Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, nikpap2000 είπε

παιδια ειχα κανει προπαραγγελια το pokemon arceus τη 2η φορα που εγινε διαθεσιμο στο πλαισιο με το steelbook και τωρα δεν ειναι υπαρχει περιπτωση να μην μ δωσουν steelbook?

Εάν το είχες παραγγείλει με steelbook θα το παρεις με steelbook.

 

Πάντως από ότι βλέπω από παντού πλέον έχουν εξαντληθεί τα pre order items 

 

Επεξ/σία από christos_75
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

https://www.amazon.fr/dp/B07WKNQ8JT?tag=lagonika0a-21&creative=6746&th=1&psc=1

Έχει στα 266€ το ν.2 +  8,5 € μεταφορικά.Δεν θυμάμαι να έχει πάει πιο χαμηλά, αν δεν κάνω λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα παιδιά.

Σχετικά με το pre-order του Pοkemon Arceus, το έχω παραγγείλει και από Plaisio (δίνει το steelbook) και από Public (δίνει την pokeball). Τελικά τείνω προς την επιλογή του steelbook, εφόσον τηρήσουν τις υποσχέσεις του τα καταστήματα. Επομένως σκέφτομαι να ακυρώσω την προπαραγγελία από τα Public και την pokeball.

Εάν κάποιον τον ενδιαφέρει η  pokeball και έχασε τις προπαρραγελίες μπορώ να το πάρω τελικά εγώ και να του το στείλω όπως επιθυμεί. Προς αποφυγή παρεξηγήσεων, εννοείται πως μιλάμε για αγοραπωλησία στην τιμή πώλησης(59,90) + τα όποια μεταφορικά, και εννοείται πως εφόσον τελικά τηρήσουν τις υποσχέσεις τους και τα δύο καταστήματα.

Επεξ/σία από koutsou
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα.

Παίδες χτες είπα το βραδάκι να πιάσω το hades. Το έφερε ο Άγιος Βασίλης στον γιο μου, έπαιξε μια φορά , είπε ότι είναι πολύ καλο και το άφησε γιατί παίζει αυτό τον καιρό αυτή την βλακεία το minecraft (πιο ηλίθιο παιχνίδι δεν πρέπει να υπάρχει, κακώς που του το αγόρασα, τελοσπαντων).

Που λέτε, το ξεκίνησα στις 00:30 έτσι για λίγο γιατί δουλεύω το πρωί και το άφησα στις 03:00!!! Ωραίο παιχνίδι, βέβαια δεν πρέπει να έχω περάσει κάποιον "κόσμο", γιατί δεν μου έχει γράψει κάτι. Έχω γίνει πελατακι του Άδη, του μπαμπά, όλο εκεί ξεφυτρωνω μετα τον κάθε ψοφο!

Θα κάτσω να διαβάσω κάνα αναλυτικό ,review, γιατί στην αρχή όταν έχανα και ξεκίναγα και "άλλαζαν" τα δωμάτια, θεώρησα ότι είναι χαλασμένο το παιχνίδι, χαχαχαχαχαχαχα.

Αφήστε που άκουγα ένα ψιθυρο με τα ακουστικά σαν να μουρμουραει κάποιος, κάτι, στο αυτί μου και νόμιζα ότι είναι ο μικρός και σηκώθηκα κάνα δυο φορές να δω αν είναι καλά!!! Τελικά ήταν από το παιχνίδι, άργησα να το καταλάβω μιας και είμαι γεράκος πλέον, αλλά το κατάλαβα.

Φοβερό. Θα περιμένω να κοιμηθεί ο μικρός να του το πάρω πάλι το βράδυ. Διάβαζα εδώ σχόλια ότι είναι πολύ καλό, αλλά δεν το περίμενα. Πάλι έξω έπεσα ;) . Οποτε , το προτείνω ανεπιφύλακτα και εγώ.

