχει έκπτωση στην Ελλάδα τότε στο Ρωσικό eshop θα είναι ακόμα πιο φτηνό μερικές φορές. Αν θες να κανεις αγορά από Ρωσία απλα μπαίνεις στο Nintendo account από υπολογιστή ή κινητό. Αλλάζεις το region σε Ρωσία. Ανοίγεις Nintendo eshop και κανεις αγορά του παιχνιδιού. Εγώ κάνω πληρωμή με PayPal εκεί για να είμαι σίγουρη. Το κατεβάζεις και ξανά αλλάζεις το region σε Greece. Χρησιμοποιώ το xe.com για να κάνω ισοτιμία ευρώ με ρωσικό νόμισμα. 
 

Να προσθέσω μια μικρή παρενθεση  όσον αφορά τις αγορές από Ρωσία ή Ελλάδα. Όταν αγοράσεις ψηφιακό παιχνίδι, παίρνεις κάποια Nintendo coins. Αυτά εξαργυρώνονται για επόμενες ψηφιακές αγορές αν θες. Ή τα μαζεύεις και παίρνεις κάτι πιο ακριβό. Δυστυχώς αν πάρεις από Ρωσία πρέπει να πληρώσεις το ακριβές αντίτιμο αν θυμάμαι καλά (να μην έχει λεφτά ο λογαριασμός μέσα) και μετά να αλλάξεις σε ελληνικό region. Όποτε τα νομίσματα δεν μεταφέρονται στο ελληνικό region. Είναι σημαντικό να μην έχεις λεφτά στο λογαριασμό για να αλλάξεις region. Πάντα να πληρώνεις το ακριβές αντίτιμο. 
 

Αγορά από Αμερική, κανεις αμερικανικό λογαριασμό ξεχωριστά. Και αγοράζεις Nintendo eshop card από eneba.com 

Να ξέρεις ότι οι ψηφιακες προσφορές συνήθως μπαίνουν κάθε Πέμπτη απόγευμα. Επίσης καμία φορά τα γνωστά μεγάλα ελληνικά καταστήματα κάνουν προσφορές σε παιχνίδια φυσικής μορφής. Βεβαίως παρακολουθείς και skroutz αν θες να βρεις κάτι. 

Fun Pokemon GIF by Hayden Davis

Ακολουθει ερώτηση για τους pokemon fans! 

Καλημέρα ξανα! Θέλω να ρωτήσω για τα Pokemon.. γενικώς δεν έχω ασχοληθεί ποτε σοβαρά γιατί είναι ΤΟΣΕΣ οι πληροφορίες που δεν είχα το κουράγιο. Τόσα ονόματα ακόμα και στα γκρουπ στο Facebook που μπαίνω δεν καταλαβαίνω τίποτα. Όμως έπεσε το μάτι μου στο Pokémon Arceus. Το οποίο λένε ότι είναι το πρώτο στο Pokémon timeline. Βέβαια ίσως με επηρέασε και το Zelda Botw περιβάλλον και να με έψησε. Μου έχουν πει για το let’s go eevee και pikachu που είναι μόνο 153 Pokémon. Και δεν θεωρώ ότι κουράζει σε βάθος. Ποια η γνώμη σας; Με τι θα μπορούσα να ξεκινήσω; Να πάω για Arceus ή να ψάξω παραπάνω το let’s go; Είχα παίξει λίγο το Pokémon sword αλλά όπως είπα.. μου φάνηκαν πολλά τα δεδομένα και το άφησα. 

 

Επεξ/σία από sp3cial
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, sp3cial είπε

Καλημέρα! Για τους ΑΑΑ τίτλους σε συμβουλεύω να τους παίρνεις σε φυσική μορφή γιατί 50+ ευρώ για ψηφιακό είναι too much. Σπάνια θα τους βρεις σε έκπτωση στο Nintendo eshop. Έτσι ώστε αν δε σου αρέσει ή το βαρεθείς, να μπορείς να το μεταπουλησεις. Γενικά το Nintendo eshop έχει τρελές ευκαιρίες σε indie games. 
 

Όσον αφορά το κυνήγι των ψηφιακών προσφορών, θα μπεις στο dekudeals.com, κανεις λογαριασμό και φτιάχνεις wishlist. Βάλε να σου έρχονται ειδοποιήσεις στο email σου.  Εκεί θα παρακολουθείς πτώση τιμών, έχει και χρονοδιάγραμμα κάτω. Έτσι θα βλέπεις ποτε συμφέρει να πάρεις ένα παιχνίδι. Ένα παιχνίδι που πέφτει αραιά σε έκπτωση το παίρνω, ενώ αν ένα πέφτει συχνά τότε το φυλάω για αργότερα ανάλογα τη διάθεση μου.
 

