Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
23 minutes ago, alexpwnz said:

Παίδες δώστε μου τα φώτα σας, αξίζουν τα παρακάτω games σε προσφορά στο e-Shop;

1) jump force deluxe edition - 12,49€

2) cup head - 13,99€

3) ni no kuni:wrath of the white witch - 11,99€

4) wonder boy: the dragon's trap - 7,99€

Κι εγώ τα ίδια με τον από πάνω θα πω, το Ni no Kuni είναι ένα απίστευτα πανέμορφο game, για μένα ήταν μέσα στα τρία καλύτερα PS3 games (μαζί με ΤLoU και Nier).

Tο Cuphead έχει μεγάλη δυσκολία, σπάει νεύρα, αλλά σε αποζημιώνει με την ατμόσφαιρά του. Γενικά και τα δύο games είναι αγαπημένα μου λόγω αισθητικής, τόσο το 1920's στυλ του Cuphead, όσο και το Studio Ghibli με ελκύουν αμέσως.

3 minutes ago, alexpwnz said:

Σαν τιμές είναι καλές;; 

Το Cuphead είναι στο all-time low του, το Ni no Kuni έχει παίξει στο δεκάρικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, DaDiRa είπε

Εγώ πάντως το OLED το βρίσκω πάνω από 400 όπου κοιτάζω. Σε αυτή την τιμή πιστεύετε ότι αξίζει ή καλύτερα το 2019; Γενικά είμαι πολύ αναποφάσιστος με το τι να διαλέξω και γλυκοκοιτάζω και το series s λόγω συμφέρουσας τιμής.

 

Edit: ποσταρα πριν δω την παραπάνω δημοσίευση, αλλά άμα έχετε να προσθέσετε κάτι, πείτε.

Αν πρόκειται να παίζεις φορητά είτε κυρίως είτε ένα σημαντικό κομμάτι του συνολικού χρόνου πας οπωσδήποτε σε oled, δεν το συζητώ

Αν θες να παίξεις docked είτε αποκλειστικά είτε κυρίως, και πολύ ελάχιστα handheld, τότε το απλό μοντέλο είναι πολύ πιο συμφέρουσα αγορά

Πρόσεξε όμως το αν θα παίζεις φορητα δεν έχει να κάνει μόνο με το αν βγαίνεις έξω από το σπίτι με το switch και μέσα στο σπίτι μπορεί να γουστάρεις το φορητό

Επεξ/σία από logistoulis
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θελω να πάρω ενα έξτρα χειριστήριο, ποιο προτείνετε;

ειμαι ανάμεσα στο official nintendo pro controller στα 60€ και στο 8bitdo pro 2 στα 50€ και τα δύο με μεταφορικά. υπάρχει κατι άλλο καλύτερο;

πιο πολύ ισως προς nintendo pro controller μιας και μας ενδιαφέρει μόνο για χρήση στο switch, αλλα επειδή δεν το βιαζόμαστε, μηπως να περιμένω τις εκπτώσεις ιανουαρίου;

εχει παίξει φθηνότερα απο 55€ που έχει τώρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, prefuse είπε

θελω να πάρω ενα έξτρα χειριστήριο, ποιο προτείνετε;

ειμαι ανάμεσα στο official nintendo pro controller στα 60€ και στο 8bitdo pro 2 στα 50€ και τα δύο με μεταφορικά. υπάρχει κατι άλλο καλύτερο;

πιο πολύ ισως προς nintendo pro controller μιας και μας ενδιαφέρει μόνο για χρήση στο switch, αλλα επειδή δεν το βιαζόμαστε, μηπως να περιμένω τις εκπτώσεις ιανουαρίου;

εχει παίξει φθηνότερα απο 55€ που έχει τώρα;

Μόνο pro να ανοίγει η κονσόλα από μακριά

Όλα τα άλλα είναι ημίμετρα

Το pro είναι φοβερό χειριστήριο από όλες τις απόψεις με μοναδική εξαίρεση τον κακό σταυρό, αν θες να παίζεις παιχνίδι που τον χρησιμοποιούν αρκετά

Σε όλα τα άλλα είναι πάρα πολύ καλό

Επεξ/σία από logistoulis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με πήραν τηλέφωνο σήμερα απ το πλαίσιο να μου πουν ότι ήρθε το figurine του preorder της pokemon shinning pearl που είχα παραγγείλει 5 Νοέμβρη και δε πήρα ποτέ confirmation mail, οπότε υπέθεσα πως νόμιζα ότι έκανα τη παραγγελία αλλά τελικά δε την έκανα. Μου είπε να μου το στείλει και λέω πως δε πήρα καν το παιχνίδι και μετά κοιτάει και βλέπει πως όντως δε το πήρα και να μου το στείλουν και αυτό τώρα και εννοείται αρνήθηκα  (έπρεπε να πω ψέματα πως το πήρα και να μου στείλουν τη φιγούρα τσάμπα 😋). Το αναφέρω όλο αυτό γιατί πέρασαν σχεδόν δύο μήνες μετά τη προπαραγγελία για να μου στείλουν το bonus ενώ έχω κάνει ταυτόχρονα preorder για το arceus και από plaisio και από public και μάλλον δε θα έχω την επιλογή να στείλω κάποιο πίσω όπως και να τα μεταπωλήσω τόσο καιρό μετά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ηταν μονο σε σενα η καθυστερηση, σε ολη την Ευρωπη ηταν ετσι για τα Pokémon BD/SP. Για το Arceus δεν προβλεπεται παντως καθυστερησεις.