 

Υ.Γ : Άμα μιλάς στα npc όταν χάνεις, πχ στον Αχιλλέα ή στην nyx (δεν υπήρχε κάποια τέτοια θεότητα νομίζω) και σε άλλους, γίνεται κάτι? Μου εμφανίζει ένα "L" και πατάω και μου λέει πληροφορίες, όσο τους μιλάω τόσο κατεβαίνει ένα νουμερακι που έχουν. Γίνεται κάτι ή τζάμπα πιάνω κουβέντα με τους πεθαμένους ? ΧΑΧΑ χαχαχαχαχαχαχα χαχαχαχαχαχαχα χαχαχαχαχαχαχα

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, anarchy79 είπε

Καλημέρα.

Παίδες χτες είπα το βραδάκι να πιάσω το hades. Το έφερε ο Άγιος Βασίλης στον γιο μου, έπαιξε μια φορά , είπε ότι είναι πολύ καλο και το άφησε γιατί παίζει αυτό τον καιρό αυτή την βλακεία το minecraft (πιο ηλίθιο παιχνίδι δεν πρέπει να υπάρχει, κακώς που του το αγόρασα, τελοσπαντων).

Που λέτε, το ξεκίνησα στις 00:30 έτσι για λίγο γιατί δουλεύω το πρωί και το άφησα στις 03:00!!! Ωραίο παιχνίδι, βέβαια δεν πρέπει να έχω περάσει κάποιον "κόσμο", γιατί δεν μου έχει γράψει κάτι. Έχω γίνει πελατακι του Άδη, του μπαμπά, όλο εκεί ξεφυτρωνω μετα τον κάθε ψοφο!

Θα κάτσω να διαβάσω κάνα αναλυτικό ,review, γιατί στην αρχή όταν έχανα και ξεκίναγα και "άλλαζαν" τα δωμάτια, θεώρησα ότι είναι χαλασμένο το παιχνίδι, χαχαχαχαχαχαχα.

Αφήστε που άκουγα ένα ψιθυρο με τα ακουστικά σαν να μουρμουραει κάποιος, κάτι, στο αυτί μου και νόμιζα ότι είναι ο μικρός και σηκώθηκα κάνα δυο φορές να δω αν είναι καλά!!! Τελικά ήταν από το παιχνίδι, άργησα να το καταλάβω μιας και είμαι γεράκος πλέον, αλλά το κατάλαβα.

Φοβερό. Θα περιμένω να κοιμηθεί ο μικρός να του το πάρω πάλι το βράδυ. Διάβαζα εδώ σχόλια ότι είναι πολύ καλό, αλλά δεν το περίμενα. Πάλι έξω έπεσα ;) . Οποτε , το προτείνω ανεπιφύλακτα και εγώ.

 

Υ.Γ : Άμα μιλάς στα npc όταν χάνεις, πχ στον Αχιλλέα ή στην nyx (δεν υπήρχε κάποια τέτοια θεότητα νομίζω) και σε άλλους, γίνεται κάτι? Μου εμφανίζει ένα "L" και πατάω και μου λέει πληροφορίες, όσο τους μιλάω τόσο κατεβαίνει ένα νουμερακι που έχουν. Γίνεται κάτι ή τζάμπα πιάνω κουβέντα με τους πεθαμένους ? ΧΑΧΑ χαχαχαχαχαχαχα χαχαχαχαχαχαχα χαχαχαχαχαχαχα

 

 

Να μην μετανιώνεις για το minecraft που πήρες στον γιό σου , δεν ξέρω πόσο χρονών είναι , αλλά σαν γονιός προτιμώ που και τα δικά μου παιδιά παίζουν minecraft και τους εξάπτει την φαντασία και κάθονται και χτίζουν πόλεις απο το να πήγαιναν στην  " κόλαση " και να προσπαθούσαν να βγούνε .

Και εγώ που είμαι 38 το hades προτιμώ , αλλά για τα παιδιά μου που έιναι 8 και 10 (κορίτσια) , χίλιες φορές το minecraft

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
53 λεπτά πριν, anarchy79 είπε

Καλημέρα.