επίσης ένα άλλο καλό που έχει αυτό το σάιτ, είναι ότι έχει και τις τιμές Ρωσίας. Γιατί το λέω αυτό. Δεν μπορείς να κανεις αγορές πέρα από Ελλάδα Ρωσία και Αμερική (με αμερικανικό λογαριασμό ξεχωριστό). Όποτε αν ένα παιχνίδι το έχει έκπτωση στην Ελλάδα τότε στο Ρωσικό eshop θα είναι ακόμα πιο φτηνό μερικές φορές. Αν θες να κανεις αγορά από Ρωσία απλα μπαίνεις στο Nintendo account από υπολογιστή ή κινητό. Αλλάζεις το region σε Ρωσία. Ανοίγεις Nintendo eshop και κανεις αγορά του παιχνιδιού. Εγώ κάνω πληρωμή με PayPal εκεί για να είμαι σίγουρη. Το κατεβάζεις και ξανά αλλάζεις το region σε Greece. Χρησιμοποιώ το xe.com για να κάνω ισοτιμία ευρώ με ρωσικό νόμισμα. 
 

Να προσθέσω μια μικρή παρενθεση  όσον αφορά τις αγορές από Ρωσία ή Ελλάδα. Όταν αγοράσεις ψηφιακό παιχνίδι, παίρνεις κάποια Nintendo coins. Αυτά εξαργυρώνονται για επόμενες ψηφιακές αγορές αν θες. Ή τα μαζεύεις και παίρνεις κάτι πιο ακριβό. Δυστυχώς αν πάρεις από Ρωσία πρέπει να πληρώσεις το ακριβές αντίτιμο αν θυμάμαι καλά (να μην έχει λεφτά ο λογαριασμός μέσα) και μετά να αλλάξεις σε ελληνικό region. Όποτε τα νομίσματα δεν μεταφέρονται στο ελληνικό region. Είναι σημαντικό να μην έχεις λεφτά στο λογαριασμό για να αλλάξεις region. Πάντα να πληρώνεις το ακριβές αντίτιμο. 
 

Αγορά από Αμερική, κανεις αμερικανικό λογαριασμό ξεχωριστά. Και αγοράζεις Nintendo eshop card από eneba.com 

Να ξέρεις ότι οι ψηφιακες προσφορές συνήθως μπαίνουν κάθε Πέμπτη απόγευμα. Επίσης καμία φορά τα γνωστά μεγάλα ελληνικά καταστήματα κάνουν προσφορές σε παιχνίδια φυσικής μορφής. Βεβαίως παρακολουθείς και skroutz αν θες να βρεις κάτι. 

Fun Pokemon GIF by Hayden Davis

Ακολουθει ερώτηση για τους pokemon fans! 

Καλημέρα ξανα! Θέλω να ρωτήσω για τα Pokemon.. γενικώς δεν έχω ασχοληθεί ποτε σοβαρά γιατί είναι ΤΟΣΕΣ οι πληροφορίες που δεν είχα το κουράγιο. Τόσα ονόματα ακόμα και στα γκρουπ στο Facebook που μπαίνω δεν καταλαβαίνω τίποτα. Όμως έπεσε το μάτι μου στο Pokémon Arceus. Το οποίο λένε ότι είναι το πρώτο στο Pokémon timeline. Βέβαια ίσως με επηρέασε και το Zelda Botw περιβάλλον και να με έψησε. Μου έχουν πει για το let’s go eevee και pikachu που είναι μόνο 153 Pokémon. Και δεν θεωρώ ότι κουράζει σε βάθος. Ποια η γνώμη σας; Με τι θα μπορούσα να ξεκινήσω; Να πάω για Arceus ή να ψάξω παραπάνω το let’s go; Είχα παίξει λίγο το Pokémon sword αλλά όπως είπα.. μου φάνηκαν πολλά τα δεδομένα και το άφησα. 

 

κατατοπιστικά αυτά που γράφεις για τις αγορές απο άλλες χώρες, ένα site που βοηθάει πολύ σχετικά με τιμές από όλλες τις χώρες είναι και αυτό https://eshop-prices.com/?currency=EUR

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 minutes ago, sp3cial said:

Καλημέρα! Για τους ΑΑΑ τίτλους σε συμβουλεύω να τους παίρνεις σε φυσική μορφή γιατί 50+ ευρώ για ψηφιακό είναι too much. Σπάνια θα τους βρεις σε έκπτωση στο Nintendo eshop. Έτσι ώστε αν δε σου αρέσει ή το βαρεθείς, να μπορείς να το μεταπουλησεις. Γενικά το Nintendo eshop έχει τρελές ευκαιρίες σε indie games. 
 

Όσον αφορά το κυνήγι των ψηφιακών προσφορών, θα μπεις στο dekudeals.com, κανεις λογαριασμό και φτιάχνεις wishlist. Βάλε να σου έρχονται ειδοποιήσεις στο email σου.  Εκεί θα παρακολουθείς πτώση τιμών, έχει και χρονοδιάγραμμα κάτω. Έτσι θα βλέπεις ποτε συμφέρει να πάρεις ένα παιχνίδι. Ένα παιχνίδι που πέφτει αραιά σε έκπτωση το παίρνω, ενώ αν ένα πέφτει συχνά τότε το φυλάω για αργότερα ανάλογα τη διάθεση μου.
 