Μια χαρα ειναι οι φιγουρες παντως τις ειχα για πιο μικρες -οπως ηταν στο Sword/Shield.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 Μετα απο 1 μηνα περιπου με το switch  μπορω να πω οτι ειμαι ιδιαιτερα ευχαρηστημενος. Ενω στις πρωτες μερες δεν ειχα ενθουσιαστει αρχισα να παιζω παραπανω με τα παιδια μου και αλλαξα κατα πολυ αποψη..( εχωντας καλο πισι και xbox series X) .Ηθελα και δευτερο σετ μοχλων για να παιζουμε ολοι μαζι mario party souperstars , και κατελειξα σε αυτα :Pega SW006B Wireless Switch Gamepad Joycon incl. Multi-Grip for N-Switch

 

Παρα πολυ καλη ποιοτητα και μου ειναι και πιο ανετα στο χερι επειδη ειναι και ποιο μεγαλα  και φθηνοτερα..

image.png.30d8852c45b15da49ca7efd2e16cbe0d.png

 

Επεξ/σία από enable_your_mind
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εύχομαι καταρχάς καλή χρονιά σε όλους με υγεία.

Έχω το switch από 01-01-2018. Έβαλα στον γιο μου χτες να παίξει το minecraft online , μέχρι να κλείσει από μπαταρία (100%-->0%). Για να δω πόσο κρατάει η μπαταρία μιας και μου λέει ότι τελειώνει νωρίς και όχι τόσο όσο παλιά.

Κράτησε (το χρονομέτρηση) 2 ώρες, 49 λεπτά και κάτι δεύτερα.

Βέβαια χρησιμοποιείται και λογικό είναι να έχει πέσει η μπαταρία, αν θυμάμαι καλά όταν το πρωτοπηραμε πρέπει να ήταν κάπου εκεί στις 3,5 ώρες .

Φαντάζομαι ότι χωρίς παιχνίδι που συνδέεται στο ίντερνετ θα έχει καλύτερη αυτονομία .

 

Είναι νωρίς ακόμα, αλλά  προς το τέλος της ζωής του switch, θα το στείλω για καινούργια μπαταρία, ώστε να "τραιναρω " την κονσόλα. Έχουμε όμως δρόμο για τότε. Ελπίζω να κρατήσει η Νιντεντο το λόγο της ότι το μηχάνημα είναι στο μέσον της ζωής του.

 

 

Καλή χρονιά σε όλους ξανά.

Επεξ/σία από anarchy79
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, anarchy79 είπε

Εύχομαι καταρχάς καλή χρονιά σε όλους με υγεία.

Έχω το switch από 01-01-2018. Έβαλα στον γιο μου χτες να παίξει το minecraft online , μέχρι να κλείσει από μπαταρία (100%-->0%). Για να δω πόσο κρατάει η μπαταρία μιας και μου λέει ότι τελειώνει νωρίς και όχι τόσο όσο παλιά.

Κράτησε (το χρονομέτρηση) 2 ώρες, 49 λεπτά και κάτι δεύτερα.

Βέβαια χρησιμοποιείται και λογικό είναι να έχει πέσει η μπαταρία, αν θυμάμαι καλά όταν το πρωτοπηραμε πρέπει να ήταν κάπου εκεί στις 3,5 ώρες .

Φαντάζομαι ότι χωρίς παιχνίδι που συνδέεται στο ίντερνετ θα έχει καλύτερη αυτονομία .

 

Είναι νωρίς ακόμα, αλλά  προς το τέλος της ζωής του switch, θα το στείλω για καινούργια μπαταρία, ώστε να "τραιναρω " την κονσόλα. Έχουμε όμως δρόμο για τότε. Ελπίζω να κρατήσει η Νιντεντο το λόγο της ότι το μηχάνημα είναι στο μέσον της ζωής του.

 

 

Καλή χρονιά σε όλους ξανά.

έχει σημασία και η φωτεινότητα που παίζεις πάντως τόσο πάνω κάτω κρατάει αν θυμάμαι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/12/2021 στις 11:00 ΜΜ, NickTG είπε

Στο Black Friday και για την επόμενη βδομάδα αν θυμάμαι καλά το Katana Zero ήταν 40% μείον. 

Κάπου εκεί τριγύρω ήταν και το Messenger 60% μείον. 

Μπηκε σε προσφορα σημερα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...