Παίδες χτες είπα το βραδάκι να πιάσω το hades. Το έφερε ο Άγιος Βασίλης στον γιο μου, έπαιξε μια φορά , είπε ότι είναι πολύ καλο και το άφησε γιατί παίζει αυτό τον καιρό αυτή την βλακεία το minecraft (πιο ηλίθιο παιχνίδι δεν πρέπει να υπάρχει, κακώς που του το αγόρασα, τελοσπαντων).

Που λέτε, το ξεκίνησα στις 00:30 έτσι για λίγο γιατί δουλεύω το πρωί και το άφησα στις 03:00!!! Ωραίο παιχνίδι, βέβαια δεν πρέπει να έχω περάσει κάποιον "κόσμο", γιατί δεν μου έχει γράψει κάτι. Έχω γίνει πελατακι του Άδη, του μπαμπά, όλο εκεί ξεφυτρωνω μετα τον κάθε ψοφο!

Θα κάτσω να διαβάσω κάνα αναλυτικό ,review, γιατί στην αρχή όταν έχανα και ξεκίναγα και "άλλαζαν" τα δωμάτια, θεώρησα ότι είναι χαλασμένο το παιχνίδι, χαχαχαχαχαχαχα.

Αφήστε που άκουγα ένα ψιθυρο με τα ακουστικά σαν να μουρμουραει κάποιος, κάτι, στο αυτί μου και νόμιζα ότι είναι ο μικρός και σηκώθηκα κάνα δυο φορές να δω αν είναι καλά!!! Τελικά ήταν από το παιχνίδι, άργησα να το καταλάβω μιας και είμαι γεράκος πλέον, αλλά το κατάλαβα.

Φοβερό. Θα περιμένω να κοιμηθεί ο μικρός να του το πάρω πάλι το βράδυ. Διάβαζα εδώ σχόλια ότι είναι πολύ καλό, αλλά δεν το περίμενα. Πάλι έξω έπεσα ;) . Οποτε , το προτείνω ανεπιφύλακτα και εγώ.

 

Υ.Γ : Άμα μιλάς στα npc όταν χάνεις, πχ στον Αχιλλέα ή στην nyx (δεν υπήρχε κάποια τέτοια θεότητα νομίζω) και σε άλλους, γίνεται κάτι? Μου εμφανίζει ένα "L" και πατάω και μου λέει πληροφορίες, όσο τους μιλάω τόσο κατεβαίνει ένα νουμερακι που έχουν. Γίνεται κάτι ή τζάμπα πιάνω κουβέντα με τους πεθαμένους ? ΧΑΧΑ χαχαχαχαχαχαχα χαχαχαχαχαχαχα χαχαχαχαχαχαχα

 

 

Καλησπέρα,

θα πας σε ενα φαρμακείο και θα ζητήσεις, δεν χρειάζονται συνταγη:

Barbaval

Donormil

Γιδαζεπάμη

Melaxen

Sudox

Nott

Τρυψιδάνη

δινε τους απο ένα το πρωί, μεσημέρι, απόγευμα (αν προλάβεις)

αν δεν τους πιάσει αυτό, μπορείς και να τα τρίβεις με βότανα στο κεφάλι

πιστεύω κατα τις 18:00-19:00 που θα γυρνάς απο δουλειά θα εχουν πέσει όλοι για ύπνο με τον κυρ Άδη να σε περιμένει..

ΥΓ προσοχή μην τους στείλεις αδίαβαστους στον κυρ Αδη και μετά τους βλεπεις και στο game!

happy gaming! πρεπει να ειναι ωραίο αλλα δύσκολο το hades.

Επεξ/σία από prefuse
  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, tsofras είπε

Να μην μετανιώνεις για το minecraft που πήρες στον γιό σου , δεν ξέρω πόσο χρονών είναι , αλλά σαν γονιός προτιμώ που και τα δικά μου παιδιά παίζουν minecraft και τους εξάπτει την φαντασία και κάθονται και χτίζουν πόλεις απο το να πήγαιναν στην  " κόλαση " και να προσπαθούσαν να βγούνε .