επίσης ένα άλλο καλό που έχει αυτό το σάιτ, είναι ότι έχει και τις τιμές Ρωσίας. Γιατί το λέω αυτό. Δεν μπορείς να κανεις αγορές πέρα από Ελλάδα Ρωσία και Αμερική (με αμερικανικό λογαριασμό ξεχωριστό). Όποτε αν ένα παιχνίδι το έχει έκπτωση στην Ελλάδα τότε στο Ρωσικό eshop θα είναι ακόμα πιο φτηνό μερικές φορές. Αν θες να κανεις αγορά από Ρωσία απλα μπαίνεις στο Nintendo account από υπολογιστή ή κινητό. Αλλάζεις το region σε Ρωσία. Ανοίγεις Nintendo eshop και κανεις αγορά του παιχνιδιού. Εγώ κάνω πληρωμή με PayPal εκεί για να είμαι σίγουρη. Το κατεβάζεις και ξανά αλλάζεις το region σε Greece. Χρησιμοποιώ το xe.com για να κάνω ισοτιμία ευρώ με ρωσικό νόμισμα. 
 

Να προσθέσω μια μικρή παρενθεση  όσον αφορά τις αγορές από Ρωσία ή Ελλάδα. Όταν αγοράσεις ψηφιακό παιχνίδι, παίρνεις κάποια Nintendo coins. Αυτά εξαργυρώνονται για επόμενες ψηφιακές αγορές αν θες. Ή τα μαζεύεις και παίρνεις κάτι πιο ακριβό. Δυστυχώς αν πάρεις από Ρωσία πρέπει να πληρώσεις το ακριβές αντίτιμο αν θυμάμαι καλά (να μην έχει λεφτά ο λογαριασμός μέσα) και μετά να αλλάξεις σε ελληνικό region. Όποτε τα νομίσματα δεν μεταφέρονται στο ελληνικό region. Είναι σημαντικό να μην έχεις λεφτά στο λογαριασμό για να αλλάξεις region. Πάντα να πληρώνεις το ακριβές αντίτιμο. 
 

Αγορά από Αμερική, κανεις αμερικανικό λογαριασμό ξεχωριστά. Και αγοράζεις Nintendo eshop card από eneba.com 

Να ξέρεις ότι οι ψηφιακες προσφορές συνήθως μπαίνουν κάθε Πέμπτη απόγευμα. Επίσης καμία φορά τα γνωστά μεγάλα ελληνικά καταστήματα κάνουν προσφορές σε παιχνίδια φυσικής μορφής. Βεβαίως παρακολουθείς και skroutz αν θες να βρεις κάτι. 

Fun Pokemon GIF by Hayden Davis

Ακολουθει ερώτηση για τους pokemon fans! 

Καλημέρα ξανα! Θέλω να ρωτήσω για τα Pokemon.. γενικώς δεν έχω ασχοληθεί ποτε σοβαρά γιατί είναι ΤΟΣΕΣ οι πληροφορίες που δεν είχα το κουράγιο. Τόσα ονόματα ακόμα και στα γκρουπ στο Facebook που μπαίνω δεν καταλαβαίνω τίποτα. Όμως έπεσε το μάτι μου στο Pokémon Arceus. Το οποίο λένε ότι είναι το πρώτο στο Pokémon timeline. Βέβαια ίσως με επηρέασε και το Zelda Botw περιβάλλον και να με έψησε. Μου έχουν πει για το let’s go eevee και pikachu που είναι μόνο 153 Pokémon. Και δεν θεωρώ ότι κουράζει σε βάθος. Ποια η γνώμη σας; Με τι θα μπορούσα να ξεκινήσω; Να πάω για Arceus ή να ψάξω παραπάνω το let’s go; Είχα παίξει λίγο το Pokémon sword αλλά όπως είπα.. μου φάνηκαν πολλά τα δεδομένα και το άφησα. 

 

Επειδή και εγώ είμαι του πιο "παραδοσιακού" Pokemon, νομίζω καλύτερα να ξεκινήσεις από το Let's go απλά έχε υπόψη σου ότι είναι ακριβώς το ίδιο με την πρώτη τριλογία (red,blue,κλπ).

Επίσης στο ίδιο μήκος κύματος είναι και το Brilliant Diamond / Shining Pearl, με περισσότερα Pokemon (περιλαμβάνονται τα παλιά) αλλά τίποτα τραβηγμένο όπως το Sword με νέες δυνατότητες κλπ.

Το Arceus είναι εντελώς διαφορετικό από την μέχρι τώρα εμπειρία των Pokemon, πάει λίγο προς Zelda BOTW, οπότε είτε θα το λατρέψουμε είτε θα το μισήσουμε.

Δεν έχω δει πολύ gameplay και δεν ξέρω τι storyline θα έχει, αλλά γενικά να πηγαίνω από εδώ και από εκεί χωρίς quest και να κάνω κωλοτουμπα όταν μου επιτίθεται ένα Pokemon για να το αποφύγω, δεν με ψήνει και πάρα πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...