Και εγώ που είμαι 38 το hades προτιμώ , αλλά για τα παιδιά μου που έιναι 8 και 10 (κορίτσια) , χίλιες φορές το minecraft

Ειναι 10 χρόνων. Απλά δεν ξέρω, μου φαίνεται χάλια σαν παιχνίδι. Όλο κάτι χτίζει, αναβαθμίζει στολές, βρίσκει άλογα, φτιάχνει τρενακια κτλ κτλ. Ίσως εγώ δεν το έχω καταλάβει. Προφανώς δεν έχω κανένα παιχνίδι με βία που να έχει παίξει πλην του zelda που οκ, δεν δείχνει τίποτα τρελούς σκοτωμούς όταν σκοτώνεις ένα τέρας. Επίσης τα γραφικά είναι χειρότερα από αυτά που παίζαμε εμείς μικροί πριν 30+ χρόνια!!! Αυτό μου κάνει εντύπωση και το λέω εγώ που δεν με νοιάζουν τα γραφικά. Το θεωρώ κακοφτιαγμένο, εκτός και είναι επίτηδες έτσι. Δεν ξέρω .

Εχει κολλήσει όμως με αυτό. Τελευταίους δύο μήνες έχουμε πάρει sonic color, mario party το καινούργιο, hades και έχει κολλήσει με το minecraft που το έχουμε πάνω από χρόνο. Τώρα κόλλησε όμως με αυτό τελευταία. Παιδιά είναι, τρώνε τα κολλήματα τους. Σάμπως τα ίδια δεν κάναμε και 'μεις? :) .

 

ΚΑλή χρόνια σου εύχομαι με υγεία, να χαίρεσαι τις κόρες σου και καλή αρχή στο σχολείο . Εγώ δεν θα τον στείλω για μια βδομάδα πάντως , αν και έχουμε εμβολιαστεί φυσικά, επειδή ποτέ δεν ξέρεις, θα διαβάζουμε σπίτι .

 

Καλή συνεχεια.

  • Thanks 1
  • Confused 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, anarchy79 είπε

Ειναι 10 χρόνων. Απλά δεν ξέρω, μου φαίνεται χάλια σαν παιχνίδι. Όλο κάτι χτίζει, αναβαθμίζει στολές, βρίσκει άλογα, φτιάχνει τρενακια κτλ κτλ. Ίσως εγώ δεν το έχω καταλάβει. Προφανώς δεν έχω κανένα παιχνίδι με βία που να έχει παίξει πλην του zelda που οκ, δεν δείχνει τίποτα τρελούς σκοτωμούς όταν σκοτώνεις ένα τέρας. Επίσης τα γραφικά είναι χειρότερα από αυτά που παίζαμε εμείς μικροί πριν 30+ χρόνια!!! Αυτό μου κάνει εντύπωση και το λέω εγώ που δεν με νοιάζουν τα γραφικά. Το θεωρώ κακοφτιαγμένο, εκτός και είναι επίτηδες έτσι. Δεν ξέρω .

Εχει κολλήσει όμως με αυτό. Τελευταίους δύο μήνες έχουμε πάρει sonic color, mario party το καινούργιο, hades και έχει κολλήσει με το minecraft που το έχουμε πάνω από χρόνο. Τώρα κόλλησε όμως με αυτό τελευταία. Παιδιά είναι, τρώνε τα κολλήματα τους. Σάμπως τα ίδια δεν κάναμε και 'μεις? :) .

 

ΚΑλή χρόνια σου εύχομαι με υγεία, να χαίρεσαι τις κόρες σου και καλή αρχή στο σχολείο . Εγώ δεν θα τον στείλω για μια βδομάδα πάντως , αν και έχουμε εμβολιαστεί φυσικά, επειδή ποτέ δεν ξέρεις, θα διαβάζουμε σπίτι .

 

Καλή συνεχεια.

το minecraft ειναι απο τα καλυτερα παιχνίδια για παιδιά (αλλα και μεγάλους, εχει παρει και ενα κάρο βραβεία) και εξασκεί την δημιουργηκότητα τους, ειναι δηλ οτι καλυτερο μπορεί να παιξει ενα παιδί. τα αλλα ειναι παθητικά και απλα fun, σαφώς λιγότερο δημιουργικά ή και καθόλου. επίτηδες ειναι έτσι τα γραφικά για να επικεντρώνονται στην δημιουργικότητα και οχι στα γραφικά. κατι σαν τα lego. 

Επεξ/σία από prefuse
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κάποιος που μπορώ να βρω joycon grip, αυτό που ενώνει τα joycons σε ένα μοχλό το οποίο υπήρχε κ στην αρχική συσκευασία;.  Έστω και third party?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, infdi είπε

Ξέρει κάποιος που μπορώ να βρω joycon grip, αυτό που ενώνει τα joycons σε ένα μοχλό το οποίο υπήρχε κ στην αρχική συσκευασία;.  Έστω και third party?

Skroutz is your friend! Με ένα απλό search βρήκα από το original μέχρι και after market.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, maniacos93 είπε

Skroutz is your friend! Με ένα απλό search βρήκα από το original μέχρι και after market.

Δυστυχώς δεν με πολύ έχει φίλο το Σκρουτζ κ δεν μου βγάζει κανένα grip (μόνο αυτό που φορτίζει τα joycon και το οποίο δεν με ενδιαφέρει, θέλω σαν αυτό που είχε η συσκευασία). :)
Αν έχεις την καλοσύνη μπορείς να ποστάρεις κάποιο λινκ που να σου εμφανίζει κάποιο grip?

Επεξ/σία από infdi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@anarchy79 Υπέροχα! Δεν ξέρω πόσες φορές έχω γράψει εδώ πέρα για το Ηollow Knight και το Hades. Στο 2ο πλέον έχω πάνω απο 135 ώρες, το τερμάτισα μια φορά τελειώνοντας τα πάντα, και 2 άλλες μονο το main story.

Απλά να απαντήσω στο ερώτημα σου, ναι, πρέπει να μιλάς στο κάθε ένα ξεχωριστά που έχει να σου πει κάτι όποτε χάνεις, όποτε εκπληρώνεις ενα quest. Για παιχνίδι του είδους του έιχα εκπλαγεί απο το πόση ιστορία κρύβει απο πίσω για κάθε ήρωα ξεχωριστά. Έχει να κάνεις εξαιρετικά πράγματα, μετά ξεκλειδώνεις και τις μοίρες, φτιάχνεις το σπίτι και το lounge κτλ κτλ. Για χίλιους λόγους βγήκε παιχνίδι της χρόνιας. Κλασσικό κατα την γνώμη μου, όσα χρόνια και αν περάσουν θα αξίζει κάποιος να το παίξει. Μακάρι να είχαν και μια ελληνική μετάφραση, έτσι για το γαμώτο, και ας είμαστε λίγοι, γιατί έχει πάρα πολύ και πολύ καλογραμμένους διαλόγους και ιστορίες που τρέχουν στο background.

Επεξ/σία από Te0sX
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, infdi είπε

Δυστυχώς δεν με πολύ έχει φίλο το Σκρουτζ κ δεν μου βγάζει κανένα grip (μόνο αυτό που φορτίζει τα joycon και το οποίο δεν με ενδιαφέρει, θέλω σαν αυτό που είχε η συσκευασία). :)
Αν έχεις την καλοσύνη μπορείς να ποστάρεις κάποιο λινκ που να σου εμφανίζει κάποιο grip?

Δεν σου βγάζει αυτό εδώ; https://www.skroutz.gr/s/10844384/Nintendo-Joy-Con-Controller-Charging-Grip-Switch.html

Η διαφορά με αυτό που υπάρχει μέσα στο κουτί του Switch είναι ότι αυτό εδώ φορτίζει και τα Joycons ενώ το άλλο όχι.

 

Υπάρχει και αυτό εδώ. https://www.skroutz.gr/s/19937901/PDP-Pro-Joy-Con-Charging-Grip-Switch.html

Επεξ/σία από Grim Ripper
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...